Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 01 kvě 2014 11:59

Biggles - máš pravdu shrneme to, jsi demagog, který překrucuje věty :lol: .

Pokud jsi z plynovky vystřelil a podle sraček co píšeš ne, tak bys věděl, že po výstřelu se objeví celkem nekontrolaný mrak čehosi, který když lehce foukne vítr, tak ho máš v očích ty a ne útočník.

A to je to co ti udělá problém, ono až se začneš dusit, tak se ti poběží určitě líp jak Boltovi viď ? :lol:
Tobě možná, ale většině lidí ne.

A mimochodem, existují i návody na použití plynovky, které právě použití co popisuju považují za jediné správné.

Plynovka je, na tom se asi shodneme, ve své podstatě atrapa, která umí udělat BUM. Což sprej neumí, ale je účinnější a lze líp korigovat co s ním uděláš.


Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 01 kvě 2014 12:52

Víš co znamená slovo "demagog"?
No nic, klidně si používej, co chceš, a to dokonce podle návodu. Narozdíl od tebe nemám "sračky", co píšu naštudovaný z návodu, ale vyzkoušený... Jo...vítr, ten duje jako svině zvlášť v pár decimetrovým prostoru mezi dvěma těly :lol: :D Takže až vytáhneš hlavu z vlastní p.dele a zkusíš si (klidně i na sobě), co funguje, jak vypadá konfliktní situace a jak jí řešit, tak si nafackuj před zrcadlem za ty hámotiny, co tu píšeš... V podstatě jediný s čím se dá souhlasit, je tvoje poslední věta...
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Fatalita » 01 kvě 2014 18:14

...tak pridam sa i ja... tiez som toho nazoru ze na obranu proti ludom je plynovka a sprej to iste... proste s tym nebudes hrozit ked nemusis a ked uz musis tak rovno strielat...efekt ma sprej a plynovka ten isty, takze je zbytocne do mesta vlacit kilo zeleza, radsej maly sprej vo vacku a mozes si dat i to spominane pivo.
...plynovku som tu tiez asi pred pol rokom zhanal a vyberal sku kupit, ale ja ju nosim proti psom v kapsicke na bicykli ked sa bicyklujem, lebo chodim na takych miestach kde je plno psov a za bicyklom sa hned rozbehnu a neraz ma nahanali, takze na psa mam overene ze staci uz len samotne efekt vystrelu a pes sa lakne a postoji... dalsia vec je ze v plynovke mas 13-14 ran, takze ked by si aj rychlo pohybujuceho psa netrefil na prvu ranu tak mas viac este 13 pokusov, ale v spreji mas tak 3-4 vystreky..... ale na ludi by som urcite netahal plynovku... efekt je ten isty a teba len ta plynovka obmedzuje.
Uživatelský avatar
Taxxi
Příspěvky: 39
Registrován: 27 čer 2013 16:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Taxxi » 01 kvě 2014 18:36

wolf00 píše:mel jste nekdo akusticke naboje znacky pobjeda ?[konkretne 9mm p.a nebo 9mm revolver]
Jo, z jednoho balení jeden selhač, jinak spolehlivá funkce ve všech zbraních, kde byly použity.
Zbraň špiní "asi tak normálně" :lol: Májí trošku volnější čepičku (v porovnání se S&B nebo Walther), ale je to v pohodě, žádný problém jsem nezpozoroval :wink:

(Pistolové 9mm PAK, revolverové neznám)
„ Že jsem se stal konstruktérem zbraní, za to dávejte vinu nacistům. Já jsem vždycky chtěl navrhovat zemědělské stroje. "
-M. Kalašnikov
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 02 kvě 2014 06:16

Vím co znamená demagog.
A tedy ještě jednou pro osoby se sníženým IQ - mám to vyzkoušené, plynovka je na nic. Kdo má opačný pocit tak mu doporučuju domluvit se s kámošem nebo dát kilo bezďákovi a vyzkoušet ... budete překvapeni jak moc je plynovka neúčinná :lol:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
t.filipi
Příspěvky: 196
Registrován: 20 pro 2012 09:22

Re: Plynové pistole

Příspěvek od t.filipi » 02 kvě 2014 10:02

Jedinej ucinek který ma je navozeni dojmu ostre zbrane..
CZ 455 Varmint Kuna,Klinsky/Vortex Venom 5-25x56
Air Arms Pro sport .177/Nikko Stirling Gold Crown 4-12x42
HS Product H11 Hellcat
LOV21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 02 kvě 2014 21:24

Hele dýdžeji, že seš trotl je poměrně slušně poznat, nemusíš se hned prásknout, jaks dopadnul u IQ testů. Takže než začneš drsňácky házet ramena, tak si přečti, co tu píšu vod začátku. Nikdo (krom fanatickejch milovníků zinku - myšleno na celý vlákno) tu netvrdí, že je plynovka na vobranu super, jenže to bys musel bejt nejspíš funkčně gramotnej, abys to pochopil... Nicméně tvým přiznáním se vysvětluje, proč považuješ za super nápad, mávat někomu před ksichtem bouchačkou s nápisem ATRAPA :lol: :D
Fatalita: Jo na psy to může slušně fungovat, nějaký ty "Flashe" bych řekl, že se můžou účinností na běžné (necvičené na střelbu) psy limitně blížit 100% úspěšnosti.
t.filipi: Přesně tak - a jen blázen svěří svůj život "dojmům" :wink:
barts
Příspěvky: 2
Registrován: 03 kvě 2014 16:31

Zoraki 917 vs Bruni GAP

Příspěvek od barts » 03 kvě 2014 16:40

Poradte co je lepší? když sem se koukal vzhledově je přesnější Bruni ale zajímala by mě spíš funkčnost.
a má vliv výrobce munice na vyhazování nábojů?
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 04 kvě 2014 00:49

U IQ testů jsem dopadl dobře, výsledky byly naštěstí negativní :lol:

K celý věci se dá říct tolik, že plynovka je k ničemu. Nicméně to jsem nikdy nepopíral. Jen názor typu - " vysypu mu zásobník pepřáků do ksichtu a zdrhnu " je prostě k smíchu.
Plynovka je nepoužitelná v místnostech, potažmo jakýchkoli uzavřených prostorech, ve větrném počasí a nedejbože při protivětru. Holt s ní nejde pálit jako s ostrou. Takže to chce právě použít ten mozek. Když už se s tím taháš a máš jí vytáhnout v protivětru, tak pokud je první náboj pepř tak si asi domyslíš co se stane ...

K tomu se hodí slepej. Když nic navodíš, alespoň dojem, že to není kuličkovka.

Jinak samosebou vím, že se všeobecně tvrdí, že zbraň (jakoukoliv) máš použít rázně a účinně a ne s ní machrovat. Bohužel devítku, nůž a dokonce i pepřák použít můžeš opravdu účinně, ale s plynovkou to nejde. U ní je to jen o tom "dojmu".

Ten z mý zkušenosti funguje a jistého útočníka/zloděje jsem tím zahnal. Tenkrát jsem byl i trochu zklamanej, že jsem to nevyzkoušel v praxi, že tak rychle utekl, ale tehdy jsem nevěděl, že je to fakt na nic.

Vyzkoušel jsem to sám na sobě i na kámošovi a 100% to útok nezastaví. A na psa to taky moc není, švára měl (tehdy na mojí blbou radu) Zoraki 914 a v ní hezky seřazený náboje plyn - pepř - plyn - pepř atd ... No a když ho napadl bulík, tak to skončilo 10 výstřely a stejně prokouslou rukou. Psa mu z ruky musel sundat majitel, bulík si párkrát efektně kýchnul a nic.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Termit » 04 kvě 2014 01:43

Zdravím. Onehdy jsme měli problém s jedním feťákem v domě, vařil si tam v garsonce perník, párkrát už tam na něj vlítla zásahovka. Potřebovali jsme ho dostat ven z bytu k podpisu nějakýho papíru. Tak jsme mu tam jedním jediným oknem vystříkali celý spray a on se nám vysmál ,že chce přídavek..... ani si nezakašlal...Za to my jsme měli problém dva dny projít po chodbě, takže ten spray nebyl žádná šitka. Ten člověk dva dny nevyšel z bytu...Jestli měl z fetu vypálený sliznice,nevím. Je fakt že nedostal přímý zásah ,ale...pokud bych dnes byl nucen použít na svojí obranu něco takovýho ,asi se radši budu snažit zdrhnout,nebo ještě lepší nepohybovat se tam kde bych mohl přijít k úhoně.Co kdyby se ten spray zase minul účinkem...Nehledě na to že si musíš dát pozor na vítr ,a nemůžeš použít v budově .Je jasné že plynovka má odstrašující vizuelní efekt,ale už při tasení bych měl strach že útočník či útočníci vytáhnou tu pravou a na víc ,já jsem normální člověk se střelbou proti člověku byť plynovkou budu mít problém,ale oni ne....
Ještě dodám, se synkem jsem byl jednou pouštět draka,když tu nás najednou začal dost nepříjemně obtěžovat jeden bezprizorní rotvík, majitel nikde... Na obranu jsem použil jeden "speciální" kasr s dosahem až 8m a na vlastní oči jsem viděl jak čtvrt metru před psem ta plynná střela uhla o 90stupňů díky větru. Na toho psa to naštěstí stačilo,zakňučel a utek...Ale myslím že použití kasru nebo pistole bude mít úspěch tak 50 na 50....
barts
Příspěvky: 2
Registrován: 03 kvě 2014 16:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od barts » 04 kvě 2014 11:31

nemá někdo zkušenosti s porovnaním Zoraki 917 a Bruni GAP? uvažuji u koupi kopie G 17 co sem se dočetl že bruni je celkem zmetek ale zase je dost dobrá kopie G 17 kdežto Zoraki se tomu moc nepodobá, ale jde samozřejmě o střelbyschopnost
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 04 kvě 2014 18:14

termit - já bych tedy řekl že ty spreje jsou o něco lepší, když už tak alespoň v tom, že když si koupíš nějakej gel nebo pěnu tak se to dá použít i v místnosti nebo třeba v autě. A samosebou je rozdíl dát 200 kaček za sprej, kterej je lehkej, než solit za plynovku minimálně litr a pak dvakrát 150 za náboje (abys měl pepř i plyn) a navíc je to těžký a neskladný.
S tím účinkem je to jasný, cokoliv co způsobuje bolest a neudělá ti to díru do těla, tak je nejistý, záleží na tom zda je dotyčnej pod vlivem čehokoli a jaký má práh bolesti. A u těch hafanů to s tím prahem bolesti platí dvojnásob.

barts - jednoznačně Zoraki, Bruni je strašnej shit.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 05 kvě 2014 00:02

Měl jsem hafo plynovek, Erma (3 typy), Umarex (4 typy), Ekol (2 typy), Rohm (1 typ) a spousty dalších a nakonec jsem zakotvil u Zoraki 914 Auto. Vše ostatní jsem prodal. Je malá (dobře se nosí), je na 15 nábojů, umí dávky, je levná a celkem spolehlivá. Dávám první dva poplašňáky, a pak střídám 2x slzy a 2x pepř. Jednou jsem ji musel použít proti dvěma záhnědám a jeden utekl hned po vytasení a druhý se po dávce 7 ran dávkou složil na zem. Pak jsem utekl já. Rozhodně si nemyslím, že by plynovka byla zbytečná.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 05 kvě 2014 06:43

914 není moc lehká. :lol: Tak určitě nějaký smysl má, ale ty náboje by měli být účinnější.
Mimoto střílet dávkou pepřáky se ti může vymstít. Na nošení je celkem solidní Walther P22, není moc malá a přitom je nádherně lehká, škoda jen, že ty Umarexácký blokace pomalu trčí z hlavně a každej to pozná.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
rencaro
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2014 11:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od rencaro » 05 kvě 2014 07:13

Slavek0269 píše:Měl jsem hafo plynovek, Erma (3 typy), Umarex (4 typy), Ekol (2 typy), Rohm (1 typ) a spousty dalších a nakonec jsem zakotvil u Zoraki 914 Auto. Vše ostatní jsem prodal. Je malá (dobře se nosí), je na 15 nábojů, umí dávky, je levná a celkem spolehlivá. Dávám první dva poplašňáky, a pak střídám 2x slzy a 2x pepř. Jednou jsem ji musel použít proti dvěma záhnědám a jeden utekl hned po vytasení a druhý se po dávce 7 ran dávkou složil na zem. Pak jsem utekl já. Rozhodně si nemyslím, že by plynovka byla zbytečná.

To není možný co píšeš, vždyť tady teď dýdžej a bigless před chvílí jasně napsali že plynovka je ÚPLNĚ!!! na hovno, k ničemu a vůbec nefunguje :wink:
Odpovědět