Poskozeni vyvrtu hlavne u SIGa a Glocku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 14 čer 2006 15:59

Doogs píše:Mimochodem,reklamoval sem kvuli hlavni siga mosquito a to dva kusy a vždy výrobce uznal vadu a reklamaci uznal.Já však už třetí nechtěl a vzal si hotovost.
Hmmm, zajimavy - rozbit v jednom clovekovi tolik hlavni... Totez lidi kolem... Tak si tak rikam - nestrilis stejny patrony se vsema tema znamejma, se kterejma tak uspesne reklamujes Sig-hlavne a neuspesne Glock-hlavne? Nebude ve finale problem prave spis ve strelivu? A proto, ze to u Glocka poznali, tak to nereklamujou?
Tedy obecne - neni to tedy tak, ze pri pouzivani streliva dle C.I.P. se tento problem u Glocka neobjevi a jelikoz se tedy tyka jen maleho poctu spatnych prebijecu, nejsou o tom nikde moc zminky - spis jen pokoutne nadavani bez konkretnich vysledku?


Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 15 čer 2006 08:58

cmk: tak ted si uhodil hrebicek na hlavicku, neco takoveho jsem naznacoval jiz o par stran drive a je opravdu vice nez zajimave, ze tyto potize ma jeden clovek a nekolikanasobne.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 čer 2006 10:17

Hmmmm, já osobně jsem žádnou takovou hlaveň neviděl. Je ale pravda, že jsem se s faktem, o existenci tohoto jevu setkal. Onen vypadávající vývrt se řešil kdesi na myglock.com s tím, že se odlupují částečky Teniferu v hlavni. Bylo to tam jednou a konstatovalo se, že se jená o jev zřídkavý a navíc nikterak neovlivňující kvalitu střelby. Dokonce bylo řečeno, že se jedná o možnou vlastnost, ne závadu.

***Disclaimer****: Nejsem nikterak spřízněn s GG, nebo jeho firmou. Jeho zbraně nemám rád a ani jednu doma nemám. 8)

Nicméně opravdu se mi zdá divné, že by to nějak souviselo s vytlučeným a reklamovaným vývrtem na Mosquitu, což je pistole ráže 22LR. Myslíte, že někdo přebíjí i 22LR? Já nevím, nejsem v tom exšpert, protože nepřebíjím ani to, co se přebíjí normálně... (9x19). Mám zlou ženu a ta mi přebíjet nedovolila. :lol:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Marek

Příspěvek od Marek » 15 čer 2006 10:57

HanuIv píše:Hmmmm, já osobně jsem žádnou takovou hlaveň neviděl. Je ale pravda, že jsem se s faktem, o existenci tohoto jevu setkal. Onen vypadávající vývrt se řešil kdesi na myglock.com s tím, že se odlupují částečky Teniferu v hlavni.
Glock ma hlaven teniferovanu zvnutra?? :P :P :P
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 čer 2006 11:19

Podle toho, co jsem četl všudemožně tak jo.

Mimochodem - kdosi tu tvrdil, že o jevu, který se tu popisuje není nikde na internetu ani zmínka:

Což není moc pravda, protože třeba tady:

http://www.thehighroad.org/archive/inde ... 61982.html

nebo tady

http://www.thefiringline.com/forums/arc ... -1809.html

je zmínek hafol...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

Příspěvek od Salamoun » 15 čer 2006 13:45

Znovu opakuji,ve výše uvedených případech se zřejmě nejedná o vypadaný vývrt,ale o mechanické poškození při vytloukání uvízlé koule zřejmě značně pohovadsku,nezáleží na ráži.Primárně může udělat chybu reloader,dá tam málo nebo vůbec žádnou navážku prachu a koule je v hlavni,jde o to správně jí z hlavně vydolovat,pro normálně myslícího je to závada jako každá jiná.Pro janka odkojeného zpěněným míkem je to důvod k bušení do nejlépe hodně tvrdé ocelové hřídelky s ostrou čelní hranou.
Vypadaný vývrt vypadá úplně jinak,většinou vypadávají zrna a vzniklé prohlubně jsou většinou kurevsky drobné,okem těžko viditelné.Myslím,že GASTONova firma se nechce hádat,tak to radši vymění,než se hádat s kopytem,které se naučilo číst na interfernetu a hned začne dělat vlny,aby si vyčistilo svědomí,když pomrví lauf špatně přebitým nábojem,respektivě jeho vědeckou extrakcí.

Mimo jiné mi v laufu zvostaly koule z fabrickejch nábojů dle C.I.P. jak tu psal nějaký kolega,opatrně jsem je vylisoval, hlaveň změřil na optice a jede se vesele dál.Kdo na toto nestačí a je k sobě sebekritickej,nechť to svěří svému puškařovi,ten má na zdi výuční list a celkem si s tím hravě poradí.

Ještě k tomu malorážkovému problému,ten kdo si zakoupí SVAZARMovský historické 27 let staré patrony zn.REX,vykoleduje si kouli v hlavni,nebo když si druhou patronou střelí do první uvízlé,pozná jak vypadá u malorážky výduť.V prvém případě to jde hravě odstranit.Jeden můj starý kolega mi tvrdil,jak jsou REXy bezvadný,že je kdysi u SVAZARMu střílel a ty výsledky,že za těch pár let jim nemůže nic být atd.Na zdi má krásně nafouklého a znehodnoceného Pavlíčka,každému ho vokazuje,čeho se na stará kolena dožil.
Marksman

Příspěvek od Marksman » 15 čer 2006 15:21

to Salamoun:

http://www.thefiringline.com/forums/arc ... -1809.html "Pitting" in Glock barrel!,
kde mas zmienku o mechanickém poškození při vytloukání uvízlé koule?
Uživatelský avatar
Salamoun
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2006 11:16

Příspěvek od Salamoun » 15 čer 2006 18:48

Milý pane,odkdy si tykáme?Vyjadřuji se ne k Vašemu odkazu,ale k výše uvedené fotografii,kde jsou evidentně stopy po kouli,spíše o kopáči,kterou byla vytloukaná.Ale se zájmem jsem si přečetl Vámi opastovaný odkaz,přečtěte si ho prosím ještě jednou a za pomoci slovníku,nebo někoho gramotného v anglickom jazyke,pak všechny Vaše nejasnosti Vám najednou budou rychle jasné
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 čer 2006 19:13

Drahý kolego Salamoune, nebo snad Solomone :lol: .... Já se do toho příspěvku díval několikrát. A našel jsem slovo pitting, které se tam opakuje donekonečna.

Jako človík znalý angličtiny docela dobře (tedy po těch letech strávených mimo ČR v anglicky mluvících zemích), dokonce možná i lépe než Vy jazyka českého, si myslím, že toto slovo se používá jako výraz pro bodovou (důlkovitou) korozi povrchů. V přeneseném výzmamu pak jako označení bodové intenzivní koroze na jednom místě povrchu (třeba vývrtu), nebo vůbec neurčitelného bodového poškození. Určitě to ale není poškození v důsledku vytloukání nečeho (jak Vy uvádíte kule - což zas je v ČR leccos, včetně několika střelecky velmi exotických významů :oops: ) z hlavně.

Podle mých informací, které jsem já získal od majitelů docela rozsáhlých sbírek zbraní v USA docela nedávno, je tento pitting u zbraní pana Glocka dost obvyklý jev (jak mi bylo řečeno každá zhruba tisící hlaveň jím trpí) a Glock USA uznává reklamace teprve až se projeví u hlavně v docela velké míře už zasahující do míry její přesnosti. Logicky z USA se žádné hlavně do Rakouska na posouzení neposílají, ale podle toho, co jsem se dozveděl je těchto vážněji poškozených hlavní ročně až stovky (!) kusů. Nikdo z toho, zdá se, asi velké problémy nedělá.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 15 čer 2006 19:34

S474N : Prosímtě zasáhni, nebo tu budou lítat z monitorů facky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 15 čer 2006 19:38

Chlapi neblbněte já si chci příští týden koupit G19.Původně jsem chtěl CZ 75 D compact, ale všichni nejen zde, ale i u nás mě přesvědčují na GLOCKA.Prý mě na rozdíl od CZ přežije :lol: :lol: Houpete mě a řádně :lol: :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 čer 2006 19:47

Ne, nehoupeme. Já bych osobně do toho Glocka šel. Spíš než do čízy. Ideální by bylo něco mírně jetého (stačí tak 1500 ran) aby byl pěkně zaběhnutý, aby měl slušnější cenu a aby bylo jasné, že je hlaveň OK.

Ono to nakonec příjde jedno. Jak už tu kdosi psal pistole je stejný strojírenský výrobek jako třeba vrtačka (i když vrtačka není tak přesně opracována a nemá na sobě Tenifer). Takže může být i vadná. To riziko za to určitě stojí...

Já si myslím, že ke každé věci (byť by byla absolutně nejlepší na celém světě) by se mělo říct kriticky: podívejte, jsou tu takové chyby a závady.... A objasnit, jak se jim vyhnout, popřípadě, jak je řešit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 15 čer 2006 19:51

No konečně názor.Je mírně jetý.Má vystříleno asi 300 ran, je zhruba dva roky starý a chce 13 000 Kč.Měl jsem tu možnost s ním střílet asi 50 ran, a řádně si ho prohlédnout.Dobré ne ??
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 15 čer 2006 20:15

To Dan : neváhej ani minutu . Ale do hlavně bych se určitě podíval ....
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 15 čer 2006 20:54

už jsem to tu někde psal, do hlavně jsem se jí podíval :P ,ehmm tedy tomu GLOCKU :lol: :lol:
Odpovědět