Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Rada

Příspěvek od Návštěvník » 22 úno 2003 19:52

Chtěl bych se zeptet holik asi stojí plynovka, poloautomat, v pruměrném stavu. Může být i starší. Typ - libovolný, ráže libovolná. Prosím odpovězte na: Lenin88@quick.cz


Návštěvník

re:Rada

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2003 23:09

Podle toho. Revolvery stoji obecně míň než pistole, ale u revolveru je taky vždy větší únik slzného/pepřového plynu než u pistole. Pistole mají taky výhodu větší kapacity nábojů. Takže asi takhle:
1) nekvalitní revolver - 1000 až 1500Kč
2) nekvalitní pistole - 1500 až 2000Kč
3) průměrná zbraň - 2000 až 3500Kč
4) kvalitní revolver - do 5000Kč
5) kvalitní pistole - do 7000Kč

Jinak nejlepší jsou:
1) Kimar mod.92 - replika Beretty 92, cca 2300Kč
2) Bruni GAP - replika GLocku 17, cca 2900Kč
3) Bruni 1911 nebo Kimar 1911 - cena 2200Kč

S pozdravem

Sir Mikhail (MIKHAIL@SEZNAM.CZ)
Návštěvník

re:Rada

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2003 23:09

Podle toho. Revolvery stoji obecně míň než pistole, ale u revolveru je taky vždy větší únik slzného/pepřového plynu než u pistole. Pistole mají taky výhodu větší kapacity nábojů. Takže asi takhle:
1) nekvalitní revolver - 1000 až 1500Kč
2) nekvalitní pistole - 1500 až 2000Kč
3) průměrná zbraň - 2000 až 3500Kč
4) kvalitní revolver - do 5000Kč
5) kvalitní pistole - do 7000Kč

Jinak nejlepší jsou:
1) Kimar mod.92 - replika Beretty 92, cca 2300Kč
2) Bruni GAP - replika GLocku 17, cca 2900Kč
3) Bruni 1911 nebo Kimar 1911 - cena 2200Kč

S pozdravem

Sir Mikhail (MIKHAIL@SEZNAM.CZ)
Návštěvník

re:Plynové pistole

Příspěvek od Návštěvník » 14 čer 2003 12:25

Zdravim.zvažuji nákup plynovky-tak bych prosil o pár rad.Hlavně kvuli psum.V obchodě mě varovali před italskými výrobky a značkou Bruni...
Nabízeli mi kopii Smth a Wesonn za 3000.- Raději bych levněji...
Miloš.
Návštěvník

Plynovky

Příspěvek od Návštěvník » 20 čer 2003 13:39

Mám naprosto laický dotaz na funkci plynovek: jak fungují pistole, to se musí před každou ranou ručně natáhnout závěr, nebo je to automat ?? A co znamená značení nábojů PV-9mmPA, CN-9mmPA, Cs-9mmPA a jsou vzájemně zaměnitelné ? A co PV-9mm.
Děkuji joot@volny.cz
Návštěvník

Plynovky

Příspěvek od Návštěvník » 13 srp 2003 23:25

podívej se na http://www.volny.cz/military2/naboje.htm tam je to základní rozdělení nábojů. Náboje jsou vzájmě zaměnitelné, jenom se musí dodržet ráže a také druh zbraně (pistole, revolver). Náboje PV 9mm PA jsou pistolové náboje s nejdráždivější látkou - kajenským pepřem (Oleoresin Capsicum). Jinak pistole fungují tak, že až se dostane 1. náboj do komory, tak stačí u pistolí s dvojitou akcí stisknout spoušť (pistole bez "double action" se musí ještě natáhnout, ale takových moc není). Výbuch v nábojnici vyvolá mimo vypuštění plynu také zpětný tlak, který opět natáhne kohoutek a vyhodí prázdnou nábojnici z komory. Pistole se tedy natahovat nemusí(Samozřejmě natáhnutá pistol usnadňuje stisk spouště, ale po 1. výstřelu je stejně už stále jen natažená). Ale já bych ti doporučil spíše revolver. To je jistota...třeba nějakej od Umarexu, i když já jsem spíše pro české výrobky (např. Alfa - Holek). S revolverem je méně práce s čištěním a jeho funkce není téměř ohrožena narozdíl od častých závad na pistolích. Ono to pak naštve, když se chceš bránit a on se ti zasekne náboj v komoře. To u revolveru nehrozí. Revolvery jsou také "double action", takže při stisknutí spouště(které je ovšem tužší při nenataženém kohoutku) se ti automaticky otočí bubínek na novy náboj, natáhne se kohoutek a zbraň vystřelí. Po výstřelu se bohužel kohoutek sám nenatáhne, takže pokud ho nenatáhneš sám, tak další vystřel bude opět s tuhým mačkáním spouště. To je ale podle mě jen drobná nevýhoda. Fakt ale je, že správně fungující pistole je o něco rychlejší, a tak i pohodlnější pro střelbu. Ale jak říkám....dobrej revolver (od asi 2500kč) je jistota
Návštěvník

Plynové pistole

Příspěvek od Návštěvník » 13 srp 2003 23:40

Ale když už jsem tady, tak bych se rád zeptal, jestli někdo z Vás už použil plynovku v sebeobraně. Já sám jsem naštěstí ještě skutečně nemusel, ale rád bych znal něčí zkušenost ohledně účinku. Samozřejmě, že jako majitel plynovky jsem několikrát vystřelil plynovým pepřovým nábojem (PV)a účinek byl skutečně výrazný. Dráždivá látka zůstávala relativně dlouhou dobu v okolí a její účinky se daly nepříjemně pozorovat i několik minut po výstřelu. No dostat bych tím nechtěl (zvlášť z blízka, kde účinkuje ještě mimo dráždivé látky tlaková vlna s ohněm z hlavně). Děkuji za vaše odpovědi, ale předem říkám, že jestli se tady objeví nějakej pošuk, co to zkoušel na zvířatech, tak mu jenom popřeju, ať mu selže pistole.....ostatním dík
Návštěvník

re:Plynové pistole

Příspěvek od Návštěvník » 13 zář 2003 18:05

Já bych se chtěl jako laik zeptat: Když si koupím nějakou průměrnou plynovku (třeba tady na gunshopu), pozná někdo když tuhle zbaň budu držet v ruce, že to je plynovka? A pozná nědko když vystřelím slepejma do vzduchu, že to je plynovka? a Na jakou vzdálenost ten plyn funguje? Dík
Pavel
Návštěvník

re:Plynové pistole

Příspěvek od Návštěvník » 14 zář 2003 14:18

k Vašemu dotazu - to ,že držíte v ruce plynovku a ne skutečnou pistoli pozna jen velmi malo lidi ,pokud budete majitelem nejake slušné plynové zbraně,tak to na větší vzdálenost nepozna asi nikdo (to je muj objektivni nazor) O.
Návštěvník

Bruni GAP

Příspěvek od Návštěvník » 15 zář 2003 20:26

Zakoupil jsem u Gunshop.cz plynovku Bruni GAP.Zajimalo by me zdali je zamerna prekazka v hlavni zadouci v pripade pouziti paralitickych naboju.Nebylo by lepsi se ji nejak zbavit.Vyrobce pise ze lze pistoli pouzit jen se slepymi naboji.Muzu tedy i s tou blbosti v hlavni pouzivat plynove naboje?Diky za odpoved.
Návštěvník

Dotaz ohledne plynovky Bruni GAP

Příspěvek od Návštěvník » 18 zář 2003 08:42

Zakoupil jsem u Gunshop.cz plynovku Bruni GAP.Zajimalo by me zdali je zamerna prekazka v hlavni zadouci v pripade pouziti paralitickych naboju.Nebylo by lepsi se ji nejak zbavit.Vyrobce pise ze lze pistoli pouzit jen se slepymi naboji.Muzu tedy i s tou blbosti v hlavni pouzivat plynove naboje?Diky za odpoved.
Návštěvník

re:Plynové pistole

Příspěvek od Návštěvník » 29 zář 2003 21:23

Zdravim. Chtel bych se zeptat, zda nekdo nevite o obchode, kde bych sehnal plynovku-kopii Beretty 92 od Umarexu .... jizni nebo zapadni Cechy. Predem dikes.
Návštěvník

re:Dotaz ohledne plynovky Bruni GAP

Příspěvek od Návštěvník » 03 lis 2003 16:43

Mno, ona prekazka v hlavni je tam kvuli zpetnemu natazeni zaveru... Takze kdyz ji vyndas, budes muset rucne natahnout po kazdym vystrelu... Jo a co se tyka plynu, myslim ze to nicemu nevadi, ponevadz toho plynu v tech nabojich je tak malo, ze v otevrenem prostranstvi to ani nema cenu... Stejne tak bych ti nedoporucoval nosit plynovou pistoli na sebeobranu, daleko lepsi je nuz... Ja sam sem ji uz pouzil na utocnika na vzdalenost nejprve 3 az 0,2 metru a byl sem jedine pralizovan jejim neucinkem... Nikomu bych nepral zazit ten sok... Jako kdyz vystrelite 8 ran a najednou mate u hlavy nuz... Plynova pistole je vynikajici zabava na Silvestra, ale na sebeobranu se s ni nadela vic skody, nez uzitku :-((
Návštěvník

re:Dotaz ohledne plynovky Bruni GAP

Příspěvek od Návštěvník » 27 lis 2003 12:23

Člověče, raději se vybodni na plynovku a jestli pořebuješ něco na obranu, tak si raději kup pepřák - nejlíp tekutou střelu. Jo, a kdyby tě náhodou napadlo do plynopvky nějakým způsobem nacpat ostrý střelivo, tak ti garantuju, že nejmenší průšvih je jenom roztrženej lauf.
Návštěvník

Účinek

Příspěvek od Návštěvník » 02 pro 2003 19:38

Ćao. S tím nožem je to dobrý, ale zas fakt je, že když máš proti sobě třeba 5 lidí, tak ti nějaká kudlička nepomůže ani náhodou. Já zas mám s plynovkama zkušenosti celkem dobrý. Když si tam dáš PV náboje, tak se s tím dá bránit dost dobře. Nesmíš prostě kupovat nějaký šunty...
Odpovědět