Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 02 srp 2011 09:26

rom se z95% podělá a uteče.. teď po incidentu mám pár "známých" romů a sami mi řekli, že pistolí se bojí jak čert kříže.
Naposledy upravil(a) Andre Doktor dne 02 srp 2011 09:28, celkem upraveno 1 x.


AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 02 srp 2011 09:27

No ja nastesti nemusim mirit na tu hlavu... :D ale neboj, chapu, co se snazis rict.

Jako napadat to tu muzem jak chcem ale ten incident se stal, o tom nepochybuju. Ze se nam to nepodari vyzkouset, kdyz oba vime pri pokusu, co bude ten druhej delat je uz vec jina.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 02 srp 2011 10:24

Self-Def-Enthusiast píše: SATAN-e, co je s tim podpazdakem v neporadku?
Vcelku nic, jenom by me zajimalo, jestli kvuli tomu ve 40°C vedrech nosi bundu nebo jestli dela taxikare.
monikash píše:Já si myslím, že se "žebrající" boreček složil strachem, bo z 20 cm se nemohl plyn z patrony pořádně rozvinout.
No hlavne pokud by miril do obliceje ze 20cm a odmackl to, tak mu v lepsim pripade vyslehne oci a v horsim pripade rovnou zabije.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 02 srp 2011 15:18

Z 20cm asi nezáleží na náplni náboje,taková šlupka do ksichtu by rozhodila nejspíš každého.
A co na to řekli policajti ? NO ? KN ? Asi jo,když jseš na netu a nehraješ si s Kočkou :lol:
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 srp 2011 22:35

Pro S474N: možná jsem magor, ale když nosím zbraň (na opasku) tak bundu mám i při 40°C... Není nic lepšího než chodit po náměstí s rýsující se zbraní pod trikem :) Ale záleží samozřejmě na pouzdru, postavě, triku...
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 03 srp 2011 07:36

Ja jsem docela hubenej (i kdyz uz ne tak somalsky jako driv) a nosim CZ 75 v kompaktu v lete ve vnitrnim opaskovym pouzdre. V tmavym tricku to nevidi nikdo, kdo to vyslovene nehleda a kolikrat ani ten. A to je porad zbran vetsich nez malejch rozmeru. V bunde bych asi chcipnul v lete teda :?

Zimu mam radsi, to muzu nosit i pohodlnejsi pouzdra, pac se to da schovat lip :)
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 03 srp 2011 09:13

wariat.38: no v takovym hicu a bunde nejsi vubec nenapadnej, fakt ne. Uplne to vidim nazivo, spocenej magor, co se porad tekave rozhlizi a rukou si porad "kontroluje" zbran :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 03 srp 2011 21:44

S474N: Až budete v Olomouci a uvidíte takovýho magora, tak to jsem já :D

Nevím jestli z Vás někdo už viděl střeva těch plynových samopalů... Náhodou jsem narazil na fotku a připadá mi to zajímavě řešený :lol: :lol: :lol:
Přílohy
pičovole.jpg
že bych přestavěl Atak Zoraki na Škorpa? :D
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Plynové pistole

Příspěvek od palong74 » 03 srp 2011 21:58

moc se me nezda ze z 20 cm mu strelit do ksichtu ze se nic nestalo.cikorka by mel byt podle myho pekne popalenej.co ja vim sice nemam plynovku ale uvadi se ze strelba by mela byt az od 60cm vys nebot hrozi trvale nasledky.zkuste me to vyvratit
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 03 srp 2011 22:20

To se sice uvadi, ale ja zas vim o pripadech, kdy nebylo tak zle. Pred nejakou dobou jsem si pro sebe delal internetovej pruzkum o pravdivosti sily plynovek zblizka. Zaujal me tenhlencten clanek. Zaujalo me totiz tenkrat video na youtubu, kde manik z plynovky byl schopnej ustrelit lahev. No a podle toho, co jsem tak vyzkoumal to vypada, ze se to lisi od plynovky k plynovce.

Ta plynovka z videa to sice ustrelila a ve strelecky revue z minulyho mesice taky pisou neco o ustrelovani (myslim flasek). Na druhou stranu typek ze Slovenska si prilozi zbran ke spanku a neni ani v ohrozeni zivota.

A to s tim doporucenim ohledne 60cm - to tam je napsano na tech navodech proto, ze kdyz byste s tou plynovkou delali kraviny a zranili se treba nejakym kouskem ty plastikovy zatky nebo tak, tak okamzite jdete a udate je u soudu, ze nenapsali, ze vas ta plynovka zranila i pres to, ze to ma bejt nesmrtici zbran. Oni tam proste napisou pul metru aby bylo sichr, ze je nemuze nikdo zalovat, protoze na pul metru uz to bude bezpecny. Osobne neverim, ze te to nak brutalne spali z vic jak 15 cisel. Ale osobne jsem to teda nezkousel...a jak rikam, ja u toho incidentu, kterej jsem popisoval, nebyl. Vypravel mi to znamej a tomu to zas vypravel jeho kamarad.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 03 srp 2011 22:40

20cm může podle mě člověka dost zranit. Spíš ale ze slepýho náboje než z plynovýho, tam je podle mě míň střelnýho prachu a při výstřelu nevzniká takovej tlak jako při výstřelu slepym.
Pořád je ale blbost střelit někoho z 20 cm do obličeje a jestli je to pravda a tomu cikánovi se nic nestalo tak má pořádný štěstí.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 04 srp 2011 21:12

Jak uvedl kolega přede mnou, plynovej náboj je o něčem jiným, nicméně jsem natáčel výstřel slepým z revolveru z boku a při zpomalení videa jsem byl šokovanej výšlehem z hlavně, okem na ostro to bylo nepatrný, ale při stopnutí na PC byl vidět asi tak 80-100cm výšleh. :evil: Takže pozor na ty, co mají první slepej :D
I tak se mi nechce věřit, že by to bylo jen 2o cm, možná měl ten známej v tom stresu špatnej odhad, ikdyž to byl vyloženě pohodář :D Nebo taky cigán padl na zem a náš frajer utekl a neřešil co se mu stalo... Zkuzte se známýho poptat na podrobnosti :wink:
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Plynové pistole

Příspěvek od crossbowhunter » 05 srp 2011 11:54

plynovka na sebaobranu?vrcholne neodporúčam.
účinok munície je slušný, za predpokladu úspešného zásahu, ktorý komplikuje vietor, vzdialenosť a mnoho iného.plynovka sa hodí tak pre ludí čo odmietajú zp na výlety na horách, kde dokáže zahnať túlavého psa, líšku či menšiu otravnú zver.no už pri strete s diviakom by som sa ju ani nepokúšal vytiahnuť.
čo sa týka dráždivých látok, tak majú znížený účinok pri sfetovaných a opitých jedincoch.
ale na silvestra si z nej odpalovať svetlice sa celkom dá.dokonca ju občas tahám miesto klasiky aby telo nezabudlo kontrolovať zbraň, jej hmotnosť a podobne.našťastie sa necítim natolko ohrozený aby som chodil ozbrojený a tak zbrane ostávajú u mňa určené na terč a lov.
zástancom noža na sebaobranu by som odporúčil si prečítať pár článkov o psychológii takéhoto boja, potom si pozrieť fotografie zranení.boj na nože končí smrťou, ak to dopadne len ťažkými zraneniami sa dá hovoriť o šťastí.
ak riešime porovnanie nôž vs. plynovka v rámci obrany, tak si dajme konkrétny príklad.
priemerne inteligentný človek so sociálnym cítením vyzbrojený plynovkou si kráča ulicou.z ničoho nič sa pred ním objaví nasraný spoluobčan ( je jedno akej pleti, vyznania a podobné záležitosti ) a nôž mu ukáže až v bezprostrednej blízkosti.
neurobí to z 5m, kde vám dáva šancu tasiť, obtiahnuť zbraň ( u ludí ako ja so slepákom a až potom plynovím nábojom v zásobníku obtiahnuť 2x ).nôž vytiahne zo vzdialenosti okolo 2m, čím naplno využije moment prekvapenia.aj pri porovnaní noža a plnohodnotnej palnej zbrane je nôž na túto vzdialenosť pohotovejší a pôsobí ovela deštruktívnejšie ako palná zbraň.
pri luďoch čo popisujú svoju obranu plynovkov ide skôr o šťastie, ako o efekt tejto zbrane.mnoho ludí totiž si nie je schopná uvedomiť že každá zbraň má minimálnu vzdialenosť, kde sa dá uplatniť a preto pri tasení neustúpia dozadu, čo dáva útočníkovi šancu ich odzbrojiť.
naviac nie je plynovka ako plynovka.napríklad značka bruni a konkrétne atrapa glock 17 nedokáže obtiahnuť slzáky.u slepáku tento problém nie je, ale slzák neobtiahne, prípadne sa zasekne pri vyhadzovaní.
takže to je troška reality.ak sa brániť, potom klasický slzotvorný sprej, teleskopický obušok, tekutú strelu, elektrický paralizér ... dokonca zrolovaný časopis využitý ako kubotan je efektívnejší ako plynová zbraň.
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 05 srp 2011 12:33

S tim ustupovanim je to pravda, prekvapuje me, ze jsou lidi, ktery proste myslej, ze udelaj bum a to jim staci. Netrenujou strelbu v pohybu, netrenujou ani obranu beze zbrane.......no divny.

Ja vzdycky trenuju strelbu z taseni pri ustupovani od terce aj. Dost dobre mi neni jasny, jak muze clovek, kterej nosi aspon tohle nedelat.

Jo a k tomu, co rikal kolega bych jen dodal, ze ja bych svuj zivot nesazel !!!JEN!!! na koření a to v žádný podobě. Je jedno, jestli to je v plechovce nebo v zinkovym odpalovaci. Schvalne se mrknete na TENHLE test. Vsimnete si, ze manik sice potvrdi, ze ten sprej je hustej a ze byl asi na 15 minut v hajzlu, ale taky si vsimnete, ze ani kdyz se nebrani, tak se mu chlapek netrefi primo do oka a on si jeste rekne o dalsi. Umite si predstavit, ze se takovouhle tekutou strelou trefujete nekomu !!!PRIMO!! do voka, kdyz na vas utoci a vy jste ve stresu? Mission impossible :lol:

takze bych sprej rozhodne nepropagoval jako lepsi nez je plynovka - problemy to ma podle me uplne stejny, nizka spolehlivost a ucinek odlisnej od utocnika k utocnikovi. Tekuta strela uz je totalni kravina, asi jako trefovat se do zachoda 5 metru od vas, kdyz jedete ve vlaku a jeste s vama nekdo trese.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Plynové pistole

Příspěvek od crossbowhunter » 05 srp 2011 12:56

mne osobne sa najviac zapáčilo nosiť so sebou prázdnu peňaženku.v prípade potreby nie je problém ju hodiť na zem a kým sa lupič zbadá čo sa stalo je človek dávno preč.prípadne to dáva šancu si naplánovať obranu.rozhodne je to lepšie ako niečo čo nefunguje.ak sa brániť zbraňou tak .40 SW je moja jasná volba, ktorá je so mnou vždy na horách a príležitostne i v " civilizovanom " prostredí.
slzák nie je až tak zlý, no musí byť kvalitný, nie tie sračky čo boli dostať pred 10timi rokmi, ktoré si pamätám.tekutá strela sa tiež dá využiť účinnejšie ako plynovka.
a pre zaujímavosť som kedysi nosil zatvárací nôž, ktorý bol tak dotiahnutý aby sa dal otvoriť len velmi ťažko.v prípade konfliktu bol tento nôž podaný útočníkovi.vo chvíli ako ho chytil, mu bol vedený razantný úder na koreň nosa.on mal v ruke nôž a ja som bol neozbrojený, NO ako vyšité.časom to však skončilo keď policajti začali zisťovať kde sa mu v ruke ten nôž vzal :lol: no ako inšpirácia to niekomu pomôcť môže :wink:
Odpovědět