Policista strilejici po chodci chce zase nosit zbran

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

osklivy

Policista střílející po chodci chce zase nosit zbraň

Příspěvek od osklivy » 14 lis 2008 07:27

http://www.novinky.cz/clanek/154363-pol ... zbran.html

Policista Radomír Mecner požádal soud o podmínečné upuštění od zbytku trestu, a mohl tak nastoupit do zaměstnání, kde opět může nosit zbraň. Byl potrestán dvouletou podmínkou a pětiletým zákazem práce u ozbrojených složek za to, že v červenci 2004 chtěl čtyřmi výstřely z pistole zastavit chodce, který přecházel rušnou křižovatku v centru Plzně. Muže nezasáhl ale jedna z kulek se zaryla do projíždějící škodovky.

14. 11. 2008 05:14 - PLZEŇ
Soudce plzeňského okresního soudu Josef Prach jeho žádost tento týden zamítl. Prachovo rozhodnutí může ještě zvrátit Krajský soud, pokud si Mecner, odsouzený za zneužití pravomoci a pokusu těžkého ublížení na zdraví, podá stížnost.

Psycholog: Vůbec neměl uniformu obléknout

"Pro mne bylo stěžejní stanovisko psychologa,“ řekl Právu soudce. Psycholog Jiří Jelen zjistil, že bývalý policista sice v roce 1996 úspěšně prošel vstupními psychotesty, ale uniformu vůbec neměl obléknout. "V teoretické přípravě byl výborný, pro praktickou službu ale nevhodný," konstatoval Jelen.

Při střelbě byl ovládán svou představou, dominantním úkolem pro něj bylo dostihnout podezřelého muže. "Za každou cenu chce naplnit poslání policisty. Pokud se ale dostane do zátěžové situace, nebere ohled na širší okolnosti a nedokáže vyhodnotit důsledky svého rozhodnutí,“ hodnotil Mecnera psycholog.

Mecner: Myslel jsem, že jde o hledanou osobu

V den střelby byl dopravní policista Radomír Mecner ve službě první den po dovolené. Kolem tři čtvrtě na tři odpoledne ho na rušné křižovatce U Belánky v centru Plzně zaujal muž, který se po přechodu vydal na červenou a kličkoval mezi auty, která musela brzdit.

"Jakmile jsem na něho zapískal a pokynul, aby šel ke mně, zůstal stát na ostrůvku uprostřed silnice. Pak se rozběhl a já jsem na něho zakřičel, aby zůstal stát. Domníval jsem se, že je to osoba, kterou jsem viděl v pátrání,“ hájil se před soudem Mecner.

Po zbrani sáhl v okamžiku, kdy podle jeho slov chodec udělal nepřirozený pohyb rukou, kterou zasunul pod tričko, kde měl nějakou tašku. "Vystřelil jsem proto varovně do vzduchu, ale to ho nezastavilo. Dál jsem ho pronásledoval, třikrát po něm vypálil. Pak už jsem usoudil, že dokončit zákrok nebude bezpečné, a zavolal jsem vysílačkou operačního důstojníka policie,“ dodal Mecner, kterého po zákroku nadřízení vysvlékli z uniformy.

"Kdyby policisté nebo soudci praktikovali právo podobným způsobem, brzy bychom se vylidnili,“ řekl v odůvodnění rozsudku předseda senátu Pravoslav Polák

Mecner se po propuštění do civilu živil jako řidič autobusu. V současné době má podle zatím neověřených informací zájem pracovat u městské policie. "Nebudu se k tomu vyjadřovat. Nemám souhlas klienta ,“ uvedl jeho advokát Jiří Vlasák.


osklivy

Příspěvek od osklivy » 14 lis 2008 07:27

tak doufam ze tomuhle pitomcovi uz zbran do ruky nevratej.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 lis 2008 07:56

Po zbrani sáhl v okamžiku, kdy podle jeho slov chodec udělal nepřirozený pohyb rukou, kterou zasunul pod tričko, kde měl nějakou tašku. "Vystřelil jsem proto varovně do vzduchu, ale to ho nezastavilo. Dál jsem ho pronásledoval, třikrát po něm vypálil. Pak už jsem usoudil, že dokončit zákrok nebude bezpečné, a zavolal jsem vysílačkou operačního důstojníka policie,“ dodal Mecner, kterého po zákroku nadřízení vysvlékli z uniformy.

Obrázek
osklivy

Příspěvek od osklivy » 14 lis 2008 08:17

ovsem podle psychologa nikdy nemel obliknout uniformu. navic strilel na rusny ulici po nekom kdo jeho ani nikoho jinyho neohrozoval na zdravi ani zivote. navic po jeho strelbe zustal utikajici nezasazen ale zato se mu povedlo trefit auto.
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kayco » 14 lis 2008 08:36

ty brdo to je jaky tupec... dufam ze mu ten zbrojak naozaj nedaju.. a ked ano tak holt smolu mate ceski bratia, nebudete moct prechadzat na cervenu kade tade:-)
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 lis 2008 09:10

Neříkám že měl po něm střílet, ale je fakt divný když se ten člověk po varovném výstřelu nezastavil :?
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 14 lis 2008 09:12

Ty by ses zastavil, kdyby po tobě na přechodu začal střílet policista, kterýmu přeskočilo?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 lis 2008 09:16

2 JirkaS

Takže když na tebe policista zařve stůj nebo střelím a vystřelí do vzduchu, tak místo toho začneš utíkat? Tak to je nářez :lol: :lol: :lol:

Tak to jsi adept na Darwinovu cenu :roll:
http://svihlejklub.blog.cz/0601/darwino ... jak-zemrit
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 14 lis 2008 11:07

Úkol zněl jasně: zastavit muže s koženou brašnou. ...To ste ho jako?... Jistě dvě dávky.

Když jsem zamyšlený, nebo ve stresu, tak leckdy nevnímám nic kolem sebe. Podle podle většiny hlasujících ( z diskuze "MP postřelil hledanou osobu.") zasluhuji smrt. Mám dávat pozor jestli na mě nevolá "pomáhat chránit".
Vyrušit se z přemýšlení a zjistit že po mně z nezámého důvodu střílí příslušník, tak bych asi taky nečekal až se trefí.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 lis 2008 15:01

2 Lettow-Vorbeck

Mezi náma:
Úkol zněl jasně: zastavit muže s koženou brašnou. ...To ste ho jako?... Jistě dvě dávky.
Taky bys zřejmě střílel :wink: nebo raději necháš uniknout zvěda s informacema, který zabijou 100x víc lidí?

A jestli přemýšlíš tak soustředěně, že tě z přemýšlení nevytrhne ani varovný výstřel do vzduchu, tak to jsi teda myslitel :roll:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 lis 2008 15:47

Já bych se vyvaroval střelby po lidech,s takto malicherných důvodů.To že nevnímá není záminka ke střelbě.Kolik dostaneš za neuposlechnutí???Doživotí těžko!!!Kdyby páchal násilí neřeknu,ovšem ten policista měl i jiné možnosti jak se zachovat,ovšem charakter a respekt,nedostaneš automaticky s uniformou a tak se do PČR dostane sem tam i takovéto tele!!! :evil:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 14 lis 2008 16:14

Jsem možná divnej,
ale pokud policista vidí celostátně hledaného zločince(vraha/devianta) a zakřičí na něj stůj! a vystřelí do vzduchu, tak se ten člověk má zastavit a kor jestli má čisté svědomí.

Pokud začne utíkat, měl by mít policista plné právo po tom šmejdovi střílet.

Jiná věc je, že tento konkrétní člověk udělal z křižovatky v Plzni náměstí v Bagdádu :twisted: :roll:

Což už OK není.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 lis 2008 16:42

Jenomže se policista domníval že je hledaný,což je dodatečné účelové tvrzení.Ten člověk však hledaný nebyl,tečka. :evil:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 14 lis 2008 16:44

Taky bych to viděl na pokus o "vyžehlení" situace a nikoliv jako skutečnost........na mne to působí dojmem, že prostě s.příslušník je vyhráblo, který neumí střílet.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 14 lis 2008 16:47

To- Biggles
EX.příslušník a věřím že na trvalo!!!To je chodící mimořádka!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět