Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 03 lis 2008 07:14

no sak to je na tom ta komedia rok vyroby je 2008 !!!

risoepi... ta desatinka je presne 0,23 mm tolerancia +-0,03

čo myslíš tým že sa vidlica inde ohne? ak mam vidlu ktora ma na konci šrob tak sa začne ohybať pri tom šrobe a čim bližšie plnemu priemeru tym sa bude ohybat menej a nakolko je to celkom hruby material tak sa ohne len pri tom srobe... 2 desatinky sa na 4 cm daju ohnut len srobom ak by to bolo viac tak samozrejme riesenie je stahovak (zverak)

skusim to zatiahnut bez hlavne kolko sa da len samotnym srobom... a urcite to bude aj 0,5 mm ono ide o to ze pri tom zatahovani vlastne ta cast ktora precnieva cez srob smerom k hlavni kladie odpor tomu pritiahnutiu preto ze sa musi ohybat opacnym smerom ako sa ohyba vydlica pri utahovani... preto to postupne odbrusujem...

ja som zatial odbrusil len nejake stotinky dokonca este ani ryhy po frezovani nezmizli

a este me tentuju 2 veci a to ze ten utahovaci srob ma prerezany dlhsi zavit ako by bolo treba ma cca o 2 mm dlhsi zavit ktory uz zasahuje do casti hlavne cize z 15,5 mm cinnej plochy je cinnych len 13,5 co je viac ako 10% hodim fotku... malo by to podla mna byt jemne cca 1 mm zahlbene a ulozene na fest ale to by som chcel asi moc...

a dalsia je ten kolik na zaistenie polohy hlavne a jeho protikus vybrania v hlavni som si vsimol ked som mal len samotne puzdro s hlavnou na rovnom stole ze hlaven ide smerom dolu budem to musiet trosku tiez zbrusit... no budem musiet hodit obrazky aby to fakt bolo vidno v reale... ze o com sa tu bavime...


- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 03 lis 2008 07:15

ja to beriem ako flinticku na rekreacne strielanie po zahrade, ktoru casom "zdedi" synator a tato si bude musiet kupit 14 ranove HWčko alebo nejaku inu tlakovu "potvoru" (ale psssssssst žena o tom ešte nevie... takže tichúúúúúúúúúúúúčko... :D :D :D)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 03 lis 2008 07:45

:lol: :lol: tak to potom ano, jen to nepřeháněj, aby potom synátor neměl přesnější Slávinku, než ty HWčko :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 03 lis 2008 10:11

To: madbugie

Ja v podstate mám rád puntičkárov-maximalistov, už sa teším na to HW-čko, že čo všetko sa bude dať na nej vylepšiť!
Na ten dátum výroby som bol zato zvedavý, že kde bola tá 634-ka vyrobená. Ale podľa toho už v CZUB. (ak to ešte nedali dodavateľsky vyrábať číňanom ?!)
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 03 lis 2008 11:49

riso neviem ci sme to tu pisali ale asi to robia stale na slovensku pripadne zo zasob, lebo vsekto mam v cestine ale kontrolny nastrel ma razitko "oddelenie vystupnej kontroly" čiže po slovensky pisane a tušim aj niekto iny pisal že ma 2008ku a tiež to ma tak...

uvidim ked to vsetko porobim vyladim a poriadne poutahujem (mam tam deltu na jednodielnej ale hlinnikovej montazi a zda sa mi ze aj ta sem tam tancuje aj ked sa neposuva...)

tak uvidime co to spravi s dobrym strelivom... ciel mam aby sa s tym dalo tak na 20 m strielat na viac uz netreba (a ta delta od 30m hore zacina mat hruby kriz takze na presnu strelbu nepouzitelne)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 03 lis 2008 12:16

Spoj sa s tomcatom, a na jar mi to ukážeš na stretnutí, tam si to môžeme podrobne rozobrať.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 03 lis 2008 18:50

tak som "maloval" :D :D :D

precnievajuci zavit
cinna plocha pred a po malom bruseni
Obrázek

frezovane puzdro zbrusovane zatial len trosku este stale vidno stopy po obrabani
Obrázek

vydratie v hornej polovici polkruhy... dole ani ťuk je to sice akoby vydrate ale to som prebrusoval ked som to rozobral 500kou smirglom boli tam drobne zaderky... zaciernim to a pobeham s hlavnou potom nafotim
Obrázek

vysledok prace modre vydratie bolo pred cervene teraz
Obrázek
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Smazaný uživatel 3736

Slavia

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 03 lis 2008 19:05

Chcem sa vás opýtať či je možné, aby sa hlaveň nepatrne ohla pri viacnásobnom zlamovaní (niekoľko 1000x)? Tiež som si všimol, že osa hlavne nieje rovnobežná s osou púzdra, v ktorom je uložený piest. Celkovo to vyzerá, akoby hlaveň smerovala dole pod malým uhlom. Z boku to tak nevidieť, len keď zamierim, vtedy to vidím. Je to úplne nová vzduchovka. :roll:
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 03 lis 2008 19:32

Nad čepem jsou stopy po zadírání, následek bodovýho tlaku. Podobně se někdy zadírá píst s pouzdrem a jak se začne kousat tak pak už olejíčky nepomáhají. Na to jsou dobry přísady co se dávají do motorů i převodovek. Molekuly těch přísad se tlakem nanášejí na kov a tím se zabrání zadírání. Je to hodně drahy a hodně smradlavy. Stačí sehnat u mechaniků prázdnou plechovičku a v ní je toho ještě dost na pomazání pár flintiček. Součásky, který jsou v pohybu a působí mezi nima tlaky, stačí jen lehce potřít. Mám to vyzkoušený, není to jen teorie.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 03 lis 2008 19:48

martin to iste mam aj ja a u slavie resp inych lamačiek sa to odstranit tym, ze tu plochu na hlavni(obrazky 3 a 4 trči tam zub ktory je normalne schovany) kam dosada ten čap ktory je v puzdre (na obrazku 1 a 2 ten strieborny zub) treba trošku vybrusiť,... uričte tam bude otlačene miesto kam sa ten čap zapiera ja som si vsimol ze mi ide hlaven tak cca o 2 mm dole... moze to byt ohybanim, ale moze to byt aj nepresnym zostelovanim z vyroby...

cez vikend to nafotim a hodim sem staci to zbrusovat zhruba v pomere 1 ku 10 nakolko to ulozenie je 4 cm a hlaven ma 45 cm cize ak ide hlaven o 1mm dole tak treba v tom zareze na hlavny s takym malym polkruhom vybrusit cca 0,1 mm a hlaven by mala ist vyssie...

v principe to nevadi pokial strielas cez pevne mieridla v hlavni, zacne to vadit ak strielas puskohladom ktory je na puzdre a hlaven tym padom nie je suosa...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 03 lis 2008 19:54

honda píše:Nad čepem jsou stopy po zadírání, následek bodovýho tlaku. Podobně se někdy zadírá píst s pouzdrem a jak se začne kousat tak pak už olejíčky nepomáhají. Na to jsou dobry přísady co se dávají do motorů i převodovek. Molekuly těch přísad se tlakem nanášejí na kov a tím se zabrání zadírání. Je to hodně drahy a hodně smradlavy. Stačí sehnat u mechaniků prázdnou plechovičku a v ní je toho ještě dost na pomazání pár flintiček. Součásky, který jsou v pohybu a působí mezi nima tlaky, stačí jen lehce potřít. Mám to vyzkoušený, není to jen teorie.
sak preto som to tak trochu prebrusoval 500kou smirglom, odstranit tie otrepky... inac je hlaven pekne brusena nahotovo oproti puzdru kde su vidiet hlboke zarezy... ts ts ts... z toho som usudzoval ze je to puzdro na prd...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 03 lis 2008 20:23

madbugie píše:riso neviem ci sme to tu pisali ale asi to robia stale na slovensku pripadne zo zasob, lebo vsekto mam v cestine ale kontrolny nastrel ma razitko "oddelenie vystupnej kontroly" čiže po slovensky pisane a tušim aj niekto iny pisal že ma 2008ku a tiež to ma tak...
... sem psal já a měla by se už vyrábět na Moravě -> info od luka440.
Ověřené to ovšem nemám....jinak na mojí Slávce žádnej podobnej problém nemám. Hlaveň se po uzavření do pouzdra ani nehne!! :)
martin1976 píše:... Celkovo to vyzerá, akoby hlaveň smerovala dole pod malým uhlom. Z boku to tak nevidieť, len keď zamierim...
To je OK :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 03 lis 2008 21:06

hmmm a si si isty ze sa ani nehne ??? ono pohyb 2 či 3 stotinky sa rozoznať rukou ani okom nedaju, ale pri vystrele ta hlaven určite "pracuje" a "pohyb" 3 stotinky pri vystrele v puzdre znamena 0,3 mm na konci hlavne, znamena 3 mm na 4 metroch a 7,5 mm na 10 metroch a 15 mm na 20 m a to sa ti hlaven v uloženi pohla iba o 3 stotinky... :D

samozrejme časom je predpoklad že sa tato "chyba" pohybu vyprofiluje do jedneho smeru a tym padom prisposobis optiku a lieta ti to okolo stredu, ale staci aby tu zbran dostal do ruky niekto iny, inac ju zaklapol (ina sila, ina razancia, iny smer, proste ina ruka) a bude mu to lietat inde je to proste individualne...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 04 lis 2008 11:06

Tak nějaká minimální vůle tam být asi musí, ale jak píšeš nic co bych mohl nějak rozeznat.(Měl bys viděl S630 co máme doma, tam už to očima i hmatem bezpečně poznáš :) )
Hlavěň určitě pracuje a to jak na začátku (v pouzdru), tak na konci při výstřelu se rozkmitá.
Jinak pokud vezme do ruk stejnou vzduchovku jiný nadšenec, bude pár věcí jinak, souhlasím.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 23 lis 2008 20:24

Chci se zeptat na kvalitu pružiny ve Slávii 634 ( http://shop.czub.cz/objects/1074646755.html )
Něco ze stránek Diabolky.cz: ...." zhruba po 5000 stlačeních je o 1,5 - 2 cm kratší. Ukázal to i test na chronometru. S používanou pružinou (asi 5000 stlačení) měla diabolka Exact 4,51 mm 0,547 g - rychlost asi 208 m/s, s novou potom okolo 233 m/s"...
Tj. pokles z cca 14.8J na 11.8J tzn. o 3J!
Asot napsal: "Naproti tomu pružina do S634 je z hlediska únavy velice špatná, proto také dojde ke snížení Vo 240m/s téměř na úroveň S631".
A baretta@pobox.sk zase napsal: "trochu mimo k unave pružiny. lupol som zo S634 do H312 a bolo to dost nekonfortne. tak som nechal tyžden napnutu - vysledok necititelny. Tak som nechal 3 tyzdne a uz pol ciciti mierny pokles reakcie p" ...

Otázka zní: jaká je podle vás kvalita té pružiny ve Slávce? Je normální pokles výkonu po 5000 výstřelech o 3J? Osobně si myslím, že je to v normě...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Odpovědět