Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 25 čer 2008 13:30

Prijde mi to jako by jsi si delal legraci....uz to, ze hlaven u plynovky neni delana na zadny pruchod naboje a je na 99% nepruchodna, je duvod proc se na to ani neptat!
Kup si flobertku, kdyz chces strilet flobert.
Je cenove podobna jako pekna plynovka.


JohnnyB

Příspěvek od JohnnyB » 01 črc 2008 12:48

Jelikoz jsem uvazoval o koupi plynove pistole, stravil jsem hodne casu na internetu hledanim pro a proti a konkretnich informaci, ktere by mi s vyberem a rozhodovanim se pomohly. Dam sem maly souhr toho, co se mi podarilo zjistit, treba to nekoho zaujme.

1) Plynovou pistoli si porizuji lide, kteri strelnou zbran nechteji nosit z nekolika duvodu. Za prve hledaji obranny prostredek pro situace, kdy by pouziti strelne zbrane nebylo nutne nebo bylo prehnane - typicke situace jako zastraseni rvackychtivych pubertaku, agresivni psi (jak uz nekdo uvadel riziko odrazeni kulky od silnice apod.) atd. Za druhe z financnich a vekovych duvodu - porizeni zbrojniho prukazu a kvalitni pistole je mnohem drazsi nez porizeni plynovky, navic ostra vyzaduje pravidelny trenink. Za treti, a to je asi nejvetsi duvod - tito lide se neciti byt natolik ohrozeni na svem zivote, aby pouzivali ostrou zbran. Nechteji v sebeobrane riskovat smrt utocnika nebo zraneni ostatnich osob, s prihlednutim k nasim zakonum, kdy jsou zajmy utocnika hajeny paradoxne vice nez zajmy toho, kdo se brani. Zkratka a dobre situace, kdy by opravdu museli pouzit strelnou zbran na obranu sveho zivota je pro ne natolik nepravdepodobna, ze noseni strelne zbrane by pro ne vlastne znamenalo vice starosti a pripadnych problemu.

2) Ted trosku k faktum o plynovkam samotnych. Kdo si procital cele tohle tema, kouknul na youtube na videa o pokusech s plynovkami atd., dosel k zaveru, ze jedine relativne ucinne strelivo, kterym se da plynovka naladovat, jsou peprove naboje s obsahem Nonivamidu v koncentraci 120 mg. Problem je, ze ackoli napr. na Slovensku nebo v Nemecku jsou tyto naboje povoleny, u nas jsou peprove naboje povoleny pouze do koncentrace 50 mg a to jen proti zviratum. Naboje se slznym plynem nedosahuji ani zdaleka ucinnosti tech peprovych a ja sam bych se osobne netroufal spolehat na to, ze plynove naboje nebo naboje s koncentraci mensi nez 120 mg technickeho pepre nejakeho opravdu rozzureneho pitbula nebo fetaka zastavi. Pozitivni spravou je, ze se chysta novela zakona o zbranich a strelivu. Kontaktoval jsem hlavniho zastupce firmy Umarex (ktera peprove naboje v koncentraci 120 mg vyrabi) v Ceske Republice a dostal informaci, ze se pokusi tyto naboje v nasi legislative prosadit. Pozitivni pristup k tomuto mi vyjadril i predseda Ceskeho uradu pro zkouseni zbrani a streliva. Takze je tady realna sance, ze v blizke dobe budou peprove naboje v nasi zemi pouzitelne jednak proti cloveku, jednak ve vyssi koncentraci ucinne latky. Do te doby bohuzel sezenete pouze 45 mg peprove naboje pouzitelne pouze proti zviratum, takze podle meho nazoru nema prozatim smysl do plynove pistole investovat.

3) Co se vyberu samotne plynovky tyce. Ze zkusenosti lidi tady na foru usuzuji, ze revolvery jsou kvalitnejsi nez pistole (nezasekavaji se, snazsi na cisteni atd.). Kvalitni plynovy revolver stoji okolo 3000 Kc, mne osobne se zamlouva ALFA 020 Nikl.

Doufam, ze alespon pro nekoho mouhou byt tyto informace uzitecne. Vy zastanci ostrych si prosim "plynovkare" nedobirejte, nekdo opravdu strelnou zbran nosit nechce a hleda jen nejaky ucinnejsi obranny prostredek, nez pouhy slzny/peprovy sprej.
Patrik V
Příspěvky: 222
Registrován: 18 dub 2007 19:53

...

Příspěvek od Patrik V » 01 črc 2008 17:31

Jo to byl docela kvalitní elaborát!! Jestli můžu doplnit, jako takymajitel plynovky ještě jeden důvod ke koupi.
Já sem chtěl mít prostě jen doma kovovou bouchačku, co nejvíc podobnou originálu, včetně funkčního závěru, demontáže atd. Prostě ji jen mít jen tak jako ozdobu, repliku. V době kdy sem ji kupoval se ještě nedělali realistické kovové airsoftky s blow-backem.
Plynovku mám, vystřelil sem s ní za cca 10 let pár patron slepých a jednu plynovou. Fouknul mi to vítr do xichtu, bejt pitbull taxi ukousnu nos!

No ted mam tu samou, ale černou airsoftku v kovu, takze tadle nadhera je v bazaru.
Přílohy
IMG_8325a.JPG
CZ 200S (CZ750S2M1)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 02 črc 2008 21:58

2:JohnnyB

Pár poznámok na okraj:
v koncentraci 120 mg
Asi si myslel laboráciu, nie?
...opravdu rozzureneho pitbula...
Dosť ma štve že sa pitbul používa ako "jednotka agresívnosti (útočnosti,nebezpečenstva)" lebo sú omnoho nebezpečnejšie plemená (pre človeka) jedná sa hlavne o služobné plemená (primárne NO, RTW).
Asi som dosť ovplyvnený osobnými skúsenosťami: útok 2xNO, 1xstretnutie s pitbulom - útok sa nekonal, na RTW nemám tiež príjemné spomienky.

Inak čo sa týka informačného obsahu tvojho článku tak je to slušné.
tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 03 črc 2008 12:00

2JohnnyB:
Myslim, ze mas pravdu. Ackoli jsem zastance ostreho streliva, tak tvuj prispevek do jiste miry popisuje skutecnost.
Bohuzel si ja plynovou zbran nikdy neporidim za ucelem obrany. Dneska je uz hodne lidi ozbrojeno ostrou zbrani, tak proc ja budu mit plynovku?
Ozbrojena osoba, ktera me napadne nejdrive bez zbrane a ja na ni vytahnu plynovku abych ji zastrasil, to me muze stat zivot.
Proto se klanim k nazoru, ze pokud vytahnout zbran, tak nabitou, ostrou s odpovidajicim kalibrem (9mm je myslim idealni, ale to sem nepatri).
Pak uz je veci druhou, zda vystrelis. Ja osobne, kdybych tasil zbran, tak bych i strilel. Ale je rozhodne lepsi zastrasovat ostrou a nabitou zbrani, nez hrackou nebo plynovkou.
Zakon mam tuseni udeluje povinnost hlasit PCR i taseni zbrani, ale opet dle meho nazoru je to rozhodnuti kazdeho jedince, zda tak ucini nebo ne.
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
Spike

EKOL JACKAL DUAL - black, full auto

Příspěvek od Spike » 03 črc 2008 19:15

Nemáte někdo zkušenosti s touhle zbraní. http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=2100 Je u plynovky funkce střilet dávkou vubec k něčemu rozhoduju se mezi touhle a CZ 75
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 03 črc 2008 22:26

Je u plynovky funkce střilet dávkou vubec k něčemu
Povedal by som že ani nie. Okrem frajeriny je to zbytočné a keď si vezmeš cenu jednej nábojky tak asi často by si aj tak nestrieľal dávkou. Okrem toho že to púta veľkú pozornosť (streľba dávkou) nie som si istý, či to už nie je to zbraň kategorie A.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Nn;

Příspěvek od Apevia » 04 črc 2008 09:35

2ALKAJ: Ne není, je to pořád plynovka....
Cogito ergo armatus sum.
tiger01

Příspěvek od tiger01 » 06 črc 2008 11:04

daji se na slovensku koupit ty naboje 120mg nonivamid? plynovku potrebuji na obranu proti zviratum a tech 50mg nema podle testu co jsem cetl v podstate zadny ucinek.
mosorch

Příspěvek od mosorch » 13 srp 2008 19:36

tiger01 píše:daji se na slovensku koupit ty naboje 120mg nonivamid? plynovku potrebuji na obranu proti zviratum a tech 50mg nema podle testu co jsem cetl v podstate zadny ucinek.
Rethon

Povrchová úprava zbraně

Příspěvek od Rethon » 10 led 2009 18:06

Chci si pořídit Firat Magnum od Ekolu ale nemůžu se rozhodnout pro povrchovou úpravu :lol: Černou, chrom, satén... někde sem četl že ta černá není moc dobrá volba. Můžete mi poradit?
Uživatelský avatar
Lynk
Příspěvky: 107
Registrován: 03 úno 2008 18:27
Bydliště: PP/KE

Příspěvek od Lynk » 10 led 2009 19:20

Cierna sa odiera a potom su strieborne okraje. Chrom vyzera velmi hrubo. Saten je najkrajsi, neviem ako dlho vydrzi, ale bral by som ten.

Pokial sa nemylim tak by to mala byt nejaka napodobenina F92, si si vedomy ze to ma 1,2kg?...co sa ti asi nebude pacit ked to mas nosit(vlastna skusenust). Teda pokial to nieje iba domaca zabavka :wink:
G26(9x19) CZ100(9lug) Astra960(.357/.38 ) CZ92(6,35Bw.) MCM-Margolin(.22LR) Vostok-SM2(.22LR) Ardesa-Yukon(.50perk) S620,LOV1(4,5mm) TAU6
Rethon

Příspěvek od Rethon » 10 led 2009 19:45

No máto být jako obojí. Je pravda že je to celkem velká váha ale sem prostě magor do Beretty 92 FS :)
Rethon

Příspěvek od Rethon » 10 led 2009 19:47

Rethon píše:No má to být jako obojí. Je pravda že je to celkem velká váha ale sem prostě magor do Beretty 92 FS :)
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 14 led 2009 19:34

Zdravím, mám objednanou plynovku Walther P99 v niklu a nevím, zdali bude vyhovovat, koupil a doplatil jsem ji za vrácenej Bruni Gap, ale nevim, jak bude vyhovovat to, že nejde zajistit, jestli je to pravda, rikal prodavač do telefonu. Dále pak říkal, že P88 Compact je nepovedená a nespolehlivá - oproti P99 prej by doporučil P99, ale mohu ji do 14-ti dnu vratit, takže pokud nebude vyhovovat, tak přijde na řadu P88 v niklu se dřevem, prosím, jestli někdo má zkušenosti s P88 Compact nebo s P99 klidně i s jinou co takhle Röhm RG 96 nebo Mauser HSC 90?
Předem moc děkuji za odpověď.
Pokud chcete, odpovídejte na E-mail - 3548@seznam.cz
Odpovědět