Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
joska
Příspěvky: 24
Registrován: 01 bře 2006 09:32
Bydliště: brno

Příspěvek od joska » 03 led 2007 11:34

Chtěl bych přidat svoji skošenost s lpynovkou Walther p800.
Řekl bych že je velmi nespolehlivá, po výstřelu se závěr nedostane až do zadní polohy, prázdná nábojnice sice viletí, ale nový náboj se vzpříčí. Patrně u silnější verze p900 by k tomu nedocházelo.
Další problém nastává tehdy,(když už se náhodou povede náboj dostat do hlavně), že nedojde k dostatečnému zasunutí do hlavně a musí se závěr dotlačit rukou.
Co se týče obrany obecně pepřivý sprej má mnohdy delší doseh než plynovka, je mnohem lehčí a skladnější, použití proti plynovce je mnohem rychlejší. Jeho nevíhody- Souhlasím že může být těžší zasáhnout cíl v případě tekuté střely, pouhé jeho vytažení zdaleka tak neodradí útočníka, jako plynovka a výstřik do vzduchu spíše vzbudí posměch než odrazení útočníka od útoku.

Zajímavé téma k dyskuzi
Co říkáte na nedávný případ kdy větnamský podnikatel střeli postřelil z přiložené plinovky agresivního návštěvníka baru, ten pak s prostřelenou tváří skončil v nemocnici.


bartus

Příspěvek od bartus » 03 led 2007 15:56

To se může snadno stát. Často se odlomí kousek plechu z patrony a ten může napáchat velké škody. Je ostrý a letí velkou rychlostí. Myslím, že byl dokonce případ, kdy tento střípek prořízl krční tepnu a došlo k vykrvácení.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 03 led 2007 19:12

:shock: až tak jo, že by se odlomil konec patrony a prořízl tepnu :lol: , tomu bych teda nevěřil a tomu že se něco odlamuje také ne.

pokuď někdo vystřelí z blízky cca 1-2cm či blíže dojde k popálení případně trocha propálení dírky. Tohle jsem viděl dvakrát jednou kousek vedle ucha směrem ke spánku- popálenina, proražený bubínek. Podruhé do břicha trocha propálený důlek. Obojí z 9mm plynovky. Nějakému prostřelení bych tedy nevěřil...
Z větší vzdálenosti ale né moc velké se mohou do kůže zavrtat nepřeměněné krystalky plynu....mohou pak vzniknout třeba důlky v obličeji i to už jsem viděl. Další možnost je že odlítne část plastové krytky od nábojnice a ta by mohla taky udělat nějakou neplechu spíš ale pohledovou než někoho ohrozit na životě.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 led 2007 19:34

nevím jak by u plynovky (pistole) prošel kousek plastové krytky, nebo dokonce nábojnice tou milimetrovou dírkou v hlavni, která je tam pro zachování poloautomatické funkce.....

Pěkný bludy tady píšete.... :D
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 03 led 2007 20:38

Jakozto uzivatel plynove pistole musim rici,ze je pravda,ze kolikrat vylitne maly kousek plastove krytky z hlavne...Sice nevim jak je to mozne ale je to tak.... :arrow:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 03 led 2007 21:10

Alfonss píše:nevím jak by u plynovky (pistole) prošel kousek plastové krytky, nebo dokonce nábojnice tou milimetrovou dírkou v hlavni, která je tam pro zachování poloautomatické funkce.....

Pěkný bludy tady píšete.... :D
prostě se to stát může a všim sis že všechny plynovky nejsou jen pistole? a né každá tam má pouhý milimetr volného místa v celé hlavni....
Ale koukám tak víš nejlépe jak to je, ti kterým se to stalo včetně mě (kdysi) jsme meli asi zatmění.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 led 2007 11:58

O revolveru tady nikdo nic nepsal, tam je jen přepážka, tam připouštím že kus toho plastu vyletí. Ale pánové......aby se utrhl kus hylzny.........
bartus

Příspěvek od bartus » 04 led 2007 12:02

Lada píše:
Alfonss píše:nevím jak by u plynovky (pistole) prošel kousek plastové krytky, nebo dokonce nábojnice tou milimetrovou dírkou v hlavni, která je tam pro zachování poloautomatické funkce.....

Pěkný bludy tady píšete.... :D
prostě se to stát může a všim sis že všechny plynovky nejsou jen pistole? a né každá tam má pouhý milimetr volného místa v celé hlavni....
Ale koukám tak víš nejlépe jak to je, ti kterým se to stalo včetně mě (kdysi) jsme meli asi zatmění.
Revolverové náboje ale zpravidla nemají platovou krytku...

A to odlomení kouska plechu z nábojnice v místě, kde byla uzavřená a slisováním oslabená, jsem viděl na vlastní oči a ne jednou.
A takový plíšek s ostrými hranami, který vyletí z hlavně rychlostí běžné pistolové střely dokáže nadělat pěknou paseku.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 04 led 2007 22:11

2Alfonss mluvili jsme o plinovce tedy já alespoň a tam zahrnuji jak revolvery tak pistole :wink: i ty případy o kterých jsem psal jedna pyla pistole, jeda revolver.

2bartus
však pokuď jde o revolverové náboje plynové tak ty přece zalisované nejsou tedy já takový žádný nikdy nemeěl pokuď mě paměť nešálí , zalysované jen akustické apd..
a to s tím kouskem že by uletěl, jem tedy nikdy nezažil, ale asi se to tedy stát může, ale to by se snad stávat nemělo to bych viděl na nějakou vadu hlizny.
bartus

Příspěvek od bartus » 05 led 2007 10:10

Lada: nevím jak dnes, ale když jsem kupoval revolverové plynové náboje dřív, tak byly taky zalisované, jen vršek měly zalakovaný, aby z toho CS nevysublimoval. Ale on stejně sublimoval a když člověk po nějakém čase otevřel krabičku, tak to cítil.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 05 led 2007 10:21

Tak nevim, mam plynovku 9mm revolver Kora Brno 4" hlaven. Naboje, ktere sem do ni prozatim kupoval (CS) mely plastovy vrsek. Ty slepe akusticke nabojky pak byly lisovane...zatim sem si teda nevsiml ze by nejaky kousky litaly ven :? Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 07 led 2007 11:21

Jenom takova technicka poznamka - nejsou plynovky jakozto zbrane kategorie D pristupne az od 18 let? Podle pravopisu nekterych jedincu to vypada, ze je maji k dispozici i nactileti. :roll:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 led 2007 13:40

S474N píše:Jenom takova technicka poznamka - nejsou plynovky jakozto zbrane kategorie D pristupne az od 18 let? Podle pravopisu nekterych jedincu to vypada, ze je maji k dispozici i nactileti. :roll:
Samozřejmě že jsou, ale podle pravopisu nic nepoznáš. Kupříkladu já jsem jako -náctiletý psával i hovoříval, že by mi Palacký záviděl, a dneska mluvím tak, že by moji češtinářku ze základky museli křísit, kdyby to slyšela. Takže to klidně může být tak, i naopak :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 led 2007 13:47

Nakadah píše:...zatim sem si teda nevsiml ze by nejaky kousky litaly ven :? Nak
Ono to, co lítá ven a co je nebezpečné, nejsou kusy nábojnice. Teda přinjmenším dneska už ne (dřív ovšem existovaly náboje, které tohle neměly zrovna dokonalé- např. jeden typ německých plynových nábojek měl voskovou zátku, která vcelku vyletovala z hlavně a notně vylepšovala jejich stop efekt 8) ). To, co člověka ohrozí dneska, jsou nevysublimované (tedy nezplynované) krystalky účinné látky.
P.S. Pokud jde o to uzavření, tak pokud já vím, tak dnska už se používá spíš plastová krytka (ona je sice výrobně náonější, ale zato líp těsní a je i nepatrně bezpečnější právě co se fragmentů týče).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
mike.mm

Příspěvek od mike.mm » 16 led 2007 13:00

Tak nejdřív jsem myslel, že jsem na fóru o Zbraních, ale jak to tak čtu tak to je nějaké mluvnické fórum. Na některé s vás se z dovolením obrátím, až budu potřebovat skontrolovat pravopis. Mohu ?? :D :lol:
No tak lidi, jde o to kdo nedá někde háček nebo zapomene písmenko? nebo o to aby jste poradily, popřípadně řekli svůj názor at už tam naseká hrubky nebo to bude mít bez chyb??... Nevím proč to řešíte.
Já taky nejsem extra bez chybný člověk, a vím sám že mi moc gramatika nejde, ale proč to tu řešit ? :roll: :?: :?:
Odpovědět