pomozte s koupi zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dolfik
Příspěvky: 23
Registrován: 14 čer 2009 20:44

pomozte s koupí zbraně

Příspěvek od Dolfik » 18 čer 2009 20:29

Dobrý večer! Jsem student, čerstvý držitel ZP a chci si pořídit zbraň, ze začátku asi na nějakou mířenku, ale později cchi určitě dělat nějakou akčnější disciplínu. S tím souvisí i docela omezené finančně omezené zdroje, řekněme, že můžu utratit tak 10k. Mám docela rád pistole SIG, dobře se mi drží, dobře se mi z nich střílí. Prvně jsem uvažoval že koupím nějakou novou malorážku (měl to být SIG mosquito), ale dostala se mi nabídka na použitý SIG 225 v 9mm (cca 3500 ran) a tak teď váhám zda koupit ten nebo mrknou po nějaké jiné "ojeté" devítce nebo nějakou novou levnější značku (Norinco, ty kopie SIGů jsou na první pohled velice zdařilé) a nebo tu malorážku? Děkuji za rady zkušenějších střelců, vím, že konečné rozhodnutí bude na mne, ale rád bych vyslechl pár rad, např. jak na tom jsou starší SIGy s výdrží apod. :-) Díky Dolfik


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 čer 2009 21:05

s moskitem na mířenku zapomeň. radši vem toho jetého siga nebo CZ75 . Pak až se naučíš tak skočíš po něčem lepším :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Dolfik
Příspěvky: 23
Registrován: 14 čer 2009 20:44

Příspěvek od Dolfik » 18 čer 2009 21:29

jenom pro upřesnění tou mířenkou sem nemyslel nějak závodně, spíš sem myslel statickou střelbu na naučení takových základních návyků se zbraní, nestrhávání spouště apod ;-) beru to jako hobby ne sport :-)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 čer 2009 21:40

to jsem si taky myslel :lol: že si koupim jednu pistoli :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a prdlačku už mam postavenou trezorovou místnost a teď jsem zjistil že je malá :?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Dolfik
Příspěvky: 23
Registrován: 14 čer 2009 20:44

Příspěvek od Dolfik » 18 čer 2009 21:49

trezorovou místnost máme doma také (je to sklad zboží, ale místa je tam dost) a dokonce splňuje všechny náležitosti, takže zbraní taky bude časem víc, ale jde mi teď o tu první a nejspíš na delší dobu první, aspoň než dostuduju, páč s brigádami po večerech apod. toho člověk mocn nevydělá.. myslíte tedy, že se starším SIGem neprohloupím? vím, že má zásobník jen na 8 nábojů apod., ale jde mi spíš o to, aby nějaký ten pátek vydržela :-)
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Příspěvek od Chotis » 18 čer 2009 21:55

Předpoklady většinou fakt moc nevycházej :lol: Si na tom stejně jako já před půl rokem. Student, málo peněz, čerstvej zbroják... Chtěl sem něco levnýho, těšil sem se na soutěže... Ouha, nakonec sem koupil SP-01 za 15 klacků, střílim málo a mnohem víc mě baví to "mazlení" se se zbraní, čištění a věci okolo. Na soutěže a větší střílení nejsou peníze. Naopak mě láká mnohozbraňství a mám chuť si pořizovat další a další kousky na mazlení, ach jo... :lol: Na tohle všechno sem ale přišel až postupem času a dneska bych asi volil jinak, jenže jak sem to měl tehdy vědět? Jo, chybama se člověk učí :lol: Na druhou stranu sem rád, že mám poctivej kus železa, co něco vydrží a krásně střílí. Kdybych koupil místo toho můj sen - PPK, možná bych byl zklamanej, jak to kope a jak to třeba nedejbože špatně podává atak... Ale stejně si ho chci pořídit :wink:
Se Sigem neprohloupíš zcela jistě... Snad můžu říct, že je to kvalita sama. Stejně tak bych ale řek, že pětasedma by ti udělala stejnou službu za menší peníz, abys pak, až jako střelec vyzraješ a zjistíš, co přesně chceš, nelitoval větší počáteční investice...
Dolfik
Příspěvky: 23
Registrován: 14 čer 2009 20:44

Příspěvek od Dolfik » 18 čer 2009 22:06

no právě ten straší SIG se vleze do mého limitu 10k vpohodě je to 225 P6, čili zbraně německé policie, zásobník 8 nábojů, plně nabitá kolem 900g, takže je investice v podstatě shodná s použitou CZ. jako 75 mám rád, dobře se mi drží, vyhovuje mi i spoušť, ale přijde mi zbytečně velká a těžká a když mi ubývají náboje, tak mi to sřílí jinam (vím, že to je rukama, ale s tím SIGem s tím problém nemám) Měl sem ten SIG v ruce a opravdu taková pohotová akční zbraň :-)
Jen mrtví viděli konec války. Platón
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 čer 2009 22:10

nebo pátrej a zkus koupit GLOCKA :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Příspěvek od Chotis » 18 čer 2009 22:17

Fuj, plasty nebrat :lol: Tak toho Siga kup, když ti vyhovuje a máš vyhlídlej nějakej pěknej, nevidim v tom problém.
Dolfik
Příspěvky: 23
Registrován: 14 čer 2009 20:44

Příspěvek od Dolfik » 18 čer 2009 22:20

n plasty mi neva, ale glocky taky nemusím, tak spoušť je pro mě nekonečná, navíc nevidím kladivo a kazí to image zbraně.. jako jsem taky víceméně rozhodnut pro ten SIG, spíš mi jde zda nějakou dobu ještě vydrží, zda někdo nemá zkušenosti se starším sigem, třeba také z výprodeje německé policii, páč jich bylo k dispozici celkem spousta a za dobrý peníz :-) Já si totiž nejsem jist, jak by to bylo s náhradníma dílama apod, když je to rok výroby 98..
Jen mrtví viděli konec války. Platón
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 18 čer 2009 22:21

taky mam roky výroby 98 ale 1898 a žádný díly nejsou třeba . To jen tak na okraj ? k čemu pořád všichni řešej že potřebujou díly ?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Dolfik
Příspěvky: 23
Registrován: 14 čer 2009 20:44

Příspěvek od Dolfik » 18 čer 2009 22:34

no třeba něco odejde, nějaká blbá pružinka bo něco, neříkám, že praskne hlaveň :-D a kvůli takový ptákovině budu rok shánět a mít nefunkční zbraň to mi jde, abych třeba nebyl smutnej :-D možná to řeším až moc ale..
Jen mrtví viděli konec války. Platón
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Příspěvek od Chotis » 18 čer 2009 22:36

To je asi jako - koupil bys auto, když se na něj už nedaj sehnat náhr. díly? Ve většině případů jezdíš a jezdíš, ale když je smůla a něco se pokazí, konec... Nevim ale, pokud má Sig nastříleno 3500, tak určitě vydrží ještě několikanásobek tohohle množství...
Dolfik
Příspěvky: 23
Registrován: 14 čer 2009 20:44

Příspěvek od Dolfik » 18 čer 2009 22:43

jojo, taky myslím, že by vydržet měl :-) v podstatě proč jsem to sem dal, chtěl jsem ujistit, že nedělám nějakou hloupost a třeba kdyžtak odradit kdyby měl někdo zkušenost, např. kdyby někdo řekl ze zkušenosti tyhle SIGy od německý polici sou poruchový apod. :-)
Jen mrtví viděli konec války. Platón
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Příspěvek od Chotis » 18 čer 2009 22:49

To si sice nemyslim, ale radši počkej na někoho zasvěcenějšího, jak sem už psal, sem skoro tak zkušenej jako ty :lol: Jen mi přijde, že zrovna Sigy mají opravdu dobrý jméno a osobně bych do něj klidně šel, kdyby mi seděl, toť vše.
Odpovědět