Problem s vyhazovanim nabojnic P-38/01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Myšáček

Problém s vyhazováním nábojnic P-38/01

Příspěvek od Myšáček » 29 říj 2008 08:46

Zdravím
Mám problém.Koupil jsem nestříleného Walthera P-38/01(Ulm 1962) a při střelbě mě vyhozené nábojnice zasahují přímo do oličeje což není příjemné.Byl jsem s ní u jednoho puškaře a ten tvrdí,že s tím nic nejde dělat což se mě nezdá.Má pravdu?Opravdu s tím nejde nic dělat?


Uživatelský avatar
gabo
Příspěvky: 15
Registrován: 01 úno 2007 07:36

Příspěvek od gabo » 29 říj 2008 09:36

Mam stejny problem,velka vule mezi drapkem vytahovace a celem zaveru,hilzna se poradne neopre do vyhazovace.Zkus dat nabojnici do komory a natvrdo spustit zaver,takto se opre do dna nabojnice vystraznik a vuli vymezi.Zkus rucne vyhodit,pokud to vyleti znatelne rychleji a spravnym smerem,mas stejny problem jako ja :-(
Novy drapek se da poridit za cca 500,-Kc, ale nemusi to byt reseni,pak uz zbyva pouze navarit puvodni a prebrousit ho.Laboroval jsem s tim dost dlouho,ale na nic jineho jsem neprisel.
SIGarmy

Příspěvek od SIGarmy » 29 říj 2008 11:15

Nejspíš bude problém přímo s vyhazovačem, měl jsem stejný problém na válečné P.38, kdy mi vyhazovala nábojnice přímo do čela. Stalo se to ovšem, když mi vyhazovač při střelbě uletěl, včetně pružiny, která ho má přidržovat, a já si toho při střelbě hned nevšiml, pistole dokonce i vyhazovala po výstřelu nábojnice, ale jenom každou druhou nebo třetí. Vytahovač byl nejspíš špatně přidělaný, protože po jeho vložení se to už nikdy nestalo. Nejlepší řešení bude asi koupit nový vyhazovač nebo ho zkusit zarovnat, Myslím, toto je jenom můj nepotvrzený názor, že přápadná vyrobní nerovnost může zapříčínit, že "háček" vyhazovače nesprávně zachytává nabojnici, tím by se vysvětloval popisovaný jev.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 říj 2008 12:14

To-SIGarmy
Nechci se vměšovat,ovšem nechceš upřesnit terminologii.On totiž vytahovač a vyhazovač jsou trochu jiné součástky a tobě se v textu nádherně zaměňují.
Jinak ovšem máte zhruba pravdu v příčině,jen to chce si nejprve pohrát a potom vzít nářadí.Aby oprava stav nezhoršila.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
SIGarmy

Příspěvek od SIGarmy » 29 říj 2008 19:58

Samozřejmě, že jsem myslel vyhazovač, prostě ten bezmek s háčkem vlevo na závěru, který je vidět musel jsem se při psaní upsat, omlouvám se.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 říj 2008 20:08

SIce si nevybavuju jak je to u P38, ale bazmeky s háčkem bývají vytahovače.....
SIGarmy

Příspěvek od SIGarmy » 29 říj 2008 20:31

Tady jsem dal fotku, ať už máme jasno.
Ohledně vytahovače jsem měl za to, že ten je vevnitř v pistoli, vyhazovač venku, u některých zbraní taky vevnitř.
ObrázekObrázek

Fotka je z internetu, moje P.38 je už pryč, bylo škoda z ní střílet a pistole na dívání není pro mě.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 říj 2008 20:41

Podle běžné definice,
vytahovač=to co vytahuje,nebo unáší nábojnici
vyhazovač=to co donutí nábojnici opustit zbraň
Konstrukcí je velmi mnoho,a pojmenování u konkrétních zbraní mohou být různá.Abychom se však domluvily,je potřeba slova nezaměňovat.Tedy je li účelem hovoru si porozumět.
Jinak to zakroužkované je vytahovač (občas drápek vytahovače,atd.)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
SIGarmy

Příspěvek od SIGarmy » 29 říj 2008 20:43

Díky za vysvětlení.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 říj 2008 21:17

Ne to je jen ujednocení terminologie,abychom si rozuměly.Trochu trpím složitostmi v textech a nechci zbytečně uvést nějaký blud kvůli překlepu. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět