Po potycce s taxikarem lupic zemrel

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 13 bře 2008 23:54

2Bonanza
tak pokuď jde o pokus vytáhnout zbraň v autě za předpokladu že na mě vedle sedící osoba útočí nožem tak poslední co bych dělal je se pokoušel vytáhnout krochnu zvláště když by byla vpravo...nevím totiž čím bych se pak bránil proti dvou rukám když je v jedné nůž.
Nevidím na tom nic moc diskutabilního, začít reagovat takhle by těžce snížilo už tak blbé šance...pokuď se mě podaří v průběhu boje získat nějakou tu vteřinku (udeřím ho, vypadne nůže atd...) tak bych se snažil dostat z vozu, tedy napřed odepnout pás a pak se k němu třeba otočit nohama začít kopat zkusit otevřít dveře a vypadnout z auta tak už by se dalo tasit, eventuelně když by se mě podařilo mu ten nůž vyrazit a on jej hledal tak vypadnout po boku, ale spíš asi útočit když by to něbyla nějaká kŕ gorila...Nevím no neco bych se dělat snažil jak jsem zvyklej.

Cvičit v autě není problém, jen musíš mít auto kde ti nebude vadit že si zlikviduješ interiér, ulámeš páčky, vysklíš sklo atd a simulovat útok taky není problém když budeš mít dobrého parťáka který tě nebude šetřit (jinak je to nanic) a opravdu do toho půjde že tě chce zabít, stačí k tomu pak jen měký tréninkový nůž ideálně barvící abys pak viděl kde tě všude bodl a řízl jinak si toho kolikrát ani nevnímáš a to i v realitě když budeš pod návalem adrnalinu a bojovat o život tak si zranění od nože ani nemusíš všimnout, není nic výmečného že v konfliktech napadený si ani nevšimne že útočník vytáhl nůž a bodl ho, to až posléze, proto po každém konfliktu (zvláště když jde o nůž) by ses měl hned jak je možnost prohmatat kde si nevydíš abys zjistil jestli nejsi raněný.


Brigadier
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2006 14:43

Příspěvek od Brigadier » 14 bře 2008 07:47

Přepadení řidiče TAXI
Devatenáctiletý mladík zaútočil na čtyřicetiletého řidiče taxi, který se musel bránit o život...


Podezřelý devatenáctiletý mladík okolo jedné hodiny ranní dne 12.3.2008 na stanovišti TAXI v ulici U Zelené ratolesti v Českých Budějovicích nasedl do vozidla TAXI s udáním směru jízdy Český Krumlov. Po příjezdu do Českého Krumlova, řekl taxikáři ať jej zaveze do první vesnice směrem na Lipno. Po výjezdu z Č. Krumlova směr Kájov, asi po 1 km jízdy, si podezřelý nasadil na hlavu černou kuklu s otvory pro oči a ústa, v pravé ruce držel pistoli, kterou mířil na taxikáře, v levé ruce držel dlouhou dýku, která směřovala taktéž na tělo taxikáře. Současně taxikáři řekl : „To je přepadení, dělej zastav, nebo tě zabiji, já nemám co ztratit“. Taxikář jeho výzvy uposlechl, zastavil auto při pravém okraji silnice ve směru jízdy, vypnul motor auta, posléze využil chvilkové nepozornosti podezřelého, kterému levou rukou chytil za jeho pistoli a snažil se ji vychýlit mimo svou osobu. Při zápasu o pistoli taxikář druhou rukou vytáhl legálně drženou pistoli vz. CZ 75 D. Touto pistolí udeřil podezřelého několikrát do hlavy s výzvou ať zahodí pistoli nebo použije zbraň, přitom vystřelil dvakrát do vzduchu varovný výstřel. Podezřelý však neustal a ještě vykřikoval, já tě zabiji, polož zbraň. Zápas o zbraň pokračoval poté mimo vozidlo na pravém okraji vozovky u svodidel, kam taxikář a podezřelý muž vypadli z auta. Řidič TAXI následně použil svou pistoli k odvrácení pokračujícího útoku nemířenými výstřely. Když ani pak útok neustal, vystřelil dvakrát proti podezřelému. Po těchto výstřelech podezřelý upadl na zem a na následky zranění zemřel. Tento závažný případ řeší jihočeští kriminalisté Správy Jihočeského kraje České Budějovice.



(§ 234/1, § 222/1,3)



Jaroslav Beran pisjc@mvcr.cz

http://www.mvcr.cz/rs_atlantic/project/ ... p?id=89497
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 14 bře 2008 08:57

hm,a nemohla by být v sedadle pod pasažérem zabudovaná malá nálož,kterou taxikář odpálí ze skrytého tlačítka?
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 14 bře 2008 09:15

ano ano, vystřelovací sedadlo s odnímatelným panelem střechy jako měl James Bond ve svém Aston Martin DB5 by to jistě řešilo :wink:
Odpovědět