Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 05 kvě 2011 22:22

Pistole samozřejmě s nábojem v komoře.Bez něj na vystřelení potřebuješ obě ruce a ty se ti dostávat nemusejí.
Pokud pistole s nábojem v komoře není bezpečná při řazení v autě,není bezpečná nikdy a měla by zůstat v šupleti.
Můžeš nějak definovat "podezřelého" ? Nějakého tvého " podezřelého" můžeš potkat třeba na ulici ve dne .Určitě je to důvod každému "podezřelému" hned ukázat že máš kvér a že ho umíš i natáhnut.
Naposledy upravil(a) Kavy dne 05 kvě 2011 22:32, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 05 kvě 2011 22:27

2 drát: jj, vše podstatné již zaznělo :D
2 kavy: Byť by izraelci zřejmě zcela nesouhlasili ohledně náboje v komoře (zbytek světa nejspíše ano), tak druhé části příspěvku se nedá než souhlasně přikývnout (snad jen, že nebezpečná zbraň by neměla být ani v šupleti, ale u puškaře)
kaktusak
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2011 16:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kaktusak » 05 kvě 2011 23:51

Plynové pistole :lol:
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Plynové pistole

Příspěvek od bimHObim » 06 kvě 2011 00:23

takze jestli se nekomu opravdu jen o sebeobranu, tak doporucuji .

nezabijes, nedostanes to sam do obliceje kdyz fouka protivitr :D

proc ja si to koupil? mam malyho caparta (tehdy asi rok a pul). jdeme po parku a se prizene vlcak s boxerem. mozna si chteli hrat, ale cenili zuby. no tak ja jim hodil svuj svetr , oni si s nim hrali ze ho rozcupali a ja sel ze synkem sviznym krokem dale. zavolal jsem policajtum a oni ze je mam necham bejt , (ty psy) , ze oni trefi domu.
jeste jsem ji nevyzkousel , ale ta reklama ne me nechala dobrej dojem. a jelikoz se chystam zase do bohumina, tak si ji seberu zase sebou :D :D :D. ono kdyz clovek pogoogluje, tak se to hodi nejen na psy
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 06 kvě 2011 15:56

To sa mi paci :D Skoda vsak ze len dvoj vystrelove, by som netrafil ako sa poznam :D Lebo treba presne trafit... ale zas eliminuje vplyv vetra a moznost zasiahnutia ostatnych osob (alebo sam seba).
A kde si to kupil? Co to stalo, a co stoja naboje? Celkom ma zaujala aj ta mini verzia, Guardian Angel, ta vsak vyzera byt jendorazova...

Kód: Vybrat vše

http://pepperspraycenter.com/blog/media/1/20080618-Guardian%20Angel%20with%20hand.jpg
Btw ten moj rozobraty Bruni olympic, nic, zlomil som nad nim palicu. Skratil som pruzinu aj tak ju tam neviem naj*bat, cely je uz dorypany od mojich pokusov, vodiaca tycka pruziny ohnuta, pruzina tiez barjako pokrutena, mam od toho dorezane ruky, po celej izbe zliatinove otrepy a piliny - konec, dnes putoval do kosa, hotovo :D Serem ja aj take Bruni. :D :twisted:

tak som ho rehabilitoval z kosa, a konecne zlozil :-D A uz ho nikdy nebudem rozoberat, ani keby traktory padaju :lol: Pruzinu som skratil, o 1,5 cm inac to bolo nad pozemske sily to tam natrepat.... a funguje,odpaluje aj v single aj v double a je odost lahsia spust :D Neviem naco tam davaju hentake dlhe tvrde somariny :roll: Prinajhorsom ked sa oslabi a prestane odpalovat tam cvaknem nejaku podlozku a bude zas ok...
Takze poucenie, ked vas napadne rozoberat bruni revolver - nerobte to. Neda sa slovami opisat to zufalstvo pri vtlacani nestlacitelnej pruziny :lol:
Naposledy upravil(a) Leon5216 dne 12 kvě 2011 22:50, celkem upraveno 1 x.
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
jawasakiCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 07 pro 2010 19:18
Bydliště: Dolní Roveň - Pardubice

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jawasakiCZ » 12 kvě 2011 19:23

ahoj ve spolek. uvažoval jsem nad koupí plynovky jednak pro pocit ze střelby z "ostrého" kvéru, tzn kopanec, rána, záblesk.. no prostě taková klučičárna + možnost pyrotechniky. druhý účel měl být na "obranu" něco sem se snažil počíst, koukl sem na nějaký testovací videa kde je ukázáno jak to zastavuje útočníka. vlastně vůbec. buď se člověk lekne že to vypadá jako ostrej kvér a nebo se s tím dá do útočníka tlouct... takže možnost obrany jsem vypustil.. nedávno jsem měl nepříjemné setkání s briketama kdy já byl v autě.. a teď hledám nejvhodnější recept.. chci pominout zbroják, neb ostrou doma nechci a nevim jestli bych dokázal někoho "zabít" ptž když už člověk míří ostrým kvérem , je ta šance veliká...

nůž jsem zavrhl taky, moc s tím neumim a kontakt je blízký...

co by jste doporučili? teleskop? nebo jsem ve slepé uličce?

díkec...

Jaw
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kublajchán » 13 kvě 2011 07:57

Dost věci si vyloučil. Teleskop je dobrá věc, pokud s ním neumíš, je ti víc na škodu než užitku. Můžeš použit pepřák, ale nesmí foukat proti tobě ani slabej vánek a na použití v malých prostorech není dobrý. Pokud bys seděl opět v autě a někdo tě napadl, jediná možnost by byl ostrej kvér. Musíš se sám rozmyslet, jak to se sebeobranou myslíš vážně a co proto hodláš obětovat. Když budeš mít strach nebo odpor útočníkovi ublížit, tak raději se nebraň, protože bys mohl zaváhat i s pepřákem a byl bys v pr... Pepřákem mu taky ublížíš, sice nezemře ale nějaké bebí ve formě popálenin, poleptání sliznic nebo jen ošklivého zážitku dušení mu stejně způsobíš. O teleskopu ani nemluvě.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 13 kvě 2011 09:28

Kamarat prave vcera skusal ucinnost pepper spreja, tohoto

Kód: Vybrat vše

http://picture.yatego.com/images/46a9feed29c927.9/ballistol-pfeffer-ko-fog.jpg
a hovoril ze nic moc :shock: strekol si do tvare (sice so zavretymi ocami a zadrzanym dychom, ale to moze reflexivne spravit aj utocnik) a potom ked otvoril oci sa mu tam sice toho dostalo, oci slzili a tiez to stipalo ale hovoril ze ho to len riadne nasralo :D Mohol chodit, aj pozerat, bol sice trochu obmedzeny ale vobec nie paralyzovany :|
Ja uz neviem teda co na obranu, asi najlepsie upilovanu brokovnicu :lol:
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 13 kvě 2011 13:00

jj, ve sprejích jsou dosti značný rozdíly. Poměrně osvědčený a doporučovaný jsou výrobky fy. Sabre Red. No a když člověk najde něco účinnýho, tak mu ještě zbejvá volba mezi různými variantami. "Tekutá střela" je trochu odolnější proti vánku, zase se člověk musí trefit, klasickej oblak moc přesnosti nepotřebuje, zase je na vítr velmi náchylný.........
jawasakiCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 07 pro 2010 19:18
Bydliště: Dolní Roveň - Pardubice

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jawasakiCZ » 13 kvě 2011 17:21

mno asi sem se nevyjádřil uplně přesně. nerad bych způsobil fatální zranění, což pistolí či nožem je šance veliká.

představa že někomu teleskopem naložím víc než unese mi cizí není. je jasné že útočník musí být spacifikován a pepřák považuju spíš za nebezpečnou hračku pro majitele.

teď napíšu něco co asi většinu skalních vytočí, ale je to můj názor. myslim že někdy to moc hrotíte. při představě že mi c*kán bude chtít rozbít hubu a já ho rozpustím devítkou.. to je trochu moc.. kolik z vás už vystřelilo na živého člověka při ochraně zdraví či majetku? prostě mi to přijde trošku moc někoho postřelit jen proto abych mu rozmluvil to že mi chce dát na budku. netvrďte mi že kdykoliv po vás někdo vyjede, tak že vytahujete bouchačku a střílíte, ptž sami zde říkáte že vytáhnout nestačí, pak už by přeci mohlo být pozdě. to by sme těch briket tady asi tolik neměli. to samý nácků, opilců a ostatní verbeže která se snaží si dokázat svoji fyzickou převahu.

mysim že takový šikovně zlomený předloktí, nos, čelist či žebra utočníka zpacifikuje dostatečně aniž bych šel sedět za rasistickou vraždu hnědočecha. a bláboly typu že na něj budu platit nemocenskou což by se výstřelem neřešilo, si prosím odpustte. sou to akorát pozerský kecy.

já prostě hledám něco na obranu sebe a popřípadě svého majetku která je funkční ale ne fatální. což samozřejmě i při odborného přiložení teleskopu lze též docílit.

při čtení některých přspěvků mi přijde že někteří jedinci žijí v nějakém jiném státě kde se denně plíží do práce s rukou na pažbě, protože několikrát denně musí tasit aby odvrátili napadení své osoby. už jen proto že kdejakej výstřel proběhne medii, mi spousta řečí tady přijde jako kvalitně nahoněný triko a národ neohrožených rambů, kde kdo nemá pistoli je vlastně mrtvej.

samozřejmě nemyslím nikoho konkrétního, neznám vás a jsem tu poměrně čerstvej. prostě můj názor po přečtení některých odstavečků.


tzn je něco co bych se svým názorem mohl použít? určitě neznám všechny varianty obrany, jsem omezen pouze základním sortimentem. střelné zbraně, plynovky, teleskop, nůž, sprej, paralyzer. opominul jsem něco? abych to ulehčil a nemusel poslouchat že je mi náct a jsem jelito je mi 29 a zbroják si dělat nechci. co je nejlepší hned po pistoli?

díky všem a ještě jednou se omlouvám všem, kteří si moje hartusení vzali osobně, nebylo to cílené. kdo si to na sebe vztáhne, nepochopil a tomu nepomůže ani svěcená voda.

díky všem

Jaw
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 13 kvě 2011 18:58

Tiez som takeho nazoru ako ty :wink: Ja som doteraz povazoval za velmi dobru vec pepper sprej, ale ako vcera kamarat dokazal, funguje len za velmi specifickych podmienok, a skor nefunguje :( Mam sice silnejsiu variantu, c obsahom CP (CR) ktora by mala byt mnohonsaobne silnejsia ako korenie a stipe aj cez kozu na rukach atd. ten sme zatial neskusali, strasne drahy bol :lol: Ale tak neviem ci by ma to v pripade utoku spasilo :D Teleskop je dobra vec, aj slabe udery su dost bolestive, najma ked sa trafi na kost :D Len treba davat pozor na udery na hlavu a nedavat ich plnou silou, lebo to moze byt smrtelne, ale inak dobra vec. Boxer je podla mna somarina, udery bolia skoro rovnako aj teba, musis sa vediet bit atd. Dobra vec moze byt aj poriadny paralyzer - milion voltov spacifikuje hocikoho, aj pod vplyvom drog atd... akurat bacha na baterky :D Niekde som videl aj obusky s elektrickym sokom, ale niesu teleskopicke takze sa to blbo skryva a nosi... Plynovka je fajn aj vdaka pschologickemu efektu, akustickemu, ucinky + - ako sprej, nevyhody vyzoru ostrej zbrane si kazdy domysli :D (aj ked to nieje az take horuce ako sa popisuje, chcem vidiet pricmudeneho co niekde v ulicke s nozom pyta peniaze, ako potom vytasi ostru... ak by ju mal tak by prepadaval s nou, ale tak nahoda je blbec :? ) kazdopadne sa s plynovkou nehrozi, ale vytasi a hned striela. Vela plynoviek je tiez velkych a tazkych, a s ucinkom ako sprej maju vyhodu akurat tak voci zvieratam, ktore sa dost zlaknu vystrelu. Ale ako hobby doporucujem :wink: Nejako som sa rozpisal :-D Snad sa vam to bude chciet citat :-D Ja osobne nosim ten CP sprej a obcas plynovku ked mam vhodne oblecenie a naladu 8)
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 99
Registrován: 13 kvě 2011 19:35

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » 13 kvě 2011 20:05

Procitam to tady uz tejdny a naramne se bavim. Je to sranda videt tady skalni pistolniky proti skalnim odpurcum olova a zastancum chemie apod.

Opet prisla nova obet tyhlety debaty a jede se na novo. Tak teda jsem se rozhodnul prispet taky, nenecham vas delat blazny samotny :lol:

Tuhletu otazku "Co si poridit na obranu" resi snad kazdej clovek, kterej neni uplnej pstros, aby strkal hlavu do pisku. Podle me to dela drtiva vetsina lidi, takze ti, co jsou odhodlani se branit a ne 'ovcanovat' maji uz ted plus. Mame ale jeden problem - jak na to? Podle me tu je jeden zakladni problem.

Zijeme v nasi uzasny 'bezkorupcni' zemicce, ktera jako zahadou ma pomerne uvolneny zbranovy zakony a pomerne vysokou bezpecnost. Necele 2 vrazdy na 100 000 obyvatel je parada na zemi, ktera je jednou nohou ve vychodni Evrope. Lidi tu jsou i bez bouchacky pomerne v bezpeci pred vrazdama apod., pokud nejste nejakej vysokej politik nebo nekdo, o ci hlavu ma mafie zajem, pak se vrazdy moc bat nemusite. Problem je tu ale vysoka koncentrace zminenych briket (a nejen jich, co si budem nalhavat), ktery zpusobujou trable svoji tzv. "drobnou kriminalitou". Kdyz se potkate s dvojici nebo trojici techle borcu a zdrahate se jim dat srajtofli nebo mobila, muzete si zadelat na solidni pobyt ve spitale (muzou vas i zabit, ale to bude spis blba nahoda nez zamer).

Kdybysme zili v Americe, tak nosime bez problemu ostry kvery - sice riziko, ze budem napadeni, je tam vetsinou vyssi ale na druhou stranu pri obrane bouchackou se k tomu zridkakdy pristupuje jako u nas - tedy ze strelec je vrah!

U nas mame bezpecno ale ne zas tak uplne. S ostrou zbrani jsou pomerne problemy pak po obrane s organama, takze babo rad!

Jsou tu takovy dva svetonazory.... A: Lepsi byt souzen dvanacti nez nesen sesti!
B: Nebudu riskovat ze kvuli srajtofli zastrelim zlodeje a pujdu na pul zivota do krimu.

Nekdo voli pristup A, nekdo voli pristup B. Agresivni zastanci obou dvou se tu dohadujou pomerne casto :roll: Nektery lidi maji vyhranenej silnej nazor a ostatni jsou pro ne zpravidla blbci - nic nenormalniho (kor na netu). Ostatni umirneny uzivatele fora nevedi, kam se pridat a rozhodne nejsou tak radikalni. Sedet se jim nechce ale zas vedi, ze bouchacka je prece jen vetsi jistota. Co ted s tim, ze?

Ja osobne zastavam nazor, ze oba dva pristupy jsou spravny, nejlepsi je pak je zkombinovat. Zalezi pak na vas, jak ohrozeny se cejtite a kolik do toho chcete vrazit casu, penez a pohodli. Pokud chcete bejt v nejvetsim bezpeci (mimo najimani ochranky), pak byste se meli naucit nejaky bojovy umeni (pokud mozno ale ne bojovej sport, chce to opravdu sebeobranu - sportu jsem zkousel vic a pouzitelnost neni nijak zavratna, to je ale znama vec) a to opravdu dobre, pak byste si meli koupit neco nesmrticiho a naucit se s tim fakt dobre a pak byste si meli koupit kver a naucit se s nim opravdu dobre. Pokud mate dobre pravniky, to nesmrtici muzete vypustit. :lol:

Tohle se da udelat ale u cloveka, kteryho to bavi a tak si libuje v tom, ze chodi na kurzy s obuchem, obrazi seminare a kurzy Krav Magy a udela si nekolik kurzu obranny strelby a jezdi strilet LOSku. Kdyz sebeobrana neni vas konicek, musite se zaridit minimalisticky - smirite se ale s tim, ze bezpecnost samozrejme s kazdym neudelanym vycvikem klesa geometrickou radou. Podle me neni dulezity, jak moc je bezpecno nebo nebezpecno, je dulezity bejt proste pripravenej a na to potrebujete hlavne "mindset" a az pak pomucky.

Kdyz nechcete nosit ostrej kver, coz chapu, je to opruz- clovek by si nemel dat ani pivo k obedu (nekdo si ho i tak dava), nemuzete jit ani do bazenu po praci (na recepci zbran neuschovaji vetsinou, cumi jak na vraha a do skrinky to davat je o pruser) atd. Navic skryty noseni je taky osina v zadku. Kdyz nechcete tohle pohodli obetovat, ja osobne doporucuju poridit si teleskop a dobre se s nim naucit. Ten vycvik je ale nutnost, neradno tohle podcenovat - pracicku neodvadi zbran ale uzivatel, takze pokud se chcete branit, musite to umet predevsim vy, teleskop to za vas neudela. Ten vycvik nestoji moc a da se to navstivit vickrat, je to vetsinou i dobre ztravenej cas.

Lidi tu mluvi o plynovkach, osobne si myslim, ze plynovka muze ale taky nemusi pomoct!!! Sice bych ji stavel nad sprej - a nektery nadsenci to tu docela obsahle vysvetlovali v jakejchsi chemickejch rovnicich :lol: (nadsazka) Tak ale se sprejem zkusenosti jsou obcas pomerne slabe, s plynovkou to byva jen o kousek lepsi. Vetsine lidi vadi nejspis to, ze to vypada jako ostra. Ja osobne si myslim, ze to az takovej problem neni, spis to ma neduhy, ktery ma i klasickej mlhovej peprak ale furt si myslim, ze z hlediska ucinku je vetsi sance s plynovkou. Jenze zase s plynovkou je to noseni stejnej opruz jako s ostrou, takze clovek je tam, kde byl - proto lidi vetsinou kupujou peprak. Tam je nutny to fakt aspon nacvicit se cvicnou verzi pepraku, aby si clovek byl jistejsi v kramflecich- zvlast u zenskejch.

Jak jsem rikal, ja si myslim, ze nejlepsi je mit ostrou a k ni neco "lehciho", abych mel jakoby mezistupen a mohl se rozhodovat podle situace, co vytahnu. Pokud mate proti sobe ale 5 briket, ktery jste vyrusili pri vloupani na skladku, uz je pozde si rikat, "ze ja blb si neudelal zbrojak". Stejne tak je pozde si po stretu s vozralym dedkem, kterymu jste prostrelili kulky, u soudu rikat, "ze ja blbec nemel teleskop, nedostal bych 4 roky natvrdo". To pohodli ale boli a ja to chapu - zalezi na kazdym, kdyz jdete ale za cestou minimalizace rizik, je nejlepsi mit teleskop a k tomu zachrannou brzdu raze 9mm :wink: , za kterou zatahnete, abyste nebyli neseny sesti - k tomu ten klacek, aby vas po lehcich stretech nesoudilo tech 12.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
jawasakiCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 07 pro 2010 19:18
Bydliště: Dolní Roveň - Pardubice

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jawasakiCZ » 13 kvě 2011 21:03

diky za rozumne prispevky!

plynovku si asi stejne poridim, ale jen na pyrotechniku, na kopance a hlavne na to ze strojovna 1911 je neco co musim mit na policce :-) kdyz pominu umarex, co jineho? turky?

takze prozatim jsem nazoru mit kaleny teleskop 21" a zacnu si shanet nejaky rozumny vycvik.

diky

Jaw
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 13 kvě 2011 22:35

Jen menší technická, plynovka nekope, i ty s nejtěžším a nejvyžším závěrem kopnou naprosto minimálně, skoro vůbec. Tak abys pak nebyl zklamaný, když vidím, že chceš kopance.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
jawasakiCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 07 pro 2010 19:18
Bydliště: Dolní Roveň - Pardubice

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jawasakiCZ » 13 kvě 2011 22:43

mno ono je to mozna lepsi, kdyz sem videl videa jak neumetelum ostry kvery rozbijej nosy :lol:

edit:

s kopancema moc zkusenosti nemám, doma mám akorát 630, QB-78, B3-3 5,5, LOV21 a jinak sem strilel akorat z malorazky a z jakehosi rucniho kveru co vypadal jak revolver ale bubinek byl plnej jen uprostred dira na jeden brokovej naboj. takze asi i malej kopanec pro me bude kopanec. treba se pres plynovku dostanu az k ostrymu. moc bych chtel malorazku ptz vzduchny jsou dost omezeny :-( takze me casem aspon zbrojak na malorazku nemine.
Odpovědět