Porad je pro zacatec. nejlepsi Slavia nebo uz i konkurence?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
George.Agrippa
Příspěvky: 36
Registrován: 21 črc 2011 02:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od George.Agrippa » 31 črc 2012 14:07

to Kubajzz: když už se na to tady v tom vlánku narazilo, tak o QB79 přemýšlím, ja v ní nějaký výrazný rozdíl oproti 78?Jsem absolutně netechnický typ,čili žádný tuning nechci,chci to jen na zahradu a zvažuju jen který typ a ráži?Kolik má netuněné QB výkon v 4,5? Někde okolo 10 J?Díky za info...


Zoraki HP - 01 Ultra 5,5 mm
alfons111
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2012 13:59

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od alfons111 » 31 črc 2012 14:11

Že se vměšuji do diskuse... jsem taky začátečník a rád bych si pořídil vzduchovku, ale chtěl bych natahování, jako má vzor 35 nebo 47 (páku prostě). Co jsem hledal, tak jsem našel jen tyto dvě, ale to mi přijde spíš jako sběratelké kousky.
Vyrábí se dneska ještě něco takového?
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 31 črc 2012 16:57

Fakt se může u Slávek po tolika letech zhoršit kvalita? Teoreicky by spíš naopak vše mělo být vyšpekulováno... :roll:
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 31 črc 2012 18:02

No kritiky je na to hodně, moje osobní zkušenost ze Slávií 634 vyrobenou 2011 a zakoupenou 2012 - co se týká zpracování, tak nic moc, mimo vnějších částí povrchy naprosto tristní, i pažba byla zepředu hodně drsná a vevnitř otřepky tvořily něco jako srst (to sice odstraní šmirgl, ale ještě před lety si lidé pochvalovali i zpracování těchto ploch), vůli mezi roztečí vidličky pouzdra a kostky hlavně 0.3mm a já měl ještě smůlu v příliš hlubokém zápichu na konci pístu - kroužek, který tam má píst centrovat v pouzdře, byl celý v zápichu, píst centrovalo jen těsnění v předu a dopadlo to hodně špatně. Doporučuju přečíst si celé vlákno http://forum.gunshop.cz/nova-slavia-634-t162-2355.html (můj případ je tam popsán na stranách 156-158).

U 630/631 se nemusíš bát, že narazíš na problémy způsobené zvýšeným výkonem, který degraduje životnost (pokud holt někdo na koleně předělá 631 na výkon 16J bez ošetření zvýšeného namáhání, tak prostě pochvalu nezaslouží, a to ani když jde přímo o CZUB). I tak bych se ale u nové 630/631 obával vůle mezi pouzdrem a hlavní, která má u zlamovačky zásadní vliv na (ne)přesnost.

Zmiňoval jsi pak že Ti nevadí že Slavia kope - pokud to znamená že pokuješ po 634, pořádně zvaž vliv zvýšeného výkonu na opotřebení - od 631 se to neliší jen výkonem, ale i jeho dopadem na opotřebení (konstrukčně je to mimo silnější pružiny a jiného pístu stejné).
Naposledy upravil(a) Queeg 512 dne 31 črc 2012 18:13, celkem upraveno 1 x.
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od deef » 31 črc 2012 18:09

Bohužel je to tak, kvůli úspoře to šlo do kopru. 30 let stará slavie vydrží dalších 30let, ale ta nová max 5let. Je to tak se vším a je jedno, jestli se jedná o auto nebo o vzduchovku, ze všeho se stávají spotřební věci s krátkou životností.

Teď se do mě možná všichni pustí, ale dovolím si konstatovat, že Gamo a Slavia jsou na tom zhruba stejně, jen hlaveň u Slavie je lepší.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od PEPAN » 31 črc 2012 18:57

Slávka 631 byla první moje vzduchovka, a když by na to přišlo, byla by asi i poslední- t.j. šla by z domu až po VŠEM ostatnim(i když už tu první dávno nemam).
To není ani sentiment, chodim s ní střílet dost často a baví mě pro nenáročnost- nenasere mě že z nějakýho důvodu vyfičí při napichování CO nebo že prostě dojde. Tim nechci nikoho odrazovat od QB, prostě je to něco za něco a tak to je.
když QB tak 79, ta je na paintbalový flaše- levnější provoz a bez odpadu
slávii 634 od Queeg 512 mám doma na pozorování, moc to nechápu, píst a pažbu jsem nahradil 630 a nedokážu s tim trefit ani stodolu :evil:asi fakt šit, moje 634 5,5 r.v. 2007 trefuje úplně perfektně i po asi 5000 ranách ač má vůli taky
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 01 srp 2012 01:27

S 631 jsem na tom byl podobně, bohužel ta rodinná se při jednom stěhování někam zatoulala a po zkušenosti se současnou produkcí toho lituju ještě víc než před tím, 631 mě taky příjde sympatická a ve smyslu návrhu velmi dobře vyvážená (z čehož se vlastně dá odvodit že 634 není nic pro mě). Při nákupu nové bych se ale necítil úplně nejlíp a 634 mě stačila právě tak na to, abych začal preferovat 5.5mm a pokukovat po větší přesnosti (na 8m jsme zasekl jsem se na soustřelech do 10mm na výšku, ale tak 15-20mm na šířku), takže teď střílím Crosmanem 2240 a šetřím na HW 77K.

K objektivnímu posouzení kvality současných Slávií by pak mohlo pomoct, kdyby se tu udělalo vlákno nebo nějaká forma ankety/dotazníků, kam by majitelé Slávií mohli uvádět rok výroby a vůli mezi pouzdrem a hlavní, příp. i nějaké další rozměry, aby bylo vidět, zda a jak to v čase lítá. Nechce se někomu do toho?

To PEPAN: mě to teda trefovalo jak je popsáno výše (před reklamací, po ní už jsem nestřílel), při reklamaci pak určitě dotáhli hlaveň. Podle toho, co píšeš, ale na té 5.5mm 630 používáš pouzdro ode mě, které je vydřené od pístu, a to může rozhodit konzistenci. Nebo to chápu špatně a pouzdro je z 630 (t.j. 5.5mm hlaveň na 630)? Pak by mě uváděná nepřesnost překvapovala, trefit stodolu minometem přece nemůže být tak těžké :mrgreen:
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od PEPAN » 01 srp 2012 08:27

Pak by mě uváděná nepřesnost překvapovala, trefit stodolu minometem přece nemůže být tak těžké
To bylo obrazně řečeno, po složení jsem si prostřelil dveře pač netrefil hranol 15x40cm, a vůbec nějak nic netrefil, to se mi ještě nestalo.
vydřenýho vnitřku sem si ani nevšímal, jen sem doplnil co chybělo, mam podezření že větší problémy dělá pažba, na kterou nesedí rozteč šroubů :cry: další věc co do...baly prasata, našťát na zbrojovku, a kuří oka ať jim zato k...m pěkně kvetou
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
martinn7676
Příspěvky: 22
Registrován: 27 črc 2012 09:44

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od martinn7676 » 02 srp 2012 11:42

Hm to je blbé ...určitě by neškodilo kdyby tady někdo udělal test nové Slávky...protože jak vidím tady mezi nadšenci vzduchovek jsou zcela rozdílné názory ohledně této značky...ti co na ni nedají dopustit a ti co mají špatné zkušenosti z nově vyráběnou Slávkou.
Když ji miluješ, není důvod proč ji zastřelit.
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od deef » 02 srp 2012 15:11

Jednoduché vysvětlení - ti co na ni nedají dopustit, mají ještě starou a ti co na ni nadávají mají novější modely.
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Tomayo » 02 srp 2012 15:15

Jestli si koupis pusku na COcka ta jedine co budes tak nas....kup slavku,usetris si dalsi nemale naklady a mas klid.....pokud to vydrzis bez optiky kup hatsana 44 nebo CZ 200 a optiku dokoupis casem....rozhodne nebudes litovat a velice dobre si zastrilis. CO2 je neuveritelny opruz, hlavne pro to porad chodit

Predpokladam, ze tveho syna to bude bavit jako kazdeho kluka a tebe taky...takze nesetri ted pri nakupu, setri tim ze koupis neco s cim budes spokojeny a nebudes to po chvili prodavat....tim prodelas daleko vic
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
markr.5
Příspěvky: 432
Registrován: 02 črc 2011 11:43
Bydliště: 50°12'28.444"N, 15°3'19.858"E

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od markr.5 » 02 srp 2012 15:19

teď je zrovna na bazaru půl roku stará 634 i s optikou za 2.500,- Mám normálně cukání si ji koupit jen tak pro radost z dobré koupě :lol: . tak dělejte, než vám ji večer vyfouknu :wink:
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od 67. » 02 srp 2012 15:41

markr.5:neviem,či by to neboli vyhodené peniaze :evil:
Nechce sa mi veriť,že by to bolo s tou "Slávií"až také zlé...
Ak je to tak a vo fabrike si nevážia dobré meno a tradíciu,iné ako sa deje si nezaslúžia...
I keď je vzduchoviek,čo do typov a prevedení skutočne veľa,ťažko nájsť ekvivalent k Sláviám,hlavne čo sa týka ceny.Ešte ma napadlo,že viacerí si pochvaľujú presnosť a spoľahlivosť HHF 750-ky,no sám som ju nemal zatiaľ možnosť vyskúšať,ale v tejto cenovej relácii a vzhľadom na 2-ročnú záruku by ani to nemusela byť zlá kúpa... :wink:
http://www.afg.sk/obchod/vzduchove-pusk ... kal.-45mm/
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
karabina56
Příspěvky: 54
Registrován: 24 dub 2009 23:09

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od karabina56 » 02 srp 2012 16:05

slavie byly dobré pokud je dělal Uh.Brod.Od té doby co výrobu šoupli na Slováky tak to stojí za ho..uby.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Pořád je pro začáteč. nejlepší Slavia nebo už i konkurence?

Příspěvek od Queeg 512 » 02 srp 2012 16:20

Já bych jako samostaný důvod nářku nad CZUB viděl i uvedení 634... představte si, že by zde někdo 2 roky před jejím uvedením na trh poslal fotky samodomo posílené 631 100%shodné s dnešní 634 - to byste takového typa opravdu jen chválili a nikdo by se nezastavil nad možným poddimenzováním původní Slavie 631 pro výkon 16J? Problém taky je že povědomí veřejnosti o růstu namáhání dílů pružinovky spolu s výkonem není příliš silné a někdo může nadávat na Slavie proto, že si koupil 634 a na základě reklamní masáže zbrojovky/prodejců čekal, že vydrží totéž, co 620. Mě bohužel vychází že 634 nestojí za to ani když se na to člověk dívá naprosto informovaně a realisticky, kombinace návrhu/zpracování/výkonu přináší velké riziko výskytu problému a vzhledem k přístupu prodejce tyto považuju za neřešitelné, takže radši ruce pryč.

Taky bych se nedivil, kdyby názory na Slavii reflektovaly rozdělení střelců na ty, co CZUB považují za autoritu v oboru zbraní, a na ty, co nikoliv.
Odpovědět