Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 29 pro 2011 18:51

Biggles:
A že nešlo zmizet? Tys tam byl?
Když byl obklíčen, tak asi ne. Ale chápu, že ty to víš líp.
Co by se stalo, kdyby cvaknutí závěru nestačilo?
Kdyby cvaknutí závěru nestačilo, tak by asi střílel, že. Nebo vlastně ne, umlátil by ho herinkem, protože když pohrozil, tak se mu všechen pepř vypařil :roll:
Obranu musí mít člověk promyšlenou na několik kroků dopředu.
Ano. Tvrdím snad opak?
Teď nemyslím přesnou činnost v okamžiku dění, kdy kromě nutného drillu musí zapracovat i přizpůsobení se situaci, ale postup jako takový globálně.
Ano. A?
V tomhle řetězci prostě není místo na zvyšování šance soupeře. Všechno do sebe musí zapadat s co největší přesností. Cvik, účinnost i případná eliminace právních důsledků.
Ano. A?
Způsob obrany stylem "možná to vyjde" je v lepším případě nezodpovědný.
Přehnaně generalizující tvrzení: jelikož nemáš nikdy 100% jistotu úspěšné obrany, vždycky se bráníš "možná to vyjde". Mění se jen pravděpodobnost, s jakou to má vyjít. A opět: a má být?

Tohle prostě nemá smysl: ty už sis mne zaškatulkoval a nereaguješ na mně, ale na svůj obraz mně. Snažíš se mi tu vyvracet něco, co vůbec netvrdím, protože diskutuješ s přeludem, který sis ze mne sám vytvořil.
Inu, když někdo nechce pochopit, jak je něco myšleno a naopak to chce pochopit nesprávně, aby se mohl ohradit, s takovým člověkem nemá valný smysl diskutovat. Užij si den.


Hudy
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2011 21:20

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Hudy » 30 pro 2011 22:46

Zdar především pánové, uf no to byl teda porod přečíst všech těch 260 stránek.Čtu to skoro celé svátky:-D.Co jsem tak zjistil, že to podstatné by se vklidu vešlo do 30 stránek v těch zbylých 230 řešíte své mezilidské vztahy, no co už.
Chtěl bych zde sdílet svůj názor ohledně plynovek.Vlastním plynovku Ekol firat magnum 92 stříbrnou verzi a musím říct, že tato pistole na mě udělala vážně dojem.Vím, že značka ekol patří mezi ty průměrné až podprůměrné kvality, ale myslím si, že jediná spolehlivá zbraň od ekolu je firat magnum 92 tedy kopie Beretty f 92. Je to stejné např jak u Zoraki je asi jediná poměrně kvalitní 914 oproti jiným modelům.Nebo velmi vychvalovaná značka Walther u různých jejich pistolí mají taky chyby.
Nevýhoda Beretty je především její hmotnost, což hodně lidí odrazuje, tedy tato zbraň není pro všechny, a to je i pochopitelné, když někdo má rifle a tričko a opaskové pouzdro tak to jde moc vidět.
Pro mě je jako vyšitá.Hmotnost mě vůbec nevadí, protože co jsem chodit s borcema co hrají airsoft tak chodí pochody 20 km dlouhé mají na sobě plnou polní tedy bágl zhruba 10 kg někdy i víc taktickou vesku 5 kg a např celokovové ak 47 které má taky něco přes 3 kila.Takže já na to jsem zvyklý a nějaké kilo za pasem ani necítím.
Využívám ji především, když jdu do lesa a většinou tam chodím pozdě za tmy, protože mým koníčkem je přežívání v přírodě a rád tam aj přespím, což zvyšuje rizika napadení útočníkem.Bydlím ve Zlíně, kde si myslím, že je to poměrně klidné město, je to velmi málo cigánů, ale zase hodně bezdomovců a poměrně dost huličů trávy a najde se i nějaká fetka.Takže je potřeba se vybavit něčím, co mi může někdy zachránit život.Ovšem nespoléhám jenom na plynovku.Můj nilonový pásek dostává co zabrat, protože už je vybaven profesionálními policejními pouty, jedním slzným sprejem, taktickou baterkou, bojovou kudlou,Berettou a někdy sebou vezmu i vrhací nože.Moji sbírku chci ještě doplnit paralyzérem, teleskopickým obuškem značky ESP samozřejmě kaleným délka 18, a ještě nějakým pepřovým sprejem.Nejspíš tekutou střelu se značkou "Tornado", který má dosah až 6 metrů.Tento sprej je velmi kvalitní a účinný, používají ho hlavně měštáci a o jeho účinnosti se nemá smysl bavit.
Jsem tím asi trochu posedlý, nevím proč, ale nějak rád sbírám sebeobranné prostředky a rád je nosím sebou.Vždycky se mi líbila výbava ať už je to u hasičů, nebo vojáků a prostě mě to fascinuje.
Další výhodu kterou mám je, že nemusím se úplně spoléhat na všechny moje hračky, protože absolvuji sebeobranu Krav maga, která je velmi účinná v moderní sebeobraně.Zatím jsem v kategorii mírně pokročilý, ale za ty 2 roky co se učím myslím si, že bych se holýma rukama ubránil jednomu nebo dvou nezkušeným agresorům za předpokladu, že by neměli zbraně.Záleží na okolnostech.
Plynovku jsem si koupil na to abych ji nikdy nemusel použít.Jedině pokud by mě přepadlo víc než 3 lidi, to by mě žádná krav maga asi nezachránila ani teleskop ani nic jiného.Plynovka je skvělá na sebeobranu jen z důvodu psychologického jevu a myslím si, že 90% útočníku radši před ní uteče.Další výhoda, že plynovou vlastně nikomu neublížím, pokud použiju taktiku psychiky.Ovšem plynovku nenosím u sebe vždy, beru jsi ji jen, když mám na sobě české maskáče a jdu ve večerních hodinách do lesa.Často se mi stává, že cestou v hlubokém lese potkám skupinku podnapilých mladistvých a bojí se mě víc než já je.Už jenom to, že jdu lesem nevidím si na svoje nohy, (baterku zásadně nepoužívám kvůli maskovacím účelům) jsem v maskáčích a projdu většinou kolem 3 až 4 kluků mého věku a nějakých těch holek, tak nastane hrobové ticho a vidím, jak se těm borcům pevně svírají pěsti a čekají jestli já je nenapadnu.Už jenom to, že jsem v maskáčích budí určitý respekt, protože maskáče jsou většinou spjaté s nějakými military aktivitami a v nich se učí bojové umění.Takže i oblečení dělá v sebeobraně svoji roly.Plynovku zásadně nechci použít na podnapilé děti, které chcou vyvolat konflikt, především pro to, aby zamachrovali, před svýma holkama.Mám to jako poslední možnost něco jako příslušník policie.Záleží taky na přepadení.Pokud by se jednalo o provokaci, tak bych z místa se snažil odejít a ignorovat je, pokud by se jednalo o omezování tedy držení atd, tak bych se jim snažil domluvit, že to za to nestojí. a až teprve pokud bych byl fyzicky napaden, tak bych na to příslušně reágoval.Mou výhodou je, že těch sebeobranných prostředků mám hodně, takže můžu je i kombinovat.Pokud by se jednalo 1 vs 1 tak bych použil svoje schopnosti krav magy.Pokud samozřejmě by byl silnější, tak bych musel použít nějaký nástroj na jeho spacifikování.
Pokud by na mě pachatel vytáhl např nůž nebo teleskop, tak bych tasil plynovku určitě.Po jeho zasažení bych ho odzbrojil a následně spoutal pouty, které sebou taky věrně nosím.Následně bych zavolal policii.
Možná si o mě myslíte, že jsem magor a asi máte i pravdu, ale nikdy bych si neodpustil, kdybych třeba nechal tyhle sebeobranné prostředky doma a já nebo někdo se známých by to odnesl na zdraví nebo i na životě.I když zlín je poměrně velmi klidné město, vždy se připravuji na to nejhorší.Navíc tyto informace, techniky, a prostředky budu nejspíš potřebovat, protože se připravuji do konkurzu ke městským strážníkům.Určitě mě to nazmar nebude.
Co se týče spolehlivosti plynovek tak si myslím, že je to dost účinné, pokud použijete náboje PV 45 mg a následně napřeskáčku CS 85 mg.A pokud ho to nepoloží, tak máte obrovskou výhodu, protože působí na něj ty účinky a vy můžete buď utéct nebo ho spacifikovat.O zaseknutí zbraně bych to já taky neviděl tak tragicky,Velmi málo případů je, že se zasekne hned první nebo druhý náboj.Většinou jsou to náboje, kdy uživatel je za sebou střílí třeba 8 po sobě.A pokud i přes to se zasekne, je potřeba správně reágovat,Např okamžitě vyhodit z hlavně náboj a přebit na další nebo ho jednoduše majznout do hlavy a myslím, že se nějakých 30 minut hned tak neprobere.
Je taky potřeba taky použít všech možností např dojde k provokaci a najednou pachatel vytáhne nůž a bude vám jím hrozit.Jde to vyřešit rychlým ústupem dozadu, tasením zbraně a on v tom horším případě se rozeběhne proti vám tak vystřelit mu 2 nebo tři náboje do obličeje a následně ho třeba kopnout do břicha a myslím, že pokud to uděláte správně, tak nestihne vás ani říznout.Toto ovšem je potřeba trénovat jako další věci jako tasení zbraně, míření, střílení atd.
Abych to shrnul plynová pistole není pro všechny.Je potřeba ji ovládat a porozumět ji.Taky je velmi důležité být přesvědčivý tedy pokud nastane situace že vytáhnete na partu cigánu plynovku a oni nebudou vědět co dělat.Je potřeba je vystrašit.Např svým řvaním atd.
I když pistole Ekol firat magnum nemusí být moc spolehlivá, tak mě se líbí a je to pořádné dělo, které myslím dokáže překvapit.Všechny sebeobranné prostředky ať už plynovky, teleskopy, pepřáky apod mají své pro a proti a majitel by měl zvážit dost věcí a teprve pak by měl zvolit, kterou si koupí.Já jsem trénoval se všemi snad a proto preferuji všechny, ovšem nemá cenu když si někdo koupí teleskop a neví jak s tím zacházet.To samé i plynovka....

A sakra to jsem se ale rozepsal :D no moc nevěřím, že se to někomu bude chtít číst, ale když si to přečte a sdělí svůj názor budu jenom rád.Omlouvám se jestli jsem zašel trochu mimo téma...
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dobrouš » 31 pro 2011 09:17

Tak já si ten Tvůj příspěvek přečetl celý a musím konstatovat, že je to docela zábavné počtení....takové silvestrovské.
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 31 pro 2011 09:25

Jsi opravdu ideální zaměstanec Městské policie :-)
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kublajchán » 31 pro 2011 10:24

Hudy, přijde mi, že jsi jasnovidec a víš jak se útočník zachová a jak bude reagovat. Sem se hodí Murphyho zákon : Žádný operační plán nepřežil první bojový kontakt. Je super, že máš u sebe přehršel obranných prostředků, ale když se dostaneš do průseru, může nastat, že budeš dlouho přemýšlet co vytáhnout a to tě může stát i zdraví/život. Hlavně nepodceňovat schopnosti dětí (i těch 15ti letých). Zestručním to : až na tebe někdo vyběhne, zdrhej (pokud k tomu bude prostor), jinak tas a střílej. Čím více útočníků, tím menší šance se plynovkou ubránit. Když budeš na ně mířit a oni si budou myslet, že máš vostrou, tak hlavně bez těch rádoby drsných keců z amerických filmů, jako ''co teď uděláš, pííííčo''. Couvat a zdrhat. Nenutit je vzdát se a spoutat je. Musíš si uvědomit, že máš napodobeninu ostré zbraně a ta má značně omezené schopnosti. Spoléháš se vlastně jen na vzhled ostré zbraně a když to selže, tak plyn, který je málo účinný na fetky, vožraly a lidi s brejlema. A teď si uvědom, jací lidi nejčastěji přepadávají.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Hudy
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2011 21:20

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Hudy » 31 pro 2011 12:11

Kublajchán:
Souhlasím stebou, v tomto máš pravdu.Bohužel já jsem takový typ člověka, že pokud by mě chtěl někdo napadnout a já se mu ubránil, tak bych neutekl.Prostě svědomí by mi nedovolilo utéct a on by bez následků po pár minutách odešel bez trestu.Totiž jakou mám záruku, že on pak nenapadne nějakou paní nebo slabší jedince?Prostě nechci, aby stoho vyšel jenom, tak chci aby stoho měl nějaké trestní stíhání a případně i soud a to i přes to, že první by určitě vyšetřovali mě, jestli moje obranna byla přiměřená.Sám bych byl popotahován, ale myslím si, že to za to stojí.Pokud by to dělali tak všeci, tak by ty města byly o hodně bezpečnější, protože ti agresoři by věděli riziko, kdo kterého jdou, že za to můžou i sedět.Co jsem si zatím přečetl případy, tak to proběhlo tak, že nějaký chlap napadl borce a ten se bránil plynovkou.Střelil ho párkrát do obličeje a utekl.Samozřejmě to je nejlepší, protože vyhnete se dalšímu nebezpečí, ale pokud je aspoň nějaký možnost ho zadržet, tak by to na škodu nemělo být.Vím, že to vypadá jak kdybych byl nějaký superman, co si myslí, jak je to lehké a přiznám se, že jsem neměl možnost ani nemusel takhle jednat, ale s klukama nacvičujeme krizové situace.Jak jsi psal můžu na to být připravený jak chci a stejnak to nemusí jít podle plánu, ale je důležité tyto rizika minimalizovat a to tím, trénovat např ty krizové situace.Když mohou být úplně jiné než je realita, tak určitě nejsou na škodu.

Jeden případ se mi stal a rád bych o něm napsal.Stalo se to o těchto velkých prázdninách kdy jsem v ranních hodinách šel na jízdy do autoškoly.Poměrně jsem spěchal, protože mě ujel bus a měl jsem tam být na 8 hodin a už 8 bylo a měl jsem to asi ještě 5 minut na parkoviště, kde na mě čekalo auto s instruktorem.Jak jsem vystupovat z busu na zastávce, tak jsem přemýšlel jak se nejlépe omluvím, abych ho nenasral, protože to byl takový nervák:D.
No a šel jsem po jedné dost frekventované ulici a všude bylo dost lidí a předemnou po mé pravé straně se nacházela taková hospa, kde se vždy chlastalo na stojáka a vyšel jstama nějaký borec, vůbec jsem mu nevěnoval pozornost a rychlým tempem jsem pokračoval k parkovišti.Najednou on stál asi tak 5 metrů odemě stál a čekal a díval jse na mě.Opět jsem ho skoro ani nezaregistroval a nevycítil žádné nebezpečí, tak jsem od něho byl asi půl metru tak rychle z kapsi vytáhl černý revolver a napířil mi to přímo mezi oči.V tu chvíli se mi úplně zastavil život a já se podíval přímo do té hlavně a čuměl jsem přímo do té černé díry.Mezitím neuběhlo ani jedna sekunda co jsem si to tak vybavil a zárověň jsem se strašně lekl a levou rukou bez váhání jsem mu srazit tu ruku asi tak jak se kryje proti přímým úderým pěstí a on ten revolver dal zpátky do kapsy a začal se smát.Přišlo mi, že je ovlivněn nějakou drogou, protože to byl takový ten vychrtlý týpek co fakt na něm šlo poznat, že fetuje asi nějakou dobu.Měl jsem chuť mu vrazit jednu do huby, ale jak se začal smát tak mě začalo docházet, že to byl asi velmi blbý vtip a vysral jsem se na něj a šel jsem na ty jízdy.Přemýšlel jsem o tom neustále a to i v autě, jak jsme řídil a málem jsem aj naboural jedno auto a věřte mi, že ta jízda byla strašná:-DPřišel jsem domů a začal jsem si vyčítat, jestli jsem něměl zavolat poldy a určitě bych to taky udělal, jenom jsem strašně pospíchal a nechtěl si propásnout ty jízdy za které jsem zaplatil.V ten moment jak na mě mířil jeho výraz byl vážný a podle mě jsem měl právo ho pořádně zmastil klidně i nožem.
Další věc, která to zhoršovala bylo to, že i když se věnuji o airsoft, tak jsem o žádných plynovkách nevěděl.Vždycky jsem si myslel, že existují atrapy zbraní, airsoftové zbraně, pak ty na co2 bombičky s těmi broky a ostré zbraně kde se samozřejmě dají dát i slepé náboje a ještě znehodnocené zbraně.Takže já jsem si fakt myslel, že na mě míří ostrou.Jak jsem čuměl do té hlavně tak jsem si nevšiml žádné přepážky a určitě to bylo 8 nebo 9 mm.Mohla to být jenom maketa, ale opravdu nevím.Té zbraně jsem se ani nedotkl.No nic příjemného to teda nebylo.To jak jsem mu odrazil tu zbraň byl jen instink asi jsem to ani udělat nechtěl, ale jak jsem se lekl tak prostě jsem to udělal.Dodnes nevím jestli jsem udělal správně nebo ne, ale jsem rád, že jsem stoho vyvázl živý.Co se týče okolních lidí tak ti to asi ani nezaregistrovali, jakdyby jsme byly neviditelní.Jsem rád, že jsem natrefil na tohle forum o plynovách už aspoň něco vím...
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 31 pro 2011 12:32

To nejhorsi, co muzete udelat, je tlacit soupere do kouta -> snazit se o obcanske zadrzeni. Ta predstava je libiva, ze jako nekoho zpacifikujes a s nohou na jeho hrudniku budes poslouchat, jak se blizej policejni sireny. Bohuzel to funguje tak, ze jsou zlodeji, ktery se leknou a pockaj na poldy. Pak jsou ale zlodeji, ktery nechtej za zadnou cenu cekat na poldy a muze se ti stat, ze ten tvuj zlodej bude z tyhle sorty. Pak udela cokoliv, aby ho fizlaci nedostali a muze to vyhrotit k daleko horsim nasledkum cely situace.

At uz nosis u sebe cokoliv a at uz si o tvojem pristupu k veci myslim cokoliv, snaz se z konfliktu vyvaznout s co nejmensi ujmou. Utocnik musi verit, ze kdyz te necha, bude to i pro nej nejlepsi. Kdyz ho zazenes do kouta snahou o zadrzeni nebo treba jen namachrovanejma kecama, jen si pritizis. Specialne bacha na namachrovany reci kdyz jsou utocnici v parte - jeden pred druhym se nebudou chtit shodit ustupovanim, kdyz na ne manik s teleskopem v ruce rve: "Tak co, zmdre, co jako udelas???"
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
67.
Příspěvky: 202
Registrován: 26 dub 2011 08:28
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 67. » 31 pro 2011 13:09

Ja vlastním presne túto "plynovku",ktorú popisuje Hudy(Ekol-Firat).Táto moja po vystrelení cca 150ks streliva nejaví väčšie známky používania na rozdiel od predošlej,ktorej názov si už nespomínam a na ktorej sa začal trhať záver,na základe čoho som ju reklamoval a dostal túto náhradu.
V podstate by som súhlasil s tým,čo píše Hudy.Konfliktu sa treba snažiť predovšetkým vyhnúť,ak to už nieje možné a mám možnosť sa brániť plynovou zbraňou,sú praktiky a spôsoby použitia ktorými sa treba riadiť,samozrejme ich treba ovládať.Aj plynovka môže spôsobiť vážne poranenia,hlavne pri použití zblízka.Takisto treba mať napameti následky,ktoré treba väčšinou znášať v súvislosti s pokrútenými paragrafmi,ktoré sa dajú vykladať veľmi rozdielne.Toto píšem z vlastnej skúsenosti,keď som sa musel brániť napadnutiu a nakoniec som musel zaplatiť pokutu 16Eur za poruš.spolunažívania.Podrobnosti však z pochopiteľných príčin tu nemôžem rozvádzať.
Moja rada,ak niet inej možnosti,vystreliť dvojvýstrel s následným úderom na "najvyšší bod postavy" :D a potom poskytnutie prvej pomoci,ak to okolnosti vyžadujú,či pripúšťajú.Váha klonu beretty 92 je 1050g bez zásobníku...Prosím,aby to tu niekto nebral ako navádzanie na trest.činnosť,alebo niečo pod.je to len môj názor na spôsob sebaobrany s pomocou plyn.zbrane...
...vzduchovky-optiky-diabolky-streľba...a mnoho iného,čo sem už ale nepatrí...
http://www.risopepi.sk
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kublajchán » 31 pro 2011 13:49

67. : po úspěšné obraně nevidím jediný důvod poskytovat útočníkovi 1. pomoc.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 31 pro 2011 13:53

Potom budeš muset zdůvodnit neposkytnutí první pomci. A za to nějaký ten pátek taky už padnul :wink:
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 31 pro 2011 13:59

Zdar Hudy,

vidím, že svoji osobní ochranu bereš opravdu zodpovědně.
Nebylo by ještě od věci si pořídit kevlarovou helmu a neprůstřelnou vestu.
Přílohy
245.jpg
245.jpg (4.52 KiB) Zobrazeno 1223 x
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kublajchán » 31 pro 2011 16:01

Kdf82 : ty si z něj děláš srandu,ale třeba taková podkošilovka by nebyla k zahození. Např. u přepravy peněz by byla dobrá.
Kavy : když útočníka bodnu nebo střelím, je to trošku něco jinýho, ale když někomu vystříkám obsah pepřáku do ksichtu a na rozloučenou ho srazím kopanci do hlavy k zemi, nechám ho bejt a zdrhám. Na stanici bych to uhájil, že jsem se bránil a bál se k němu přiblížit, protože by mohl v útoku pokračovat.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 31 pro 2011 16:05

Na takovou "obranu" dojel jeden Kočka...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 31 pro 2011 16:12

Kublajchán píše:Na stanici bych to uhájil, že jsem se bránil a bál se k němu přiblížit, protože by mohl v útoku pokračovat.
Po tých kopancoch do hlavy určite. :lol:

Pozerám že dnes v tomto vlákne vládne silvestrovská nálada... :roll:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kublajchán » 31 pro 2011 16:27

No, s těmi kopanci asi ne :D Ale vždyť mi na tu nohu naběh sám, pane inšpektor. I tu kudlu si tam vrazil sám, a to 36x :D
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Odpovědět