Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 18 bře 2007 10:31

DEFENCE píše:Lynx
po vystreleni nonivamidoveho naboja som ziadny plamen nevidel...plamen bol len po slepych nabojoch...ale ten hluk bohate staci na odstrasenie...ak ty ide velmi o plamen tak sa daju kupit naboje nonivamid-flash defence

a este moj nazor ku tomu: nestrielaj do vzduchu ale priamo na utocnika...s plynovkou sa nemusis bat nasledkou :)

to myslíš vážne????


Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 18 bře 2007 10:34

Lynx píše:Mě se to moc nezdá,bojim se aby nezačala reznout. A čim to mažete? Stačí obyč WéDéčko 40 :?: :?:
WD40 neni mazadlo, nybrz jak uz sam nazev napovida vytesnovac vody (Water Displacement)
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 18 bře 2007 10:35

cybernetic: kolikrat clovek pochybuje o razi 9mmL, aby stacila, ale s plynovkou je to evidentne 100%. Jdes do ni taky? :lol: :lol: :lol: :lol:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 18 bře 2007 10:58

asi fakt pôjdem do plynovky,nič mi nehrozí,ubránim sa....
DEFENCE
spametaj sa
Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 bře 2007 11:46

S474N píše:cybernetic: kolikrat clovek pochybuje o razi 9mmL, aby stacila, ale s plynovkou je to evidentne 100%. Jdes do ni taky? :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak tady mi dovol trochu polemiky: Kulka ráže 9mm dokáže zranit a zabít. Pokud zamíříš na svalovinu,kulka do ní vletí jako po másle,případně z ní i vyletí a zůstane "díra". pokud zamíříš kamkoliv jinam,hrozí,že dotyčný zemře. Čili máš dvě možnosti - zabít,nebo zranit. Mrtvý klást odpor nebude, to je jasné, ale odpor může přeci klást střelcova psychika,ne? A zas na druhou stranu opilý,zfetovaný anebo adrenalinem nadopovaný člověk může průstřel svaloviny vnímat pouze částečně a tedy mu nic nebrání v pokračování útoku. Co uděláte potom - zabijete ho! U pistole vede jedno nevyhnutelně k druhému. Ale až budu moct,stejně si pořídim ostrou. :wink:
Naproti tomu u plynovky,s kvalitní "municí",tedy 120mg Noviamidem, podle zkušeností ostatních tady na fóru, je stop-efekt srovnatelný s pistolí,přičemž můžou oba,útočník i obránce zůstat naživu. I ožralej může oslepnout,kýchat,kašlat ....apod. a i ožralýmu dojde, že jestli v tomhle stavu bude v útoku pokračovat, dostane na prdel. A když mu to náhodou nedojde a bude stejně pokračovat,ani náhodou nebude s to obránce efektivně pronásledovat.... A to prosim mluvim jenom o lidech takříkajíc "pod parou". Samozřejmě je blbost snažit se použít plynovku jako útočnou zbraň, neb je to zaprvé na obranu, zadruhé obránce může mít ostrou.
Polemizuju proto jen o situacích obranných, protože v situaci útočné je srovnávání bezpředmětné. 9mm P.A.K. proti 9mm Luger neobstojí....
Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 bře 2007 11:50

k tomu co jsem napsal výše: v podstatě jediná nevýhoda plynovky na obranu je dosah - 5 až 6 metrů maximálně a v dobrých podmínkách. Kdyby se podařilo vyvinout munici, která by byla efektivní za normálních podmínek na 10 metrů, byla by podle mn plynovka dokonalá obrana.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 18 bře 2007 12:45

Lynx: kulky ma tak maximalne pes.

PS. pokud me opravdu realne pujde o zivot, tak chci mit vyssi jistotu, ze ten, koho povezou havrani nebudu ja. Ses si opravdu jist, ze ti tohle zrovna plynovka nabizi?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 bře 2007 13:44

S474N píše:Lynx: kulky ma tak maximalne pes.

PS. pokud me opravdu realne pujde o zivot, tak chci mit vyssi jistotu, ze ten, koho povezou havrani nebudu ja. Ses si opravdu jist, ze ti tohle zrovna plynovka nabizi?
:arrow: OK, když pán takovej estét, tak STŘELA. Nebo PROJEKTIL :wink:

add PS. - tenhle argument beru, máš pravdu, že jistotu máš větší. Ale jestli budu brát pistoli jako 100%, plynovka je 95% že se ubránim. A NIKOHO při tom nepovezou havrani. To je významný plus. Ale jak jsem říkal,taky si za tři roky pořídim ostrou, přičemž budu smířenej s právníma následkama jejího případnýho použití. Ty čísla ber relativně,jsou pro srovnání, hala bala plácnutý pro srovnání.
Na druhou stranu...kdy ti reálně půjde o život? To ti o něj musí někdo doopravdy usilovat. Mnohem pravděpodobnější je, že si tě navečer vyhlídne partička trotlů pro zábavu a zlíská tě. Nebo potkáš nějakýho opilce,kterýmu se zrovna nebude líbit tvoje čepice a bude tě za ní chtít zbít. Je to smutný, ale dneska spousta mladých lidí, předevšim kluků hledá zábavu v násilí, přičemž ho sami vyprovokujou na nezúčastněných lidech a předevšim na těch, kteří vypadají neochotně se bránit - zkrátka na normálních, hodných a spořádaně žijících lidech. Nechtějí, aby se dotyčnej bránil, proto většinou stačí náznak odhodlání se bránit ze strany potenciální oběti. Prostě si chtějí bez rizika bouchnout ....přeci je to adrenalin,ne? Stalo se mi, šel jsem večer od přítelkyně, nejsem bábovka, ale respekt nebudim (171cm/72kg). Asi pět kluků mě obestoupilo s trapnýma kecama typu "nadávals bráchovi" ... jakmile první udělal krok dopředu,dostal z otočky kop na solar a ostatní se na to vykašlali. Pět let karate se někde podepíše :wink: extra když jsme to s kámošem trochu předělali do "pouličních podmínek. Ale peru se nerad, tenhle způsob násilí se mi příčí. Proto jsem se rozhodl nosit plynovku...
Naposledy upravil(a) Lynx dne 18 bře 2007 13:55, celkem upraveno 1 x.
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 18 bře 2007 13:46

Lynx píše:
DEFENCE píše:zvlastne bolo to ze obet vobec :!: nevdychla ziaden plyn a nekaslala.....bolest v ociach prirovnaval ku rezaniu piesku pod vieckami.....rezanie v ociach preslo az rano.

na dokaz prikladam video
Tak tomu,že nic nevdech le ani nedivim, jelikož podvědomí je mocná věc a ačkoliv se vědomě snažíme chovat tak,jako bychom o útoku při tom testu nvěděli,naše podvědomí nám v tom účině brání a my to ani nevíme....navíc bych řekl,že ten účinek byl dost zkreslenej i tou kuklou. Ale musim ocenit snahu to otestovat a strčit sem něco konstruktivního,s čim se dá pracovat :!:
takže díky,DEFENCI!

to S.T.E.N. a DEFENCE: minulej pátek mi přišla plyn.P22 od umarexu,tak se chci zeptat,jak to čistíte? Proplachujete hlaveň vodou? Mě se to moc nezdá,bojim se aby nezačala reznout. A čim to mažete? Stačí obyč WéDéčko 40 :?: :?:
Tak ja to mažu i čistím Konkorem...zatím se mi tajten prostředek osvědčil...Nastříkam do hlavně trochu konkoru,nechám chvili působit a pak hlaveň vytřu do sucha...
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 18 bře 2007 13:53

Lynx píše:Tak tomu,že nic nevdech le ani nedivim, jelikož podvědomí je mocná věc a ačkoliv se vědomě snažíme chovat tak,jako bychom o útoku při tom testu nvěděli,naše podvědomí nám v tom účině brání a my to ani nevíme....navíc bych řekl,že ten účinek byl dost zkreslenej i tou kuklou. Ale musim ocenit snahu to otestovat a strčit sem něco konstruktivního,s čim se dá pracovat :!:
takže díky,DEFENCI!
pud sebazachovy neoblbnes...ten test bol skor zoznamovaci ale aj tak som ho tu chcel dat...kedze obet uz vie do coho ide planujeme testovat bez okuliary a na mensiu vzdialenost

utocnik nemal kuklu ale okuliare a ciapku kvoli zime
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 18 bře 2007 13:59

cybernetic píše:
DEFENCE píše: a este moj nazor ku tomu: nestrielaj do vzduchu ale priamo na utocnika...s plynovkou sa nemusis bat nasledkou :)
to myslíš vážne????
ano myslim...kedze mu nesposobim ziadnu trvalu ujmu na zdravi tak sa nemusim bat strielat...toto je jedina ale velka vyhoda oproty ostrej zbrany
Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 bře 2007 13:59

to S.T.E.N.:jak vytřeš hlaveň? já bych to taky dělal, jenže nevim jak se tam přes tu přepážku dostat - tak půl centimetru před ústím hlavně je kónická záslepka s otvorama pro ten plyn a z druhý strany je tam něco podél,takže se dál jak do komory neostanu....a zkoušels to tou vodou? někde jsem to tu na fóru četl,ale nezdá se mi to...
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 18 bře 2007 14:17

Lynx píše:to S.T.E.N.:jak vytřeš hlaveň? já bych to taky dělal, jenže nevim jak se tam přes tu přepážku dostat - tak půl centimetru před ústím hlavně je kónická záslepka s otvorama pro ten plyn a z druhý strany je tam něco podél,takže se dál jak do komory neostanu....a zkoušels to tou vodou? někde jsem to tu na fóru četl,ale nezdá se mi to...
Ne s vodou sem to nezkoušel...také mi to z prvu blesklo hlavou,ale nerad bych Berettu poničil...U Beretty je možný záslepku s otvorem na plyn vyšroubovat pomocí imbusu...Vzdy si nejdřív zpřístupnim hlaveň a poté vemu kus drátu, nakonec drátu namotám kousek vaty a hlaven z obou stran vytřu....
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 18 bře 2007 14:24

cybernetic píše: DEFENCE
spametaj sa
ty sa spametaj a uvedom si ze plynovka nieje vobec idealna obrana ale je to najlepsie na sebaobranu co mozem mat do 21 rokov
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 18 bře 2007 15:03

Lynx píše:
to S.T.E.N. a DEFENCE: minulej pátek mi přišla plyn.P22 od umarexu,tak se chci zeptat,jak to čistíte? Proplachujete hlaveň vodou? Mě se to moc nezdá,bojim se aby nezačala reznout. A čim to mažete? Stačí obyč WéDéčko 40 :?: :?:
hlaven som preplachol prudom vody, vyfukol zvysky vody a otrel do sucha kde sa dalo a nalial olej na hlavne.....ostatne casty zbrane som nastriekal silikonovym olejom WET 40.
Odpovědět