Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 27 zář 2011 11:32

Když dám na Zoraki M906 kohout na odskokový ozub, tak jde spouší vymáčknout. Děje se vám to taky? Třeba i u 914ky?


Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 27 zář 2011 12:32

Zoraki 914 ma dvojcinnou spoust, takze kdyz je kohout na ozubu a zmackne se spoust, tak se kohout napne a spusti 8)

906 ma jednocinnou spoust, takze to nemuzes porovnavat :idea:
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 27 zář 2011 14:47

Když zmačknu spoust tak kohout seskoci z ozubu na udernik. To je normalni?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 27 zář 2011 16:00

...je to normální,pistole je SA ,nebo ti pistoli prodali jako DA ?
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 27 zář 2011 16:14

Samozřejmě je jednočinná. Ale měl jsem za to, že z bezpečnostního ozubu lze kohout dostat natažením a zmáčknutim spoustě a ne promacknutim a naražením kohoutu na úderník.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 27 zář 2011 16:52

To by už byla konstrukce vlastně DA.Někde tu byl odkaz na video ,kde se recenzent taky divil.
Měl jsi dát na Kebaba a koupit P22.Ta prý i střílí.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 27 zář 2011 17:04

Nevím jak Zoraki, ale normálně by (podle mne) zbraň z ozubu spadnout po zmáčknutí spouště sama neměla.
edit: Tak jsem vyzkoušel všechno jednočinné, co jsem doma našel s ozubem a výsledek je fifty-fifty, takže si sypu popel na hlavu za původní příspěvek.....viditelně záleží na provedení......
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 05 říj 2011 10:52

monikash píše:Nějak jste tu zapadli. Našla jsem nový web o plynovkách s docela trefným názvem. :wink:
Snad se časem rozroste o další recenze. http://www.plynovka.cz
Ac osobne preferuji ostre, coz asi tak nejak vyplyva i z predchozi diskuse, tak si myslim, ze nejaky informacni web o plynovkach by mel byt. Cely ten web jsem opravdu poctive procetl a napisu zde fakticke komentare a vytky:
1) nejak jsem nepobral to s tim "radoby" bilym konem ing. Vaclavem Rychlikem - to chce autor tvrdit, ze "26.08.2011 - práce byla započata!" a domenu si zrovna nekdo nahodou zaregistroval, aby se s nim mohl domluvit? ("Registrace od 23.08.2011" )
2) cely web je strasne stylisticky sepsan, porad dokola to slovo "žel", ktere doslova trha oci.
3) autor by se mel omezit na fakticke veci a ne spekulace, ktere tam predvadi a navic uplne zbytecne - kdo bude chtit neco zjistit o plynovkach, tak ho nebudou zajimat nejake "anonymni mlhave vyjadreni borcu", ale fakta o plynovkach.
4) co bych primarne webu vytkl, tak prave ona fakticnost v kombinaci s dalsimi vecmi, pro priklad:
- jasny postup pouziti plynovky (autor se ohani "vsichni vedi", ze se plynovkou nevyhrozuje), jenze ono je to presne naopak, protoze VETSINA majitelu plynovek ji pouziva pouze na zvyseni ega. To znamena popis toho, ze kdyz je clovek v uzkych, tak tasit, okamzite strilet a potom utect. Ne nejaky pretahovani typu "ted te tady doladim voe, pac mam kver"
- absence bezpecne manipulace s plynovkou (stejne jako u zbrane, vycet celeho postupu manipulace)
- jasnejsi pravidla vyberu pistole/revolveru (doporucuji autorovi precist kupriklad Manual obranne strelby)
- stejne tak vice informaci o moznosti noseni - idealne na strane silne ruky na opasku, ci mensi modely primo v kapse,atd
- idealne i zakon o zbranich a strelivu - protoze i ten se tyka plynovkaru!

Tak to je asi tak vsechno, co me k tomu napadlo. Myslim si, ze udelat z toho "serioznejsi" web neda az tolik prace. Sam jsem zvedav, jestli si to autor vezme k srdci, nebo se tomu pouze vysmeje. Uvidime.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 05 říj 2011 11:02

Vzhledem k autorovi je vcelku zřejmé, že fakty se zabývat nebude.............koneckonců i zde snad víc než sto stran jen mlel, že "všichni vědí"......a leckdy se i do role skupiny stylizoval "my víme". Je to škoda...........hlavně pro mlaďochy, kteří by si mohli na základě podobných "profíků" šeredně natlouct.
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 22 říj 2011 13:48

Zdravím

Určitě už to tady někdo řešil, ale rád bych se jen dozvěděl, jak to vlastně je

Nedávno jsem chtěl odzkoušet novou plynovku, tak jsem si po cestě do města zastavil na takové boční polní cestičce, napravo bylo zryté pole a nalevo takový malý lesík. Vystřelil jsem asi 10 ran, rozhlédl jsem se a uviděl jsem, že se ke mně blíží myslivec se psem. "No skvělé," pomyslel jsem si. Vybil jsem teda pistoli a šel jsem mu naproti. Jakmile jsem se s ním potkal, začal mi nadávat, že mu tam už dlouho chodím střílet srnce a pak šel a opsal si mou espézetku. Tak jsem se mu pokoušel vše vysvětlit, že se jedná o expanzní zbraň kategorie D a že s ní můžu střílet tam, kde neohrožuji lidské zdraví, životy nebo není způsobena škoda na majetku. On mi tvrdil, že pokud je to střelná zbraň, jakéhokoli typu, můžu s ní střílet jen na střelnici a že mi vlastně ani nevěří, že je to plynovka. Pak mi dál ještě nadával, že už tady dlouho na poli kradu a že mu tady v revíru prostě pytlačím. Nikde tam nebyla žádná cedule, která by popisovala zákaz vstupu, či vjezdu, prostě polní cesta. Ještě po mě požadoval zbrojní průkaz, který ale pochopitelně k plynovce nepotřebuji, atd... Nakonec jsem odjel, bez toho, že bych to nějak dál řešil. Proto se ptám: Dopustil jsem se nějakého přestupku, či trestného činu? V zákoně o zbraních a střelivu není, pokud já vím, nějak přesněji definovaná oblast, kde můžu střílet nebo ne....tak nevím. Ptám se, protože má číslo mé SPZ a mohl by to ještě řešit s policií, nechci se měsíce tahat po soudech, protože jsem si vystřelil 10 ran z plynovky....
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 22 říj 2011 15:41

Dělat kravál v lese by se nemělo,ale les nebo obydlená oblast je v ČR skoro všude.
Vstupovat na cizí pozemek se nemá,ale les je vyjímka.

S nějakým blbcem v kamizole se ale vůbec nebav,nic mu neukazuj ani nedokazuj.
Pokud je přesvědčen že děláš/dělal co nemáš/neměl,tak ať zavolá VB,ti to vyšetří,ti jsou tu od toho.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 22 říj 2011 16:52

Ne, ničeho jsi se nedopustil. Spíš bys ty mohl vyhrožovat jemu přestupkovou komisí pro křivé nařčen. Ale trefné odpovědi člověka většinou napadají až několik hodin po stresové situaci.
Tady lidi střílí z plynovky i ve městě. Když jsem dnes nesla vyprané prádlo od otce, tak jsem cestou domů našla na zemi vystřelený náboj z plynové pistole.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Horácio
Příspěvky: 1
Registrován: 20 říj 2011 03:46

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Horácio » 23 říj 2011 05:58

Zdravím! V minulosti som vlastnil plynovku, ale bola taká ťažká, že sa nedala dobre nosiť skryto a preto som ju aj predal. V poslednej dobe sa stále viac hovorí o útokoch na občanoch, kriminalita narastá a začínam aj ja mať tú potrebu sa nejako ozbrojiť.Kúpil som si 21" teleskop a pôvodne som ku nemu chcel buď nejaký kaser alebo paralyzér. Ak by som sa chcel úspešne ubrániť tým teleskopom + kaser, potrebujem aký-taký výcvik.Zistil som, že v stresovej situácii presne nájsť ten kaser a ešte s ním zamieriť útočníkovi do tváre a trafiť sa je podľa môjho súdu dosť obtiažne a možno až nemožné.A určite by to dopadlo rovnako keby fúkal proti vietor.
Takže mám otázku na skúsených plynovkárov: Je tá plynovka naozaj taká účinná ako sa popisuje?(Samozrejme z dobrým paralizujúcim nábojom)Môže zachrániť človeku život či majetok?
Prosím nechcem teraz od Vás rôzne postoje tipu: Čo ak on potom vytiahne ostrú a zabije ma!

Rozmýšľam nad kúpou Zoraki 916-ky.Ďakujem za vaše odpovede a postrehy!
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 27 říj 2011 10:00

Horácio: a tu Zoraki chces jenom kvuli pekne cene nebo proc?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 27 říj 2011 11:53

Jestli je taká účinná si můžeš vyzkoušet na sobě 8)
Odpovědět