Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 25 led 2010 19:42

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:35, celkem upraveno 1 x.


maska
Příspěvky: 3
Registrován: 14 lis 2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od maska » 28 led 2010 17:59

měl bych prosím ještě jeden dotaz: Podařilo se mi sehnat stary německy plynovy revolver Perfecta 901 Knall a nevím, co do toho mám dávat za poplašňáky...jestli musim verzi "9mm, revolver Knall"(malokde sehnatelny-mám doma pár kousků vyrobených v německu), nebo stačí "9mm, revolver"? popřípadě, jaký je mezi nima rozdíl(jestli nějaký je)?
v žádné internetovém obchodě jsem tyto informace nesehnal, ale podle mnou zjískaných informací je verze Knall pouze v větším množstvím dýmu, ale vůbec si nejsem jistý... :?
předem díky za odpověď, maska
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 29 led 2010 01:01

Čtu si tuhle diskuzi a rád bych se také přidal s pár poznatky. Mám Zoraki 914 auto, kupoval jsem ji přes internet jen na základě několika informací a klipů z youtube. Nepočítejte, že výrobcem udávaná kapacita zásobníku odpovídá pravdě, někdo tu psal něco o 16 nábojích, výrobce udává 14 a pokud je tam opravdu nacpete (jde to, ale hodně těžko :) ) pak bude mít problémy s přebíjením. Náboje se budou sekat v závěru nebo v komoře. Ideální počet je tak 11-12, pak vše funguje bez problémů. Další drobná potíž byla s tím, že závěr nezůstával při posledním výstřelu v zadní poloze. Stačilo rozebrat, vyčistit, promazat a ošoupat uzávěr pár natažením (no, spíš víc než pár). Jak si vše sedlo, zbraň fungovala bezvadně. Co se týče vystřelování světlic, tak ty moc nehořeli a ve výšce zhasínaly, plynové náboje neměli ten správný výmet. Je to možná dané konstrukcí, v hlavni je příliš přepážek (jedna přepážka zasunutá mezi dvě ucpávky s průchodem pro plyn). Z toho důvodu jsem si koupil ještě Rohm RG 96, světlice zapaluje bez problémů a lítají výše než se Zoraki 914. Je to ale příliš veliká zbraň a hodí se opravdu jen na Silvestra, za to ale nebudete litovat. A pokud chcete něco na obranu, doporučuji opět Rohm RG 88 nebo Mauser HSC 90. Je to velikostně jako Zoraki 914, příjemnější do ruky a světlice to také umí zapálit. Cena je ale vyšší :(
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 led 2010 10:26

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:36, celkem upraveno 1 x.
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 30 led 2010 22:38

kebab: souhlas, turci jsou levnější a na začátek asi nejlepší volba. Na vyzkoušení, co taková plynovka vlastně dělá to stačí, ale kvalita je přímo úměrná ceně, takže se s tím musí počítat. Na youtube je zajímavý test srovnání Rohm 96 a HK 30 po 1000 výstřelech, doporučuji se podívat, tady je první díl:
Nejsem přesvědčený, že Zoraki 914 by takový test vydržela, mám s ní nastříleno cca 100-150 výstřelů a jsou na ní patrné deformace závěru a zvlnění hlavně, navíc zápálení pyrotechniky nebylo tak efektní. Zpětně se mi jeví koupě Zoraki jako špatná volba, ale nějak se začít musí, aby člověk věděl co chce :D
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
trifonov
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2009 07:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od trifonov » 30 led 2010 23:28

Dle tvého článku se dá souhlasit s názorem, jak už tady někdo psal, že turecká kvalita bude patrně nevyvážená. Souhlasím s tebou, že u tureckých plynovek je problém se zažehnutím světlic, dílčím poznatkem pro mne bylo, že pokud vystřeluji světlice co nejvíce kolmo se zemí tak je více úspěšných pokusů, než když je hlaveň při střelbě šikmo vzhůru. Tady bych souhlasil, že na toto budou mít asi vliv přepážka a zůžení hlavně, neboť při střelbě světlic jsem laboroval i s náboji různých výrobců. Co se týká opotřebení, tak moje zoraki má asi kolem těch 100 výstřelů a zatím nepozoruji žádné vady materiálu, jak popisuješ. K problému se zásobníkem bych se vyjádřil, že u mé zoraki naplním zásobník 14 náboji, je pravda, že poslední kusy jdou tíž, neboť síla pružiny již značně působí proti, nicméně i po nabití plného zásobníku u mě nedochází k žádnému sekání, nebo špatné funkci závěru. Mslím tedy, že opravdu je to asi tak, že člověk musí mít štěstí a natrefit na dobrej kus... Problém se zaražením závěru v zadní poloze po posledním výstřelu mám docela často s modelem Ekol P29. U této pistole je spíš vzácným úkazem, když závěr zůstane vy vystřílení nábojů vzadu. Myslím, že používaný materiál ze slitiny zinku je nešťastná volba, snad při více výstřelech po sobě může časem docházet vlivem vysokých teplot ke kroucení tohoto materiálu a tím ke zvýšené poruchovosti a nespolehlivosti, ale to je jen moje spekulace.
TRIFONOV
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 01 úno 2010 10:56

Možné to je, mám Zoraki 914 auto a několikrát jsem si vyzkoušel jaké to je vyprázdnit zásobník za 1 minutu. Když přejedu prsty po hlavni, cítím zvlnění. S tím zásobníkem to bude asi opravdu záviset na té pružině, četl jsem stejný problém na ruském fóru a také se dohadovali, kolik nábojů se tam dá nabít. Viděl jsem v obchodě tři Zoraki 914 s úpravou černou matnou a stříbrnou matnou a vypadaly jako by byly vyrobené z polystyrenu a přestříkané. Já mám fume (titanově šedá) a co se týká této úpravy, jsem s ní spokojený. Jak dlouho máš Ekol P29? Zkus se podívat na závěr a na rám, jestli tam nejsou nějaké otřepy nebo ostré hrany z výroby. Na mazání a čištění používám Konkor 101, vyčistím s ním všechny nečistoty a udržuje si mazací funkci, narozdíl od WD-40, který vysychá. Pokud při natažení závěru naprázdno zůstane vzadu a problémy jsou jen při vystřelení posledního náboje, zkusil bych si hrát se závěrem, takzvaně ho ošoupat k dokonalosti. Také to může způsobovat zásobník, že by se po posledním náboji úplně nenarovnal (pružina) a nesignalizoval, že je prázný. Užil jsem si s tím také, pořád rozebíral, čistil, mazal a střílel jeden náboj až závěr zůstal vzadu :) Dělaly mi to jak Zoraki 914 tak Rohm RG96 a u obou se to časem poddalo.
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 02 úno 2010 12:15

Tuhle diskusi jsem cetl na vicekrat, protoze se svoji delkou rovna takovejm kalibrum jako Robinson Crusoe nebo Bible ale nakonec jsem se rozhodl taky prispet svoji troskou do mlyna..

Predne bych rad jen podotknul neco ohledne dohadu na zacatku, zda je plynovka tak na h***o jak vsichni ostri cowbojove psali. Duveryhodnost internetovejch zvanilu a tluchubu je asi tak velka jako sance na preziti snehulaka v pekle, triko si tu umi tahat kazdej. Mluvil jsem hned s nekolika lidma, kteri vlastni ostry zbrane, jsou to 35-45 lety otcove rodin a rozumny chlapi. Vsichni se shodli na tom, ze pistoli maji pro strelbu na strelnici, z lasky ke zbranim nebo k ochrane proti divokejm prasatum v lesich, pac tech je tu na Ustecku celkem slusny mnozstvi. Zaroven se vsichni do jednoho + jeden majitel obchodu se zbranema shodli na tom, ze by ostrou zbran k sebeobrane proti zlodeji nebo obecne cloveku vubec nevytahli, nebo opravdu ale opravdu v totalne vyhroceny situaci, zejmena protoze strelit ostrou zbrani nekoho neni psychicky zadna prdel a navic proto, ze v CR je to spis krok do vezeni nez kamkoliv jinam. Vsichni rikali, ze zbran obecne v relativne bezpecny CR neni tak strasne nutna jako treba v USA (tam ma kazdej zlodej pistoli, u nas poulicni zlodeji pistole obvykle nenosi) a ze pokud uz ucinnou obranu, tak plynovku, protoze jeji psychologickej efekt je stejnej jako u ostre zbrane, navic me nesvazuje jeji smrtelnost a muzu strilet prvni, okamzite kdyz utocnik udela podezrelej pohyb, jako napriklad sahani do vlastni bundy (jakoze pro svoji zbran).......samozrejme je na kazdem, jak to bude pouzivat a kazda zbran je jen tak nebezpecna, jak s ni zachazi jeji majitel. Za moznost obrany se obecne plati zodpovednosti a opatrnosti.

Pokud jde o diskusi na zaveru ohledne konkretnich modelu zbrani. Kdyz jsem si porizoval svoji zbran, rozhodoval jsem se nejdriv mezi revolverem a pistoli. Byl jsem kvuli spolehlivosti rozhodnutej pro revolver, coz mi vyse zmineni panove vymluvili.....a meli pravdu, nelituju, ze jsem si koupil pistoli. Argumenty pro revolver jsou sice totalni ultra spolehlivost ale na druhou stranu jejich skrytelnost neni valna. Pokud si koupite minirevolver na obranu jako Weihrauch HW88, tak budete mit pouhych 5 ran, coz neni moc a sestiranne revolvery jsou hodne tluste. Kdyz si vezmete do ruky ALFU 030 (maly model od ALFY s 2" hlavni), tak porozumite. Pokud nejste tlusty postavy, tak potrebujete neco, co ma uzkej profil, coz vam 6 rannej revolver proste neda. Navic ta zasekavacnost neni tak strasna, jak skeptikove tvrdi. Po dlouhem zkoumani jsem chtel Zoraki 914, nakonec mam ale Ekol P29 v cernym provedeni. Ma jednoradej zasobnik a tim padem o zhruba 3/4 centaku uzsi grip, coz mi perfektne vyhovuje, protoze jsem hubeny postavy. Zbran se pod oblecenim nerysuje, nosim ji casto a uz celkem dlouho a nikdy si nikdo niceho nevsiml. Pokud jde o ty zaseky zbrane. Strilim obycejne blankama, plynovych naboju jsem zkousel nekolik druhu. S blankama zbran funguje naprosto bezchybne, ani jeden zasek. CS naboje od Umarexu fungujou taky dobre, oblak plynu je zhruba 2m a pekne sirokej, o ucinnosti latky nepochybuju vzhledem k tomu, co jsem si "uzil" uz jen pri naslednym cisteni zbrane, coz se s primym zasahem ani neda srovnat. Dostat to primo do tlamy bych nechtel zazit ani za nic. Naboje s Nonivamidem jsou v CR trochu na pytel, protoze se da sehnat jen Wadie a ta mi dela starosti se spolehlivosti. Mel jsem 20mg a 45mg NV od Wadie a vysledky jsou nasledujici. 20mg fungujou dobre ale oblak je malej, hodi se treba az jako 4. naboj do zasobniku, kdyby uz byl utocnik hodne blizko. 45mg od Wadie me ale zklamaly, asi jsem mel jen vadnej balicek ale jedine 2 zaseky moji zbrane od doby co ji mam, zpusobily prave tyhle Supprapffefery. Zbran to zasvinilo, z hlavne nevyslo skoro nic a pri obou vystrelech to zaseklo. Tehle naboju jsem se proto zbavil. Od te doby do toho laduju ty Umarexy, obcas v kombinaci s tema 20mg NV. Navic jsem cetl jednoho chlapka na slovenskym foru, kterej strelil svojeho opileho znameho ze 2 metru nabojem 80mg CS od Umarexu a 20mg NV od Wadie a kamarad prej byl na 20 minut totalne nepouzitelnej a ani pak si zrovna nepiskal od radosti.

Vzhledem k tomu, ze mam zbrane obecne rad, zacinam zvazovat o nejake dalsi plynovce jen pro radost, protoze P29 od Ekolu mi na kazdodenni noseni vyhovuje perfektne. Nekteri z vas tu zminuji problemy s kvalitou Bruni a Kimar, musim rict, ze me to ani neprekvapuje. Kazdopadne Umarex me stve svoji kravskou predrazenosti a to jeste o moc vic, kdyz vim, jak dobre funguje muj Ekol. Podle me je pomer cena/kvalita konkretne u Ekolu unikatni, mozna ze Atak Zoraki na tom bude dost podobne. Navic majitel obchodu se zbranema, kde jsem to kupoval rikal, ze prej kolikrat se mu ten Umarex ani nezda tak strasne skvelej, jakou ma povest, ze prej ty "turkove" se mu vyrovnaji v pohode.

Na zaver bych rad hodil dodatek pro cowboje s ostrejma, majitel jednoho nejmenovaneho obchodu se zbranema pry nosi prvni 2-3 naboje ve svem ostrem revolveru plynove prave proto, jakej krok do pruseru je uz jen nosit ostrou zbran v CR :)
jazu
Příspěvky: 109
Registrován: 16 bře 2009 09:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jazu » 02 úno 2010 14:11

Nedokazem si vobec predstavit v tom strese pocitat kolko som vystrelil tych plynovych a ci uz nasleduje ostry.
4,5 5,6 7,65 9
crazy_horse
Příspěvky: 44
Registrován: 25 zář 2009 11:19
Bydliště: Liberec

Re: Plynové pistole

Příspěvek od crazy_horse » 02 úno 2010 14:23

... dyť to píše: 2 až 3 :lol: -Náboj sem nebo tam, dyť je to jedno.. :lol: jestli vono pak už není lepší nenosit žádnou zbraň když se člověk bojí mít nabitý ostrý.. :?:
QB78 5.5 + Leupold(čína) M1E 3,5-10x50
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 02 úno 2010 14:29

No spis je rozumejsi nosit prave nejakou nesmrtici. Kdyz ne plynovka, tak cokoliv jinyho....v CR je ale ostra na sebeobranu fakt kravina si myslim. Staci se podivat, jak se chova policie....primerenost obrany zalezi na soudci a ja bych nechtel mit svoje vezeni jen v jeho rukou.

Jinak pokud jde o toho obchodnika, je to jeho vec, jak to pocita....kazdopadne asi kazdej den neni prepadanej a vi, kolikrat smi vystrelit podle toho, kolik toho tam ma:) ........zrovna na tohle si podle me das pozor v pohode.
jazu
Příspěvky: 109
Registrován: 16 bře 2009 09:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jazu » 02 úno 2010 14:45

No v krizovej situacii pochybujem ze si vobec spomenie ci su tam 2 alebo 3. Mierit na niekoho ostrou zbranou je uz samo o sebe dost a ak ju uz vytiahnut tak aj strielat a to su plynove naboje zbytocna strata casu. Kym sa dostane k ostrym bude uz davno mrtvy. Ja by som to riesil tak ze by som podla situacie rozhodol ci vybrat ostru alebo iba sprej a to by som pouzil.
4,5 5,6 7,65 9
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 02 úno 2010 14:58

Panove, on si to asi ohlida, navic pochybuju, ze to meni kazdej den a navic je to tak trochu jeho vec, jak to dela.

Navic je zabava sledovat, jak hned prohlasis "nez se dostane k ostrym, bude davno mrtvej" .....to jsou takovy presny kecy, ktery meli panove na zacatku diskuse. Kdyz nekomu strelis do tlamy plynovej naboj, hnedtak to nerozdejcha, zapomen, ze by na Tebe jeste vytahl svoji a odprasknul Te.....necekam, ze se mi podari zmenit nazor internetovejch kovboju, ktery uz maji vsichni na konte 10 vlastnorucne oddelanejch plynovkaru :-D ale rozhodne je zabava tu cist uz po 190. ty same celkem zcestne argumenty proti plynovkam.

Porovnavat ostrou s plynovou v ucinnosti je samozrejme hloupost, porovnavat ale jejich pouzitelnost v podminkach ulic a zakonu v Ceske republice hloupost rozhodne neni. Kdyz vas nekdo na ulici zastavi s namirenou zbrani, nema cenu si hrat na hrdinu(a to ani kdybyste sami meli ostrou) ale kdyz vas v parku vecer zastavi 2 debilci s tim, ze vas jako okradou, tak zapomente ze vam pomuze kdokoliv nez vy sami a v tu situaci je vzdy lepsi mit moznost legalni a ucinne obrany (at uz si pod tim predstavujete telespok nebo plynovku) nez ji nemit. Kdyz na poulicniho zlodeje penezenek vytahnete zbran, dost pochybuju, ze na vas vytahne svoji (hlavne proto, ze ji pravdepodobne ani nebude mit) a i kdyby se o to pokusil, muzete strilet legalne pri jeho podezrelem pohybu prvni, protoze mate nesmrtici zbran a pri vysetrovani obhajite, ze jste meli duvodny podezreni, ze saha pro zbran a proto jste mu vpravili peprovy sprej do tlamy trochu hlucnejsim zpusobem nez bejva zvykem :)
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 02 úno 2010 15:50

Ve všem souhlasím, ale rozhodně se neshodnu s tím, že kvalita Umarexu je totožná s Kimar, Ekol a podobnýma tureckýma srač... Je vidět, že jsi nikdy skutečně Umarex v ruce nedržel, protože bys tohle nikdy nenapsal. Mám od Umarexu P22, P88 a Miami 92 F, pak také Atak Zoraki 914 Auto, HW 94, Ermu 75S a Ermu 77. Na poslední dvě jmenované nemá nic z toho, co je dnes na trhu, ale tomu odpovídá i jejich cena. Přesto Umarex pro sebeobranu je velmi dobrá volba, právě pro jejich splehlivost a vyrovnanou kvalitu a pdpobnost s originály. Nesnesou sice možná ani 1000 výstřelů bez poruchy, ale kdo vystřelí 1000 ran na sebeobranu, že. Kimar, Atak, Ekol atd. jsou kvalitně velmi nevyvážené, nespolehlivé a za tu cenu právě vhodné pro střílení na Silvestra, protože je rozhodně lepší odepsat 1500,- Kč, než tři tácy. Určitě bych turkovi nesvěřil svůj život a zdraví. Prodejcům se nedivím, že mají eminentní zájem, aby se turci prodávaly. V porovnání ceny za kkterou je nakupují a následně prodávají, je to slušný vývar. Na Umarexu si už moc přirazit nemohou, protože by byly neprodejné díky vysoké ceně. Navíc servis Umarexu je totálně bezproblémový. Hold, hodnotu zboží nedělá vždy jen jeho cena. Za méně peněz méně muziky a to platí u turků dvojnásob. Stačí kouknout na YouTube.
jazu
Příspěvky: 109
Registrován: 16 bře 2009 09:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jazu » 02 úno 2010 15:54

No zoberme si realnu situaciu: Zlodej ide prepadnut kram. Co urobi? Vbehne dovnutra s pistolou nabitou a namierenou na predavaca. V tejto situacii vytahovat zbran je samovrazda. Zoberie lup a uteka chrbtom k vychodu. Vo dverach sa otoci a je prec. Predavac vtedy vytahuje svoj revolver napoly naplneny plynovkami. Nez ich vystriela uz bude zlodej za rohom. Predstavme si druhu situaciu. Zlodej vbehne do kramu a zacne obtazovat predavaca. Ten predsa nebude vytahovat ostru a riskovat ze ho zastreli v pripade ze dojde k potycke lebo by to nebola NO - zlodej bol predsa neozbrojeny Tak vyberie sprej a nastrieka mu ho do oci. Ja nezavrhujem plynovky, sam som ich niekolko mal avsak maju svoje specificke pouzitie. V pripade obchodnika situacia c. 2.
4,5 5,6 7,65 9
Odpovědět