Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 11 úno 2011 13:08

gremlin101 píše:Ještě dotaz, př. když příjdete se zbraní domů, vyndáte ze zásobníku všechny náboje a zase ráno když si zbraň berete zásobník naládujete? Nebo necháváte zásobník přez noc naplněn? Pro pružinu to není zrovna moc dobré, ale denně plnit a vyprazdňovat zásobník mi příjde trožku jako opruz. Což by byla další výhoda pro revolver, tam se člověk nemusí o nic starat..
U kvalitnejsich zbrani to nevadi, jedine Kimar s tym mal problem, ze boli pruziny prisilne a praskali botky na zasobnikoch. Ja mam Zoraki 906 naladovanu stale v sufliku, aby bola "po ruke" aj ked niekam idem len ju hodim do vacku a hotovo :D Ale tak priznam sa, nevydrzim sa s tym nehrat :-D Cize raz za cas si ju rozoberiem :D ale napriklad v Zoraki 914 som mal naboje velmi dlho, to sa mi nechcelo 14 nabojov vyberat a davat spat :-D A po 2 rokoch je zasobnik stale fit :wink:

A este pridam moju poslednu skusenost, skopirujem z bratskeho fora
"Ja som zas vypozoroval, ze Zoraki 906 sa seka s UMAREX slepymi. Na kazdy zasobnik pripadne 1-2 zaseky, co je pri pocte 7 ran dost zle... Naopak s nabojmi Sellier Bellot kludne 4 zasobniky za sebou, ani naznak zaseknutia... a hned jak tam dam umarexy je to nepouzitelne... neviem, neviem co robia s tymi umarexami v poslednej dobe, skusim ich kompletne premerat sublerou ci su tam nejake odlisnosti voci Sellier Bellot.. len jedna vec ma trapi, ze obranne 120mg nonivamid mam tiez umarex :-D ale uz vyse roka stare, cize vtedy boli umarexy este mozno dobre... lebo co pamatam umarexy boli vzdy spicka, a len v poslednej dobe s nimi malo par ludi problem"


Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 11 úno 2011 13:43

Leon5216: někde jsem tu dával odkaz, že 120 mg pepř měla začít dělat i značka Wadie, takže Vy tj. pořád velký šťastlivci na Slovensku se možná dočkáte a na rozdíl tady od nás. K alespoň odzkoušení. Jen aby to nebylo z louže pod okap.
Já mám poslední dobou už také jisté podezření, že právě může být riziko v honbě za co nejvyšší dávkou dráždivé látky v 1 náboji tj. na 1 výstřel (viz také poslední dotaz ohledně 220 mg CN) a aby se to vešlo do náboje a ve vztahu k použité prachové směsi ... a když něco výrobci uteče, tak je riziko problému na světě protože už to ta směs neutáhne.
Možná ten problém je lépe vidět na ráži 8 mm, která se a jak jsem se dočetl stala leckde silně nežádoucí (Německo), právě kvůli možným předělávkám plynovek na ostré. Takže proto byla nově vymyšlená náhrada v .315 což ale, pro majitele plynovky na obranu, je krok silně zpět.

Prostým srovnáním velikostí obou nábojů lze totiž dovodit, proč asi tak pro ráži 8 mm ještě seženu ten náboj alespoň s 45 mg pepře (je jako max. z nabídky povolený v Česku), ale pro náhradu tj. pro ráži .315 už jen tu asi poloviční gramáž 20 mg:
ráže.jpg
tím pádem jsou a žel ve výběru odepsaný jinak slušně se tvářící menší pistole plynovky od Rohm a s malou až menší kapacitou zásobníku, protože uklidňující komentáře ve smyslu, že i s ráží .315 to prý dostatečně na efekt práská tj. práská jako poplašňák ... je a žel až příliš slabá náplast :(
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 12 úno 2011 08:22

V čem je jednodužší předělávat plynovku 8mm než 9mm na ostrou ?
Podobné kraviny pochopitelně nemám zapotřebí vyrábět,ale zajímá mě to.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 12 úno 2011 09:27

Zdroje naznačují konkrétní ostré střelivo a které bylo u 8 mm plynovek potom používáno. Jaksi bezpečně a i to je přece velmi cenná informace.
Určitě záleží také na konkrétních(!) plynovkách samotných, které nelze házet všechny do jednoho pytle. Viz vůbec charakter s odpuštěním naivní otázky tj. co a jak se ptáš. Myslím plynovky, které té předělávce byly a u této ráže jaksi více nakloněný. Než je tomu obecně u nových plynovek dnes. Tj. příznivě nakloněný plynovky i použitými ocelovými díly na patřičných místech a s možností zpět překlenout výrobcem provedený úpravy a které plynovku udělaly právě tou plynovkou. To vše i s náboji odzkoušeno. A v patřičných skupinách lidí, prý ohrožujících bezpečnost, jako takový "technologický" postup známo.
Takže v rámci zostřeného boje proti kriminalitě a terorismu přišla i patřičná opatření a zdůrazňuji to množné číslo. Třeba ve starých a více ocelových německých plynovkách honěný nejsem, ale příkladem ruský 8 mm Makarov (o který jsem se jako o plynovku zajímal a kterým je dnes v ostré předělávce prý vyzbrojeno londýnské podsvětí) byl potichu v Česku stažen z nabídky ... a dokonale zapomeňte, že něco takového vůbec kdy existovalo :D

:arrow: Takže porovnat příkladem 8 mm ocelového ruského Makarova s Tvým a s odpuštěním slitinovým 9 mm tureckým blátem a co jsi prý koupil navíc z druhý ruky a za několik jen málo stováků, dávat Ti tady k tomu rady a jak ten Tvůj poplašňák předělat na ostrou a také jakými náboji máš střílet a aby, i přes provedené úpravy na pistoli, se Ti ten "turek" neroztrhl v ruce ... protože na to se v podstatě tady ptáš ... tak to snad nemyslíš vážně, že ne? :wink:

Jinak takovou tu možnost a jako pokus přece máš sám. Myslím odpovědět si na položenou otázku. Tj. najdi si (případně osoby další které to zajímá) potřebné informační zdroje k historii plynovek a i k jednotlivým jejich rážím, tam jsou tyto a jiné okolnosti popsaný a někde z pochopitelných důvodů jen naznačený ... a je to hodně zajímavé.
Otázkou potom je, zda-li se a co se týče předělávek dozvíš z veřejných zdrojů úplně vše a v nějakém rozumném ještě čase hledání. Určitě ale nebude vhodné o tom tady potom veřejně psát. Tak to nechtěj po mně nebo po komkoli tady jiném.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 12 úno 2011 11:13

To je zas vejžblebt :roll:
Stačilo tedy napsat že staré 8mm plynovky byly ocelové,kdežto "novější" 9mm jsou z hovna.
S kalibrem to tedy nesouvisí a na to jsem se ptal.

Návod na předělání na ostrou nepotřebuju,ten je snad jasný každýmu.

Ty kecy okolo už ani nevnímám....to léčení by ti prospělo.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 12 úno 2011 19:03

Takto úplně zjednodušeně jsem to přece ale nenapsal? :roll:
Pochopitelně, že to s kalibrem také souvisí. Tak jako a dovozeno do důsledku vše nakonec souvisí se vším, že. Ostatně, máš to naznačené a ode mne hned v té první větě nahoře. Není to jen čistě technický problém. Jsou tu další závislosti na dalších okolnostech a mj. také na místu a na čase a na osobě. Také asi není čistě technický problém si tu zbraň udělat doma zgruntu a bez přestupní stanice jménem plynovka. Pro někoho to může být ještě jednodušší řešení. Když se chce a ty možnosti jsou a dotyčný má přístup ke konkrétnímu střelivu. I o ten přístup ke střelivu a třeba konkrétní právě ráže přece jde. A může to být někdy rozhodujícím parametrem. A, opravdu teoreticky, proč vůbec dělat na koleně něco, když jsou další řešení jak ostrou zbraň získat a to že jsou podobně nelegální dotyčnému neva? A pro někoho ta řešení jsou potom jednodušší než předělávka?
Že prý nevnímáš a jak sám přiznáváš je přece Tvůj osobní problém. Který sem nemusíš veřejně psát na téma o plynovkách. Tady to je o plynovkách a ne třeba o diabolkách. Mohl jsi mi to své poznání poslat formou SZ. Já bych byl za Tvoji velkou důvěru a právě ke mně velice potěšen. Také bych Ti proto odpověděl, že o tom Tvém nevnímání vím. Vím to a už hodně dlouho.
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 12 úno 2011 22:02

Ja nechapem ludi co babru do plynoviek a snazia sa ich prerobit, ved snad kazdy ma kamarata, ktory pozna kamarata ktory ma znameho, ktoreho kamarat vie zohnat "nacierno" ostry kver :? a ked to silou mocou chce, tak je to daleko bezpecnejsie ako prerabat plynovku a trpnut ze odtrhne prsty alebo skonci zaver v cele :roll: alebo skonci v cele vazenskej, za nepovolene ozbrojovanie :D
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 13 úno 2011 16:18

Zdárek, jaký závěr zbraně byjste mi doporučili u P22? U černého jsem četl že se snadlo počkrábe, pak prosvítá slitina, což musí vypadat dost nevzhledně.. Co ten nikl, je na tom s trvanlivostí lépe?
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
Uživatelský avatar
gremlin101
Příspěvky: 105
Registrován: 23 led 2008 21:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od gremlin101 » 15 úno 2011 21:17

Díky za odpovědi :roll: ... psal jsem prodejci a prý je na tom niklovaný závěr s "odíráním" stejně jako černý, takže je to jen o tom co se komu více líbí..tak snad to tak bude.
Walther PK380 (Umarex)
Walther P22 (Umarex)
Walther PP (Umarex)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 15 úno 2011 22:37

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 17 úno 2011 15:25

Že by soudruzi ze SRN zvedli ceny? Koukala jsem na eshopy, a Umarex plynovky jsou v nich o cca 10% vyšší oproti minulému týdnu.
Jinak, ve Zbraních & nábojích je zmíňka o Zoraki 906ce. Prý zvládá všechny druhy nábojů (podle J.G.S.). :wink:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 17 úno 2011 16:52

Tomu verim, je to ozaj dobry vyrobok :wink: Ako som uz pisal, so sellier bellotkami to nedonutim k zaseku, ani som ju necistil medzi strielaniami a slape na 100 percent. Iba s Umarexami dost chybuje, co ale moze byt aj nejaka zla seria, lebo par ludi malo nedavno problemy s umarexami. S odstupom casu kupim umarexy a dam vediet. Kazdopadne, to sekanie je teda vinou nabojov, a kto si chce 906 zadovazit, mozem s cistym svedomim odporucat 8)

Inak pomeral som naboje sublerou, a zistil som ze umarexy su o 0,4mm kratsie ako SB... cize mozno tych 0,4mm robi viac ako by si kto pomyslel :lol: v ostatnych parametroch boli rozmerovo identicke.
A este doplnam ze je rozdiel vo vrchnej casti nabojky, umarex "konci skor" - je vidiet viac plastovej ciapocky, a SB ma kov potiahnuty trochu ponad plastovu ciapocku - vytvara teda vacsi oblu plochu a mozno vdaka tomu lepsie klze do komory. Vnutorny priemer vrchnej diery je taktiez o 0,4mm mensi ako u Umarex
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 19 úno 2011 14:41

Alebo ju radsej odporucat nebudem, nakolko mi dnes odisiel bici mechanizmus :D Niekde urobili sudruhovia z Turecka chybu :? No nic, napisal som do colosusu ake naklady by boli na reklamaciu zo slovenska a ci by to vobec uznali, a podla ich odpovede sa rozhodnem ci im to poslem alebo si to sam opravim, lebo viem kde je chyba ... len mi pride proti rozumu 3 mesacnu zbran po necelych 200 vystreloch prebrusovat :evil:
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 19 úno 2011 16:26

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 21:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon5216
Příspěvky: 236
Registrován: 16 led 2011 18:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Leon5216 » 19 úno 2011 18:28

V mojom pripade nastala chyba v "tuneli" v ktorom sa pohybuje bicia tycka - nastala zrejme drobna deformacia do elipsy a najsirsia cast tej tycky sa dnu zasekne... tym padom sa tycka volne nepohybuje a po udere udernikom zostane vytrcena vpredu, a zabranuje dalsiemu naboju dostat sa do komory. Dozadu ju dostat len silnym zatlacenim, napriklad srobovakom. Kym sa pohybuje len trosku, je to vporiadku. Ale ked sa zatlaci po celej drahe (tak ako ju zarazi dnu udernik) vojde dnu aj ta najsirsia cast a vnutri sa zakusne. Riesenie by som videl v zbruseni najsirsej casti na mensi priemer, ale myslim ze by to bolo len oddialenie isteho konca :(
Zoraki 914 semi (matte black)..........Zoraki 906 (titan)
Bruni Olympic 6 (black/wood)..........Tokyo Marui Colt M1911A1 (airsoft manual)
Umarex Makarov (CO2/4,5 BB)..........Slavia 630 model77
Zoraki R1 4,5 4mm (black)
Odpovědět