Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 20 pro 2011 17:52

2 cover72: Konkrétní výhrady? Vpodstatě plynovce přiznáváš plynovce oproti např. spreji navíc psychologický účinek. To je fajn a je dobrý si uvědomit, že je dost k ničemu ve tmě a rychlosti (útočník netuší co vlastně taháš), takže je opravdu na každém, aby si rozhodl, zda mu tato pofidérní výhoda stojí za omezování vahou, tvarem, apoň trochou cviku......a také abstinence a vyhýbání se putykám..............To je totiž to, co tvrdím furt. Když se nad tím vším člověk zamyslí, tak mu nevychází moc důvodů, proč se omezovat kvůli plynovce............i když možná by člověk zjistil, kolik z jejích držitelů nesplňuje i více z toho, co jsem vyjmenoval.............
Milý Kubajzzi vzhledem k tomu, že kromě vzduchovek jsi dobrej akorát k prudění, tak se nedivím, že si sem opět vlezl. Nečekám ani, že bys chápal psaný text, dokonce si zvládl spojit několik příspěvků dohromady, nicméně věz, že spíše než o zarytý plynovkáře a pistolníky, jde o možnost potencionálního dalšího nosiče (čehokoli) vybrat si na základě různých názorů........leckdy i podpořenými fakty.
Naposledy upravil(a) Biggles dne 20 pro 2011 20:51, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 20 pro 2011 18:08

Biggles píše:Milý Kubajzzi vzhledem k tomu, že kromě vzduchovek jsi dobrej akorát k prudění, tak se nedivím, že si jsem opět vlezl. Nečekám ani, že bys chápal psaný text, dokonce si zvládl spojit několik příspěvků dohromady, nicméně věz, že spíše než o zarytý plynovkáře a pistolníky, jde o možnost potencionálního dalšího nosiče (čehokoli) vybrat si na základě různých názorů........leckdy i podpořenými fakty.
Ja bych v tomhle i souhlasil. Poskytnout dalsi pohled na vec je vzdycky prinos. Jenze mne uz kolikrat prijde, ze tady v tomhle tematu ani tak nejde o dalsi pohled na vec jako o zhadani se.

Typicky to tu je mrtvy a pak prijde nekdo, kdo se pta, jakou plynarnu si vybrat. Hned se ozvou treba 2 pistolnici. Neni problem. Manik rekne, ze z toho a toho duvodu ostrou nechce, chce plynarnu. A pistolnici s nim zacinaj diskutovat - to uz prece neni jen druhej pohled na vec, to je proste hadani se. Jsem pro, rekneme si svoje - od toho je to diskusni forum :idea: - ale kdyz nekdo chce poradit proste s plynovkou, poradme mu teda s plynovkou. Vetsina rozhodnutejch lidi sem prisla pro radu o plynovce, ne pro rozumy (a obcas i urazky) lidi, ktery proste jen neco videj jinak...
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od palo73 » 20 pro 2011 19:18

kto uz z vas pouzil plynovku a ako to dopadlo,dajte nieco z praxe.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 20 pro 2011 19:49

Zkoušel jsem modelové situace s použitím plynovky, jak jsem zde již psal. Výsledek je ten, že mne nedokázal žádný ze zde legálních nábojů donutit ukončit "útok". Když si k tomu připočtu, že jsem astmatik a alergik, tak jsem skálopevně přesvědčen, že (pokud vynechám psychologický efekt) není tento způsob obrany dostatečně účinný na to, abych se obtěžoval omezovat plynovou pistolí. Tím neříkám, že není možné výstřelem plynovky zastavit útočníka........jen tuto možnost považuji v krizové situaci za minimální.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 20 pro 2011 19:55

Souhlas. Po vyzkoušení dostupných nábojů bych plynovce vyhrocenou situaci nesvěřil. Že mě pálila celá huba,teklo z očí a podobně nezapírám.A jsem taky astmatik, alergik. Ale bejt třeba podnapilej útočník tak rubu dál...A většinou se chcete ubránit v těchto případech.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 20 pro 2011 20:48

cover72
ale ne,jen je to jako tady.Mnoho myšlenek,žádná převratná a rozhodující.

Self-Def-Enthusiast
Tazatelé většinou požadují plynovku na obranu a plynovka je dobrá snad na plašení špačků.Nikoliv v noci na tři cigoše kterým došel perník,tak jsou našlukovaný toluenem,nalitý chlastem a jediný co rychle potřebujou jsou prachy.

Rozumný člověk nemůže myslet skutečnou obranu plynovkou vážně.
Je to jako když použiju při práci na střeše na jištění prádelní šňůru.
Když škobrtnu,šňůra mě zastaví abych neupadl na kolena.Když však sklouznu a budu padat ze střechy,prádelní šňůra praskne a celou dobu mě jen omezovala při práci.

Už aby něco moudrého napsal i Kebab :lol:
Naposledy upravil(a) Kavy dne 20 pro 2011 21:05, celkem upraveno 1 x.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cvicubis » 20 pro 2011 21:04

Nechte už plynovkáře na pokoji, nechte je volně dýchat. Dyť ten topic je pro ně a o nich. Osobně mám taky raději vostrý bambitky než plynový, přesto se do nich (plynovkářů) nepouštím.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 20 pro 2011 21:06

Kavy píše:Rozumný člověk nemůže myslet skutečnou obranu plynovkou vážně.
Tohle je prave to, co ja bych si netroufnul rict a co se snazim tady vsem naznacit. Vezmi si, ze 90% lidi nenosi na obranu nic, predstav si to. Chces snad rict, ze nikdo z nich taky nema rozum? Nekdo proste chce neco lepsiho nez sprej ale nechce ostrou, neveri policii ani soudum nebo co ja vim. Maji miliardu duvodu. Rikat, ze lidi, kteri nosi plynovku nemuzou bejt rozumny je hrozne hloupy. Nekdo ma na vec jinej nazor a ma na nej narok.

Nejsme bohove, tak si na ne nehrajme. Nejsme tady, abysme rozhodovali za ostatni co je a co neni pro ne dobry. Pokud nekdo chce na obranu plynovku, muzem mu rict, ze nam to prijde jak kravina, ale pokud o nas nazor nestoji, pak o nej proste nestoji. Cpat mu za kazdou cenu, co si myslis, je akorat debilita....
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 20 pro 2011 21:26

Tak tak, nikomu do toho nic není. Pravděpodobnost úspěšné obrany to zvyšuje, tak nevím proč bych měl proti tomu vystupovat.
Kromě toho je třeba plno lidí, co si myslí, že nošením ostré zbraně mají větší pravděpodobnost se dostat do průseru než z něho. Například stačí ve stresu špatně vyhodnotit situaci a hnedle vám kámoši chodí držet palce k soudu a pak posílají balíčky do basy.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 20 pro 2011 21:27

Self-Def-Enthusiast píše:Vezmi si, ze 90% lidi nenosi na obranu nic, predstav si to.
A tech 90% je nejaky seriozni vyzkum nebo kde si tu hodnotu vzal? Navic ti na ni muzu opacit, ze jsem si zcela jist, ze 99% utocniku svou zadost podpori nejakou ze zbrani. Takze bych se az tak moc nezajimal nad tim, co nosi nejakej clovek, ale co muze nosit ten, co me ohrozuje/omezuje na zivote/zdravi.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
ferino
Příspěvky: 98
Registrován: 15 črc 2010 18:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ferino » 20 pro 2011 21:35

Pekne ste zahovorili žiadosť o reálne skúsenosti obrany s plynovkou :P Osobne taký prípad tiež nepoznám.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 20 pro 2011 21:55

Máš hned dvě pod sebou, na tohle téma slušnej výkon 8) :D
Uživatelský avatar
Dobrouš
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2010 18:15
Bydliště: Zlín

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dobrouš » 20 pro 2011 22:53

Pokud si člověk přečte těch 254 stran, tak zjistí, že tady padají stále stejné argumenty proč plynovku nepořizovat. Je to až zarážející. Když napíšu, že používám plynovku na plašení zmiňovaných špačků, tak mi stejně nějaký dobrák vysvětlí, že jsem magor, protože přeci je lepší po nich házet šutry, nebo nejlépe pořídit ostrou. Je to marné a únavné.
Air Arms TX200 MkIII .22 + Nikko Stirling Gold Crown 3-9x42 AO
Hämmerli Firehornet .177 + Kolimátor Norconia R201
VZ-47
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 20 pro 2011 23:08

A chtěl bys, aby si lidé vymýšleli další důvody? Někteří nejsou schopní pochopit pár řádek, jiní si je v rámci tématu najít............proto stálé opakování.............není snad matkou moudrosti? :)
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 20 pro 2011 23:10

Zkušenosti?
Jednomu mému známému se na zahradu probourával totálně ožralý vojcl. Pobořil plot, snad i neúmyslně, jak se motal; když obyvatel vylezl, chtěl ho ožrala napadnout. Dostal pár ran noviamidu, složil se na silnici, kde ležel cca. 15 minut, poté se přeplazil na chodník, kde ležel až do příjezdu policie. Ta začuchala že pepř a odvezla vojcla na záchytku - že byl pepř dopraven na cíl plynovkou nebylo třeba říci a vojcl měl okno.
Druhý můj známý byl pozdě večer na smícháči přepaden třemi nepřizpůsobivými. Jeden do něj vrazil a dohromady ho začali obkličovat a tlačit ke stěně. Vytáhl plynovku (Kimar911), cvaknul závěrem, nepřizpůsobiví se zdekovali.
A pak jsou tu různé internetové stořky.
Leč i tyto zkušenosti je třeba interpretovat v kontextu (jako ostatně všechno): vojcla by nejspíš složila i dobrá rána pěstí, protože měl dost. Nepřizpůsobiví nebylo profíci či zkušení lapkové, ale prostě low-end pouliční svoloč, která nečekala aktivní resistenci a možná by vyklidili pole i po zásahu (nikoli hrozbě) pepřákem-sprejem.

Jak jsem psal v tom svém elaborátu - šance na odstrašení je nějakých 70%, lachrymáty zaberou tak v 50% případů. Lepší než nic, ale proti noži bych s tím nešel.

Kavy: nevím, co "převratného" by se mohlo objevit; spíše jsem si vytkl za cíl sepsat realistické a ucelené pojednání o obraně plynovkou, protože jinak jsou zde jen názory ze dvou stejně fanatických křídel a oba poněkud mimo.
Odpovědět