Poradte prosim: Jericho 941FBL vs GP K100 P1mk6 (9mm Luger)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bmwfil

Poraďte prosím: Jericho 941FBL vs GP K100 P1mk6 (9mm Luger)

Příspěvek od bmwfil » 01 úno 2009 13:15

Jsem totální diletant, co se palných zbraní týče a potřebuji se rozhodnout mezi těmito dvěma pistolemi...

Účel: rekreační střelba na střelnici a také občasné nošení

Mám zkušenost s Jerichem 941FS s lehčenou spouští a tato zbraň mi sedí, ale je moc velká...

Děkuji za vaše fundované rady...


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 úno 2009 14:03

Vřele mohu doporučite Beretta 90 Two a nebo CZ SP1 variantu dle libosti, případně Glock.

K Jerichu si zkus sehnat třeba takovou origo pružinku zásobníku a nebo vratku.
(Ale třeba někdo z fóra ví...)

Kdyby chtěl někdo komentovat dostupnost náhradních dílů pro Berettu, tak Beretta má dvě firemní prodejny v ČR. Díly sice nemaj na každém rohu jako pro Glock, ale když chci tak to obratem seženu.

Dovolím si poněkud citovat ostatní názory:
Jericho je dělané pro spolehlivost do pouště, kde je jemný písek a prach. Má tudíž větší vůle, což zvyšuje spolehlivost, ale snižuje přesnost. Jinak je to ale dobrá kopie a má něco do sebe. Na dostřelování utěrkářů přejetejch v poušti Merkavama (aby se dlouho nemuseli dívat na svoje vnitřnosti) je jako dělaná.
Měl jsem asi před 3 rokama 941 FBL a řešil jsem jednu závadu za druhou až jsem zbraň vrátil.Asi jsem měl smůlu na špatný kus.
Měl jsem 941 FBL. Řekl bych o dost lepší ČZ, super úchop. Občas se zasekl náboj při podávání do komory, bylo třeba přebrousit skluzavku. Neříkám přeleštit, protože tam byl příčný vryp jak sviňa. Pak OK, jenže když jsem v té době nebyl schopen sehnat další zásobník, tak mě to odradilo. Nedej bože shánět nějaký díl. Takže šel do světa.
Ale někdo je spokojenej....

GP K100: Já??? děkuji... nechci!!!
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 úno 2009 14:49

Všechny takový rady jsou k ničemu, jsou to subjektivní dojmy. Třeba já bych subjektivně naopak doporučil K100 a Berettu bych zavrhl....
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 úno 2009 15:11

A co je podle tebe objektivní?

Když u Jericho je 5 lidí z 10ti nespokojenejch, řekneš že to je subjektivní nespokojenost.

A u Beretty když 2 lidi z 10ti mají výhrady, tak řekneš že to je objektivní nespokojenost?

No, tak to jsi mě pobavil :lol:

Hele v pátek jsem obvolával zbrojíře a řekli mi, že Glock mám zahodit, že to je plastová sra*.

:twisted:

Příklad Glock:
- dotázaní zbrojíři řekli že to je sra*
- na střelnici mi 2 lidi z top střelců v ČR řekli, že Glock stojí za ho*
- za rok mi 7 lidí do očí řeklo, že by si takovou sra* jako Glock nekoupili
- 2 lidi mi řekli, že s takovým sr* jako s Glockem se nenaučím střílet

Ale slyšel jsem od majitelů Glocka že:
- je to spolehlivá zbraň
- že díly jsou dostupné
- nikdo si nestěžoval na technickou závadu

Co je pak objektivní a co je subjektivní?
Podle mě - dle mých zkušeností - je Glock velice dobrá zbraň a jediné co je na Berettě lepší je spoušť. Jinak bych neměl důvod Glock opouštět.
A srovnávat zkušenosti z Beretty 92 a Beretty 90 Two nebo PX4 Storm je asi jako porovnávat CZ 52 a CZ 75.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 01 úno 2009 15:20, celkem upraveno 2 x.
bmwfil

Příspěvek od bmwfil » 01 úno 2009 15:12

No mě právě všichni Jericho doporučují jako netuctovou kvalitní zbraň... :lol:

A vůbec, máte mi pomoci se rozhodnout mezi těmi dvěmi pistolemi v nadpise :twisted: :D
Naposledy upravil(a) bmwfil dne 01 úno 2009 15:17, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 úno 2009 15:32

epetr2008 píše: A srovnávat zkušenosti z Beretty 92 a Beretty 90 Two nebo PX4 Storm je asi jako porovnávat CZ 52 a CZ 75.
Není. Obě čízy jsou tu přes 30 let, tudíž všichni vědí jak na tom kvalitativně jsou. Beretta 90 TWO je ještě v plínkách a nikdo pořádně neví co to vydrží.... Před pár lety jsem stejně tak mluvil o K100, když ji někdo bezmezně vychvaloval.... Dnes už bych se jí nebál, Beretty ano.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 úno 2009 16:02

Obecně Beretty slouží dlouho a dá se říct, že to je jedna z nejmasověji rozšířených pistolí třeba vedle Coltu 1911 a jeho klonů. Ano, určité procento mělo jich problém, není se čemu divit, když je používá největší vojenská mašinerie světa. Když uděláš 10-20 milionů kusů, tak i se zmetkovostí 3-5ppm zmetky prostě najdeš. 90 Two a Px4 Storm jsou modernizované zbraně.Pár jsem jich viděl, než jsem si jí koupil a kvalitou zpracování mi přišla stejně dobrá jako Glock. Ve světě slouží už dva roky a není se čeho bát. Jsou vyráběné v USA a materiál i preciznost výroby jsou na velice dobré úrovni.

Jinak tazatele upozorňuji na fakt, že na Jericho prostě třeba nesežene díly.

A ad .... GP K100 ... no, to už bych raději podpořil naší fabriku a koupil CZ 75 SP1....
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 01 úno 2009 16:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 01 úno 2009 16:03

Tenhle člověk mi je fakt simpatickej. "Jsem totální diletant" -to o sobě veřejně dnes jen tak někdo nenapíše, ač by leckdo měl.... :lol: :P :D

Ale k tématu. Alfons má pravdu. O berettě 92 je dnes, po téměř dvaceti letech provozu známo, že je to prostě průměrná zbraň, která ani nenadchne, ale ani neurazí... Beretta 90 Two je prostě novinka, a nikdo o ní nemůže říct víc, než že je celkem hezká a přijatelně přesná. Ale třeba o užitné hodnotě v poměru k ceně se budem moc bavit až tak za pět let.

O jerichu nevím nic kromě toho, že aftermarket bude přinejmenším opruz.

Takže já dle svých osobních skušeností doporučuju K 100, jedno jaké provedení. Po letech provozu je už totiž zřejmé, že tato pistolka je v dané cenové relaci opravdu povedená, nebál bych se dokonce říct, že za ty prachy je to to nejlepší, co se dá dnes koupit. Lehká, přesná, spolehlivá, s hodně vysokou životností....
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 úno 2009 16:19

Kvalita výroby se samozřejmě obvykle mění.

Kdybych měl CZ 75 posuzovat podle 20-30 let starejch kousků, tak řeknu že Norinco dělá o hodně lepší zbraně.

Je to stejné jako hodnotit ČSSD za Zemana a za Paroubka.

Když se podívám na dnešní CZ 75 SP1 a varianty, tak mluvím o kvalitě, která tu je jak dlouho? 5 let?

Například Škodovka vyráběla nejlepší auta v úterý a čtvrtek.
V pondělí přišli rozmrzelí dělníci a výroba se spouštěla, v pátek na to zas už kapku...

A stejně to je skoro v každé výrobě.
Dovolím si tvrdit, že jediné koho se to netýká je Glock.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 01 úno 2009 16:25

Osobně bych šel do K 100 slovensko je kousek a jednaní s p Kuracinou je velmí pohodové .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 úno 2009 17:06

epetr: nejde jen o kvalitu výroby, ale o celkovou konstrukci, která u beretty dle mýho má podstatný nedostatky.... Prostě to enní takovej zázrak jak všichni čekají, tuto pistoli lidi kupujou hlavně proto že se jim líbí - mě taky, ale nekoupil bych si ji...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 01 úno 2009 17:44

No, držel jsem už v pazourách spoustu zbraní, takže si dovoluju říct, že nějakou zkušenost mám. Dovoli bych si shrnout to, co se tu diskutuje z mého pohledu, který nikomu nevnucuju. Názor ať si vždy udělá sám.

1. Jericho: já neříkám, že to je nekvalitní zbraň. Určitě je (výrobně i materiálově) kvalitnější, než pětasedma ze začátku devadesátých let (možná i z let po roce 2000). Má ale jednu zásadní nevýhodu: totální nedostatek náhradních dílů. V tuto chvíli je jakákoliv zcela banální závada přestávkou ve střelbě na pěkně dlouho. Do toho bych (hlavně u zbraní z druhé ruky) asi nešel.

2. Beretta (na kterou se tu nikdo neptal, ale jsou tu tací, kteří ji neustále prosazují). 92ka je určitě kvalitní zbraň. Mě nikdy moc nevyhovovala, ale určitě Američani věděli, proč si ji vybrali, takže - proč ne? Beretta 90 two - tady je otázka, jak se konverze kovového těla do plastu povedla. Zatím jsem četl jen asi dvě recenze, kde ji docela chválili. Tak, proč taky ne? To, že firma má dvě zastoupení v ČR ještě neznamená, že budou náhradní díly na takto novou zbraň.

3. K-100: To je zbraň, kterou bych docela doporučil i začátečníkovi v ČR. Fakt je, že to není kdovíjak rozšířená zbraň může být pro některé překážkou(to ale na počátku nebyla žádná zbraň), ale těch několik kusů, které tu v okolí chodí je velmi bezproblémových. Já sám s ní střílel několikrát a byl jsem vždy spokojen. Přesností vyniká, jen pojistka mě vždycky trochu mate - já bych preferoval spíš vypouštění, místo pojistky. Navíc tu není problém s náhradními díly. Pokud vás nepotká katastrofa, tak cokoliv dalšího dostanete od ing. Kuraciny ze Slovenska do několika dní poštou. Jeho podpora je prostě neodolatelná.

4. Glocky: Glock je zbraň, ke které každý cítí potřebu zaujmout stanovisko. To moje je jednoznačné - je to kvalitní nástroj pro dennodenní nošení a střelbu. Nikdy nezklame, je k ní rozumné množství doplňků, prostě odvede svou práci. Navíc, jste-li členem ozbrojeného sboru, tak dostanete od Gastona slevu :D (což považuji za docela podraz proti nám ostatním). Co se týče náhradních dílů: MPI ji má na skladě hromadu a většinu "výměnných" prací si uděláte po zakoupení kouzelné tyčinky sami doma.

5. Pětasedma: na rovinu říkám, že jsem nikdy k pětasedmě nějakou obzvláště velkou láskou nezahořel. Hlavně proto, že mi nevyhovuje styl usazení závěru (tedy úzký závěr, který jezdí v těle). Na druhou stranu, způsob držení pětasedmy je pro mnohé (včetně mne) podstatně pohedlnější, než u Glocka. Já měl pětasedmu jenom jednou a byl jsem s ní dost nespokojený. Každou chvíli v ní něco prasklo (pružinky a vodící tyčka se nějak ohla a kdovíco ještě), tak jsem ji prodal.

6. Nikdo tu kupodivu nemluvil o Waltherech: což je příliš inteligentní zbraň pro začátečníka. Mě se dobře drží a střílí se mi s ní docela bezva, ale pro začátečníka to asi není.

7. Sigy: to bych nebyl já, kdyby si nepřisadil. Každý, dko kdy vlastnil Siga a padl mu do ruky (jsou i tací, kterým do ruky nepadl), by nic jiného už asi nechtěli. Doporučoval bych cokoliv z kovové řady P220/226, nebo SP2022 (která je tichým tahounem u francouzské policie a jinak ji má spousta dalších organizací po světě).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
bmwfil

Příspěvek od bmwfil » 01 úno 2009 18:16

HanuIv: Super odpověď, děkuju!
Mohl by ses prosím rozepsat ještě trochu o tom Waltheru? Střílel jsem z PPS, ale měl na mě moc těžký chod spouště-asi jsem to strhával, čili z 5 ran na 15m jen 4 do bílých kruhů a 1 jen do papíru (terč 550x550). Naproti tomu s tím Jerichem s vylehčenou spouští šlo všech 5 do černého, takže uplný krpál snad nejsem...

Ale abych se vyjádřil... Je u toho Walthera možné vylehčit spoušť?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 01 úno 2009 19:11

Walther PPS je postavený tak, aby chod spouště byl tvrdší. Je to forma ochrany před nežádoucím výstřelem například v úleku. Já sám PPSko jen držel v ruce a nikdy jsem s ním nestřílel.

Já měl vždycky dobrý vztah k P99. Ta se vyrábí ve třech variantách, tedy jako SA/DA - oni to nazývají AS (což je taková ta klasika s mírně dementním DA při spoušti "vpředu", na kterou si člověk zvykne, když si přečte návod a nevyděsí se při střelbě), jako QA (tedy vlastně předepjatá SA verze mechanismu strýčka Gastona Glocka s dobře dořešeným vypouštěcím tlačítkem, takže při rozebírání nemusíte střílet do zdi) a nebo jako šistě DA.

Moje zkušenosti s Waltherem jsou dobré. Já sám uvažuji, že si jednoho někdy před prázdninami koupím. Je to "full size" zbraň s rozměry kompaktu, dobře se s ní míří a přesnost je na dobré úrovni, i když vyložená terčovka to logicky není.

Existuje ještě i P99Compact, což je něco mezi velkou P99 a PPS. Neumím k ní nic říct. Ani jsem ji nedržel v ruce.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
bmwfil

Příspěvek od bmwfil » 01 úno 2009 19:32

Co třeba SIG SAUER SP 2009?
Odpovědět