Podpazni pouzdro pro skryte noseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Podpažní pouzdro pro skryté nošení

Příspěvek od Návštěvník » 06 dub 2005 22:10

Jsem majitelem pistole CZ 75 BD POLICE. Zajímá mě Váš názor na co nejvhodnější typ praktického podpažního pouzdra pro skryté nošení zbraně, mám na mysli hlavně pouzdro svislé, ale uvítám i informace a názory o pouzdrech horizontálních... Nechci polemizovat se zastánci zkrácené verze COMPACT (uznávám, že jsou skvělé) - měřím totiž téměř dva metry, takže se na mě oproti trpaslíkovi ten drobný rozdíl ztratí... Budu jenom rád, když se tu objeví zkušenosti ,,starých zkušených bobrů" a to nejen ve vztahu k CZ 75, ale i jiných typů a ráží... Rád bych rozpoutal diskuzi na toto téma... Jistě je mezi Vámi dost odborníků, kteří by se mohli podělit o své těžce nabyté zkušenosti...


Návštěvník

re:Podpažní pouzdro pro skryté nošení

Příspěvek od Návštěvník » 07 dub 2005 07:18

Nesnáším když mi někdo říká "starý bobr".... :)

Podpažní pouzdro nosím hodně dlouho (od roku 1979). Jelikož nosím "menší" kus železa, tak mám v současnosti pouzdro vertikální od Holce. Jsem s ním spokojený a nemám k němu námitek.

Je ale potřeba říct, že v současnosti se podpažní pouzdra nějak vytrácejí a jsou většinou nahrazována pouzdry opaskovými (s průvleky, nebo s pádlem), která jsou jednodušší k "instalaci" a také nevyžadují tak velkou potřebu k nácviku použití. Na druhou stranu taková pouzdra jsou mnohdy nepoužitelná pro opravdu skryté nošení, protože pokud nejsou provedena dobře mají tendenci "odstávat".

Prostě, každému, co jeho jest.
Návštěvník

Re: Podpažní pouzdro pro skryté nošení

Příspěvek od Návštěvník » 24 kvě 2006 14:41

Anonymous píše:Nesnáším když mi někdo říká "starý bobr".... :)

Podpažní pouzdro nosím hodně dlouho (od roku 1979). Jelikož nosím "menší" kus železa, tak mám v současnosti pouzdro vertikální od Holce. Jsem s ním spokojený a nemám k němu námitek.

Je ale potřeba říct, že v současnosti se podpažní pouzdra nějak vytrácejí a jsou většinou nahrazována pouzdry opaskovými (s průvleky, nebo s pádlem), která jsou jednodušší k "instalaci" a také nevyžadují tak velkou potřebu k nácviku použití. Na druhou stranu taková pouzdra jsou mnohdy nepoužitelná pro opravdu skryté nošení, protože pokud nejsou provedena dobře mají tendenci "odstávat".

Prostě, každému, co jeho jest.
Nevíte náhodou, jestli existuje podpažní pouzdro na LOV21? Kdyby ne, tak z jakého materiálu se pouzdra většinou vyrábí a kde by se tato látka dala sehnat?
joot

Re: re:Podpažní pouzdro pro skryté nošení

Příspěvek od joot » 24 kvě 2006 14:48

Anonymous píše:Nesnáším když mi někdo říká "starý bobr".... :)

Podpažní pouzdro nosím hodně dlouho (od roku 1979). Jelikož nosím "menší" kus železa, tak mám v současnosti pouzdro vertikální od Holce. Jsem s ním spokojený a nemám k němu námitek.

Je ale potřeba říct, že v současnosti se podpažní pouzdra nějak vytrácejí a jsou většinou nahrazována pouzdry opaskovými (s průvleky, nebo s pádlem), která jsou jednodušší k "instalaci" a také nevyžadují tak velkou potřebu k nácviku použití. Na druhou stranu taková pouzdra jsou mnohdy nepoužitelná pro opravdu skryté nošení, protože pokud nejsou provedena dobře mají tendenci "odstávat".

Prostě, každému, co jeho jest.
Zrovna k té identifikovatelnosti podpažních pouzder. Jeden z lidí, co se živí ochranou osob nám nedávno řekl zajímavou věc: U podpažáku při volbě nevhodného oblečení v létě (jenom pod košilí např.) možnost identifikace podle "upoceného" kříže na zádech :))
Viper

Příspěvek od Viper » 24 kvě 2006 14:59

Já mám pistoli CZ 75B a používám na ní podpažní pouzdro svislé od Dasty. Celkem to jde, ale přeci jen asi koupím horizontální pouzdro. Nevýhodu svislého poznám při jízdě v autě. Pouzro se opře o sedačku a pistole mi vadí při pohybu levou rukou.
Ale nejvíce mi vyhovuje právě opaskové pouzdro. Jednak mám zbraň více po ruce a hlavně se tak méně pronáší - ono tahat s sebou víc jak kilo železa celý den pod ramenem dá zabrat.
Joot : Samozřejmě, když mám zbraň, tak i v létě nosím vestu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 kvě 2006 16:48

Když teda máte ty Dasty, z jakého je to materiálu? :?: :?: :?: :?: :?:
Viper

Příspěvek od Viper » 24 kvě 2006 18:24

Dasty jsou převážně z nylonu + hlavně u taktických pozder kombinace s plastem (zřejmě). Odkazuji na www.dasta.cz - koupil jsem na http://airsoft.cz/shop/index.php?cPath=177_95
Na stránkách Dasty je tento obchod uveden pro přímé objednávky a zásilkový prodej.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 17 dub 2007 11:27

Sháním tzv. vylamovací svislé podpažní pouzdro na Walther P99 z kvalitní kůže, s křížovým závěsem a protiváhou (pouzdro na náhradní zásobník. Poradíte mi někdo, na koho/kam se obrátit?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 dub 2007 11:37

Když kvalitní a z kůže tak http://www.kmsaddlery.cz/
:wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 17 dub 2007 11:46

Díky, přesně něco takového jsem hledal - jen moje peněženka se trochu cuká..... přes 1600..... no jo, holt kvalita není zadarmo. :-)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 dub 2007 12:23

já preferuji pouzdra na opasek,jednak zbraň na sobě cítím a za druhé se mi to líbí cena na zakázku cca 650Kč

Obrázek
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 17 dub 2007 12:31

Opaskové pouzdro mám a osobně ho také preferuji - ale občas je pro mne nevhodné. Například pod sakem mi dělá nehezkou bouli.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 dub 2007 16:09

tak to s tou bolí sedí,občas si jí taky všimnu (naposled si jí všimla prodavačka v obchodě ) :lol:
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 17 dub 2007 16:15

golfkiller: no vidíš - bejt to v Émerice, tak máš po starostech s nošením...... A to možná i bot a oblečení :-)
vocopade
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2006 14:58
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od vocopade » 17 dub 2007 21:57

http://www.kmsaddlery.cz , vřele doporučuji!! Po domluvě jsem si od nich koupil opasek, holster (pro leváka), sumku na jeden zás. a nechal udělat i pouzdro na mob. tel. Fakt špicová kvalita, žádnej plast.A hlavně všecko sedí jak má a to je asi to hlavní.
Odpovědět