Plynovku nebo radeji ostrou?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

D.U.K.E.

Plynovku nebo raději ostrou?

Příspěvek od D.U.K.E. » 07 led 2006 22:19

Zdravím všechny,
jsem tu dnes poprvé a když už jsem tu tak se vás zdovolením zeptám na něco, nad čím už hodně dlouho přemýšlím. Za chvíli mi bude 21 a chtěl bych si pořídit zbrojní pas a pak následně i zbraň. Můj otec je policejní důstojník a neustále mě od tohoto kroku zrazuje, že jakmile "to jednou zmáčknu" už to nikdy nevrátím zpět a budu mít pokaženej celej život. Tak opravdu nevím, jestli se na to nevykašlat a nepořídit jen plynovku, ale zase mám pocit, že když se budu bránit plynovkou a agresor vytáhne ostrou, tak to mám spočítaný. Co vy na to? Poradíte mi prosím?


Richi

Re: Plynovku nebo raději ostrou?

Příspěvek od Richi » 07 led 2006 23:18

D.U.K.E. píše:Zdravím všechny,
jsem tu dnes poprvé a když už jsem tu tak se vás zdovolením zeptám na něco, nad čím už hodně dlouho přemýšlím. Za chvíli mi bude 21 a chtěl bych si pořídit zbrojní pas a pak následně i zbraň. Můj otec je policejní důstojník a neustále mě od tohoto kroku zrazuje, že jakmile "to jednou zmáčknu" už to nikdy nevrátím zpět a budu mít pokaženej celej život. Tak opravdu nevím, jestli se na to nevykašlat a nepořídit jen plynovku, ale zase mám pocit, že když se budu bránit plynovkou a agresor vytáhne ostrou, tak to mám spočítaný. Co vy na to? Poradíte mi prosím?
...o tvojom probléme TU boli popísané celé state... stačí trochu hľadať. Ale odpoveď je jasná > OSTRÁ ZBRAŇ.
keny

Příspěvek od keny » 07 led 2006 23:22

máš pravdu pokud budeš mít plynovku a narazíš na někoho s ostrou máš smůlu, to radši nenos nic.
a to že pokud to zmáčkneš už není cesta zpět je jasná věc, záleží v jaké to bude situaci a jak se sám rozhodneš před tím neš zmáčkneš. to že budeš nosit zbraň z tebe neudělá gaunera.

já nosím zbraň už 4 roky a zatím jsem to ještě na ulici ani nevytáhl, natoš na někoho mířil nemám to ani v plánu ( a doufám že to tak dlouho zůstane), ale pokud nebude jiná možnost( ono se jinak přemýšlí třeba s nožem v noze) . Prostě to sebou nosím pro jistotu pokud by k něčemu došlo. Někomu to možná bude připadat divný že nosíš zbraň (někdo si třeba bude myslet že seš magor i s tím už sem se setkal, od té doby už to moc nikde neroztrubuju, třeba v práci to nikdo neví, jeden spolupracovník nosí zbraň taky a to co si oněm povídají za jeho zády to je katastrofa, mrzí mě že sním nemůžu pokecat o bouchačkách ale to je život)

doufám že nemáš z toho všeho zamotanou hlavu. :lol:
keny

Příspěvek od keny » 07 led 2006 23:24

máš pravdu pokud budeš mít plynovku a narazíš na někoho s ostrou máš smůlu, to radši nenos nic.
a to že pokud to zmáčkneš už není cesta zpět je jasná věc, záleží v jaké to bude situaci a jak se sám rozhodneš před tím neš zmáčkneš. to že budeš nosit zbraň z tebe neudělá gaunera.

já nosím zbraň už 4 roky a zatím jsem to ještě na ulici ani nevytáhl, natoš na někoho mířil nemám to ani v plánu ( a doufám že to tak dlouho zůstane), ale pokud nebude jiná možnost( ono se jinak přemýšlí třeba s nožem v noze) . Prostě to sebou nosím pro jistotu pokud by k něčemu došlo. Někomu to možná bude připadat divný že nosíš zbraň (někdo si třeba bude myslet že seš magor i s tím už sem se setkal, od té doby už to moc nikde neroztrubuju, třeba v práci to nikdo neví, jeden spolupracovník nosí zbraň taky a to co si oněm povídají za jeho zády to je katastrofa, mrzí mě že sním nemůžu pokecat o bouchačkách ale to je život)

doufám že nemáš z toho všeho zamotanou hlavu. :lol:
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 08 led 2006 00:11

Kdyby ses trochu probral fórem, tak bys odpdvědi na své otázky už našel. Na tohle téma už se tu napsaly kvanta materiálu.
Nicméně můj názor je takový, že plynovka je tak na pověšení na zeď. Když ji budeš nosit, nemá cenu ji ani vytahovat, protože jestli protivník má u sebe ostrou zbraň (to samozřejmě nemusíš vědět), tak můžeš být velice rychle mrtvý. To je víc než jasné. Jestli se rozhodneš koupit a nosit zbraň, to je samozřejmě jen na tobě, musíš si to srovnat sám. Já nosím zbraň v civilu už 6 let. Zatím jsem neměl důvod ji použít a doufám, že ten důvod ani nikdy nenastane.
Nemám vůbec nic proti tvému otci, má jistě pravdu v tom, že jakmile to jednou zmáčkneš, už to nikdy nevrátíš zpět. Jenže já osobně (už jsem to tady říkal), budu raději žít zbytek života s tím, že jsem zastřelil nějakého parchanta, který chtěl ublížit mě nebo mé rodině, než aby mě někdo strkal do smrti na vozíku. Na rozdíl od policejních důstojníků se pohybuji ve své práci výhradně po ulici a vím jak to tam vypadá.
Není město jako město, to je jasné. To "moje" město patří bohužel k těm elitním s jednou z největších kriminalit v republice(na počet obyvatel samozřejmě), což má jistě vliv i na mé názory.
Fiochi
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2005 09:30
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiochi » 08 led 2006 09:17

Lugermane, že bys byl z Jirkova?
Nejlepší obranný sprej je 9 Luger až 50BMG
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

re

Příspěvek od MARKONY » 08 led 2006 10:08

Pokud jsi sebevrah tak plnovku , jinak ostrou .
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 08 led 2006 14:09

Fiochi píše:Lugermane, že bys byl z Jirkova?
Z Jirkova zrovna nejsem. Jsem ze Severní Moravy a tam jsou taky fajn města. Samozřejmě si tímto nestěžuji, žiju tady rád (to jenom, aby to někdo špatně nepochopil). :wink:
Návštěvník

"Zničené životy"

Příspěvek od Návštěvník » 09 led 2006 08:11

Každý týden na silnicích zůstane spousta mrtvol a řeší to někdo?
Vrátil už někdo řidičák s tím, že "sakra kdybych se dostal do havárky a někoho zmrzačil, měl bych to celý život před očima"? Ne, ani náhodou. Spousta lidí jezdí autem i když by nemusela.
To je jen umělá hysterie proti zbraním. Pokud se cítíš ohrožen a ZP chceš, splň předpoklady a udělej si ho. Dokud to jde a nestojí to desetitisíce.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 led 2006 16:56

Správná obrana plynovkou, tak se to dělá!
http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_cen
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 10 led 2006 17:31

Kubajzz píše:Správná obrana plynovkou, tak se to dělá!
http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_cen
Jako vtip dobry ... jinak tragedie..... byla i jina verze ...
http://strelectvi.cz/forum/viewtopic.php?t=844
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 led 2006 09:25

Je zajímavé, jak se můžou lišit dva články o jednom a tom samém...
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 11 led 2006 09:40

Hopsající mudrosloví národu slovanského přece jasně praví: Když dva novináři udělají totéž, samozřejmě to nikdy není totéž :lol: . Novinařina je vlstně moderní obdoba lidové slovesnosti, a základní vlastností lidové slovesnosti je individuální variabilita.
P.S. Taky mě pěkně štve, že mě lidi všeobecně považujou za nějakého ubohého úchyla jen proto, že mám zbraň. Ale může to být i k užitku: Nedávno se mě v metru pokoušel legitimovat revizor. Já jsem nic zlého netuše rozepnul bundu a hledal tramvajenku. On při tom úplnou náhodou viděl moji pistoli a zareagoval na to tak, jak bych vážně nečekal: zblednul asi tak o čtyři odstíny, s otevřenou hubou pomalu odcouval na opačný konec vagónu, tam se po zbytek jízdy třásl hrůzou a na nejbližší zastávce vyletěl z vagónu jak Polaris z Tichého oceánu. Zmizel a už jsem ho nikdy neviděl. Původně mě to znechutilo, ale pak jsem zjistil, že jsem zapomněl doma tramvajenku. Kdybych ho zcela proti plánu nezahnal na útěk, bylo by to minimálně za 400 Kč :wink: .
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 led 2006 09:55

:lol: A druhý den byly ve všech novinách titulky:

Zfetovaný mladík s pistolí napadl v metru revizora!
Jen náhoda zabránila masakru!
Paroubek: Tohle trpět nebudu!
Šokovaní pasažéři nevěřili svým očím!
Nevinní cestující v ohrožení!
Rozhořčení revizoři: Chceme nosit zbraně!
Má mít revizor statut veřejného činitele?
Opozice žádá demisi ministra dopravy!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 led 2006 09:58

Kubajzz píše::lol: A druhý den byly ve všech novinách titulky:

Zfetovaný mladík s pistolí napadl v metru revizora!
Jen náhoda zabránila masakru!
Paroubek: Tohle trpět nebudu!
Šokovaní pasažéři nevěřili svým očím!
Nevinní cestující v ohrožení!
Rozhořčení revizoři: Chceme nosit zbraně!
Má mít revizor statut veřejného činitele?
Opozice žádá demisi ministra dopravy!
Ano, ale presne tak to chodi... :-(
Odpovědět