Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 05 led 2011 20:28

Připadá mi logičtější zavolat policii, když vím, kde motorku uschovávají, místo použít plynovky. Jen pro upřesnění, protože stavba věty v mém předminulém příspěvku byla poněkud nešikovná a umožňovala oba výklady. :-)


anims
Příspěvky: 12
Registrován: 05 led 2011 13:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od anims » 05 led 2011 20:31

Pietro Beretta: Dekuji moc za odpoved konecne nekdo fundovanej :-) Nemam moc casu to studovat podivam se na to az se vratim.
Sanko2: Jak jsem uz psal predtim nechci ji pouze na obranu te motorky.. kdyz se stane mi preci jen ukradou(skutra) urcite ji nezahodim(zbran) a bude se hodit na obranu zbyvajiciho majetku :-) Co se stane potom az je vystrasim bude ve hvezdach :-) Uvazuji silne o te atrape + svetlo na fotobunku.. uvidime.. + do zalohy tu zbran samo az nouzovy pripad..
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 led 2011 20:35

Tim:

Se zakony se to ma tak, ze kdyz jeden paragraf ukazes 2 pravnikum, tak Ti vymysli minimalne 4 vyklady. Pak zalezi na vykladu soudce :) S timhle osobne jsem se jiz sam setkal a je to moc prijemne, kdyz si urednici vylozi pravo tak, aby z tebe vymackli o nekolik tisic vic ;)

Co se tyka druheho dotazu s tim sprejem: Zaprve, Ty v zadnem pripade nezodpovidas za to, co utocnik udela sam! Neni moji povinosti zabranit nekomu, aby vlezl do silnice!!! A to muze byt omamen nebo strizlivy! Zadny takovy zakon snad doufam nikde na svete neexistuje. Jedina vec, ktera me napada je ust. § 150 odst. (1), predpisu c. 40/2009 Sb. trestniho zakoniku, ktery stanovi, ze:
(1) Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
Tzn. v pripade, ze utocnik je fakt hodne v na dne po tom spreji (vsimni si, ze se hovori o vazne poruse zdravi - kuprikladu upadl do mdlob), mel bys mu alespon zavolat zachranku. Rozhodne bych ale pochyboval o tom, ze bys musel sam mu pomahat, protoze pokud by se probral, mohl by Te ohrozit! A to bys podle meho u soudu uhadal na to, ze jsi mel duvodnou obavu o svoji bezpecnost (ten clovek Te koneckoncu ohrozoval), a proto sis udrzel radsi vzdalenost. Jak ale rikam, nikdy nevis, jak se k tomu postavi soudce!!!
Pokud by ale utocnik jen klecel na zemi s oblicejem v dlanich a nemohl popadnout dech, vezmi nohy na ramena a vykasli se na nej. Nejevi totiz znamky vážné poruchy zdraví a Ty nemas povinnost mu pomahat, natoz se mu snazit zabranit vlezt do silnice! Pokud je tak blbej, ze pri ztrace orientace zadne chodit buhvi kam a nezustane na miste, ktere je mimo vozovku (kde predpokladam stal), pak ma smolika!
Pokud nekdo nekdy takovy predpis videl, at ho prosim napise, bylo by dobre takovou ptakovinu vedet!!!

Ten prvni dotaz je o neco slozitejsi. Ty jakozto obcan bys nemel fusovat do prace policii tim, ze bys sam pronasledoval zlodeje a k tomu ozbrojen. Pokud bych zlodeje pronasledoval, zavolal bych z auta policii a nahlasil jim, kde jsem, kam smeruju, cislo dodavky a vubec vsechno, co by me napadlo. Kdyby pak nekde zastavili, rozhodne bych se k nim nepriblizoval, uz jen kvuli tomu riziku. Spis bych jen policistovi na drate sdelil, kde zastavili! O tom, jestli je pripustne branit se proti zlodeji, ktery prcha s lupem, se vedou jiz delsi dobu rozsahle polemiky. Podle zakona on v podstate stale utoci na Tvuj majetek, je ale otazka, zda je primerene ten majetek branit zbrani! Pokud utoci na majetek v hodnote nikoliv nepatrne - tedy do 25 000,- Kc, tak by to podle me soudce nezchroupnul. Tam bys musel fakt je nejdriv vyzvat k navratu motorky a vyckani prijezdu policie a zbran vytahovat az v pripade, ze ohrozi primo Tebe. Ted je otazka, zda to stoji za to, nechat se ohrozit na zdravi abych mohl branit masinu za 15 000,- KC :)
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 05 led 2011 20:39, celkem upraveno 1 x.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 05 led 2011 20:37

V práci o mě říkají, že vidím všechno černě, ale řekla bych, že když na "opálené spoluobčany" vypálíš z okna plynovkou, tak budou vědět kde bydlíš a druhý den by ti kromě motorky mohlo zmizet část skla v okně, možná i věci z bytu než se vrátíš z fachy. :wink:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Moore
Příspěvky: 25
Registrován: 03 led 2011 08:44

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Moore » 05 led 2011 20:50

Když se řeší ty náboje, tak jsem se chtěl zeptat. I po roce nepoužívaní má pořád stejný efekt .
Myslím náplň: slzotvorná tak i pepřová?
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 05 led 2011 20:57

U CS je tušim expirace 5 let a Nonivamid nepodlehá expiraci..... Takže rok je v poho, ale pro tvůj klid je můžeš třeba každý rok měnit ;-)
Atak Zoraki 914
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 05 led 2011 21:03

Také si myslím, že nestojí za to riskovat kvůli mašině za 15 tisíc možné následky. Však policie je za tu práci placená, tak ať se snaží.

anims: hlavně nekup něco, co má ráži menší než 9mm. Levné plynovky se mohou sekat nebo se velmi rychle opotřebovávat. Ta Zoraki mezi nima kvalitou opravdu vyčnívá - použitým materiálem, systémy SA i DA, dobrou pojistkou, 14ti náboji v zásobníku, atd.

Jsou lepší... ale zaplatíš za ně minimálně dvojnásob. A tys chtěl něco levného.

Efekt po roce by měl být stejný. Pepřový náboj by měl vydržet mnohem déle než slzotvorný. Slzotvorný "vyprchává." Koneckonců má určenou svou "dobu použitelnosti,"
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 05 led 2011 21:17

Když už se tu řeší nákup plynovky... Na obranu nosím Alfu, ale rád bych si ještě pořídil nějakou levnější pistoli a vím, že tady mi někdo určitě rád a ochotně poradí. Požadavky pro pistoli jsou: levnost (okolo 2 tisíc) - alespoň nějaká spolehlivost - velikost a váha nehraje roli - a za poslední to nesmí být Atak Zoraki, tahle pistole se mi prostě nelíbí :roll: Takže jakou pistoli byste označili za druhou levnou a "spolehlivější" pistoli po té Atak Zoraki... Už jsem držel v rukách hodně šmejdů, ale naštěstí to byli jen kamarádů a už nevím co z našeho okleštěného trhu vybrat :lol:
P.S. pro rejpaly jsem změnil názor ohledně Ekolu, ano, otevřeli jste mi oči !
DĚKUJI
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 05 led 2011 22:32

A která Zoraki to nemá být? Předpokládám, že 914? Tak zkus 906 ;-) mě osobně se líbí Glock http://www.colosus.cz/zbrane/plynova-pi ... a-cal-9mm/ ,ale spolehlivost nevím, rád bych jí ale pozjistil sám ;-)
Nicméně ta Zoraki 906 má příjemnou velikost a váhu a lze předpokládat? že by mohla mít podobné kvalitativní zpracování jako 914... Nevýhoda je, že má jen SA režim, ale to je asi o zvyk :-)
Atak Zoraki 914
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 led 2011 23:00

Tak ja se do toho dnes naposledy vlozim, nez se opet odeberu k literature:

Panove, jestlize vsem doporucujeme od Ekolu ruce pryc, pak od Bruni bych vsem doporucil i oci pryc. Prodejce v jednom z vice kramu, kam chodim, mi kdysi rekl, ze "tyhle Ekoly nejsou sice nic moc, ale mel byste videt ty Italsky plynovky, ktery jsme prodavali driv! Uz je ani neberu, protoze oproti i tem Ekolum je to jak blato..." - mozna ze to nerekl takhle doslova, ale tohle bylo jadro jeho vypovedi.

A dluzno dodat, ze mel pravdu. Jednou jsem drzel v ruce tuhle Bruni GAP a byl jsem rad, ze jsem neprisel o obed - bylo mi z toho opravdu na zvraceni. Jestli je Ekol na dne, co se tyka kvality, pak Bruni je nekde hluboko v zemske kure!

Jen ve zkratce, co je zname o Bruni...

O oceli si muzete nechat zdat, o spolehlivosti spoustovych a bicich mechanismu rovnez nemluve o kvalitnim zpracovani, zasobniky maji moc silne pruziny - neda se do nich nacpat deklarovana kapacita, padove pojistky nebo neco podobneho jsou pro Bruni jiny svet! Bruni bych si osobne nekoupil ani do vitriny!

Ono to mate tezke, Wariate, protoze na jednu stranu chcete plynovku pouzitelnou na obranu a na druhou stranu stanovite pozadavek ceny do 2 tis. a vyloucite jedineho vyrobce, ktery tyto pozadavky splnuje! Pokud neprihodite alespon tisic, budete se muset smirit se Zoraki, pokud to chcete mit pouzitelne k obrane!
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 05 led 2011 23:01, celkem upraveno 1 x.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
anims
Příspěvky: 12
Registrován: 05 led 2011 13:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od anims » 05 led 2011 23:01

Oka dik za rady. Necham si to vsechno projit hlavou a uvidim co bude pro me nejlepsi reseni.
monikash: Ja nastesti pracuju z domu. Takze neni presna hodina kdy bych tady pres den nebyl. Ale i tak mas pravdu a nedrazdit hada bosou nohou a radeji vybehnout :-)

btw. takze rikate jedine tu Atak Zoraki 914? Ta se mi i v cerne barve libi. A urcite do toho vice jak 2tis davat nechci cili asi ji objednam pokud se pro tu plynovku rozhodnu.

Diky
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 06 led 2011 00:57

No když vyděláme a přihodíme ten Vámi zmiňovaný tisíc... Walther P22 od Umarexu tímto fórem prošel celkem dobře, nepletu-li se, ne? A to je asi tak vše... Je to celkem škoda, že se dá jen skočit od Zoraki za 16oo,- rovnou do sorty 3ooo,- a výš... Ale co člověk nadělá, že ano :roll:
Moore
Příspěvky: 25
Registrován: 03 led 2011 08:44

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Moore » 06 led 2011 08:18

anims: Teď mají přijít k nám na trh dva expanzní přístroje. Walther PK380 má se u nás prodávat za cca 7000 a ještě Slováci mají tenhle měsíc vydat G9, bude stát kolem 9000 tisís. Mělo by to být to nejlepši co u nás na trhu budeš moc sehnat. Bohužel do dvojky se nevlezeš :D
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 06 led 2011 09:03

Na druhou stranu z K100 G9 vystřílíš bez obav 100 000x.
Je to krasavice, mám její ostrou verzi.
Ale 340 € je za plynovku krapet moc, nicméně v zemích kde jsou povoleny k nošení pouze plynovky to bude pěkná frajeřina. 8)

Obrázek
Moore
Příspěvky: 25
Registrován: 03 led 2011 08:44

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Moore » 06 led 2011 09:18

Radgoste: Mohl by jsi mě říct o jakých zemích mluvíš. Nebo mě můžeš navézt na google? A 100 000 si myslím že nevystřílí co mám informace já, tak max 16 000 ale na 100% to nevím třeba vystřílí víc. nejspíš do ní i pujdu přece jenom bude to kvalitka.
Dík za info
Odpovědět