ZP a jeho skupiny, prosim o radu

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Stag

ZP a jeho skupiny, prosím o radu

Příspěvek od Stag » 06 led 2006 08:55

Zdravím, mám jeden dotaz na který si neumím odpovědět. Respektive dva dotazy ze stejného tématu :-)

1) Pokud si budu chtít rozšířit ZP E o skupinu B budu dělat znovu kompletní zkoušky?

2) Má pro mě význam si rovnou zažádat i o B když nemám v úmyslu střelbu z dlouhých zbraní?


Návštěvník

Ano, ano

Příspěvek od Návštěvník » 06 led 2006 10:17

1. ano
2. ano
Stag

Re: Ano, ano

Příspěvek od Stag » 06 led 2006 10:24

Anonymous píše:2. ano
a mohu se dozvědět jaký přínos to pro mne bude mít?
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ano, ano

Příspěvek od xlibor » 06 led 2006 13:31

Stag píše:
Anonymous píše:2. ano
a mohu se dozvědět jaký přínos to pro mne bude mít?
Pokud si prectes poradne zakon o zbranich a strelivu tak zjistis jednotliva omezeni. Obecne ti ted k tomu muzu rict, a co me zrovna napada je, ze pri skupine E muzes nabyvat strelivo do zbrani, na ktere ti bylo vydano povoleni resp. kterou vlastnis. Naopak na sk. B si muzes poridit temer cokoliv, o se nejspis bude dat uhajit jako pro sportovni strelbu. Pokud bych si delal ZP ta rovnou sk. B a E.
Stag

Příspěvek od Stag » 06 led 2006 16:55

Možná tomu špatně rozumím, ale proč bych měl chtít nabývat střelivo do zbraní které nevlastním?

Mám v úmyslu si pořídit jednu zbraň pro nošení asi něco 9mm luger potažmo.40SW a pak asi jednu .22LR na střelnici ... Nenapadá mě proč ještě jiné střelivo ...
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 06 led 2006 18:42

zbran si muzes pujcit treba na strelnici a do ni budes potrebovat naboje, ktere si muzes opatrit treba vyhodne u sveho prodejce :wink:. Bohuzel, na sve pozadavky budes potrebovat sk. B a E, protoze pokud chces cokoliv nosit (nepredpokladam ze jsi myslivec) tak potrebujes E a zaroven na pokud bys mej jenom E, mohl bys mit problem dostat povoleni na dlouhou malorazku a mozna na jakoukoliv zbran, ktera ocividne nebo z principu neni na obranu. Nevim, ale resi se tu pouze +-500,- za skupinu. Myslim si, ze to nestoji pak za problemy, ktere pak mohou nastat pri vydani nakupniho povoleni na oblibenou zbran.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 led 2006 18:54

JJ, teď tě baví pistole a za čas si řekneš, že by nebylo špatné si občas vystřelit z malorážky pušky a už máš problém. Teď tě to bude stát jenom pětikilo navíc a to je všechno.
Kdyby sis to rozmyslel jen s E-čkem, tak budeš dělat celý zbroják znovu.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 06 led 2006 19:37

Presne tak, mezi tim se zmeni zakon, resp. forma testu a ucis se vsechno znova, asi tak jako v autoskole, uprimne receno, dnes bych ridicak delat nechtel, protoze forma tech testu te doslova nuti ucit se vyhlasku nazpamet a pritom mnohdy by stacil zapojit rozum a logiku :(
Stag

Příspěvek od Stag » 07 led 2006 17:59

No v zásadě jste mě přesvědčily, ale stejně mám jisté obavy. Nejde o ten rozdíl 500 Kč, ale nejsem si jist, že zvládnu střelby.

Jak už jsem psal v jiném příspěvku, v tuto chvíly jsem byl na střelnici pouze jednou a měl jsem problém trefit 4 z 5 na 15m (10 tam nešlo) i z CZ 75. Pušku jsem v životě nedržel v ruce, dokonce myslím že ostrou jsem ani nikdy neviděl ....
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 07 led 2006 18:18

Stag píše:No v zásadě jste mě přesvědčily, ale stejně mám jisté obavy. Nejde o ten rozdíl 500 Kč, ale nejsem si jist, že zvládnu střelby.

Jak už jsem psal v jiném příspěvku, v tuto chvíly jsem byl na střelnici pouze jednou a měl jsem problém trefit 4 z 5 na 15m (10 tam nešlo) i z CZ 75. Pušku jsem v životě nedržel v ruce, dokonce myslím že ostrou jsem ani nikdy neviděl ....
Mně uniká smysl celé diskuze. Ale tohle už je trochu moc.

Předpokládám, že někde absolvuješ kurz přípravy na ZP. A jestli ne a test praktické střelby neuděláš, tak je to jedině správně.
Nejde přeci o to co za skupinu máš, ale jestli jsi schopen
1. zvládnout bezpečnou manipulaci se zbraní (jakoukoli)
2. zvládnout základy praktické střelby.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 08 led 2006 09:46

Stag píše:No v zásadě jste mě přesvědčily, ale stejně mám jisté obavy. Nejde o ten rozdíl 500 Kč, ale nejsem si jist, že zvládnu střelby.

Jak už jsem psal v jiném příspěvku, v tuto chvíly jsem byl na střelnici pouze jednou a měl jsem problém trefit 4 z 5 na 15m (10 tam nešlo) i z CZ 75. Pušku jsem v životě nedržel v ruce, dokonce myslím že ostrou jsem ani nikdy neviděl ....
Tak zacni postupne, kup si nejakou vzduchovou pistoli, vystrilej nekolik 1000 diabolek pak se dej treba na predovky a takhle postupuj. :) Ja treba takhle postupuju, naucis se pri tom hodne veci, "principialne" manipulaci ze zbrani, jeji spravne drzeni, nastreleni a serizeni miridel. Je to jen o tom jak smyslis a k cemu tu zbran skutecne chces, pokud mas k tomu opravdu vztah tak neni potreba spechat.
Stag

Příspěvek od Stag » 09 led 2006 12:43

Shiva píše:Mně uniká smysl celé diskuze. Ale tohle už je trochu moc.

Předpokládám, že někde absolvuješ kurz přípravy na ZP. A jestli ne a test praktické střelby neuděláš, tak je to jedině správně.
Nejde přeci o to co za skupinu máš, ale jestli jsi schopen
1. zvládnout bezpečnou manipulaci se zbraní (jakoukoli)
2. zvládnout základy praktické střelby.
Samozřejmě že absolvuju kurz přípravy na ZP. Jen každý přeci nemusí být nadšenec do zbraní, pokud chce nějakou mít pro osobní ochranu ne? A jak jsem již psal, nepředpokládám že někdy budu střílet z pušky, ale pro sk. B je puška nutná. Původně jsem se ptal jaké má praktické výhody/nevýhody mít respektive nemít skupinu B.
Návštěvník

Tak B nepotřebuješ

Příspěvek od Návštěvník » 09 led 2006 14:34

Nikdo ti nenadává.
Pokud zaručeně nikdy v životě nebudeš chtít jinou než krátkou zbraň, tak skupinu B nepotřebuješ.
Pokud ji někdy potřebovat budeš, budeš dělat ZP znovu.
Proto je lepší udělat si rovnou B, protože málokdo může vědět, co bude chtít za 5 - 10 let.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 09 led 2006 16:10

Pemusis byt nadsencem pro zbrane, ale nikdy nemuzes vedet, ze se jim nestanes, vztah ke zbranim se muze budovat delsi dobu, pokud to uz nemas primo v krvi, kazdy na to ma jiny pohled. Ja se napr. necitim ohrozen a nenam ani prilis potrebu nosit osobni zbran, presto pokud bych si ZP delal urcite bych si udelal E, presto ze by mi stacilo jen B. Jenze nemam prilis predstavu o tom jak ji mam mit u sebe nebo pri sobe, kdyz jdu ze/na strelnice/i. A na strelnici bych si nikdy zbran nepujcil. Nejlepe volit stredni cestu a vyhnout se problemum.
Stag

Re: Tak B nepotřebuješ

Příspěvek od Stag » 09 led 2006 16:58

Anonymous píše:Nikdo ti nenadává.
Pokud zaručeně nikdy v životě nebudeš chtít jinou než krátkou zbraň, tak skupinu B nepotřebuješ.
Pokud ji někdy potřebovat budeš, budeš dělat ZP znovu.
Proto je lepší udělat si rovnou B, protože málokdo může vědět, co bude chtít za 5 - 10 let.
Tak, to sem chtěl slyšet, a jak už jsem před tím psal, přesvědčily jste mě. Půjdu do obojího ...
Odpovědět