Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 29 pro 2011 13:07

Pár případů z Čech? To nemyslíš jako základ pro statisku vážně, že ne? A nepomůže tomu moc ani incident na Smíchově............Takhle se ke statistice nechovaj snad ani v Bruselu :D
Pokud jde o okamžitou střelbu nebo o vsuvku strašením, tak je zjevné, co bude trvat delší dobu. A čím delší čas, tím se snižuje šance obránce............
Upřímně..............chápu, že se snažíš o korekce, ale bude potřeba ještě trochu přitlačit. Nicméně...........snad si na správné cestě.............


cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 29 pro 2011 13:46

No, jo, tak to jsou potom ty definice. Aneb jak to dopadá, když se dva baví o nějakém modelu, aniž by se dohodli na definicích pojmů a vstupních kritériích.

Já tu "hrozbu" myslel asi na tento způsob: zjištěna agrese (např. opodál stojící spoluobčané se rozmisťují do kruhu a jeden vráží), následuje vytažení zbraně a případně "varovný výstřel" s chováním a řečí těla na způsob "nechte mě odejít a všechno bude OK", přičemž obránce v reálném čase vyhodnocuje, zdali agresoři pokračují v útoku - pak nečeká a střílí -, nebo se zasekli, nebo rovnou zdrhají (a pak couvá opačným směrem a nehrotí).

To jest, nemám na mysli ani tříminutové máchání se zbraní a drsné řeči, ani snahu vyhrožovat, když se agresor rozmachuje pěstí - toliko nestřílet, dokud to očividně není už to jediné, co se dá dělat. Protože pokud není vysloveně nutné střílet, je tu pořád ta pravděpodobnost, že zabere psychologický efekt a všechno dopadne bez další eskalace; oproti tomu jakmile vyletí z laufu první očividný pepřák, obránce už všechno vsadil na jedinou kartu a pokud pepř nezabere - jako že zabrat nemusí -, je obránce dost v loji.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 29 pro 2011 14:06

Nejde o minuty.............leckdy i vteřina je moc.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 29 pro 2011 15:11

Ano, někdy je, někdy ne a já to myslel tak, že obránce vyhodnocuje efekt zbraně, případně první rány zatímco se připravuje ke střelbě, tj. tahá plynovku a míří směrem na agresora/y.
To jest, vyhodnotit to musí vždy obránce, stejně jako ten musí vyhodnotit, kdy je a kdy není na místě se bránit plynovkou a provést myriádu dalších taktických rozhodnutí.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 29 pro 2011 15:51

Dá se říci, že když má dost času na hrození, tak má i dost času se zdejchnout (nemusí platit naprosto vždy)............čili hrozením tak pouze eskaluje situaci............do stavu, kdy mu plynovka nejspíš bude k ničemu...............
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 29 pro 2011 16:21

Ne nutně. Typický příklad byl ten můj známý: spoluobčané ho obkličovali, takže šance na vyváznutí pouhým útěkem měl minimální. Oproti tomu už vytáhnutí plynovky a cvaknutí závěrem (u K911 celkem rozumě nenosil náboj v komoře) je donutilo promptně přerušit útok a zmizet, protože nepotřebovali útočit konkrétně na tohoto chlapa, prostě náhodně vybrali oběť, zkusili přepad a když se cena příliš zvýšila, zabalili to a pokud je ona zkušenost setkání s ozbrojenou obětí neodradila (jak ve svých pojednáních uvažuje O. Čada), pravděpodobně přepadli o půl hodiny později nějakého neozbrojeného úředníka či osamělého hoodie.

Ale konkrétní případy nemá smysl řešit, protože jak praví poučka z mého oboru, "exhaustive testing is impossible". Možných kombinací je řádově více, než molekul ve vesmíru...
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 29 pro 2011 16:31

K tomu Maďarsku. Plynovky a nejen plynovky ale i flobertky se tam nejen vyrábějí, ale i prodávají. Jen je nesmíš s sebou dovézt z jiné země. To samé platí třeba pro nože. V zemích EU má každá země jiné příkazy pro jejich užívání nebo dovoz (proto třeba skopčáci zadrží našince, když u něj v autě najdou delší kudlu).

Pro uživatele ostré doporučuji přečíst si zajímavý článek v nové Střelecké revuei na straně 4-5. Hlavně str. 5, protože strana 4 je u nás možná snad jen po převratu.

Pro nepoužití zbraně (a je jedno jestli ostré nebo plynovky) je tu jeden logický fakt - útočník musí být natolik daleko, aby se dalo včas tasit, zamířit a vystřelit. U plynovky navíc několikrát. A jak na vzdálenost několika metrů poznat, že je to útočník? Podle barvy pleti asi ne. A když už je u vás (agresor) a napřahuje ruku s nožem, tak je většinou pozdě si rozepnout zimní bundu, vyhrnout svetr, odjistit zbraň, natáhnout závěr nebo kohout.
Ale když se na vás žene čokl, tak je větší šance, že jej výstřelem zastrašíte, a když ne, 2 pepřáky u čumáku se mu určitě líbit nebudou. A nehrozí ani, že by to byl pes feťák nebo nosil brýle/čočky.
Ale asi trochu ten odstrašující efekt plynovky bude fungovat, jinak by byly Krimi Zprávy na Primě nebo na Jojce plné reportáží o zastřelených plynovkářích. ;-)

Užití zbraně (ostré nebo plynovky) je hlavně o "hlavologii", kdy ji použít a kdy ne. Já jsem ráda, že jsem zatím nepotřebovala ani plynovku ani pepřák či jinou obranu, ale tohle se může, od příštího roku díky škrtům v dávkách, kdykoliv změnit.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 29 pro 2011 16:35

monikash:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/80987-prite ... opalu.html
"Když se k nám vloupali, přítel vyběhl na chodbu a chtěl je výstřelem z plynové pistole zastrašit. Oni však po něm začali střílet. .....
Při vloupání vyrušili přítele majitelky, který si vzal plynovou pistoli a ještě jednu zbraň. Pachatelé do něj vystříleli devět ran ze samopalu a muž na místě zemřel," uvedla v obžalobě státní zástupkyně Eva Žďárská.
To je tak, kdyz se taha plynovka tam, kde se bude strilet. :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 29 pro 2011 16:36

2 cover 72:Zrovna stačilo cvaknutí závěru.................a jsme u statistiky. Co znamená jeden případ? A že nešlo zmizet? Tys tam byl? Co by se stalo, kdyby cvaknutí závěru nestačilo? Obranu musí mít člověk promyšlenou na několik kroků dopředu. Teď nemyslím přesnou činnost v okamžiku dění, kdy kromě nutného drillu musí zapracovat i přizpůsobení se situaci, ale postup jako takový globálně. V tomhle řetězci prostě není místo na zvyšování šance soupeře. Všechno do sebe musí zapadat s co největší přesností. Cvik, účinnost i případná eliminace právních důsledků. Způsob obrany stylem "možná to vyjde" je v lepším případě nezodpovědný. Ve velké části je to způsobeno nedostatečnou informovaností dotyčných, ale velmi často i haurovstvím, kdy já mám woe bouchačku, tak se všichni sesypou (byť v podvědomém provedení).
Naposledy upravil(a) Biggles dne 29 pro 2011 17:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 29 pro 2011 16:50

S474N, tak až mě někdo zastřelí, tak já ti pak příjdu říct, že mi plynovka nestačila. :D
Stejně už to tam dole mám zajištěné.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 29 pro 2011 17:27

Další mudrulant co rok psal o plynovkách, jak by útočníka skolil pepřovým nábojem, a když už s ní konečně
po roce vystřelil, tak napsal, že raději půjde do obranného spreje, a před nedávnem dále otočil,
že už " se učí " na " zbroják "

Marné vývoj se nedá zastavit !
Přílohy
extrem_power_40_m.jpg
extrem_power_40_m.jpg (30.24 KiB) Zobrazeno 903 x
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 29 pro 2011 17:35

Kadáfi, jestli myslíš mě, tak o zbrojáku jsem sice uvažovala, ale nakonec jsem naznala, že ZP nee. Nestojím o to, být zavřená jen proto, že jsem bránila svůj majetek.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 29 pro 2011 17:43

monikash: a kde beres jistotu, ze pujde vyhradne o tvuj majetek? Tvuj zivot/zdravi je ti jedno? Pripadne tvych deti, rodiny, pratel?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Kdf82
Příspěvky: 59
Registrován: 28 kvě 2011 14:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kdf82 » 29 pro 2011 17:45

Šindelková,

to by se konstruktér Dr. ferdinand Porsche pěkně divil, jak někteří tvrdí,
že současné škodovky jsou čistě našim českým produktem, ale najdou se i takoví Mudrulanti

No ale k věci (k plynovkám), to na obsahu mého tvrzení nic nemění, že ?
Zajímavé, jak jses hned poznala v tom mém předchozím příspěvku !
Naposledy upravil(a) Kdf82 dne 29 pro 2011 17:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 29 pro 2011 17:47

Satane, ani jedno z toho nemám a už mít nebudu, takže ano, je mi to jedno.

Kdf, ono je to s patenty odjakživa těžké. Kdo ví, jestli se Porsche neinspiroval u Cimrmana. :D
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Odpovědět