Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 říj 2006 14:50

Vlastnil jsem par plynovek. Strilel jsem z nich jak slepe tak i plynove/drazdive. Proto citim potrebu se k tomu znovu a znovu vyjadrovat, abych tim mozna presvedcil i dalsi lidi, kteri si plynovky poridili a uzivaji je (falesne) ke sve obrane. Obrana s plynovkou je falesna predstava. Je opravdu velmi malo realnych situaci, ktere se s plynovkou daji vyresit. No a pokud se daji vyresit s plynovkou... pak se sprejem ci penou rovnez. Tak to proste je Coltmene. Jestli si ale myslis, ze vzhled zbrane hraje takovou roli... :roll:

Plynovky jsou hezke hracky. Na zablbnuti si. Nic vic.


d3agl3

plynovka

Příspěvek od d3agl3 » 03 říj 2006 15:56

Plynovku mám a musím súhlasiť, že na obranu je rovnaká ba horsia ako sprej. Na rozdiel od spreja máš poruke menej možností >6- vystrelov.

Takou tekutou strelou alebo penou je podla mna sanca ze sa trafim ovela vacsia. okrem toho to nevyvola v komkolvek dojem ze sa chystam niekoho zabit. Bolo to tu uz sto krat povedane , ale ak vytasis plynovku
tak davas utocnikovi dovod aby ta poslal k panu....

Jedinou výhodou pistole voci spreju je hadam v prípade utoku zvierata ten rachot. Ten moze zahnat zviera na utek.

Mno a k napadu nosit plynovku a zaroven ostru? este pridajme ako sekundarnu zbran noz do topanky a kaleny obusok a z clovek musi zdaleka obchadzat elektromagnet na zeriave v zbernych surovinach :wink:
momentalneanonymny
Příspěvky: 40
Registrován: 21 čer 2006 21:15

Příspěvek od momentalneanonymny » 04 říj 2006 08:40

nechce sa mi reagovat, ale mam teraz este stale cas vdaka niektorym ignorantom prava u nas.

takze,

pocet ostrych v mojom zbr. je zhruba rovny poctu prstov koncatin, aktivna je este tusim vacsina z nich. Ja sam som nikdy doposial nepocitoval potrebu plynovky, ak mam ostru. ALE
popisal som konkretny pripad, ktory sa stal, a pri ktorom neprichadzalo do uvahy pouzit ostru zbran, a na sprej to bolo daleko a nebezpecno, plus hluk z plynovky by tiez mozno pomohol.

pouzitie plynovky teda niecoho v tvare zbrane namiesto spreja a nasledne pouzitie zbrane UTOCNIKOM som tiez vyspecifikoval v bode 5.

nosenie ostrej a plynovky, pricom nevravim, ze vzdy /pes nie je so mnou zrasteny, ani potomstvo/, je moja vec. Ale neviem, ako by ten komplikovany nick riesil moju situaciu ostrou - zrejme samonavadzacou strelou s cipom rozpoznavajucim vlastneho psa, ktory by asi tiez musel mat nejaky chip, aby samonavadzacia strela mohla rozpoznat :idea:

kym som nemal potomstvo, tiez som sa k niektorym veciam staval inak, az kym som nezistil, co to vlastne je starat sa o potomstvo.

SI myslim, ze vseobecnych reakcii, aj niektorych konkretnych /napr.Andy/ je tu dost, preto som som doteraz nepisal, a rozhodol som sa az po opisanom pripade.

Ak niekto chce, nech PROSIM REAGUJE na MOJ prispevok po jeho precitani a zamysleni sa nad jeho obsahom. Preto som ho sem dal, ako mozno novy pohlad na vec.

Vseobecne reakcie, ktore sa tu uz vyskytli, som cital aj ja a tiez som BOL ich zastancom a v casti nadalej SOM / vid treti odsek za "takze" tohto prispevku/
HOWGH.
Smazaný uživatel 967

Příspěvek od Smazaný uživatel 967 » 04 říj 2006 10:07

ad1) Plynovku pořídil jako svou první střelnou zbraň pro obranu.
ad2) Použil jsem ji jedenkrát v podobné situaci jako "momentalneanonymny". Použití ostré zbraně nebylo v daném místě bezpečné. Hluk a záblesk výstřelu postačil k zastrašení a odehnání psa, jeho kontakt s dráždivou látkou (PV) byl minimální.
ad3) Za optimální plynovku jsem pro své účely zvolil revolver Alfa 020 (hlaveň 2"). Konstrukční řešení vychází z ostré zbraně stejného výrobce.
ad4) V naprosté většině případů nosím pouze plynovku.
ad5) Náboje PV jsou patrně jediná rozumná volba.
ad6) Co se týče použití zbraně proti útočícímu člověku se snažím být realista. Průměrný občan má jakousi naději jen proti osamělému zelenáči, který má navíc pomalé reakce. Volba vhodné zbraně vždy záleží na situaci a plynovka má v této volbě své místo. U zvířete je to jednodušší, zpravidla se jedná o přímý nezákeřný útok a lidské zábrany k účinné obraně jsou nižší. Nicméně trefovat pepřovou pěnou ze spreje útočícího německého ovčáka nepovažuji za moc dobrý nápad. Odhánět jej teleskopickým obuškem bude spíš adrenalinový zážitek. Ostrá zbraň lze použít málokde a reakce majitele na zkrvavené tělo miláčka může být drsná. Plynovka bude proto zpravidla optimální.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 04 říj 2006 10:29

Jsou psi, který se z výstřelu nepo.... vzhled zbraně je psu taky zřejmě ukradenej no a s tou dráždivou látkou je to taky pofidérní. Sprej to myslím řeší naprosto spolehlivě, nehledě na snazší manipulaci, pohodlnější nošení apod. Toť můj názor.
Nosit plynovku na obranu potenciálně proti lidem to už je nesmysl úplnej. Můžu se dostat do situace, kde budu nucen zbraň vytáhnout (a když jí člověk má a je donucen, tak jí taky vyndá a použije) a pak potřebuju mít vruce něco, co nebezpečí (útočníka) SPOLEHLIVĚ odvrátí od jeho zámyslů a to plynovka rozhodně nesplňuje, nehledě na riziko, že dotyčnej bude ozbrojen ostrou zbraní. Prostě bych v podobných případech měl radši v ruce něco z čeho vyletí kule byť i ráže 0,22. Spoléhat se na psychologický efekt může taky bejt to poslední co člověk udělá. Psychologickej efekt má i ostrá zbraň a
máš jistotu, že když bude potřeba tak má i potřebnou sílu a účinek. 90% případů samotná zbraň v ruce pravděpodobně vyřeší, pokud se dostaneš do těch zbývajících 10% a budeš mít v ruce něco z čeho lítaj obláčky slznýho plynu tak to bude dost špatný.
d3agl3

ochrana voci psom

Příspěvek od d3agl3 » 04 říj 2006 15:59

Hmm predpokladajme ze ostru nemozes alebo nechces pouzit.
Potom co vravite namieto plynovky kombinaciu spreja a nejakej co2 pystole.
Z niekolkymi po tuningu som strielal a dovolim si tvrdit ze utociaceho tulaveho psa spolahlivo zazenie.
jasne
Proti cvicenemu bulterierovy ti nemusi pomoct ani ostra ked sa na teba vyruti spoza krika a skoci po hrdle :!:
Smazaný uživatel 967

Příspěvek od Smazaný uživatel 967 » 04 říj 2006 18:22

Ten "můj" byl německý ovčák a hnal se k nám rychlostí asi 30 km/h .. no dobře, měl jsem velké oči, ale pod 20 km/h to nebylo. Na zásah pěnou ze spreje bych měl asi tak půl sekundy během jeho závěrečného skoku - a měl bych ještě stihnout ustoupit z jeho dráhy. V nouzi ano, dobrovolně ne. Zkušenosti s krátkou CO2 zbraní nemám, ale obávám se, že s ní zvíře mohu zmrzačit (zásah do oka) ale zastavit útok jen těžko.
masaryk
Příspěvky: 16
Registrován: 26 zář 2006 11:55
Bydliště: brno

Příspěvek od masaryk » 04 říj 2006 22:49

to se ti stalo 2x ? :D
Jimmmy

Příspěvek od Jimmmy » 05 říj 2006 09:53

NEEEEEE on jeste temi naboji nedostal chytracek dela tu jen chytraka jak svina nic jineho !!!!!! tupec blby kdyby tim nabojen dostal mezi oci tak stady te stranky zmizne na veky !!! a nerika kazdemu jen ty jeho blbe nazory !!!! andy si chudak !
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 říj 2006 10:08

Jimmmy:

Davam ti verejnou vystrahu za nedodrzeni pravidel fora. Nevim, zda to delas cilene proto aby jsi byl nasledne vyhozen :roll: ... ale pravdebodobne se tak stane, paklize svuj dalsi prizpevek nebudes formulovat bez invektiv a urazek.
Jimmmy

Příspěvek od Jimmmy » 05 říj 2006 13:43

Napsal sem jenom PRAVDU ! :lol:
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 říj 2006 14:12

Jimmmy: to je jen Tvoje pravda, pokud si za ní stojíš tak žiješ ve svým Matrixu.
Andy napsal svoje praktický zkušenosti, což se o tobě říct nedá, čerpáš z nějakýho článku na netu a dle čistě mýho soukromýho názoru víš o zbraních a sebeobraně vůbec velký kulový.....
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 říj 2006 14:13

Pravda je takova, ze plynova pistole je vice mene nebezpecna spise pro sveho majitele. :lol:

Ostatne byl tu pripad, kdy se jeden pan pokousel doma branit plynovkou a byl pri te prilezitosti zastrelen. Probehlo to tiskem.

Co se tyce tveho stale se omylajiciho tvrzeni, ze jsem nebyl s plynovou zbrani strelen, tak opravdu nebyl. Pocitil jsem vsak silu novidamidu ve spreji a znovu rikam... pokud uz je clovek odhodlany ci "pod vlivem"... tak ho to nezastavi.

Ostatne nic na svete neni 100%. Plynova pistole vsak neni ani 30%.
Milda

Příspěvek od Milda » 05 říj 2006 14:18

Chtěl jsem se zeptat jaká pravidla púlatí pro plynové pistole v EU já byl nedávno veŠpanělsku a měl jsem ji s sebou ,ale musím přiznat, že když ve Francii policie nechala kamaráda vyrovnat na dálnici i kartáček na zuby tak mi nebylo nejlíp, a byl jsem rád že nevzali moje auto
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 05 říj 2006 14:21

Obavam se, ze co se tyka zbrani, tak to si resi kazdy clensky stat samostatne. Cili je treba znat zakony zeme, kam cestuji. Jak je to ve Francii nevim, jen si myslim, ze by to nedopadlo dobre :?
Odpovědět