Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 17 úno 2007 19:33

Lita to vsude mozne, stejne jako i z jinych strelnych zbrani mas na ruce stopy strelneho prachu. Taky sem uz poucen po strelbe z plynovky. Jednou sem se promnul oko a to teprve bylo neco...

Ja se snazim tu zbran vycistit hned co to jde. Dokonce i po strileni slepymi naboji to neskutecne smrdi. Nak


CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
bartus

Příspěvek od bartus » 17 úno 2007 19:51

Já jsem bohužel nikdy nepřišel na to, jak u revolveru vyčistit hlaveň, kartáčkem jdou projet komory, ale hlaveň díky přepážce nikoliv.
Oldřich
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2006 18:59
Bydliště: Rudná u Prahy

Příspěvek od Oldřich » 17 úno 2007 20:27

Já jsem hlaveň prostřík brunoxem nechal působit a pak vytřel hadříkem na vytěráku ze předu a od válce haříkem na zahnutým drátu. Nebylo to zbavené usazenin dokonale, ale mě to stačilo.
Jeden z nejhezčích pohledů na svět je přez mířidla zbraně.!!Z té správné strany!!
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 17 úno 2007 20:37

Ja k ni dostal cistici kartacek nylonovy a celkem to s nim jde. I pres tu prepazku. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 úno 2007 09:15

Oldřich píše:U revolveru to lítá mezi válcem a hlavní a asi nemusí být krystalky úplně rozbité, jelikož neprošli hlavní, kde je rozbije extraktor :?: . U pistole se plyn cpe všema škvírama (záchyt závěru a zásobníku, z výhoz. okýnka otvorem pro spoušt atd).
co je to extraktor???? Vždycky jsem měl za to že je to vytahovač....
Oldřich
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2006 18:59
Bydliště: Rudná u Prahy

Příspěvek od Oldřich » 18 úno 2007 09:35

V některých článcích o plynovkách se jako extraktor označovala ta přepážka v hlavni.
Jeden z nejhezčích pohledů na svět je přez mířidla zbraně.!!Z té správné strany!!
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 úno 2007 10:10

V tom případě ty články psal nějakej trouba neznající ani základy odborné terminologie, no ani se tomu nedivím.
Ono by stačilo kdyby si to přeložil z angličtiny.......
Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 úno 2007 10:22

Nojo,to j docela logický,že se ta plynovka musí vyčistit. Fakt nikdo nevíte nic o plynovkách a výrobcích obecně od značky "Blow"?
Oldřich
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2006 18:59
Bydliště: Rudná u Prahy

Příspěvek od Oldřich » 18 úno 2007 11:05

Možná to mysleli, jako vytahovač plynu :lol: . Já už to radši ve spojení s přepážkou radši používat nebudu :oops: .
Jeden z nejhezčích pohledů na svět je přez mířidla zbraně.!!Z té správné strany!!
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 úno 2007 11:48

:) A myslíš že tam ta přepážka je kvůli tomu aby se o to tříštily krystalky? Já jsem si vždycky myslel že je to takový rádobyřešení aby z toho nešel vystřelit ostrej náboj.
Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 úno 2007 11:54

alfonss: když to vezmeš z druhý strany,tak přepážka bránící vystřelit ostrej náboj z plynovky je dost směšná. Páč to by mohl udělat jedině totální magor,kterej si potřebuje upravit design svejch rukou. Ani ty nejdražší plynovky nikdy nebudou vyrobený ze slitin,který by se byť vzdáleně kvalitou a odolností blížily těm,ze kterých se vyrábí ostrý. Plynovka v podstatě už jenom svojí podstatou vylučuje možnost naládovat to ostrýma....
thrax

Příspěvek od thrax » 18 úno 2007 12:42

Když dovolíte,přidám i svou trošku do mlýna-
Před mnoha léty koupil jsem si malilinkatý revolvírek Little Joe a nikdy jsem ho neodkládal.Dal se nosit v kapse od košile a vůbec všude možně.
Když pak po asi šesti létech nošení došlo na jeho použití,tak první rána nevyšla vůbec,další udělala takový malý směšný obláček a jelikož byl útočník takový blbec,že běžel proti mně,tak si ten další obláček celkem vychutnal.Well-co z toho vyplývá?Plynovkou nehrozit ale rovnou střílet,vystřílet všechno co máte na útočníka,protože nic nestrefujete,ale děláte oblak.Takže plynovka má mít co největší ráži a co nejvíc nábojů a přitom musí být tak malá,abyste ji měli při ruce až na to dojde.
Oldřich
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2006 18:59
Bydliště: Rudná u Prahy

Příspěvek od Oldřich » 18 úno 2007 12:51

Najdou se i takový kutilové. Mám pocit, že se někdo na netu ptal je-li to možný "plynovka+ostrej náboj" :shock: . Já myslim, že je tam přepážka z obou důvodů.U větších pistolí, ještě možná pomáhá v pohybu závěru vzad=větší tlak na náojnici po výstřelu. Beretta 92 od Bruni, má ještě navíc v hlavni takovou matku, zmenšující průměr hlavně. když jsem jí vyšrouboval, tak nepřetahovala.
Jeden z nejhezčích pohledů na svět je přez mířidla zbraně.!!Z té správné strany!!
Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 úno 2007 13:11

thrax píše:Když dovolíte,přidám i svou trošku do mlýna-
Před mnoha léty koupil jsem si malilinkatý revolvírek Little Joe a nikdy jsem ho neodkládal.Dal se nosit v kapse od košile a vůbec všude možně.
Když pak po asi šesti létech nošení došlo na jeho použití,tak první rána nevyšla vůbec,další udělala takový malý směšný obláček a jelikož byl útočník takový blbec,že běžel proti mně,tak si ten další obláček celkem vychutnal.Well-co z toho vyplývá?Plynovkou nehrozit ale rovnou střílet,vystřílet všechno co máte na útočníka,protože nic nestrefujete,ale děláte oblak.Takže plynovka má mít co největší ráži a co nejvíc nábojů a přitom musí být tak malá,abyste ji měli při ruce až na to dojde.
Jasně,souhlasim. S plynovkou se nedá vystřelit jeden náboj a čekat,co to udělá.....možná tak na jeden,jedenapůl metru. Taky dost záleží na použitým náboji. Ten "psí" s trojnásobnou dávkou cayenskýho pepře určitě po dvou třech ranách spolehlivě odradí....
Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 úno 2007 13:48

Oldřich píše:Najdou se i takový kutilové. Mám pocit, že se někdo na netu ptal je-li to možný "plynovka+ostrej náboj" :shock: . Já myslim, že je tam přepážka z obou důvodů.U větších pistolí, ještě možná pomáhá v pohybu závěru vzad=větší tlak na náojnici po výstřelu. Beretta 92 od Bruni, má ještě navíc v hlavni takovou matku, zmenšující průměr hlavně. když jsem jí vyšrouboval, tak nepřetahovala.
se slovem "kutilové" bych byl velmi opatrnej. Tohle může napadnout leda nějakýho osmahlýho gengstra z Chánova s nedokončeným základním vzděláním...
Odpovědět