Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
LukasJ
Příspěvky: 44
Registrován: 08 kvě 2012 20:34
Bydliště: Plzeň a okolí

Re: Plynové pistole

Příspěvek od LukasJ » 30 kvě 2012 20:11

Biggles píše:Já ti nevím, ale fakt bych trénoval s konkrétní zbraní a ne s plynovkou, už jen pro ten zvyk včetně spouštění. Netvrdím, že si člověk nikdy nemůže doma vystřelit, ale dá se to minimalizovat. Mít sušilky plastový (dělaj se krásně červený) a mít i třeba označenej zásobník, kterej budu používat jen k tomu..................(vono to výjde i o dost levněji).
Mno, čím blbuvzdornější řešení, tím horší. Když si člověk začne myslet, že je to v pohodě, tak má slušně nakročeno. Já třeba měl červený silikonový "zápalky" na cvičnejch. Stačí se podívat, navíc ostrý jsou v druhým trezoru, ještě v klipech. No a problém byl, že jsem prostě vyhodil náboje ostrý na stůl, čuměl do PC a nabíjel ty cvičný. Jak jsem si byl jistej, tak jsem prostě válec zaklapnul. No a po chvilce řešil díru v knihovně.....
A ono, potřebuju taky cvičit přenášení, spouštění atp. A proti knihovně to není moc možný. Prostě během tréningu mířit mimo bezpečnou zonu. To si s ostrou nedovolím.....


1911ky, CZ75, Beretta 85, CZ 52, Ruger 101, něco v .454Cas, něco v .223, něco v .308, Derr v .22LR, v .38Spec a další
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 03 čer 2012 19:30

Ak by si tomu chcel dat druhu sancu, tak davam do pozornosti tento vyrocny model od Umarexu :wink: Keby sa mi doma vala zbytocnych 200€ tak uz je moj...

Kód: Vybrat vše

http://www.colosus.sk/plynova-pistol-umarex-colt-government-m1911-kal-9mm/
Po mechanickej stranke to sice verne originalu nebude, ale spracovanie oproti Kimaru - "nebe a dudy" :D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
LukasJ
Příspěvky: 44
Registrován: 08 kvě 2012 20:34
Bydliště: Plzeň a okolí

Re: Plynové pistole

Příspěvek od LukasJ » 04 čer 2012 18:08

No to vypadá slušně. Zkusím to "otlapkat". 210 Eur není až tak moc. Přemýšlel jsem i o Norincu, který znefunkčním. Tohle je levnější.
1911ky, CZ75, Beretta 85, CZ 52, Ruger 101, něco v .454Cas, něco v .223, něco v .308, Derr v .22LR, v .38Spec a další
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 04 čer 2012 23:47

No ono je možná blbost čučet do PC a páskovat.............. Prostě kontrolovat, kontrolovat a znovu kontrolovat..........právě pro spouštění bych necvičil s jinou než s tou, kterou "používám"...............
LukasJ
Příspěvky: 44
Registrován: 08 kvě 2012 20:34
Bydliště: Plzeň a okolí

Re: Plynové pistole

Příspěvek od LukasJ » 05 čer 2012 19:20

No částečně máš pravdu. Ale je to o naladění spouště a pokud možno stejné váhy, těžiště, úchopu, ovládání atp. Já prostě se zbraní, co je schopná vystřelit (tedy střelu) nebudu trénovat doma.
Ohledně nabíjení, normálně páskuju zásobníky u nějakého filmu. Většinou tedy před návštěvou střelnice, ale už jsem zásobník od Beretty 85 napáskoval 9mmL. Vejdou se tam, po nabití do komory jsem se velice divil, závěr se nedovřel. Pohled do zásobníku to ovšem vysvětlil. Ono se stane věcí, trošku se bojím, až se mě povede nacpat Makarony do Beretty, ty se tam totiž vejdou, jen to asi bude poslední výstřel z Beretty......
1911ky, CZ75, Beretta 85, CZ 52, Ruger 101, něco v .454Cas, něco v .223, něco v .308, Derr v .22LR, v .38Spec a další
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 06 čer 2012 09:28

Upřímně......na tohle nemám odpověď. Každopádně bych zrevidoval návyky zacházení se zbraní.........
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 06 črc 2012 11:33

Zdravim, dnes mi prisla z reklamacie moja 906. Vymenili mi ju za uplne novy kus. Zbadal som na nej niekolko kozmetickych zmien, co je aj logicke kedze vyrobne cislo oproti starej poskocilo o vyse 22 000 kusov :)
- Prvou vecou je iny kohut - na starej som mal klasicky okruhly, podobny ako na 914, na tejto novej je plochy, kompaktnejsi.
- Cele kovove vnutro zbrane vratane hlavne, komory a vonkajsieho stitku so seriovym cislom je vyhotovene v lestenom chrome :!: pricom na starej bolo ciernene.
- Striebornu (matnu) farbu ma aj diel v zavere v ktorom sa nachadza zapalnik.
- Plastove telo ma oproti staremu kusu prekvapivo nizsiu esteticku kvalitu - spoje su viac viditelne, na niektorych sa nachadzaju plastove "supinky" - idu vsak lahko otrhat. To vsak moze byt len nahoda a moja smola, na funkciu to ziaden vplyv samozrejme nema :wink:
- V hlavni sa nachadza dalsia prepazka, vodorovny valcek, pri usti hlavne - este pred tym pozdlznym plieskom tiahnucim sa takmer celou halvnou, ktory bol aj na starom kuse. Kedze je valcek tiez chromovy a dost blizko pri usti je zretelne viditelny, ale to mne osobne nevadi, a po par vystreloch sa zrejme zaspini a uz viditelny nebude :lol:
- Medzi zaverom a telom zbrane je na konci (pri usti hlavne) minimalna vola, strbina je po celej dlzke zaveru rovnaka. Na starom kuse bola vola dost vyrazna, a strbina medzi zaverom a telom sa smerom k ustiu zvacsovala.

A najdolezitejsia vec - zapalnik - funguje tak ako ma. Volne beha ako na ostatnych pistoliach, ziadne drhnutie a sekanie ako na starom kuse. Problem so sekanim je teda (dufam) nadobro zazehnany :)
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 04 zář 2012 15:44

Před týdnem jsme pozdě v noci v hospodě a s hospodským! :evil: zkoušeli střílet z plyn. revolveru. Jednalo se o náboje 20mg NV od firmy Wadie, asi 4 roky staré. Výstřel byl do prostoru druhé poloviny sálu (asi 5x4m) Asi po 5 vteřinách jsme museli všichni účastníci utýct na zahrádku a tam strávit další hodinu (bez piva!). Nedalo se uvnitř dýchat. I na tý zahrádce venku začali všichni kašlat a lapat po dechu kvůli silnému škrabání v krku.

Na co jsme přišli? Už nikdy nestřílet v místosti, i nejslabší 20mg dokáže pěkně podráždit (přesto na obranu nedoporučuji) při představě oné 120mg mi běhá mráz po zádech :D
Taky jsme zkoušeli tasit proti útočníkovi vzdálenému 1-2 metry. Pokud bude potohovej, nemáte šanci a dostanete přes držku...Ale to už není věc o plynovkách ale o zbraních a obraně všeobecně.

Rejpalové, na můj příspěvek neragujte, berte jen jako sdělení... Nevrátil jsem se na fórum sem hádat se starými známými, jen se podělit s ostatními o novou zkušenost - 20mg NV. Nejednalo se o žádný test při situovaných podmínkách napadení atd....
Uživatelský avatar
Olafocion
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2012 15:27

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Olafocion » 04 zář 2012 15:46

Zdravim :)
Chtel bych se jenom zeptat,jestli povazujete pistoli GAMO PT 85 za kvalitni,pripadne ,jestli se da sehnat dobra ( kvalitni) s dobrou razanci do hranice 2500 kc.Jde mi o pistoli.Pote bych se chtel zeptat,jestli je nejaky vetsi rozdil v ustove rychlosti,jestli ,kdyz ma ustovou rychlost 138 m/s ,tak je silnejsi nez pistole,co ma u.r. treba 110 m/s .Precetl jsem od zacatku ,tzn. od 1. strany az po nejakou 215. stranu a vesmes se bavilo jen o plynovkach a z toho min. 40 % byla nesmyslnych dovahu par jedincu mezi sebou. :?

Pak bych se chtel zeptat,co byste vy,jak uz odpurci plynovek nebo zastanci pouze ostrych zbrani - vse ostatni nez ostra je na ***** ,co je podle vas na obranu nejlepsi.Nemyslim tim,ze bych caroval nekde vzduchovkou na obran ua nosil ji pri sobe,to je pouze 1. dotaz a s timto to nema nic spolecneho.

Videl jsem tu uz par videi nebo tech ruznych citazi z ostatnich serveru,ale porad nevim,v jednu chvili jsem byl pro plynovku rozhodnuty,pak zase ne,pak jsem premyslel o nejakem silnem pepraku,pak zase o flobertce,fakt nevim.Cetl jsem i tech desitek stran o flobertce,kde se mimo jine rozebirala obrana s touto zbrani.Myslite,ze s flobertkou se asi tezko ubranite ? Myslite,ze je to az tak slabe,kdybych nekoho strelil treb a5x do nohy,ze by se smal ? Co sem videl,tka se mi to az tak slabe nezda,proto se ptam na vic veci zde,abych nepsal tady jen o plynovce a vzduchovce a v tematu flobertka zase tam.Myslim,ze tim nejak neuberu na prehlednosti tohoto tematu,kdyz tu bude par odpovedi na toto tema po serii svych citovych vylevu na nekolik desitec stran urcitych jedincu,co se predhaneli,kdo ma vetsiho pindika :)

Predem dekuji za odpovedi,budu rad za kazdou odpoved,ale prosim k tematu a ne odpoved o jedne vete,ze plynovka je na hovno,ztrata penez,apod.. dekuji :)


EDIT : JEste jsem se chtel zeptat,jak je to tedy s tim 120mg Nonivamidem... jde mi o to,ze vsude pisete na foru,jak se neda sehnat a ve 2 obchodech ho maji,aspon je to napsane na krabickach..120 mg Nonivamid..nevim teda,co si o tom mam myslet,jestli je to fake a vytiskli si nove obaly s timto oznacenim nebo je to volne prodejne i u nas,fakt me to zajima,protoze bych si pripadne dal do plynovky jen toto,pokud by to teda nebylo v rozporu s nejakym zakonem a 50 mg Nonivamidu na osobu,na to bych se vas chtel take zeptat
Naposledy upravil(a) Olafocion dne 04 zář 2012 20:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Beaver » 04 zář 2012 18:51

Ona je otazka, jestli se ti podari vubec neco pri napadeni vytahnout - at uz plynovku, flobertku, perkus a nebo sprej. Muselo by jit o situaci kdy uz vis nebo tusis, ze se neco chysta a pripravit se. Pokud by se ti toto povedlo, pak je plus minus lepsi plynovka a sprej, plynovka navic dela dost znacny rachot a myslim, ze utocnik by se mohl strelby zaleknout a vzit nohy na ramena. Sprej do oci je samozrejme vyborny taky, ta ucinna latka je dost neprijemna a minimalne mas cas zacit zdrhat a volat na policii. Flobertka udela hluk, neco z toho vyleti, ale ucinost strelby je dost diskutabilni - prijemne to nebude, zvlast kdyz bude mit jen tricko, moznost zastrelu tu samozrejme je (zvlast projektily se spickou budou v tomhle ve vyhode), ale zastavovaci ucinek to nema, leda by se utocnik zaleknul. Strilet na hlavu z flobertky bych nevidel jako vychodisko, jednak se nemusi clovek v dane situaci vubec trefit a krom toho jak na potvoru parchantovi vystrelis akorat oko a do smrti mu budes platit odskodneni diky nasim zakonum. To uz je lepsi perkus a provrtat ho dvakrat kalibrem padesat, mrtvi proti tobe svedcit nebudou :twisted: Je to krute, ale bohuzel pravdive. Ja teda osobne sem tam flobertku v kapse mam (musim si poridit pouzdro), ale asi bych ji pouzil jen na varovny vystrel pro ziskani momentu prekvapeni a zdrhal a nebo pouzil jako obusek, kdyby mi nic jineho nezbylo :D
Alfa 641
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 04 zář 2012 19:04

To Olafocion: Bacha na zaváděcí výraz plynová pistole. Tyhle "plynovky" jsou vlastně expanzní zbraně, které vystřelují např slzný plyn. Tebou uváděné Gamo je CO2 pistole u prodejců řazená mezi vzduchovky. Je sice taky na plyn, ale létají z ní diabolky.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Beaver » 04 zář 2012 19:47

Vsak on pise, ze se pta na nekolik veci najednou, ze to Gamo nepatri jako dotaz na plynovku :wink:
Alfa 641
Uživatelský avatar
Olafocion
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2012 15:27

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Olafocion » 04 zář 2012 20:33

je mi to jasne,ptal jsem se spis z informacniho hlediska na tu flobertku,jestli uz to nekdo testoval ..ono lidi na youtube se najde dost,kteri si nechaji nastrikat sprejem na oblicej nebo okusi plynovku,co sem si mohl vsimnout :) Ale jak tak nad tim premyslim,ono by ta flobertka na obranu asi bolela,kdybych to vystrilel na utocnika na hrud,ale asi by ho to nezastavilo,spis by si myslim sel proti zbrani a snazil se mi ji vzit...

Jinak u plynovek je prave spis ta psychologicka vyhoda... a je mi jasne,ze bych nevytahnul plynovku na nekoho,kdo uz drzi zbran a kdyz uz by nekdo prepadal a mel u sebe ostrou,myslim,ze by mu byla nejaka moralka u ...... a vzal by si rovnou tu zbran... proc by taky prepadal a mel tu zbran v pouzdre z nejakeho hlediska vytahovani zbrane na verejnosti,kdyz uz by stejne prepadal.
Myslim si,ze kdyby na me vybafli ve tme cigani ( nenapada me v ostrave nic moc jineho ) ,tak pochybuju,ze by u sebe meli ostrou zbran,stat se to muze,to jo,ale procento je tam mizive a kdyby ji meli,tak by ji urcite hned pouzili jako nejaky prvek nadrazenosti a byt zvyhodnen v boji,nevim jak to ted napsat :-/

A pak by me jeste zajimalo s tim 120 mg nonivamidem,jak se to ma + nejake info,co sem se ptal o te vzduchovce by taky bodlo :)
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 114
Registrován: 11 čer 2007 09:44
Bydliště: Morava

Re: Plynové pistole

Příspěvek od CzechJoker » 04 zář 2012 20:53

Olafocion píše:Zdravim :)
EDIT : JEste jsem se chtel zeptat,jak je to tedy s tim 120mg Nonivamidem... jde mi o to,ze vsude pisete na foru,jak se neda sehnat a ve 2 obchodech ho maji,aspon je to napsane na krabickach..120 mg Nonivamid..nevim teda,co si o tom mam myslet,jestli je to fake a vytiskli si nove obaly s timto oznacenim nebo je to volne prodejne i u nas,fakt me to zajima,protoze bych si pripadne dal do plynovky jen toto,pokud by to teda nebylo v rozporu s nejakym zakonem a 50 mg Nonivamidu na osobu,na to bych se vas chtel take zeptat
Uvádí se 50 mg proti člověku a 120 mg proti psu.
Olafocion píše:Pak bych se chtel zeptat,co byste vy,jak uz odpurci plynovek nebo zastanci pouze ostrych zbrani - vse ostatni nez ostra je na ***** ,co je podle vas na obranu nejlepsi.Nemyslim tim,ze bych caroval nekde vzduchovkou na obran ua nosil ji pri sobe,to je pouze 1. dotaz a s timto to nema nic spolecneho.
Podle mě je důležitý zdravý rozum. Vyhýbat se konfliktním situacím a potenciálně nebezpečným místům, předcházet jim. Plynovka ti může pomoct v případě, že po tobě jde pes nebo neozbrojený člověk. Pokud je tvůj protivník ozbrojený, pak máš možná smůlu. Pro boj z blízka někteří doporučují raději nůž.
Nejsou žádné zoufalé situace, jsou jen zoufalí lidé.
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Beaver » 04 zář 2012 21:05

Olafocion píše:...Myslim si,ze kdyby na me vybafli ve tme cigani ( nenapada me v ostrave nic moc jineho ) ,tak pochybuju,ze by u sebe meli ostrou zbran...
Cikani maji vetsinou noze nebo nejakou tyc apod. Na zbrane nemaji penize (nastesti) a legalne je nekoupi uz vubec, protoze vetsina ma zaznam. Jedinci co prepadavaji po nocich jsou takova ta klasicka spodina, u tech bych se asi opravdu strelne zbrane nebal (do podobne kategorie spadaji i fetaci, houmlesaci, apod.). Otazka kazdopadne je, jestli jejich mentalita (a u cigosu se da cekat, ze je bude posilovat skupinove ego, samotni asi moc nechodi) bude fungovat tak, aby se bali pripadneho zraneni, nebo jestli to nasypes do jednoho a zbytek ti rozkope ledviny. V tomhle ohledu se mozna jevi vyhodnejsi plynovka, kdy to do "davu" vypraskas tak, aby jich to schytalo co nejvic a tys mel tak vetsi sance. Ovsem bacha na protivitr :D
Alfa 641
Odpovědět