Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Majki
Příspěvky: 14
Registrován: 14 led 2009 11:28

Příspěvek od Majki » 23 čer 2009 12:54

To trifonou v daka ti.Objednal som si ten sedy titan. :wink: Nevite ako to je slegislativou ohladne tychto akustickych pistoli v Taliansku??


beranek.x

Příspěvek od beranek.x » 26 čer 2009 17:13

Ahoj, vsude tu kazdy pise jak nabiji na obranu naboje PV, ale v te vyhlasce je psane ze PV jsou jenom proti zviratum? je to tak? Jsou tedy proti lidim jen CN a CS?
Majki
Příspěvky: 14
Registrován: 14 led 2009 11:28

Příspěvek od Majki » 27 čer 2009 09:58

Na Slovensku to legislativa nezakazuje.(zatial :lol: )
To ze to je mozne pouzit len proti zvieratam je od vyrobcu
Mephi

Příspěvek od Mephi » 28 čer 2009 10:52

Ano, sice je to doporučení. Ale ono je i trochu problém, že člověk neví jestli na něj někdo pošle psa nebo vystartuje sám :) A na přebíjení asi čas nebude :)
Ono jde hlavně o to, že při vdechnutí je novinamid nebezpečnější.... zvlášť u alergiků a astmatiků.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 28 čer 2009 12:09

Odhadujem že to chcete používať na sebaobranu a v tom prípade je to problém alergikov a astmatikov...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Mephi

Příspěvek od Mephi » 28 čer 2009 18:58

To je naprostá pravda. :D Jen jsem chtěl objasnit proč dává výrobce ta doporučení.
beranek.x

Příspěvek od beranek.x » 29 čer 2009 00:20

aha, takze kdyz jsem alergik a astmatika anahodu to taky vdechnu jak tu nekteri pisi, tak jim jeste ulehcim praci a muzou si me v klidu okrast :D pac budu modrej na zemi :D

a ptal jsem se hlaven kvuli tomuto no
Na spotřebitelském obalu plynových nábojek musí být uvedeno v českém jazyce:
c) plynové nábojky s nonivamidem používat pouze proti zvířatům

tak jsem nevedel zda treba zakon nezakazuje pouzit to na cloveka. Ale je teda jasne ze nikdy clovek nevi co na nej kde vyleti :) Jen me zajimalo co se stane kdyz vyleti clovek a vystrelite to na nej zda se muze tomu co se branil stat.
Mephi

Příspěvek od Mephi » 29 čer 2009 01:08

Tak osobně nemám žádnou informaci, že by to někomu nějak zvlášť ublížilo, jsou to hlavně spekulace a předpoklady co může nastat při přímém vdechnutí. Ale u těch alergiků a astmatiků je prý větší riziko, že se účinek znásobí. Někde, myslím zrovna zde, někdo i psal, že může dojít k otoku plic.
Každopádně pokud někdo takový útočí, pak já nemůžu vědět, co to s ním udělá ... kdybych měl ostrou, tak je na tom hůř. Takže postih .. nevim :? spíš ne. Navíc když na toxíky kolikrát CS nezabírá.

Bohužel asi pro praktičnost a časovou výdrž využitelnosti nábojek je obsah oproti sprejům omezený. I způsob aplikace je rozdílná. Takže nápně z přírodního pepře nebo feferonek asi u nábojek nemají budoucnost....
Majki
Příspěvky: 14
Registrován: 14 led 2009 11:28

Příspěvek od Majki » 29 čer 2009 11:35

objednal som si nedavno 120mg PV a pouzitelnost uvadza vyrobca na skatulke do 12/12-2012. Tak pre niekoho mozno kratky cas ale pre mna postacujuci.Skonci zaraku akupim si potom nove.A stim pouzitim na ludi...podla mojho nazoru sa da konfliktom s ludmi na 99,9%vyhnut.Ja som si to kupil hlavne koli psom ked chodim so synom sa prejst alebo na bycikel.
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 01 črc 2009 22:41

Pouřití PV na člověka bych neřešil, 1. je to jeho problém, když útočí a 2. to mám na obranu proti zvířatům a když mi napadne člověk, tak mu nemůžu říct, počkej, já si musím přebít PV za CS, abych neměl průser.
mike919

Příspěvek od mike919 » 06 črc 2009 16:01

nikde sem tady nenasel naky podrobnejsi pokec o plynovce kimar 911(colt 1911) tak se chci zeptat jak na tom je.hodne sem slysel ze ty italsky plynovky stojej za prd ze se u nich rychle opotrbovavaji mensi casti ale nekde ze sou dobry..konkretne u coltu...tak jestli by mi nekdo nerek jak to s tim teda vlastne je???....predem dik
trifonov
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2009 07:49

Příspěvek od trifonov » 06 črc 2009 21:26

mike919 píše:nikde sem tady nenasel naky podrobnejsi pokec o plynovce kimar 911(colt 1911) tak se chci zeptat jak na tom je.hodne sem slysel ze ty italsky plynovky stojej za prd ze se u nich rychle opotrbovavaji mensi casti ale nekde ze sou dobry..konkretne u coltu...tak jestli by mi nekdo nerek jak to s tim teda vlastne je???....predem dik
Já bych měl stejnou otázku na model GAP (Glock)17. Pokud někdo vlastníte tento model, hodila by se malá recenze, jelikoš jsem na netu našel dost negativních ohlasů na tuto bambitku. Mám Zoraki a Ekol, spokojenost, využívám je jen k zábavě, ale sakra ten glock se mě prostě líbí...
TRIFONOV
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Příspěvek od cover72 » 10 črc 2009 16:46

mike919: mám Kimar911 v černém provedení, na polích jsem pro radost vystřílel okolo 500 blank nábojů Fiocchi. V úderníku se vymlátilo kolečko tak 0.2mm hluboké, na střelbu nemá vliv. Zbraň samotná střílí spolehlivě, ALE. Na konci hlavně je šroubovací záslepka (s dírou, samozřejmě), která reguluje tlak plynů mezi komorou a sebou samou. Tu jsem při prvním čištění vyšrouboval a při sborce zašrouboval až nadoraz, načež se spolehlivost výrazně propadla - v závislosti na rychlosti střelby nebylo přebíjení spolehlivé a nábojnice se zasekávaly. Chtěl jsem to reklamovat a v prodejně mi vysvětlili, že pokud je ona záslepka zašroubovaná až nadoraz, tlak plynů je moc velký, závěr jde dozadu moc rychle a mechanismus se stane nespolehlivým. Takže mám teď na šroubováku lihovkou vyznačené místo, po které to šroubuji a zbraň je spolehlivá (v tom smyslu, že jsem s ní od doby správného nastavení neměl ani jeden problém - cca 150 výstřelů). Před rozborkou, resp. vyšroubováním si tedy poznačit správnou pozici :wink:

Problémem je prapodivná pojistka, která se jako jediný komponenta zbraně vymyká předloze (samozřejmě nepočítaje hlaveň, která je přivařená namísto přišroubovaná a s patřičnými překážkami): k zajištění je nutno trošku natáhnout závěr a dát páčku nahoru - přičemž pokud není úderník natažený, stačí se zbraní ťuknout (resp. zatlačit na závěr), aby pojistka vypadla. Prý je tu úmysl Kimaru pro rychlejší použití, mě osobně to připadá jako blbost a nelíbí se mi to. U mé zbraně je dále problémem samovolně se posouvající (nošením, nikoli střelbou) ona záslepka - prostě se povoluje, když je zbraň dlouhodobě nošena v pouzdře hlavní dolů, už mi jednou i vypadla. Pravděpodobně opět uživatelská chyba - mírně poškozený závit, daný oním utažením; v Supře (kde jsem zbraň kupoval) by mi to nicméně vyměnili.
Pojistka se dá upravit, už nějakou dobu o tom uvažuji (http://www.4tharmored.info/kimar.htm)

Na střílení pro radost, popř. pro nácvik zacházení se zbraní před zbrojákem a pro fanoušky konstrukce 1911 doporučuji, na obranu se teď zamýšlím nad revolverem.
Naposledy upravil(a) cover72 dne 12 črc 2009 20:13, celkem upraveno 1 x.
mike919

Příspěvek od mike919 » 10 črc 2009 18:01

COVER75..musim ti podekovat za to popsani a vysvetleni nakejch nedostatku..utvrdil si me v tom abych si ji koupil..moc ti dekuju kamo
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Příspěvek od cover72 » 19 črc 2009 13:53

Narazil jsem na zajímavý site:
http://www.gazpisztoly.hu
Je to asi nejobsáhlejší portál na světě, věnovaný plynovkám. Je sice v maďarštině, ale s Google Translate (nastaveným pro překlad do angličtiny, nikoli do češtiny - úroveň strojového překladu je nesrovnatelná) se tomu celkem dá porozumět (až na to, že každé třetí slovo Google nezvládne). Pár recenzí, články o munici a fotky snad všech existujících plynovek z mnoha úhlů - takže se takhle dá zjistit např. to, jestli nemají v ústí hlavně červenou záslepku v souladu s US. legislativou.

Btw, docela mě zaujal revolver Voltran/Ekol Viper - který prý zvládá jak revolverovou, tak 9mm P.A. munici. Nemá s ním někdo zkušenosti? Nebude to díky té "dual" konstrukci nespolehlivé?
A krom toho obecně - tuší někdo, jak jsou na tom materiály pro "saténové" a podobně barevné verze? Jsou nekvalitní, jako se vykládá o niklovaných plynovkách (a tedy je lepší jít do "all-black"), nebo je to ok?
Odpovědět