Poradte - zase cisteni (USP)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Poraďte - zase čištění (USP)

Příspěvek od Lubo » 05 kvě 2006 02:07

Zdravím, jsem začátečník a čerstvý majitel USP Compact 9mm. Po prostudování návodů a pročtení diskuze poněkud tápu v čištění zbraně. Návod na USP Compact zakazuje "do not clean with objects made of metal" návod na klasické USP doporučuje "bronze bristle bore brush". Se zbraní jsem zakoupil sadu 3 kartáčků (mosazný, silonový, mop) a přípravek Brunox /před lety na diskuzích vychvalován, dnes asi spíše zatracován/, který mi byl v prodejně doporučen. Poraďte mi prosím, na co který a v jakém pořadí, který na co určitě NEMÁM použít a co opravdu nutně ještě dokoupit. Nemusím znát všechny vychytávky letitých střelců, ale několik rad do začátků, abych něco nezmršil. Díky L


Marek

Re: Poraďte - zase čištění (USP)

Příspěvek od Marek » 05 kvě 2006 09:55

Lubo píše:Zdravím, jsem začátečník a čerstvý majitel USP Compact 9mm. Po prostudování návodů a pročtení diskuze poněkud tápu v čištění zbraně. Návod na USP Compact zakazuje "do not clean with objects made of metal" návod na klasické USP doporučuje "bronze bristle bore brush". Se zbraní jsem zakoupil sadu 3 kartáčků (mosazný, silonový, mop) a přípravek Brunox /před lety na diskuzích vychvalován, dnes asi spíše zatracován/, který mi byl v prodejně doporučen. Poraďte mi prosím, na co který a v jakém pořadí, který na co určitě NEMÁM použít a co opravdu nutně ještě dokoupit. Nemusím znát všechny vychytávky letitých střelců, ale několik rad do začátků, abych něco nezmršil. Díky L
Ja cistim USP tak, ze nastriekam vsetko brunoxom, necham pol hodinu odstat 8) a potom vsetko riadne prebehnem kefkou na zuby (ram, zaver, hlaven), vsetko co je spinave. Potom utriem uvolneny bordel handrou, zakutia zaveru a ramu palickami s vatou na usiska :lol: Ked to je ako-tak ciste zvonka, tak hlaven cistim len fosforbronzovym kartacom, nejako mi unika zmysel silonoveho, tymto kovovym to ide podstatne lepsie. Strielam len celoplaste. Poskodenia hlavne by som sa vobec nebal, ako Standard tak Compact maju v laufe tvrdochrom, kartacikom ho asi neposkodis. Hlaven brhlim kartacom zo dve minutky, potom na vyterak namotam handru a pokial nevychadza z laufu uplne cista tak ju menim.
Potom kver utriem este cistou handrou, aby bol cisty docista docista aby som sa o neho nezasvinil.
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 05 kvě 2006 10:02

Díky za návod, v ofic. manuálu mne zmátlo, že se mám vyhnout čištění kovovými pomůckami /mosazný kartáček/. Díky L
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 05 kvě 2006 10:20

Lubo píše:Díky za návod, v ofic. manuálu mne zmátlo, že se mám vyhnout čištění kovovými pomůckami /mosazný kartáček/. Díky L
Oni meli spis na mysli kov jako je zelezo a ocel. Mosazny kartacek tomu vubec nic neudela.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 kvě 2006 12:25

CO se týče USPávadel, jeden malej poznatek. Když budeš střílet továrníma pláštěma, tak stačí po střelbě 2x vytřít silonovým kartáčkem a lauf se leskne jak psí koule. Ten polygon se moc nezasírá. Ale mosazným kartáčkem tomu určitě neublížíš
Marek

Příspěvek od Marek » 05 kvě 2006 14:23

Alfonss píše:CO se týče USPávadel, jeden malej poznatek. Když budeš střílet továrníma pláštěma, tak stačí po střelbě 2x vytřít silonovým kartáčkem a lauf se leskne jak psí koule. Ten polygon se moc nezasírá. Ale mosazným kartáčkem tomu určitě neublížíš
jaaaaj, tak na to je ten silonovy... :D
joot

Příspěvek od joot » 05 kvě 2006 14:26

Marek píše:
Alfonss píše:CO se týče USPávadel, jeden malej poznatek. Když budeš střílet továrníma pláštěma, tak stačí po střelbě 2x vytřít silonovým kartáčkem a lauf se leskne jak psí koule. Ten polygon se moc nezasírá. Ale mosazným kartáčkem tomu určitě neublížíš
jaaaaj, tak na to je ten silonovy... :D
Nemyslím, že bude nějaký výrazný rozdíl mezi polygonem u USP a Glocka. A když to budeš šudlat jenom tím silonem, tak časem zjistíš že se kartáčku z mosazi nevyhneš. Teda pokud nestřelíš stovku ročně, to bys měl tak pět let pokoj.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 kvě 2006 14:31

Já USP čistím po každé střelbě jen silonovým kartáčkem, střílím pouze pláštěma a za těch 8 tisíc výstřelů sem ho mosazným vytíral snad jednou....
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 08 črc 2007 13:30

zdravim, mam dotaz ohledne boresnake- nikdy jsem ho na zivo nevidel, jaky je jeho princip? jake ma funkcni plochy? diky!
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 črc 2007 14:09

je to špagát, na jehož začátku je mosazný závažíčko, následuje provázek, pak se rozšiřuje, je do toho vpletenej kartáček a na konci to má širší "lano" na důkladný vytření laufu. Na čištění běžně zahnojené zbraně je to OK, pokud máš vývrt zajebanej olovem že nejsou vidět drážky tak je lepší použít jiný kartáčky.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 08 črc 2007 16:08

dik, ten kartacek je mosaznej?
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 črc 2007 16:40

jo
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 09 črc 2007 21:50

no on ten mosaznej kartacek na me dela dojem ze je dost agresivni, trosku me to znepokojuje proto, protoze ho pouzivam pri kazdem cisteni- olovene strely a vite jak to je kdyz se neco agresivnejsiho pouzije jednou za cas tak se zas tak moc nestane ale pokud to pouzivate furt je to uz horsi. opravdu nemuze pravidelne pouzivani mosazneho kartace udelat nakou neplechu?
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 črc 2007 11:19

A jak bys chtěl dostat olovo z laufu? Myslíš že by to šlo umělohmotným kartáčkem?

Kdybys s tím pucoval nějakou extra drahou zbraň, tak bych Tvoje obavy možná i pochopil (i když jsou zcela určitě zbytečný), ale na CZ 85 bych to opravdu neřešil.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 10 črc 2007 12:05

Taky záleží na tom, jak se to olovo moc maže. Já mosazným kartáčkem čistím hlaveň STI pro klid duše tak po 500 ranách. Mezi tím to stačí obyčejným - stopy po olovu v hlavni nemám ani tak.
Odpovědět