Porad je pro zacatec. nejlepsi Slavia nebo uz i konkurence?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 27 črc 2012 11:56

Zdravím...už čtyři dni čtu všechny příspěvky ohledně vzduchovky pro začínajícího střelce...dárek pro mého syna a vlastně i pro mě. Po 13 letech se rozvádím a všichni radí...užij si co si nemohl:-))))) Já sem za mlada často střílel s tátou na chatě a chtěl jsem to naučit i svého syna, ale ex pořád prebtala...je to nebezpečné...co na tom vidíš...teď už brebtá někomu jinému :-)))) - o mrtvých jen dobře...takže jdu do vzduchovky. Protože, mám střídavou péči....a hypotéku jsem rád, že žiju...takže vybírám něco kolem 2 - 3000 Kč ...bohužel jsem typ, který se nechá ovlivnit a pokud jde o kvalitu má tendenci skončit úplně někde jinde s cenou....ale pak nezbyde na botky pro děti na zimu a sociálka nikdy nespí :-)TAK POPROSÍM O RADU ZDA UŽ SE OBJEVILO NĚCO CO KONKURUJE NAŠIM SLÁVINKÁM nebo prostě skočím po klasice s dobrým pocitem patriota:-)


Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
jaju.79
Příspěvky: 39
Registrován: 08 úno 2011 09:49
Bydliště: nitriansky kraj

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od jaju.79 » 27 črc 2012 23:03

konkurencia nezaspala ako je to u CZUB čo sa týka vzduchoviek.tak by som sa nebál ísť do vzduchovky vyr. pred rokom 1989 za ktorú dáš 1000- 1500. + nová pružina a tesnenie.
HW 97K Optisan Viper 10x44IRS. AA TX 200 HC Hawke eclipse 6-24x50.
cvako
Příspěvky: 81
Registrován: 21 kvě 2010 22:23

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od cvako » 27 črc 2012 23:31

pozri si vlakno o QB78 jednoducha ale ozaj dobra vzduchovka.

je na CO2 cize ti na nu netreba optiku ktora vydrzi kopance. velke +.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od undead » 28 črc 2012 11:08

tiež sa priklánam k qb78/79, je lahká čo je výhoda pre deti a je spoľahlvá.
alebo kludne staršiu s631, ale neviem či by som decku bral akúkoľvek lamačku predsa len ak omylom zmačkne spúšť pri nabíjani...
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od 67. » 28 črc 2012 13:05

Myslím,že najlepšie je začať s klasikou.
Kúpil som synovi Crosman Raven teraz z nej strieľam i ja takmer denne.Tak som si ju obľúbil.
Dokonca som si zvykol na to,že treba poistku vystaviť pred náťahom.Na nácvik základov streľby výborná ľahká a lacná vzduchovka...
http://forum.gunshop.cz/vzduchovka-pro- ... 02-75.html
http://www.risopepi.sk/index.php?page=f ... =1&tema=90
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 28 črc 2012 16:09

Za tímto účelem bych taky volil dostatečně starou Slavii nebo Crosman Raven. Na ten je pak hezká recenze na http://www.alexxxus.cz/Crosman-raven-havran-.177

Případně Crosman 1377/2240 (1900 Kč/ks, první je pumpovací, druhá CO2) s pažbou (cca 700 Kč/ks). Druhá možnost lze velmi dobře použít i na trénink pistole (1377 mě na pistolový úchop přijde moc těžká na předek), je ovšem dražší na provoz (5.5mm diabolky + CO2 z bombiček). U obou je ale akutní nebezpečí, že časem skončíš s cenou úplně jinde - jsou velmi dobře tunitelné. S tímto nebezpečím je ale u zbraní holt potřeba počítat :mrgreen:

Možná by se mohla hodit i http://www.taubrno.com/product/zbrane/v ... a-odeon/54 , tu ale osobně vůbec neznám. Cena je každopádně velmi příznivá, a jinak na těch stránkách nemaj zas tak špatný věci.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od milius » 28 črc 2012 16:32

martinn7676 píše:Zdravím...už čtyři dni čtu všechny příspěvky ohledně vzduchovky pro začínajícího střelce...dárek pro mého syna a vlastně i pro mě. Po 13 letech se rozvádím a všichni radí...užij si co si nemohl:-))))) Já sem za mlada často střílel s tátou na chatě a chtěl jsem to naučit i svého syna, ale ex pořád prebtala...je to nebezpečné...co na tom vidíš...teď už brebtá někomu jinému :-)))) - o mrtvých jen dobře...takže jdu do vzduchovky. Protože, mám střídavou péči....a hypotéku jsem rád, že žiju...takže vybírám něco kolem 2 - 3000 Kč ...bohužel jsem typ, který se nechá ovlivnit a pokud jde o kvalitu má tendenci skončit úplně někde jinde s cenou....ale pak nezbyde na botky pro děti na zimu a sociálka nikdy nespí :-)TAK POPROSÍM O RADU ZDA UŽ SE OBJEVILO NĚCO CO KONKURUJE NAŠIM SLÁVINKÁM nebo prostě skočím po klasice s dobrým pocitem patriota:-)
Tak předně blahopřeji :wink:
"Užij si,co si nemohl".Škoda že máš zkrouhlý rozpočet.Na Slávku zapomeň už jen pro ten pocit volnosti a nepředpokládám,že ses ženil už za komančů. :lol: Při pohledu na tuto pušku stále vidím Svazarm a navíc dneska už to ani neumí vyrobit a všude jsou vůle.Máme doma 3 roky starou Slávku a já s tím netrefim ani jabko na 30m.Možná 3x z 10ti :roll:
Osobně bych vzal tu QB 78.S tím je srandy spousta a bombičky zase tak drahý nejsou.Puška případně optika a 10 bombiček a vejdeš se do 4 tisíc.Bez optiky do cca 2500.
V případě tohoto....
http://aukro.cz/qb-78-kartuse-hak-qb-78 ... 51659.html
můžeš dokoupit hasičák a nechat si ho naplnit.To máš potom na 1000 ran.Do toho bych šel....
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 30 črc 2012 10:59

Zdravím a děkuji všem za odpovědi.
Postupně odpovím všem...

jaju.79: no chtěl bych synovi koupit něco nového...je to dárek a dlouho nic nedostal... a mám trošku strach kupovat starší věci. Je jako u foťáku...nevím zda někomu nespadl a tak...

cvako: ta je úplně skvělá...pročetl jsem jak ji rozebral a skvěle popsal Kubajzz... i cena je skvělá a možnost tuningu do budoucna super, ale náklady na každý výstřel se mi zdají zbytečné...pokud můžu střílet zadarmo...vím o tom hasičáku, ale to jsou náklady navíc...

undead: já totiž jsem zjistil, že jednu Slavii mám po dědovi...ale chybí ji muška a je asi 30 let stará tak jsem nepočítal, že by se s ní ještě něco dalo dělat...až jsem narazil na tuto skvělou stránku a vidím, že se dají dělat i zázraky...:-)

67.: Crosman Raven díval jsem se na ním...no plastová pažba ....to jsem si nikdy nemyslel, že bych koupil...ale z druhé strany pokud by byla opravdu dobrá tak proč ne...projdu diskuze...

Queeg 512: no do budoucna bych rád tunil...snad už budu trošku z toho srabu venku!

milius: no mi se ta QB 78 navíc když má pořád tak skvělé doporučení od profíku...ale proč platit za výstřel...dočetl jsem se, že jsou přesnější než lámačky a netrpí optika...to by mohl být argument...optiku bych chtěl synovi koupit na vánoce...jen ať se nejdříve učí klasiku a pokud ho to chytne dostane optiku...

Děkuji zatím všem za super rady...
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 30 črc 2012 11:24

Ještě dodám že v sitauci, ve které jsi, budeš za výstřel asi platit tak jako tak - u pružinovek/pumpovacích vzduchovek musíš přímo ve zbrani odpracovat energiil, se kterou pak vystřelíš, a to se (spolu s rázy pístů pružinovek) projevuje na opotřebení/životnosti, zejména v této cenové kategorii.

Např. CO2 na jeden výstřel z 2240 při pohonu 12g bombičkou vyjde na 24h. Kdybych měl lacinou pružinovku za 2000, co by se po 8000 výstřelech rozpadla, vyšlo by mě opotřebení zbraně na 25h za výstřel, což se vyrovná ceně provozu na CO2. Pokud Ti záleží i na rozumném výkonu (pokud budeš chtít střílet na větší vzdálenosti tak se to hodí), může být rozíl ještě výraznější (mě osobně vydržela 16J pružinovka za 3800 Kč 2300 výstřelů a pak šla do kytek, šrot jsem prodal za 1500 Kč takže cena 1 Kč na výstřel; pro úplnost dodávám, že šlo o amatérsky posílenou Slávii 631 kterou výrobce prodává jako Slávii 634 :evil:). Takže z tohoto pohledu mi QB 78 zas tak špatná volba nepříjde, nicméně pokud máš opravitelnou 30letou Slávku, tak ji zatím nemusíš potřebovat.
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 30 črc 2012 12:18

No dočetl jsem se, že jejlevnější bombička stojí asi 12 kč a je potřeba dvou...to je 44 kč a vyjde to asi na 50-60 výstřelů. Což vychází pokud se nepledu skoto 0,70 kč na výstřel...Pokud přijde partia tak uděláme turnaj ve střelbě a může mě to vyjít třeba i na 500 Kč :cry: ale možná, že jsem to pochopil špatně...tedy rád bych kdybych to pochopil špatně :) Jinak energie mám na rozdávání...potřeboval bych zhubnout 15 kg :roll: Myslíš, že i tak stará Slávia by se dala opravit...sehnad novou mušku a tak? Už jenom ze vzpomínky na dědu a mládí bych do toho šel...ale synovi chci koupit novou, aby byla jeho...
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 30 črc 2012 12:26

A co Vzduchovky Norconia - B 88? Stejná cena...jen se natahuje boční pákou...
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 30 črc 2012 12:43

http://shop.czub.cz/miridla-slavia/c-1135/
http://shop.czub.cz/nahradni-dily-slavia/c-1136/

Jestli máš 630/631, neměl by to být problém, na to jde sehnat všechno v kdejakých loveckých potřebách, tyto modely jsou stále v aktivní službě, důležité je dostatečné stáří = kvalita. 62x jsou spíš sběratelské, ale taky se na ně dá leccos sehnat.

Tu spotřebu CO2 jsem pak psal u Crosmana 2240, který má tuším 9J (50 ran na 12g, z toho posledních 10 nic moc), u QB to při vyšším výkonu asi bude fakt brát víc. CO2 jdou ale regulovat i směrem dolů (ale i když jde vlastně o jediný povolený směr, kupodivu o tom skoro nikdo nepíše :lol:), takže např. při terčovce na kratší vzdálenost jde ubrat & šetřit. A plnění z kyvet/hasičáku je pak cenově někde jinde a časem se na ně dá přejít.
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 30 črc 2012 13:13

Musím tu Slavii najít a určitě ji zrenovuji...tedy pokusím se...já vůbec netušil, že se tolik lidí zajímá o vzduchovky...
No to QB mi leží pořád v hlavě...je krásná...říkal jsem si, že ze začátku koupím bombičky, aby syn měl radost a pak to nějak začnu řešit s hasičákem...
no mám brouka v hlavě...a veš ni filcka to naštěstí néni....:-))))))))))))))))))
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
markr.5
Příspěvky: 432
Registrován: 02 črc 2011 11:43
Bydliště: 50°12'28.444"N, 15°3'19.858"E

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od markr.5 » 30 črc 2012 13:51

martinn7676 píše:No dočetl jsem se, že jejlevnější bombička stojí asi 12 kč a je potřeba dvou...to je 44 kč
co to je za počty? :roll: :lol:
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 30 črc 2012 13:57

martinn7676 píše:A co Vzduchovky Norconia - B 88? Stejná cena...jen se natahuje boční pákou...
Tohle neznám, ale boční/dolní nátah má oproti zlamovačkám výhodu ve větší přesnosti, a ta je potřeba. S novou Slávkou se může stát, že se relativně brzo zastavíš na soustřelu 10x20 mm a lepší to bude jen když se ti náhodou pětkrát zakvedlá hlaveň na stejnou stranu. S pevným laufem u bočního/dolního nátahu nebo CO2 to ve stejných podmínkách dáš i pod 10mm, a to se hodně projeví na zábavnosti střelby, resp. na tom kdy/zda Tě to omrzí.

Nevýhodou bočního/dolního nátahu jsou vyšší nároky na bezpečnost (některé konstrukce umožňují stříhání prstů a zejména levné modely to prý občas dělají).

Tomu, kolik lidí se zajímá o vzduchovky se pak vůbec nedivím, vláda již léta dáva otevřeně najevo, že jejím hlavním cílem je přinutit národ, aby začal konzumovat krkavcovité ptactvo :evil:
Naposledy upravil(a) Queeg 512 dne 30 črc 2012 14:00, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět