Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 dub 2011 15:04

Sam vidis, ze to tak neni - ja sam se ZP nebranim, za necele dva tydny ho delam, mam zaplacenou a zamluvenou zbran, trezor a jiz nekolik volne prodejnych zbrani. Budu delat A,B,E, takze povoleni k noseni take bude. Delam to proste proto, ze mam rad zbrane a tak je chci, tecka. Nejsem sam a nejsem ani prvni, kdo muze nosit ale nechce. Vubec to neni o pohodli (noseni plynovky je stejne nepohodlne jako noseni ostre) ale o tom, ze se proste necitim tolik ohrozen ale naproti tomu mam nedobre zkusenosti s urady a vim, ze spravedlnosti se v tomhle state clovek moc nedovola.

Ja vim, ze jsem to ja, kdo rozhoduje o tom, zda strilet nebo ne - naproti tomu jsem to take ja, kdo vi, ze neexistuji jen 2 druhy situaci - A) situace vyzadujici totalni nasazeni, tedy i strelbu z ostre, B) situace, ktere se zvladnou "jen tak" bez niceho. Vidis to hrozne cernobile - bud je to tak v hajzlu, ze to jinak nez ostrou nejde, nebo je to v "pohode". Ja myslim, ze jsou i situace mezi, kde to neozbrojen nezvladnes ale zase ostra Te jistojiste posle za mrize. V takovych situacich Ti ale zridkakdy jde o zivot a tedy je treba hledat kompromis. Nehodlam tedy nosit ostrou na sitauace A, plynovky na situace mezi a obusek pro pripady "co kdyby".

Ja nevychazim z zadne premisy o okamzite strelbe - naproti tomu se mi zda, ze Ty vychazis z premisy, ze plynovka nikdy nemuze pomoct, proto je nutne nosit ostrou... To je prece hloupost. A mimochodem, vetsina lidi, ktere znam, nosi alespon peprovy sprej.

Stejne jako ja to vidi vsichni ti, kteri ve svych ostrych kverech nosi prvni tri/dve/ctyry rany gumovky, pepraky a podobne a az pak ostre naboje. Nerikej, ze vsichni ti, kteri nenosi zbrane jsou pohodlni nebo lehkovazni - neni to pravda, jen ten cely problem vidi jinak a neciti se tak ohrozeni, je chyba sklouzavat k tomu, ze Tvuj nazor je 100% pravda - kazdy pravdu vidi jinak a to musis respektovat...


ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Plynové pistole

Příspěvek od BlackAdder » 11 dub 2011 15:32

já si naopak myslím, že jsem se trefil - nenosíš (nebudeš nosit), protože jsi usoudil, že pravděpodobnost, že budeš ostrou potřebovat, je příliš malá; že to, co tě může potkat, vyřešíš plynovkou. Je to podobná skupina, jako ti, co usoudili, že jim budou stačit pěsti, nebo že prostě vždycky utečou. Já neříkám, že to je špatně.

Já to rozhodně nevidím černobíle, nevím jak jinak to mám popsat, aby to bylo dobře pochopeno: prostě pokud mám ostrou tak ji podle závažnosti svého ohrožení použiju třeba takto (jen ilustračně): vůbec netasím - sáhnu na ni, připraven tasit - tasím (tzn hrozba zbraní) - vystřelím do vzduchu - vystřelím útočníkovi pod nohy - střelím ho mimo vitální zóny - střelím ho kamkoliv, abych ho zastavil. Takže to není jen netasit - tasit+(při)zabít.
Nebo ještě jinak, pokud se spolehnu na plynovku, že umí útočníka zastavit bez trvalých následků na jeho zdraví tak to můžeš s ostrou taky, jenže tam kde plynovka nezabere (z nějakého důvodu) tak ti ostrá pořád dává možnost "zatáhnout za záchrannou brzdu". Argumenty o nevhodnosti použití ostré z důvodů možnosti zranění nezúčastněných osob znám, ale myslím si že jsou liché
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 dub 2011 15:49

Ja vesmes souhlasim s tim, co pises - jen s jednou vyhradou...
Nebo ještě jinak, pokud se spolehnu na plynovku, že umí útočníka zastavit bez trvalých následků na jeho zdraví tak to můžeš s ostrou taky...
No ja teda slysel o poskozenem oku a rozsudku na 6let za pokus o vrazdu, taky jsem slysel o prostrelene noze a nekolikaletem vezeni od jednoho prodejce zbrani, pak jsem slysel o prostrelene ruce a varleti a 4.5 letem vezeni a urcite bychom vymysleli mnohem vic...

Ja si myslim, ze to za to nestoji - Ty ano. Zalezi na posouzeni kazdeho z nas :) a ja Ti v noseni fakt fandim...treba jednou pan soudce nejvyssiho soudu Pavel Šámal, ktery byl v televizi kvuli rozsudku proti Karlu Bastovi, vystoupi v telce znovu a rekne, ze jejich politika prilisneho trestani sebeobrany zbrani byla naprd a odted zkusi liberalni pristup - pak zacnu z trezoru rano brat CZ 75 Compact a ne Atak Zoraki 914.....do te doby (ktera si myslim, ze jen tak nenastane) vsak budu sahat po te Zoraki.

At uz je ale nazor na vec jakykoliv, rozhodne to nedava nikomu pravo chodit a cilene prudit....to se snad shodnem ne? Je to asi jako prijit na forum o Alfa Romeo a rikat, ze italsky auta jsou nespolehlivy a koupit je muze jen kreten...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 11 dub 2011 17:25

Tebou citované případy jsou opětovně použité nesmyslně. Ohledně vystřeleného oka NS rozhodoval o tom, zda-li se jedná o zabití či vraždu ve stádiu pokusu, tedy nikoliv, zda-li se jednalo o NO/KN (to už bylo dávno vyřešené). A můžeme se přít v rámci hospodskejch keců, jestli je to správně či nikoli. Nicméně se dá obecně říci, že střílet do auta není o nutnosti dotyčného vypnout, abych nebyl vypnut já. Případ "varlete" tuším ještě není u konce a co kdo kde povídal je irelevantní (byť by to byl prodejce atomový bomby).
Přesně na tomto tvém příspěvku je zcela jasně vidět, že netušíš o čem píšeš a nejsi schopen zasadit události do širších souvislostí. Tak je to bohužel u drtivé většiny tvých příspěvků.
edit: Ohledně tvejch opětovnejch keců o prudění. Troufám si tvrdit, že byť použití plynovky v rámci sebeobrany nepovažuju za nejšťastnější, tak jsem zde podal mnohem víc podložených informací než celá "klika plynovejch zabijáků".
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 dub 2011 17:33

Az na to, frajirku, ze jedinej, kdo se tu snazi pusobit jako "zabijak" jsi Ty.... vsichni zdejsi plynovkari se na rozdil od Tebe jako "zabijaci" pusobit nesnazej.

Na Tobe je presne videt, jak jsi namachrovanej a citis se desne na vysi oproti lidem, kteri nosi plynovky - pritom udelat si ZP a koupit kver neni nic tezkyho, ze to zvladnou i lidi tehle Tvoji sorty... Jen me tesi, ze Tva mentalni kapacita Ti nedovoluje videt veci objektivne, takze netrpis, protoze zijes ve svete, kde mas vzdy pravdu :-)

Dal uz Tvoji nicotnost komentovat nehodlam....lide, kteri toto ctou pravidelne uz stejne tusi, co jsi vlastne zac...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 15 dub 2011 19:20

Tak pro všechny nedočkavce: M906ka už mi dorazila, je příjemně malá. Měla jsem objednanou černou verzi. Na Colosus.cz jsou fotky s černým ústím hlavně a vyhazovačem. Moje pistole má stříbrné ústí hlavně se závitem pro nástavec a stříbrným překrytím vyhazovače nábojnice (nebo jak se tomu říká). Zkusila jsem ji rozložit a složit. Nebyla promaštěná jak psal Leon, jen tak decentně promazaná. Horší bylo vrátit čep pojistky, ale po chvíli jsem se i s tím poprala. Jen se čep odřel od černé barvy.
Dnes jsem si odsud objednala čistící sadu pro 9ky, náboje mám poplašné a 45mg pepřáky Wadie, Umarexy neměli ani tady ani u Kachlíka ve Brně. Asi počkám na tu čistící sadu (stejně má být o víkendu hnusně) a na Čarodějky a picnu nějakou čarodějnici. Ten večer budou stejně všichni piclí, tak to by bylo, abych si nepicla. :mrgreen:
Přílohy
srovnani3.jpg
srovnani2.jpg
srovnani1.jpg
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 15 dub 2011 19:22

Ne, že by měl Makarov hlaveň tak šejdrem, jen se projevilo zkreslení úhlu objektivu vůči naklonění zbraně.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 15 dub 2011 20:53

už jsem se lekl, že by střílel do boku :D
Uživatelský avatar
Achtung Gas !
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2011 19:07

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Achtung Gas ! » 16 dub 2011 19:19

wariat.38 píše:už jsem se lekl, že by střílel do boku :D

U plynovky to není vůbec žádný problém, a to i přesto, že má dokonale rovnou hlaveň:

Viz. tady toto video od Leona 5216

Jak jsem již dříve uvedl, vítr i velmi mírný vánek je velký nepřítel plynovky ! :shock: :roll: :shock:

Nebo ne ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wo3
Příspěvky: 115
Registrován: 02 bře 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wo3 » 17 dub 2011 10:06

To mohu potvrdit, a střílet plynovkou proti větru nedoporučuji nikomu :lol:
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 17 dub 2011 22:49

Myslím, že proti větru nedoporučuje střílet žádný plynovkář :D ale s větrem mají problém i RPG7 a to jsou řádné bomby :twisted:
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 26 dub 2011 20:31

Nemate niekto predstavu ako natrepat v domacich podmienkach do revolveru pruzinu? Rozobral som Bruni olympic, a ma to tak nehorazne tvrdu udernu pruzinu, ze niesom schopny ju ani prstami stlacit... a potrebujem ju tak na polovicnu dlzku aky som ju tam narval, nonsens :D Mam uplne zviazane ruky, len zakladne naradie, ziaden zverak kde bych si to upol, tak to tam len tak na kolene rvem kombinackami, kladivom, stolarskymi svorkami atd. :D A ani bohovi, nic, neda sa :evil: Mat tak pruzinovy stahovak... uz sa tu s tym skoro tyzden jedujem, kazdy den to pol hodinu skusam, do krajnosti sa pri tom najedujem, hodim vsetko do kosa :D A potom to z kosa vyberam, odlozim do suflika a "zajtra sa snad podari" ale uz som stratil nadej :D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 26 dub 2011 21:31

Tak s tímhle problémem jsem se taky natrápil :lol:
Potom jsem vzal starý šroubovák,v hrotu vybrousil jakousi vydličku,aby padnul přes vodící tyčku.
Šlo to překvapivě snadno,protože pružina ani takto upravený šroubovák nemůžou z tyčky nikam seskočit.

Revolver jsem rozebral ,abych vyzkoušel jinou bicí pružinu.Původní je nesmyslně tvrdá.Nenašel jsem ale vhodnou náhradu a původní jsem nechtěl postupně krátit až do nefunkčnosti.
Přílohy
Bruni Olympic 6.jpg
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 28 dub 2011 19:50

To znám :D Když to nejde kladivem tak máš malý kladivo :D Ne, budeš muset sehnat kamaráda, co má v garáži svěrák, protože bez toho to nepůjde... :? Taky jsem kdysi měl tenhle problém s půjčeným Bruni Magnum... Vlastně ani nechápu jak ta slitina hovnokovu může vydržet napětí tak silné pružiny :lol:

Úprava 18:51hod Ha! Můj mizerný intertet mi neukázal zprávu Kavyho :D Takže se omlouvám, že jsem vůbec reagoval :oops:
adamfik
Příspěvky: 1
Registrován: 28 dub 2011 21:14

Re: Plynové pistole

Příspěvek od adamfik » 28 dub 2011 21:22

Mám doma plynový revolvet IWG Kurier ( http://www.sebeobrana.atlasobchod.cz/at ... urier.html )
Patří k němu i nástavec na odpalování pyrotechniky. Napadlo mě, jestli by nešel vytvořit umělý projektil, který by se nasazoval a odpaloval z toho nástavce popř. jakou by mohl mít účinnost.
Odpovědět