IPSC (Prakticka strelba)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

IPSC (Praktická střelba)

Příspěvek od rydlas » 10 lis 2008 10:43

Zdar, je tu někdo z Prahy a okolí (okr. NB, MB, Pha-východ, KO) kdo se tomu věnuje a byl by ochoten mi dát pár praktických rad?

Díky moc

Kuba


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 lis 2008 18:07

Máš na mysli nějakou konkrétní problematiku, nebo spíš čekáš že si tě někdo vezme do parády na střelnici a vysvětlí Ti co a jak?
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 11 lis 2008 18:42

Alfonss píše:Máš na mysli nějakou konkrétní problematiku, nebo spíš čekáš že si tě někdo vezme do parády na střelnici a vysvětlí Ti co a jak?
:-)

skoro bych spíš řekl to druhý... :-)

takže já shrnu to, s čim bych chtěl poradit.

1) Kde je v Praze, popř. okolí nějaká solidní střelnice, kde se zaměřují na IPSC?
2) Dá se IPSC střílet i s kompaktem (např. na 8-10 nábojů 9L) nebo je to trápení a je rozhodně lepší jít do klasický zbraně na aspoň 13-18 nábojů?
3) Je vhodnější menší kopání, ale míň bodů s ráží 9L nebo dát přednost .45ACP, nechat si utrhnout ruce a mít víc bodů?

To je asi pro začátek tak to, co mě zajímá...

Stránky www.apscr.cz jsem už prolezl, ale ty kluby tam nejsou moc dobře předvedený a nechci jeden po druhým obvolávat... proto se pídim po někom, kdo už má zkušenost a řekne mi: tady jsou v poho a normální parta, tady nechoď, jsou moc namachrovaný, je to tam drahý...

prostě živé zkušenosti.. :-)

Díkes
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 11 lis 2008 19:16

Na střelnici se nezaměřují na IPSC, IPSC se střílí v "okolí" Prahy v Opařanech, Žalanech ....víc mě nenapadá. Nejlepší bude přijít na nějakou klubovku a porozhlídnout se, hodit řeč s lidma a podobně. Ale smiř se s tím, že pokud budeš střílet IPSC, tak budeš po závodech cestovat po celé republice....

s compactem se střílet dá, ale jak jsi sám řekl....bude to trápení. Do začátku možná stačí, ale jak tě tio chytne tak stejně pořídíš závodní speciál.... Tím že jej pořídíš hned si ušetříš spoustu peněz :)

Minor X Major: Pokud budeš stříelt Production, tak střílej devítkou, pokud si zvolíš jinou divizi, mrkni se jakej mají power factor lidé umisťující se na předních příčkách - 95 procent "top" střelců střílí major. 45tka je dnes rozšířená jen v divizi Revolver (kralují tam SW625) a Single stack, v ostatních divizích je to buď 9L (minor) nebo 40 SW (major), v případě openu 9L nacpaný do majoru, nebo .38 Super
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 12 lis 2008 08:24

mám související dotaz
jak dlouho a jak intenzivně střílíš, absolvoval jsi dosud nějaký kurz (krom přípravy k ZP) ?
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 12 lis 2008 09:00

4mike píše:mám související dotaz
jak dlouho a jak intenzivně střílíš, absolvoval jsi dosud nějaký kurz (krom přípravy k ZP) ?
Na rovinu říkám, že ne... byl jsem klasickej harant... vzduchovka pořád, občas malorajda, občas strejcova brokovnice, občas pistole... (je mi 28) ted mam ZP, prachy na prvni pistoli a proste nechci jen chodit staticky palit na strelnici do tercu... jsem jako clovek, co obcas sportuje a pak se rozhodne zkusit treba skok daleky vic aktivne a treba se z toho nakonec stane okresni prebornik v atletice...

Vim, kam asi miris, chces mi napsat, ze pokud nemam za sebou X tis vystrilenejch naboju, tak na to nemam ani myslet..., ze mam pravdu? :-)

Jsem v kontaktu s Adamem Tycem, bohuzel je ted na dyl na Filipinach, jakmile se vrati, nabidl mi, ze se mi bude venovat... takze tak..

JSem z Lysy nad Labem, proto shanim nekoho, kdo to dela... Zkusim holt objet strelnice a par zavodu a rozkoukam se. .-)

Kazdopadne dikes za tvoje rady.. :-)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 lis 2008 11:45

Není pravidlo že musíš mít X tisíc vystřílených nábojů...
Já jsem se an IPSC vrhl po 5 letech statické střelby - mířenky - je fakt že mi to dalo opravdu dobrej základ (nemusím řešit zda ten či onen vzdálenej terč dokážu vůbec trefit), ale je spousta lidí co začalo rovnou s IPSC a střílí výborně.

Pokud jsi Adamův kámoš, tak on Ti k tomu určitě řekne více. Jen nechoď do Productionu, protože on tě bude neskutečně drtit :wink:
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 12 lis 2008 11:59

Alfonss píše:Není pravidlo že musíš mít X tisíc vystřílených nábojů...
Já jsem se an IPSC vrhl po 5 letech statické střelby - mířenky - je fakt že mi to dalo opravdu dobrej základ (nemusím řešit zda ten či onen vzdálenej terč dokážu vůbec trefit), ale je spousta lidí co začalo rovnou s IPSC a střílí výborně.

Pokud jsi Adamův kámoš, tak on Ti k tomu určitě řekne více. Jen nechoď do Productionu, protože on tě bude neskutečně drtit :wink:
Vubec nejsme kamosi, normalne jsem mu poslal email, on mi odpovedel, ze se mi klido venovat bude, ale ze je ted v prdeli... :-)

Ja chci s Productionem zacit, vzhledem k prachum... nechci si ted za 50 litru nakoupit vybaveni, abych zjistil, ze jsem antitalent a nemam zadnou sanci... (delam tech aktivit holt vic.. )

Kam chodis strilet ty?
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 12 lis 2008 12:08

neodpovídej ofenzivně
nejde o kyble vystřílený munice, jde spíš o to, že nepovažuji za štastný vlítnout do IPSC a tudle docela specifickou disciplínu se naučit bez jakýchkoliv základů najednou
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 lis 2008 12:12

Aha, takže to asi Adam pojme jako jeden ze svých kurzů... No sice si za to nechá docela zaplatit, ale určitě se od něj dozvíš mnoho užitečných informací.

NO nechci tě strašit, ale to vybavení za 50 litrů je pro člověka který tomu propadne opravdu ta nejposlednější investice :) Mnohem víc utratíš za náboje, startovný, cesty na závody a hotely, když jedeš někam dál....

Já mám ve vedlejším "městě" klubovou střelnici kam mám volnej přístup, takže chodím trénovat tam, jinak po závodech jezdím po celé Moravě, do Opařan, pak Slovensko a Polsko. Dál na "západ" sem se zatím nedostal....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 lis 2008 12:13

4mike píše:neodpovídej ofenzivně
nejde o kyble vystřílený munice, jde spíš o to, že nepovažuji za štastný vlítnout do IPSC a tudle docela specifickou disciplínu se naučit bez jakýchkoliv základů najednou
Podívej se na Luka, taky do toho vlítl po hlavě a jak střílí....
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 12 lis 2008 12:26

4mike píše:neodpovídej ofenzivně
nejde o kyble vystřílený munice, jde spíš o to, že nepovažuji za štastný vlítnout do IPSC a tudle docela specifickou disciplínu se naučit bez jakýchkoliv základů najednou
neodpovídám ofenzivně, možná to tak působí...ale na všemožnejch fórech jsem dost zběhlej, takže vim, jak se s nováčkama (jako jsem já) nakládá..

Přijde nadrženej mlaďas plnej elánu, co tomu téměř nerozumí, ptá se na kokotiny a ostřílený mazáci hned slovíčkařej, chytaj ho za každý blbě napsaný slovo a s machráckým úsměvem s ním vymetou... S tímhle vším jsem smířenej...jsem prostě ucho, synek, mladej, cucák...ale i tak mě to asi neodradí, abych to nezkusil.. :-))
až se na vlastní kůži přesvědčim, že jsem se na to měl spíš vys... tak to udělám... :-)

Takže znovu se defenzivně ptám: Poradí mi někdo příjemný, přátelský pražský, popř. Praze blízký klub, který se věnuje IPSC a nemá problém vzít nováčka? :-)

Díííííky moc
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 12 lis 2008 12:29

Alfonss píše:Aha, takže to asi Adam pojme jako jeden ze svých kurzů... No sice si za to nechá docela zaplatit, ale určitě se od něj dozvíš mnoho užitečných informací.

NO nechci tě strašit, ale to vybavení za 50 litrů je pro člověka který tomu propadne opravdu ta nejposlednější investice :) Mnohem víc utratíš za náboje, startovný, cesty na závody a hotely, když jedeš někam dál....

Já mám ve vedlejším "městě" klubovou střelnici kam mám volnej přístup, takže chodím trénovat tam, jinak po závodech jezdím po celé Moravě, do Opařan, pak Slovensko a Polsko. Dál na "západ" sem se zatím nedostal....
je to možný, ptal jsem se ho, jestli chystá nějaký další kurzy, který měl letos...

je mi jasný, že ty náklady rostou právě s tou municí a cestováním... s tím počítám... taky nemám ambice začít hned jezdit po světě, budu rád, když zvládnu pár soutěží za rok v ČR než se otrkám... a vůbec zjistim, jestli na to mám...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 lis 2008 12:32

On se rok sejde s rokem a pokud tě to chytne tak budeš cestovat jak divej :)
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 12 lis 2008 12:33

Alfonss píše:
4mike píše:jde spíš o to, že nepovažuji za štastný vlítnout do IPSC a tudle docela specifickou disciplínu se naučit bez jakýchkoliv základů najednou

Jinak jako instruktor lyžování a snowboardingu ti můžu s klidem říct, že spíš naučim jezdit člověka, kterej neměl v životě nic na nohou než někoho, kdo léta loučkaří a chce začít s krojeným obloukem a já ho musím nejdřív odnaučit jeho špatný návyky..

Dám ruku do ohně za to, že u střelby je to to samý... :-)
Odpovědět