Plynovka VS skutecna zbran

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Plynovka VS skutečná zbraň

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 14:56

Měl bych dotaz. Je možné podle vzhledu na první pohled rozeznat obyčejnou plynovku od ostré palné zbraně. Koukal jsem na to v obchodě a kdyby nad tím nebylo napsáno plynovky a vedlé zbraně na ZP, tak bych to teda nerozeznal. Myslím, že je docela nebezpečné někde se ohánět plynovkou, aby toho dotyčného pak někdo nesejmul pětačtyřicítkou. Co vy na to?


Návštěvník

re:Plynovka VS skutečná zbraň

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 15:48

V šeru se to skutečně poznat nedá. Ale za světla ano, mají většinou trošku jiné ústí hlavně. Ale raději bych se s ní moc neoháněl, aby to nedopadlo tak, že ten druhý bude mít skutečnou. To by byl pak průšvih! Nehledě na to, že jsou lidé, na které slzák vůbec nepůsobí, nebo tak minimálně, že by Vám po zásahu klidně rozbil hubu. Lepší je spíš asi pepř. Každopádně, když už si na sebeobranu kupovat nějakou zbraň, tak bych doporučoval spíš skutečnou.
Návštěvník

re:Plynovka VS skutečná zbraň

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 10:23

Mám stejný názor, ohánět se plynovkou si podle mě koleduje spíš o pořádný průšvih. Osobně jsem taky spíš buď pro pepřový sprej, nebo, když už by to mělo být opravdu vážné, pro skutečnou pistoli. Kdyby na mě někdo namířil pistolí, tak určitě nebudu zkoumat, jestli to náhodou není plynovka. Navíc, i plynovkou se údajně dá výstřelem z bezprostřední blízkosti velmi tězce ublížit nebo dokonce zabít - myslím proto, že reakce ostrou zbraní na ohrožení plynovkou by měla projít i jako nutná obrana před soudem.
Návštěvník

re:Plynovka VS skutečná zbraň

Příspěvek od Návštěvník » 12 pro 2004 20:16

Jen detail nevěřil bych skaskam o tom že plynovka zabíjí.Kámoš mi tuhle teorii ládoval do hlavy tak dlouho až sem plynovku vzal a z pěti cm si vystřelil do ruky sice mi rozcupovala rukavici ale mě se vůbec nic nestalo což pravda byla spíš náhoda,řidím se radou nejlepší obrana je útěk.
Návštěvník

re:Plynovka VS skutečná zbraň

Příspěvek od Návštěvník » 13 pro 2004 11:11

Ackoliv nepovazuji provedeny test jako priliz vhodny, se zaverem plne souhlasim. Nejlepsim resenim je utek.
Návštěvník

re:Plynovka VS skutečná zbraň

Příspěvek od Návštěvník » 15 pro 2004 19:36

Já bych si dovolil podpořit předcházející dva příspěvky s jedním upřesněním. Útěk je lepší obrana než střílet z plynovky.
Útěk je totiž nejlepší obrana proti jakémukoliv útoku nevedenému palnou zbraní.
Odpovědět