Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 02 led 2012 12:53

Ved jasne, nemal by, na 914 chodi krasne ako som pisal... ziadna spina tam nebola po rozobrani, iba trochu origos nejaky mastny povlak, a beha hore dole s minimalnou volou a odporom... na 906 to proste posrali :lol: Kupim nejaky smirglik, a skusim sa s tym pobabrat :wink: a to som uz dost precistil, aj "polestil" vsemoznymi papierovymi drsnymi podomacky vyrobenymi palickami na vrtacke :lol: Lebo to bolo predtym este horsie :?


Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 02 led 2012 13:19

Leon5216: tak zkus nekde u vas v SK skocit do prodejny a zkusit stejnej model, jestli to taky dela. A pripadne se podivat na udernik, jestli neni jinej, pripadne jestli u tveho nejsou nejake jine problemy (otrepy uvnitr, apod.). Pripadne se domluvit na koupi uplne noveho - je-li to vubec mozne.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 08 led 2012 09:59

Docela rozsáhlá recenze Zoraky 917 http://www.co2air.de/wbb3/index.php?pag ... 1060729374 (německy). Test 1000 výstřelů autor chystá.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 09 led 2012 20:45

Hm, tak do toho bych nešel. Když je u plynovky kompenzátor dělaný šroubovacím zúžením na konci hlavně, bývá spolehlivost všelijaká, jakmile se šroub onoho zúžení povolí. Dělá to tak Kimar; model 911 měl spolehlivost poněkud podprůměrnou a u modelu 75 to pořádně vychytali až ve čtvrté variantě (výrobní série D). Možná, že to u Zoraki zvládnou lépe, ale hlediska konstrukce...
Hádám, že jde o daň za delší hlaveň a skrze délku těžší i závěr.
jamall
Příspěvky: 63
Registrován: 13 dub 2010 17:04

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jamall » 11 led 2012 00:35

Jak to tady tak čtu tak zde jsou jen samé hádky a kdyby coby ale má někdo zkušenosti s náboji 120mg nonivamid? Nebo co udělá tlak z hlavně plynovky na pár centimetrech? Nemůžu se rozhodnout je to dostačující obranný prostředek i proti více lidem?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 11 led 2012 20:19

Hlavně je u nás nelegální............a obrana proti více lidem je problém obecně se sebeúčinějším prostředkem, natož s plynovkou.................
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 11 led 2012 21:39

Cover72, ale zase, když ten šroub odšroubuješ, tak se musí líp čisti hlaveň, když tam nezavazí pevná přepážka. Aspoň podle ženské logiky.

Jamalle, někde bylo maďarské video k Zoraky 917, když stříleli z blízka na terče, a tuším, že na Jutjub jsem taky viděla pár videí se střelbou plynovky na petlahve a nějakou zeleninu. Při použití vůči více útočníků, jak už tu bylo napsáno, pokud nebude stačit natažení závěru, tak bude lepší zmizet "po anglicku".
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 11 led 2012 23:06

Monika: problém je v tom, že se ti taky nakrásně může stát, že půl vteřiny po natažení závěru uvidíš, jak se na tebe bandička vrhá a tobě nezbyde, než vsadit všechno na pepř... V tom je ten problém psychologického efektu: vždycky musíš počítat s tím, že nezabere - a být připravena to dostatečně rychle vyhodnotit a reagovat. Pokud se tedy rozhodneš vytahovat plynovku.

Co se čištění týče, poté, co to vyšroubuješ, vyčistíš a nějakých 30 výstřelů padne jen na to, abys nastavila přepážku tak, aby se ti to přestalo zadrhávat... Si to už příště odpustíš. Věř mi, šroubovací kompenzátor tlaku ideální není a vrtat se v něm, resp. jej šroubovat je jeden z těch horších nápadů, které může plynovkář dostat.
A chceš-li ultimátní odstrašení - u Kimar911 je to u některých kousků tak zlé, že se onen šroubovací kompenzátor při nošení zbraně hlavní dolů sám vyšroubovává, až vypadne. Fascinující. Když jsem to viděl poprvé, myslel jsem, že mne šálí zrak.
Src
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2012 13:37

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Src » 16 led 2012 13:49

Ahoj
můžete mi prosím pomoci s výberem plynovky? Rozhoduji se mezi:
1. Plynová pistole Umarex Walther P22 černá cal.9mm
2. Plynová pistole Umarex Hammerli P26 Dark Ops cal.9mm

Kterou by jste ze zkušeností doporučil?
Jak je to s použitými materiály? (Která vydrží víc)

P26 se mi libí víc, ale moc jsem o ní nenašel.

Moc děkuji za vaše názory
Src
honzik
Příspěvky: 6
Registrován: 09 pro 2011 14:57

Umarex Reck mod. Goliath

Příspěvek od honzik » 21 led 2012 16:04

Zdravim všechni, chci se zeptat majitelu plynove pistole Umarex Reck mod. Goliath, co je ta zadni pojistka ktera drzi zaver, nebo by se to dalo nazvat rozborni cap, par krat se mi uz stalo ze pri natahovani mi vyskocila i s udernikovou pruzinou (nastesti sem je nasel) jestli nevite jak by se to dalo pojistit nebo tak neco, protoze ji zaver pri vraceni se dopredu zachytava a zvykne obcas vyskocit, tak jestli nekdo nevi jak se to da pojistit. Dobudoucna uz ho nemusim najit. Predem dekuji
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Umarex Reck mod. Goliath

Příspěvek od Kavy » 21 led 2012 21:46

Při rozborce stačí zajišťovací čep zatlačit cca 5mm dovnitř třeba špejlí. Byl na to i takový přípravek ,ale špejle poslouží stejně.

Pokud se čep zasekává při pohybu závěru,máš buď málo namazáno nebo čep v závěru drhne. Nemá na sobě nějaké viditelné otřepy ? Musí v závěru jezdit zcela volně. Když bude i po namazání drhnout,zalešti ho jemným smirkem (800 a výš)
honzik
Příspěvky: 6
Registrován: 09 pro 2011 14:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od honzik » 22 led 2012 08:18

Ja vim jak se vykonava rozborka ale nekdy pri pohybu zaveru ho sebere vzad a proste vyskoci, hlavne kdyz je ve zbrani zasobnik i s naboji. Skusim to zapilit a nanazat. Dekuji
polas
Příspěvky: 4
Registrován: 01 úno 2012 15:40

Re: Plynové pistole

Příspěvek od polas » 01 úno 2012 15:50

Ahoj, koupil jsem přítelkyni Iwg Record 15 / 15-9 - trvala na malé pistoli a žádnou s DA jsem prostě za rozumný peníze nenašel, tahle se mi zdála kvalitnější, než Bruni apod.

Ale chtěl jsem se zeptat, ona má skrytý úderník? Co se dělá u SA pistole v případě, že se zbraň natáhne a nechce se střílet? Jediná možnost je vyndat zásobník a dalším natažením vyhodit náboj z komory?

http://www.record-firearms.de/produkte/ ... rd-15.html

Obrázek
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 02 úno 2012 18:58

Vyjmout zásobník,náboj z hlavně a naprázno "vystřelit".
Je to SA a jinak nez stiskem spouste se jako u Sa58 natazeny mechanismus schodit nedá.

Pojistka blokuje jen spoušť,úderník po natažení zůstává natažený v zadní poloze.
Při odsunutá závěru tak není vidět jeho zaoblený hrot.Drží ho natažený asi 2mm zub. A celou dobu co by jsi nosil pistoli nataženou je stlačená bicí pružina.Unavit by se neměla,ale třeba po roce nošení natažené pistole to už asi nebude ono.
Ale mám odzkoušeno,že jí stačí nahradit měkkčí z jakékoliv propisky a náboj to vždy odpálilo.
polas
Příspěvky: 4
Registrován: 01 úno 2012 15:40

Re: Plynové pistole

Příspěvek od polas » 02 úno 2012 20:21

Díky moc za vysvětlení.

Vzhledem k tomu, že jí chce nosit přítelkyně na sebeobranu, tak je myslím lepší jí nosit nataženou a doma až přijde jí prostě bezpečně vybít.

Ta pojistka je spolehlivá, nebo se dá říct, že stačí aby na pistoli upadla a vystřelí jí v kapse? Vím, že SA je nejhorší možný způsob co může pistole mít, ale zase ta velikost a cena, prostě je to o kompromisu.
Odpovědět