Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 27 říj 2010 15:00

Tady s tim auto rezimem je to celkem zajimave tema. Fakt je takovy, ze ja samocinny rezim u plynovky a vubec u zbrane na obranu povazuji za celkem zbytecnou vec.

Prijde mi, ze ten autorezim je pouzitelny tak maximalne s akustickou munici ale rozhodne ne s obrannou munici. Nejsem si uplne jisty ale stejne jako na Kebaba to na me dela dojem takovy, ze tou silenou rychlosti, kterou to pali, se proste ty plyny budou hromadit moc rychle a bude se to vracet - pusobit zaseky eventualne se poskodi vlastnosti vymetu. Samozrejme nejsem balistik, takze nemuzu nic tvrdit s jistotou.

Ze zkusenosti vim, ze vraceni plynu jakoby zpetne na strelce zalezi spise na tom, jak je konstruovana pistole. Treba Ekol P29 kdyz palite slepe, tak strili celkem v pohode ale cela pistole i z vnejsku je zanesena od splodin prachu. Kdyz palite plynove/peprove, tak to vystreli tak jednou dvakrat a pak to sekne, protoze nanos spiny je uz prilis velky. Ta pistole nevymete plyn tak dokonale, ten se rozleze proste vsude mozne po pistoli a ta je tak spatne delana, ze zacne proste drhnout a sekat.

U Zoraki 914 to je jine. Je jedno kolik a ceho vypalim, pokazde je pistole zanesena jen v hlavni, spinu pak kartackem taham i z komory samozrejme ale neni to nic tak drastickeho. Zvnejsku ale neni proste spinava nikdy, vsechen ten prach, spaliny nebo i pepr/plyn proste leti hlavni ven. Je to videt na vlastnostech oblaku, ktery to vymeta. Ta pistole je proste delana tak, ze se ji to vraci mnohem mene az neznatelne, proto neni nikdy moc zadelana. Jestli ale tahle dobra konstrukce by se prokazala stejnou vlastnosti i pri opravdu rychle strejne v auto rezimu, kde je 14 ran vypaleno za asi jeden a pul sekundy uz pochybuji...mozna ale mozna take ne.


ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 27 říj 2010 15:36

Ano, jsme u toho jak je která plynovka konstruovaná.
Žel, obecně jsou tyto informace těžko dostupné. Jako hodnocení. Včetně nedostupné toho jak je hodnocen spoušťový a bicí mechanizmus a jak to je s pojistkami. Jestli to je zamýšlením výrobce opravdu spíš poplašňák a na výstavu (a nic proti tomu nenamítám jen to chci jako zákazník předem vědět) nebo jestli to je také nebo převažujícím účelem na obranu. Žel to, že plynovka se ústy výrobce a prodejce odkazuje na nějaký ostrý a úspěšný vzor, ještě nemusí být a také není zárukou, že je plynovka na obranu použitelná.

Na českých webech obecně tyhle informace chybí, prodávající chtějí prodat a tím to končí. Tady dávám snad jediný pozitivní příklad a co jsem dosud a už loni objevil, tj. jak a kterak prodejce podrobně popisuje plynovku pistoli, tuším že od německé fy Melcher a jako jednoho z klonů Walther PP:
:arrow: http://www.alliancze.cz/me-9m-mod-para- ... e/d-70056/
PS to je příklad jak bych si představoval popis nabízeného modelu plynovky prodejcem a nikoli reklama na právě tento model, je však pravdou že jsem plynovku měl v takovém užší výběru.
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Norinco67 » 27 říj 2010 17:56

To lítání vystřelených nábojnic se točících ve vzduchu jsem skouknul po jednotlivých výstřelech
(ne automat).Náboje poplašné SaB nikoli plynové/pepřové na automat bych to nedoporučoval.
Zkoušel jsem pyroefekty světlice na nástavec dodávaný k pistoli,a zdřejmě díky přepážky v hlavni a utěsnění komory a nástavce střílí světlice hodně vysoko neodhadnu od oka kolik metrů ale určitě víc jak 30m.Zkoušel jsem i multy nástavec na 4ks a je to stejné tlak luxusní.když jsem vystřílel zásobník dávkou to jsem si nevšiml jestli vystřelené nábojnice se ve vzduchu točili ale vím že byli vařící když jsem je vzal po vystřílení do ruky.
Vyhazovák nábojnic je ze zhora,ne zboku jako u jiných plynovek.
jsem si všiml že v zoraki je dost součástek ze železa.
Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
vaseks0001
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říj 2010 11:15

Re: Plynové pistole

Příspěvek od vaseks0001 » 28 říj 2010 12:20

Lidi na svou obranu jsem si poridil plynovou zbran Atak Zoraki 914. A mam dotaz ohledne udrzby. Jaky olej ve spreji pouzivat? Je dobry WD-40? A co vsechno by se melo mazat? A jak nejlepe cistit hlaven? Predem dikec za rady
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 28 říj 2010 14:33

Tema cisteni je take jedno z temat, ktere se periodicky objevuji vzdy, kdyz nekdo novy prijde na forum a je liny pouzit funkci HLEDAT.

Kdysi jsem ohledne cisteni napsal jeden prispevek:
Pietro.Beretta píše:Zbran je samzorejme jako kazdy jiny stroj nutne pravidelne cistit a konzervovat. V navodu je napsano jak casto by se to melo provadet. Pokud je zbran uskladnena ve vlhkem prostredi, je nutne ji jednou za mesic vycistit a naolejovat. POkud je v nezavadnem, nekorozivnim prostredi, je nutne ji naolejovat alespon jedenkrat za pul roku. Samozrejme tyto doby je nutne upravovat vzhledem k uskladneni zbrane, prasne prostredi je napriklad velice narocne z hlediska pravidelneho cisteni. Zbran je taky nutne cistit pokud mozno co nejrychleji po jakekoliv strelbe, bez ohledu na mnozstvi vystrilenych patron. Ze zbrane je nutne vycistit pokud mozno veskere spaliny prachu, zejmena z ploch, ktere se pri pouzivani vzajemne trou. Packy a drazka na sanich apod.

Cistit by se melo ve 2 fazich, zaprve nanest vrstvu cistici latky (nejaky cistici olej nebo i mazaci olej kdyz na to prijde). Nechat chvili "pusobit" aby to provlhcilo vrstvu tech spalin, pote kartackem vycistit nabojovou komoru (dukladne), tunel pro zasobnik, vnitrni prostor zbrane, vnitrek zaveru (zejm. drazky na sanich). Hlaven je nutno cistit trochu opatrne, nevstrikovat olej (pokud to udelate, nemusite to dostat pak ven a kdyz tu zbran budete mit 4 hodiny ve vertikalni poloze na pasku, olej muze vytect na obleceni). Na hlaven je idealni koupit si v trafice kartacky na cisteni dymek. Je to maly obebny dratek, ktery projde mezi prepazkou a stenou hlavne. Ten kartacek jen velice mirne navlhcete olejem a pak jej nekolikrat protahnete kazdou skviru prepazky (jednim smerem je nutne, protoze ten kartacek pri drhnuti sem a tam pousti chloupky a ty zustavaji v prepazce). Samozrejme kam az se zepredu dostanete kartackem klasickym, tam to udelejte. Ja se napriklad u Zoraki dostanu az do 2/3 hlavne zepredu. U Ekola se nedostanu ani 1 cm. Kdyz je zbran dokonale ocistena od spalin zevnitr, doporucuji bavlnenym hadrikem setrit ten spinavy olej, ktery tam zustal a pak dalsim hadrikem (cistym) a naolejvoanym tu zbran lehce pretrit zevnitr, aby ten cisty olej zustal vevnitr v tenke vrstve (aby to proste vevnitr bylo mastne). Osobne pak vezmu dalsi cisty dratek na dymky, naolejuji jej (lehce) a protahnu tim drazku na sanich, aby olej zustal v ni a nikde jinde zbytecne netekl. Zbran pak slozim, cistym (nemastnym) hadrikem otru jeji vnejsi cast. Dejte pozor na strenky, nektere zbranove oleje rozpousteji plasty!!! Zbran hlavne necistete zadnym cisticim prostredkem, zadnymi kyselinami a tak podobne.
Kdyz se ale budete trochu sam snazit, pouzijete funkci hledat a nechate si z tech 145 stran tohoto tematy vytahnout prispevky obsahujici slovo cisteni, najdete informaci vice. Zdejsi lide (soudim podle sebe) jsou jiz unaveni neustalym opakovanim odpovedi na ty stejne dotazy od novacku. Tohle tema je velice vyzivne, je toho tu sice opravdu kopec ale jen a jen doporucuji si to cele od zacatku do konce precist, pomuze vam to ujasnit si nektere dulezite veci ohledne expanznich zbrani.

EDIT: Pokud jde o oleje, kazdy pouziva neco jineho. Nekdo pouziva WD40, nekdo ne. Myslim, ze jsou i lepsi oleje z hlediska mazacich schopnosti ale i to WD je podle me pouzitelne. Ja jsem zatim vyzkousel Strilcin (s tim jsem nebyl spokojen, rozpousti plastya rychle vysycha ze zbrane), Konkor (smrdi ale nevysycha, nevysousi plasty a ve zbrani zustane dlouho, hodne ale tece) a nakonec Ballistol ( s tim jsem naramne spokojen a zustanu u nej, cisti opravdu dobre, maze moc dobre, na zbrani zustava v takove polotekute-poloemulzove podobe a nesteka z tech povrchu, na ktere jej nanesete -> maze a zaroven chrani.) Nekdo dalsi urcite pripoji zkusenosti s jinymi oleji.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
vaseks0001
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říj 2010 11:15

Re: Plynové pistole

Příspěvek od vaseks0001 » 28 říj 2010 15:10

Omlouvam se mel jsem pouzit hledat. Mam jeste posledni otazecku. Poridil jsem si pistoli Atak Zoraki 914. Je jasne ze v hlavni ma bejt prepazka jenze se mi zda ze je strasne velka. Volne misto u prepazky v hlavni je tak 1,5mm na kazde strane. Je to normalni? Je skoro ucpana hlaven
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 28 říj 2010 15:21

Je tam taky proto,aby se v hlavni vytvořil tlak a pistole přebila.
Lepší je to u revolveru,tam se jíž můžeš zkusit zbavit.
vaseks0001
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říj 2010 11:15

Re: Plynové pistole

Příspěvek od vaseks0001 » 28 říj 2010 15:57

No to vim jenze se mi zda ze je moc velka. Proste po stranach je jen par mm skvira:-(
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 28 říj 2010 18:13

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 28 říj 2010 18:18

Taky jsem četla o problému s kolty, kdy plyn vylétal otvorem mezi hlavní a bubínkem spíš na střelce.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 28 říj 2010 18:20

Problém s kolty má asi každej gramotnej......a s bubínkem to zas jde blbě bez paliček............. :roll:
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 28 říj 2010 18:39

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 28 říj 2010 19:40

Vono to možná bude stravitelnější než ten kouhoutek..........i když.......prej když se dobře povaří........ :lol:
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 28 říj 2010 19:46

Kebabe" Zatím nijak. Studuji materiály a zvažuji možnosti uplatnění (a čekám na peníze). Ale asi to bude Zoraki a na chatu Umarex Colt Dender na 4,5 BB. Právě mě napadlo, že do vlakového kupé asi plynovka by nebyla zrovna nejideálnější. :mrgreen:

Jinak, ta čechomaďarština to je teda něco. Už se těm Slovákům nedivím, že maďarštinu zakázali. :lol: :lol: :lol:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 28 říj 2010 20:45

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:52, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět