Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 kvě 2007 12:50

Arnie:
Mas sve zkusenosti. Samozrejme. Ale maceta neni aplikovatelna tak nejak denne, ze ano. :)

Ja si myslim, ze opravdu mala plynovka muze byt zajimavym podpurnym prostredkem. Dobre se nosi a muze byt ucinna. To ze je to svym zpusobem riziko je jasne... ale to vsechno.

Kazdopadne ja tak nejak sleduji, ze lide co nosi plynovky jsou rekneme vice nachylnejsi ji pouzit. Neni to smrtici zbran... a tak k ni sahnou opravdu casto. Je to samozrejme chyba. A muze se to zvrtnout.


DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 01 kvě 2007 12:57

golfkiller píše:kupte si kasr a máte to ,rozhodně je učinější a nemusíte se tahat z kilovou plynovkou.Ještě si ušetříte spoustu peněz a možná i život ,protože až to jednou nedejbože vytáhnete na někoho kdo má ostrou krochnu tak tem dvakrát váhat nebude :roll:
co je to za blbost ze je rozhodne ucinnejsi.....mozes povedat ze je to lepsia kupa na pomer vykon/cena, ze je skladnejsi ale urcite nie ucinnejsi :!:
obe funguju na rovnakom principe len pri plynovke sa uvolni viac ucinnej latky do vacsieho priestoru.
plynovka ma uciiny dostrel 3m....plynovy spray tak 1m ale tekuty zas omnoho viac.....len je dost tazke sa utocnikovy v pohybe trafit do oci....a kto to bude pri cene okolo 100 sk/ck trenovat.

problematika plnovka vs ostra sa tu uz preberala.....ak ju niekto pouziva na obranu a neprepadava s nou tak je pravdepodobnost velmi mala.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 02 kvě 2007 10:35

Ale maceta neni aplikovatelna tak nejak denne, ze ano.
Aj úder naplocho, alebo opačnou stranou má svoje čaro :D
Davson

Příspěvek od Davson » 07 kvě 2007 18:49

Padnul tady dotaz, jak jsme testovali plynovou pistoli, jaké k tomu byly podmínky "testu". Takže stál jsem od kamaráda nejdál tři metry a on na mě vystřelil pepřový "supra pfefferpatrone" zn. Wadie 120mg Nonivamidu. Jak už jsem psal nedávno výsledek byl trochu žalostný. Z pistole vyšel po výstřelu jen takový obláček čehosi, což mělo za následek, že jsem trochu slzel a pálilo mě v nose, ale o nějakém zastavovacím účinku nemohla být řeč. Bylo navíc bezvětří, takže povětrnostní podmínky pro test ideální. Myslím, že bych musel dostat tak tři zásahy opravdu z blízka do ksichtu, aby to mělo nějaký účinek.

Investoval jsem do kvalitní plynovky Walther P22 a čekal jsem, že to bude malá účinná plynovka použitelná na sebeobranu (v určitých případech - agresivní opilci, dotěrní bezdomovci, rozkurážení puberťáci jdoucí z hospody atd.).

Tak nevím, možná jsem měl smůlu na špatné náboje. Kdysi jsem byl svědkem použití plynového revolveru ve rvačce a dotyčný po dvojitém zásahu oblakem plynu padl k zemi a byl docela dlouho nepoužitelný...

Jakou máte kdo zkušenost s náboji, pepřový x slzný, případně jaká značka je kvalitní a účinná?
Ostrawak
Příspěvky: 17
Registrován: 24 úno 2007 10:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ostrawak » 07 kvě 2007 19:05

Před časem jsem v jednom časopise četl, jak borec na sobě vyzkoušel plynovku - náplň CS. Psal, že to zkoušel ze tří metrů a po zásahu asi dvacet minut seděl na bobku neschopen ničeho, jenom bečel, jak želva. Nechcete to někdo taky vyzkoušet? :wink:
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 07 kvě 2007 19:21

Určitě se někdo najde. Vzpomínám, jak kdysi Alexxxus na vlastní kůži (doslova) testoval Drulov Rada. ;)
Nikdy neházej flintu do žita.
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 08 kvě 2007 08:56

Měl sem náboje značky Umarex 120mg Nonivamidu, po 1 výstřelu na útočníka ze vzdálenosti asi 1.5m, šel ihned k zemi a byl dlouho nepoužitelný...a červené oči měl ještě 2dny poté... :twisted: :D
Davson

Příspěvek od Davson » 08 kvě 2007 18:10

Takže je to asi v nábojích.... určitě jsme museli mít náboje prošlé nebo jinak jeté, protože účinek nebyl skoro žádný...
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 08 kvě 2007 20:38

Davson píše:Takže je to asi v nábojích.... určitě jsme museli mít náboje prošlé nebo jinak jeté, protože účinek nebyl skoro žádný...
Je to možné, každý výrobce používá při práci zřejmě jiné prostředky a to se pak projeví na kvalitě a účinku....
Tomas

Příspěvek od Tomas » 08 kvě 2007 21:57

No to je bezvadný, on je ještě zmatek ve střelivu...

Já teda nevim, na mě normální CS zabraly skvěle... Značku nevím...
Jestli je Nonivamid jen tah, jak z lidí dostat peníze, tak je to docela podraz...
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 09 kvě 2007 14:59

Tomas píše: Jestli je Nonivamid jen tah, jak z lidí dostat peníze, tak je to docela podraz...
nieje to ziaden podraz len nahodny problem s kvalitou naboja.
vyskusal som 2 plynove naboje s nonivamidom 120 mg a nebol ziaden problem.
VDrak

Příspěvek od VDrak » 25 kvě 2007 09:30

DEFENCE píše:
Tomas píše: Jestli je Nonivamid jen tah, jak z lidí dostat peníze, tak je to docela podraz...
nieje to ziaden podraz len nahodny problem s kvalitou naboja.
vyskusal som 2 plynove naboje s nonivamidom 120 mg a nebol ziaden problem.
Jeden takový, možná hloupý, dotaz. Dá se nějak vyzkoušet účinnost plynových nábojů jinak, než, že na někoho vystřelím a pak počkám, jestli se bude svíjet na zemi nebo mi dá po hubě? :D
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 kvě 2007 09:33

Da, upnes zbran do sveraku... natahnes provazek... stoupes si pred lauf... a zatahnes :twisted:

Pak nam napis :D
VDrak

Příspěvek od VDrak » 26 kvě 2007 20:32

Andy píše:Da, upnes zbran do sveraku... natahnes provazek... stoupes si pred lauf... a zatahnes :twisted:

Pak nam napis :D
To už tu jednou bylo, když mi na P99 od Umarexu selhalo bezpečné vypouštění. :-D
Tomas

plynové náboje a množství účinné látky

Příspěvek od Tomas » 12 čer 2007 23:32

Ahoj, tak aby řeč nestála :-)

Náplně plynových nábojek mohou obsahovat jako dráždivou látku chloracetofenon v množství maximálně 300 mg, o-chlorbenzylidenmalononitril v množství maximálně 80 mg a nonivamidu v množství maximálně 50 mg v jedné plynové nábojce.

Tak tedy nevím, jestli se dají sehnat náboje s nonivamidem 120 mg

Já je teda sehnat nikde na netu nemůžu :-\
Odpovědět