Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 05 kvě 2011 15:09

Jo, ještě mimochodem:
Leon5216 píše:A zastavovaci efekt olova tiez nieje stopercentny - nedavno u nas nejaky chlapik vykradol banku, a SBSkar donho nasil cely zasobnik, a on este zdrhol s peniazmi (a SBSkara medzitym 3-4 ranami zastrelil)
Nabízí se zde několik vysvětleni:

SBSkar měl plynovku a slepé náboje
SBSkar měl flobertku
SBSkar měl v ostré zbrani slepé náboje
SBSkar hovno trefil
Chlapík měl neprůstřelnou vestu
A poslední.....ten chlapík mohl být totálně zdrogovaný a to si můžete klidně uřezat obě nohy a nic necítíte....., pokud nedošlo k zásahu mozku nebo srdce, je tělo pořád schopno pohybu.... samozřejmě nejsem doktor, takže o tomhle zas tak moc nevím.....jistě se tu každou chvílí objeví nějaký anatomicko-posraně geniální názor, co toto popře....


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 kvě 2011 15:27

Biggles píše:Hlupák to nepochopí ani poněkolikáté, že milý Pietro. Stále platí věta o tvém odchodu na pískoviště............
Ono je totiž lepší být být živým "pozérem" než mrtvým jedincem se špatným odhadem (a první chybou v řetězci je tahat sebou vpodstatě zbytečnej kus zinku). Koneckonců se můžeš zeptat ve svém okolí, s jakou radostí by ti nosili kytky k urně..........
Případně bys mohl zjistit proč se v žádné seriózní organizaci věnující se sebeobraně, nevyučuje obrana plynovkou..........a takto by se dalo pokračovat. Koneckonců, kdo je důvěryhodnější? Ten, kdo omílá svoje (i zde vyvrácené) dojmy a trvá na své nepodložené "pravdě" nebo ten, kdo píše jen o svých OSOBNÍCH zkušenostech a zároveň doporučuje si o sebeobraně, případně dalších informacích diverzifikovat zdroje (pro tebe poptat se i jinde než v tomto vláknu)?
Nemusí být člověk velkým mudrcem, aby tušil, kdo je tu za vola............
A uz je to tu znova.........vsiml sis, mily Bigglesi, ze vsechno, co tu soustavne zvracis na mou adresu, se da aplikovat i otocene? On totiz jen hlupak neposloucha, co ten druhy rika a to je presne Tvuj pripad. Jsi jen machyrek a to je vse - ja jsem o tom mluvil s hromadou lidi a reknu Ti, ze se zatim nenasel nikdo mimo tohle forum, kdo by podporil Tvuj nazor. Staci vylezt z mist na internetu, kde se schazeji "lide" tehle Tvoji sorty (jako je treba tohle forum) a hned uvidis, jak se nazor lidi ma :lol:

Takze uz se tesim, az zas prilezes a vyblejes mi tu znovu to, co uz tu blejes pres 100 stran, s tim volem jsi to vystihl dokonale :wink:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 05 kvě 2011 15:54

SBSkar mal samozrejme ostru, ale v kalibri 7,65 FMJ - zlodejom len tak preleteli jak cez maslo, vdaka svojej velkej prieraznosti, a netrafili ziadnu vitalnu zonu + mal mozno nieco snupnute :? A nakoniec to prezil :lol: Samozrejme ho v nemocnici davali dokopy, a hned odtial putoval za mreze :D Ale chudak SBSkar schytal 3 rany a uz mu nevedeli pomoct... Vela ludi si totiz mysli ze ked do niekoho streia s ostrou tak v momente ide k zemi a hotovo, vystrel z ostrej ako bozi zasah, no niekedy nepomoze ani cely zasobnik, utocnik este pribehne a nozom vas postekli kludne aj s 15 dierami v sebe :lol: (Samozrejme extrem pripady, nie kazdy chodi nafetovany a nadopovany adrenalinom... aj ked pri prepade ten adrenalin urcite stupne :D )
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 05 kvě 2011 16:14

No jednoduše se netrefil, pokud ta kulka jen trochu lízne žebro nebo nohu, není problém to rozchodit i bez doktorů.....
Leon5216 píše: Vela ludi si totiz mysli ze ked do niekoho streia s ostrou tak v momente ide k zemi a hotovo, vystrel z ostrej ako bozi zasah, no niekedy nepomoze ani cely zasobnik, utocnik este pribehne a nozom vas postekli kludne aj s 15 dierami v sebe
To je pravda, když používáte zaběhlé a slabé ráže, myslím, že když už u sebe nosím ostrej kvér, tak by to měla být aspoň .500 nebo .50 AE, za minimum považuji .357 magnum.....

Myslím si, že když u do někoho střílíte je už u soudu docela u prdele čím, ne? A taková utrhnutá ruka nebo noha se už rozchodit nedá..... Zase to berte s nadhledem, samozřejmě nebudu střílet kulometem Maxim na bezdomovce, co mi přišel ukrást noviny ze schránky, ok?

Také jsem vyvinul teorii, že zastavovací síla nábojů by se měla rozdělovat do jednotlivých zemí jinak, protože lidé mívají rozdílnou tělesnou stavbu (nejsem rasista). Například pro stř. Evropu a třeba Japonsko je docela dostačující ráže 9mm. Protože lidé mají průměrnou tělesnou stavbu. Pro USA je ideální revolverová .38 nebo .357, popř. .45 ACP a pro Rusko a země východní Evropy, kde jsou lidé řekněme nejsilnější těl. stavby, třeba náboje o velké ráži .44, .357 nebo náboje s velkou průbojností 7,62x25 Tokarev, atp......

Obecný zastavovací účinek střely by podle mě neměl jít pod 100J, například malorážkové pistole jsou poměrně nevyhovující. Obecně malorážka je v B a C jen proto, že je moc silná pro volný prodej od 18 let, ale je přitom i docela slabá a nedostačující pro sebeobranu.

Samozřejmě, toto je můj názor, určitě není správný, ale vždy je lepší aby síla zbraně převyšovala mez, než aby se střely od útočníka odrážely.....jsem zvědav, jak na takovéto zhovadilosti, co vymýšlím, budete reagovat......
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 05 kvě 2011 16:21

Oprav si tabulku,"nejsilnější" lidé jsou přece v USA :lol:
Obrázek

Uvádí se tu několikrát vyšší pálivost oproti pepřovým sprejům.
Tekutina ve spreji má 2 000 000 jednotek SHU.
Pepřové náboje,jak někdo uváděl, mají 15 000 000 jednotek.

Krystaly technického pepře v náboji mají tedy pálivost 7,5x vyšší.

Ale..
Krystaly technického pepře o objemu např. 1mm krychlový se "výstřelem" přemění pro začátek třeba na pouhý 1cm krychlový plynu tech.pepře(bude to mnohem více).
Pálivost částečky tohoto malého obláčku klesla 1000x ,na pouhých 15 000 SHU (asi jako krémžská hořčice).
Stejné se prejem.Každá částečka náplně má pálivost např. 2000 000 SHU.Když obsah spreje naředím 1000x,klesne pálivost každé částečky také tisíckrát.

Opravte mě pokud jsem to špatně pochopil.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 kvě 2011 18:04

Tak ja si dam tedy tu praci a napisu trochu delsi prispevek, ktery to uvede na pravou miru. Mimochodem se divim, ze nepriletel Biggles, kterej je prece takovej odbornik na vsechno, aby zkorigoval ty veci ohledne zastavovaciho ucinku razi.

@nicnetrefim: Opravdu smekam pred tou uzasnou uvahou, ale prijde mi, ze o terminalni balistice a psychologii jste toho asi moc nenacetl.

Vzdycky zboznuju, jak nekdo prijde a rekne, ze kdyz nekoho trefite .45 tak jde jistojiste okamzite na zem a ze 9mm je proste malo. Ze .357 magnum je minimum atd :) Uz jen to, ze srovnavate .38 s 9mm s tim, ze .38 je vetsi pecka.

Takze se na to podivame:

Ucinek strely v lidskem tele je dvojiho charakteru - psychologicky a biologicky. Osoba zasazena palnou zbrani prakticky vzdy jde k zemi kvuli psychologickemu ucinku - telo dostane ranu jak z dela a vi, ze bylo trefeno z palne zbrane, prakticky okamzite se kaci, protoze podvedomi telu rika, ze je v pr****. Stejny princip se deje v pripadech, kdy lide umiraji na kousnuti od hada i kdyz by bylo osetreno vcas - proste protoze psychika zapracuje, clovek se dostane do soku a je o mnoho blize smrti. Clovek zasazeny strelou tak z 90% pada k zemi nasledkem soku - To je take duvod, proc zfetovani lide jsou velice odolni proti palnym zbranim, psychicky sok jim moc nehrozi, bolest take ne a tak utoci dokud je nedohoni ucinky biologicke. Psychicky sok je kombinaci bolesti, osobniho faktoru (jak moc se clovek podvedome boji, ze bude trefen), a mnozstvi energie, kterou clovek pociti, ze prijal. Ta se meri takzvanou docasnou vyduti (temporal cavity) tela pri zasahu. U strel se to testuje tak, ze se vypali do balistickeho gelu a na zpomalenem zaberu se meri, jak siroce se pri vniku strely telo pri pruchodu vlny od rany docasne rozevre. Cim vetsi je tato vydut, tim vetsi sok pro telo a pro psychiku. Obecne ale plati, ze tento faktor neni tak dulezity jako bolest a osobni faktor - je tedy jasne, ze na razi pri psychickem nasledku zas tak moc nezalezi.

Pak mame ucinky biologicke - energie kterou strela predava je prakticky zanedbatelna. Neni prakticky mozne aby cloveka jdouciho dopredu strela svoji energii posadila na zadek. Jak pravi treti Newtonuv zakon, na kazdou silu existuje stejne silna ale opacne orientovana protisila (akce a reakce). Kdyz tedy vase zbran vysila strelu kupredu, tak Vas kopne do ruky naprosto stejnou silou, kterou kope tu strelu - rozdil je jen v tom, ze pazba zbrane tu silu rozlozi po mnohem vetsim povrchu vasi ruky a vy mate treba 70-130kg, kdezto ta strela jen par gramu. Z tohoto duvodu to s Vami ani pomalu nehne, kdeto kuli to vymrsti obrovskou rychlosti kupredu. Cast energie, ktera by se vam oprela do ruky se take ztrati tim, jak zbran nadskoci a jde defacto proti gravitaci. Kazdopadne kdyz by strela mela takovou silu, ze by nekoho posadila na zadek, muselo by to zakonite posadit na zadek i toho strelce - to je proste fyzikalni zakon. Muzeme tedy zapomenout na to, ze by strela predala nejak dostatecnou energii k tomu, aby clovek byl fyzicky zastaven - to proste par gramova strela u 70kg+ vaziciho telesa nema sanci zaridit.

Zastavit toho cloveka biologicky tedy muze jen tak, ze A) trefi letalni zonu B) vyradi pohybove ustroji. Pokud cloveku ustrelite koleno, uz k vam nedobehne. Pokud cloveku ustrelite hlavu, taky nedobehne. Vyhoda velkych razi je jen ta, ze maji proste vetsi sanci, ze trefi nebo alespon poskodi dulezite organy. Jsou totiz vetsi a daji vetsi pecku, sok je tedy rozsahlejsi. Neni to ale nijak extra brutalni rozdil. Faktor velke raze je proste ten, ze docasna vydut tela je vetsi, telem projde vetsi razova vlna a to zpusobi vetsi sok - je tedy pravdepodobnejsi, ze to prekona adrenalin a vyvola psychicky efekt (o kterem jsme mluvili) nebo ze tim, ze je vetsi proste spis zasahne nejakou dulezitou oblast.

Nic vic nic min v tom neni. Proto se rika, ze .22 zabiji ale nezastavuje. Kule je mala, rana je mala, docasna vydut je mala a clovek v adrenalinu treba nemusi si uvedomit, ze byl trefen. Mala kule ale ma tendenci se roztocit, potrhat organy - treba streva - tim zpusobit vnitrni zraneni a clovek umre az nekolik minut pote, co dokoncil utok a strelce treba zabil.

Rikat, ze .357 Magnum je proste jistota, ze cloveka zastavi, je jen fantasmagorie. Jsou to typicke americke kecy lidi, kteri proste miluji velke raze, protoze to vypada impozantne. Na obranu je nejlepsi vybrat si nejvetsi mozny kalibr, se kterym jste schopni pohodlne strilet vice strel rychle za sebou. Pokud si koupite .45ACP ale kazda rana vas kopne tak, ze dalsi zamirite az za vterinu, tak to neni dobry napad na obranu. Spolehat se jen na velkou razi je opravdu nesmysl, neexistuje zadna magicka raze, ktera by na 100% zastavila cloveka jedinou ranou.

Jo a mimochodem, nicnetrefim, Vase porovnani raze .38 Special a 9mm Luger je trosku mimo (nemyslim to zle). Naboj do .38 sice vypada vetsi ale raze je jen o 0.06mm sirsi a vykon je dokonce nizsi nez u 9mm Luger (drobne nuance zpusobene jinou laboraci jsou mozne, obecne je to ale mene vykonny naboj). Silnejsi laborace .38 jsou vetsinou kolem 300J, 9mm Luger chodi kolem 600J. Ta osmatricitka je sice vetsi ale to je proto, ze puvodne byl ten naboj konstruovan na cerny prach a tak musela byt ta hilzna vetsi. Bezdymaku se tam sype jen opravdu male mnozstvi, cela ta nabojnice je z vetsi casti prazdna.


@Kavy: Nonivamid urcite nema celych 15mega SHU, protoze 15 000 000 SHU ma uplne cisty capsaicin, nejpalivejsi latka, ktera byla objevena. NV bude mit tak kolem 10Mega. Sice mas pravdu v tom, ze po vystrelu se ta latka rozptyli, jenze zapominas, ze s plynovkou se v zadnem pripade nespoleha na jeden vystrel. U plynovky je potreba se pro maximalni jistotu snazit vypalit tolik naboju, kolik mi dovoli cas pri dane situaci. Kdyz vezmes, ze jeden naboj CS obsahuje asi tolik ucinne latky jako jeden CS sprej, pak abys uvolnil stejne mnozstvi te latky, musis sprejem nepretrzite strikat asi 5sec - za tu dobu vypalis z plynovky celych 14 ran a to mas i rezervu. Takze toho CS bude ve vzduchu 14x tolik. To rozptyleni uz tak hrozne neni. Jeden plynovkovej naboj je hodne oslaben tim rozptylenim, musis ale brat, ze ucinek se znasobuje pri kazdem vystrelu, kterych minimalne treba 4-5 stihnes behem mziku. A to jsme jen na zacatku uvah o rozptylovani tech chemikalii :)
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 05 kvě 2011 19:19

Pietro.Beretta píše:@nicnetrefim: Opravdu smekam pred tou uzasnou uvahou, ale prijde mi, ze o terminalni balistice a psychologii jste toho asi moc nenacetl.
To je fakt, nenačetl.....
Pietro.Beretta píše:Uz jen to, ze srovnavate .38 s 9mm s tim, ze .38 je vetsi pecka.
Ok, s nábojem .38 jsem se poměrně sekl.....

Pietro.Beretta píše:Ucinek strely v lidskem tele je dvojiho charakteru - psychologicky a biologicky. Osoba zasazena palnou zbrani prakticky vzdy jde k zemi kvuli psychologickemu ucinku - telo dostane ranu jak z dela a vi, ze bylo trefeno z palne zbrane, prakticky okamzite se kaci, protoze podvedomi telu rika, ze je v pr****. Stejny princip se deje v pripadech, kdy lide umiraji na kousnuti od hada i kdyz by bylo osetreno vcas - proste protoze psychika zapracuje, clovek se dostane do soku a je o mnoho blize smrti. Clovek zasazeny strelou tak z 90% pada k zemi nasledkem soku - To je take duvod, proc zfetovani lide jsou velice odolni proti palnym zbranim, psychicky sok jim moc nehrozi, bolest take ne a tak utoci dokud je nedohoni ucinky biologicke. Psychicky sok je kombinaci bolesti, osobniho faktoru (jak moc se clovek podvedome boji, ze bude trefen), a mnozstvi energie, kterou clovek pociti, ze prijal. Ta se meri takzvanou docasnou vyduti (temporal cavity) tela pri zasahu. U strel se to testuje tak, ze se vypali do balistickeho gelu a na zpomalenem zaberu se meri, jak siroce se pri vniku strely telo pri pruchodu vlny od rany docasne rozevre. Cim vetsi je tato vydut, tim vetsi sok pro telo a pro psychiku. Obecne ale plati, ze tento faktor neni tak dulezity jako bolest a osobni faktor - je tedy jasne, ze na razi pri psychickem nasledku zas tak moc nezalezi.
Vesměs jste tu řekl to samé, co já, akorát jste to převedl do psychologického hlediska, nejsem takový hlupák, abych nevěděl, jak reaguje tělo na nárazový šok, avšak neumím to popsat stejně "odborně" jako vy....

Pietro.Beretta píše:Zastavit toho cloveka biologicky tedy muze jen tak, ze A) trefi letalni zonu B) vyradi pohybove ustroji. Pokud cloveku ustrelite koleno, uz k vam nedobehne. Pokud cloveku ustrelite hlavu, taky nedobehne. Vyhoda velkych razi je jen ta, ze maji proste vetsi sanci, ze trefi nebo alespon poskodi dulezite organy. Jsou totiz vetsi a daji vetsi pecku, sok je tedy rozsahlejsi. Neni to ale nijak extra brutalni rozdil. Faktor velke raze je proste ten, ze docasna vydut tela je vetsi, telem projde vetsi razova vlna a to zpusobi vetsi sok - je tedy pravdepodobnejsi, ze to prekona adrenalin a vyvola psychicky efekt (o kterem jsme mluvili) nebo ze tim, ze je vetsi proste spis zasahne nejakou dulezitou oblast.
Neříkejte mi, že zásah .22kou je srovnatelný se zásahem střely .50 AE, když je zde rozdíl až 2000J, a navíc je energie přenášena na asi 3x tak velký povrch. Také jste zapomněl na možnost užití rozdílných typů střel, např. JHP.....

Navíc si nemyslím, že je na lidském těle těžké nezasáhnout nějakou nevitální zónu..... V případě:

Zásah do hlavy je podle mě jasný
Zásah do srdce je také jasný
Zásah do nohy - stehna - není možné aby kulka JHP v takovémto případě nenarušila stehenní kost a nevyřadila útočníka z pohybu
Zásah do ruky je v takovémto případě obdobný, ale útočníka nemusí zastavit
Zásah do plic, či krku je podle mě stejně účinný jako u nohy, útočník se jednoduše začne okamžitě dusit.....

Skutečně neúčinný zásah může nastat jen pokud se netrefíte.....

Ok, můj názor, podle vašeho příspěvku lze soudit, že máte zbrojní průkaz a vysokou školu, já jsem jen amatér.....
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 kvě 2011 19:50

Nesouvisi to s tim sice moc ale ano, mam vysokou skolu i zbrojni prukaz. Ten zbrojni prukaz ale mam i v podpisu :wink: takze "no surprise".

Na pouziti JHP jsem nezapomel ale schvalne jsem je vynechal, JHP totiz v CR na obranu nosit nesmite. Dokonce ji bez vyjimky nesmite ani nabyvat do vlastnictvi a to kvuli ustanoveni §4 pism. b) bodu 2. zakona c. 119/2002Sb o zbranich, ktery stanovy ze:
§ 4
Zbraněmi kategorie A jsou
b) střelivo
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,
Bohuzel, JHP je strela sokova, coz stanovi priloha zakona 119/2002Sb. o zbranich, jejiz druha cast bod 12. stanovi:
Šoková střela - jednotná střela, se špičkou ve tvaru komolého kužele, který je na vrcholu opatřen otevřenou válcovou dutinou, do které zasahuje část olověného jádra tvaru komolého kužele, plášť je na okrajích podélně naříznut.
Takze JHP jsem nezapocitaval schvalne :) Navic jsem nerikal, ze rana .50AE je stejna jako .22LR - rekl jsem, ze u psychickeho soku raze neznamena nijak extra brutalni rozdil, pravda tedy je, ze na naboj .50AE jsem pozapomel. Jenze opet se bavme o tom, ze Vami zminovana .45ACP ma porad energie kolem 600-700J, kdezto .50AE ma 2200J. Samozrejme ucinek .50 je ohromny hlavne diky tomu, ze razova vlna bude ohromne silna a tak muze vazne poskodit i organy, ktere primo ta kule netrefila. Presto ale plati presne to, co jsem rekl - ta kula vas neposadi na zadek, neodhodi vas na zada stejne jako neodhodila toho strelce, utrpite ale vyrazne vetsi sok a diky rozmerum a sile te kule bude pravdepodobnejsi, ze dojde ke smrtelnemu zraneni i organu, ktere ta kule primo netrefi. U .22LR to funguje jinak, zatimco .50AE je tak tezka, ze vami proleti jak maslem a zpusobi vam velkou diru a velky sok, .22LR je slaba a pri pruchodu kuzi ztraci stabilitu, takze se zacne ruzne tocit a trhat vsechno, co ji prijde do cesty, pak ve vas zustane. Princip je jiny.

Nerikal jsem, ze ta rana bude stejna. A pravda, s tou .50AE jste me trochu dostal, ani ve snu jsem nepredpokladal, ze by nekdo nosil tak mamuti razi na obranu. Kdyz se ale podivate na videa, kdy lide strili padesatkou, tak to s nimi pekne skubne, jaka je to drba - kdyz se napoprve netrefite, tak nez se otrepete, utocnik bude u Vas a mate nuz v zebrech.

S temi plicemi jste se spletl, je znam pripad, kdy vojak v USA vysypal nekolik ran z armadni .45 utocnikovi do hrudi, ten jeste utekl a pak se spolu potkali v nemocnici. Na poslednich zimnich olympijskyc hrach dokonce jeden bezkar dobehl cely zavod (nebo mozna jen jeho velkou cast, uz se nepamatuji) s pneumotoraxem, takze s temi plicemi to tak horke nebude....

EDIT: Jo jeste jsem chtel rict, ze to neni o tom, ze bych to ja "prevedl do psychologickeho hlediska". Naopak, psychologicky ucinek strel na cloveka je mnohdy daleko dulezitejsi nez ten biologicky a to nemyslim z hlediska zraneni ale z hlediska schopnosti okamziteho vyrazeni utocnika z boje. Ta strela ho je schopna snadno zabit ale nemusi ho zabit tak rychle, aby Vam uz nestihl ublizit - ten psychologicky efekt ho ale zastavi urcite, pokud se Vam podari ho vyvolat!
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 05 kvě 2011 20:32

O JHP jste se zmínit mohl, nikde sem netvrdil, že se jedná pouze o zákonech a útoku na střelce v ČR. Také jsem se nikde nezmiňoval o tom, že výstřel útočníka posadí na zadek, pokud sledujete současné filmy, tak můžete zjistit, že ani tam už to není moc k vidění......

Zastavovacím účinkem nemyslím kinetický účinek na člověka, měl jsem na mysli, to, jaká ráže je nejvhodnější pro sebeobranu, aby na útočníkovi zanechala co největší šokové a tím pádem i psychické následky.
Pietro.Beretta píše:Nerikal jsem, ze ta rana bude stejna. A pravda, s tou .50AE jste me trochu dostal, ani ve snu jsem nepredpokladal, ze by nekdo nosil tak mamuti razi na obranu. Kdyz se ale podivate na videa, kdy lide strili padesatkou, tak to s nimi pekne skubne, jaka je to drba - kdyz se napoprve netrefite, tak nez se otrepete, utocnik bude u Vas a mate nuz v zebrech.
Proč ne, takováto ráže by mi vyhovovala :lol: a myslím, že pokud bych něco takového nosil, tak bych si s kvérem nejprve vystřelil pár ran na střelnici, ať vím, co od toho čekat, já osobně byl při první střelbě z větší ráže dost nervózní.... takže když už člověk to cuknutí čeká, tak zbraň pořádně uchopí a co nejrychleji si zajistí vhodný postoj, což je otázka vteřiny......

Co je podle mě při sebeobraně nejdůležitější, je udržovat si od útočníků dostatečný odstup. Takže když jdete temnou uličkou a vidíte před sebou podezřelého člověka, tak si rozepnete pouzdro a natáhnete náboj do komory. V případě, že zaregistrujete, že se k vám útočník přibližuje vytasíte zbraň a pokusíte se co nejrychleji stanovit dané faktory: Má zbraň? Střelnou, bodnou? Jakou rychlostí se blíží, atp.... Důležité je, že vy máte daleko víc času, protože doba, za kterou útočník doběhne, napřáhne se a bodne vás (v případě užití nože) je mnohonásobně delší, než doba, za kterou vy zmáčknete spoušť...... V případě, že do něj vystřelím jen jedinou ránu ze zbraně ráže .50 AE a trefím se, je jisté, že už mě dál ohrozit nemůže... protože téměř v každém případě zásahu vitální i nevitální zóny ho to určitě zraní natolik, že to tělo již nerozchodí.....

Samozřejmě je tohle POUZE teorie a může se stát hafo různých věcí, které mohou vyústit v mou smrt....můžu se posrat strachy, můžu přemýšlet hodně pomalu, situace může probíhat úplně jinak, atp...

No o sebeobraně ale hovno vím a teď jsem už úplně jinde, tohle je téma o plynovkách, ale když už jsem to napsal, tak to tu můžu nechat, ne..... :?
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 kvě 2011 20:36

nicnetrefim píše:Takže když jdete temnou uličkou a vidíte před sebou podezřelého člověka, tak si rozepnete pouzdro a natáhnete náboj do komory.
Tak ten naboj v komore uz rovnou noste, abyste to nemusel natahovat az "v poli".
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 05 kvě 2011 20:49

Jak dlouho máš zbroják ?
Vyndavat a natahovat zbraň když uvidí divného člověka?
Dávat takový rady člověku který nemá ani páru,by neměl nikdo kdo má svědomí :(

Mimochodem,nebylo to tu původně o plynovkách ?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 05 kvě 2011 21:34

Tak když vynechám, že téma je o plynovkách, tak musím uznat, že nad takovým odborným zápalem jsem se poměrně dobře pobavil.
Pro začátek si pánové proberte třeba Marshallův index (není jediným možným ukazatelem), a pak mudrujte........
A věru není viditelně ani VŠ ani zbroják (pokud vůbec aspoň jedno z toho je) znakem inteligence...............
edit: Drobnost k rozptylu chemikálií. Skutečně při OBRANNÉ situaci nestihne člověk vystřílet 4, 5 nebo dokonce víc patron. V reálu bude člověk rád za dvě (druhá nejspíš padne v "klinči").
Naposledy upravil(a) Biggles dne 05 kvě 2011 21:44, celkem upraveno 1 x.
nicnetrefim
Příspěvky: 100
Registrován: 30 dub 2011 16:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od nicnetrefim » 05 kvě 2011 21:44

Kavy píše:Vyndavat a natahovat zbraň když uvidí divného člověka?
Dávat takový rady člověku který nemá ani páru,by neměl nikdo kdo má svědomí

Mimochodem,nebylo to tu původně o plynovkách ?
No, pokud se už vyskytuji v nějaké od pohledu nebezpečné prostředí není na škodu nosit zbraň nabitou, tedy s nábojem v komoře. Ale nosit zbraň s nábojem v komoře stále se mi nezdá zrovna dvakrát bezpečné......pokud si tedy nechcete při řazení v autě prostřelit nohu......

Vyndávat a natahovat závěr, když vidím podezřelého člověka zní dost ujedě, uznávám, ale myslím to tak, že v případě, že se pohybuji někde, kde se můžete s někým takovým dostat do kontaktu je lepší mít zbraň připravenou a nehledat s kudlou pod krkem náboje po kapsách.......
Biggles píše:Tak když vynechám, že téma je o plynovkách, tak musím uznat, že nad takovým odborným zápalem jsem se poměrně dobře pobavil.
Pro začátek si pánové proberte třeba Marshallův index (není jediným možným ukazatelem), a pak mudrujte........
A věru není viditelně ani VŠ ani zbroják (pokud vůbec aspoň jedno z toho je) znakem inteligence...............
Děkuji......a jsem rád že sem přišel další "profesionál"
Ano bylo to o plynovkách, tohle je už dost mimo, takže s tím chci skončit.......

Všem děkuji za jejich názory.....
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 05 kvě 2011 21:46

Člověk nemusí být hned "profesionál". Stačí používat mozek. Bohužel činnost v dnešní populaci zřídka vídaná.........
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od drát » 05 kvě 2011 22:07

Jak to říkal pan Wolf ?
http://forum.gunshop.cz/plynove-pistole ... ml#p178221 docela zajímavé čtení 8)
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Odpovědět