Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 15 srp 2010 18:28

Samozrejme, ze neni :wink: jen mne prinejmensim prijde usmevne, ze kazes o zakladni znalosti prava ale uvedes neplatny zakon...nerikej, ze Ty by ses neozval 8)


ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 15 srp 2010 18:29

2 Pietro: Nikoliv, opět nemáš pravdu. Neposmíval bych se ti kvůli ozubu, směšný jsi právě pro svoje zacyklení ohledně vhodnosti plynovky, ale hlavně pro blábolení o věcech, o kterých nemáš ani šajna. Vytáhneš pojistný ozub, protože to je úžasná "fičura", jenže neřekneš B).............vcelku logicky, protože ho neznáš. Takže než začneš druhé osočovat, tak si zjisti něco o konstrukci a materiálech. Neustále se snažíš navodit dojem, že máš navrch, omyl po sundání střenek, 60ti ranách a pár světlicích (nebo "slepých") skutečně nemáš. Ale klidně dál blábol, já se rád pobavím 8)
Naposledy upravil(a) Biggles dne 15 srp 2010 18:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 15 srp 2010 18:30

Takže opět meleš co? Blbosti kvůli pošramocenému egu (reakce na "zákon") :lol:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 15 srp 2010 18:35

Heh, jak jsem rikal :lol:

EDIT: Jo a ohledne toho zacykleni, zatim jsem tu videl Tebe jako osamoceneho osviceneho ritire rikat protiplynovkove argumenty, ktere rika kdejaky internetovy ostrostrelec a ktere jsou totalne zcestne ale videl jsem rozhodne vic nez jen jednoho ritire je opet uz po 1000. vyvracet. Mluvis o zacykleni ale pritom tu plaves uplne sam proti zatim uplne vsem, kteri se k tomu nejak konkretne vyjadrili :roll:

Jo a posledni vec - nevim teda kolik jsi toho nastrilel z ostrych, coz je vlastne stejne jedno protoze v nich jsi jednoznacne zkusenejsi. Jenze po 80 plynovych ranach, (+/-)500 slepych ranach a dvou odzskousenych zbranich jsem v plynovkach zkusenejsi o prave tech 80 plynovych ran, 500 slepych ran a dve odzkousene zbrane. Rozdil mezi nami je v tom, ze ja se nechodim tankovat vam do diskusi o ostrych, protoze s nima nemam zkusenosti, Ty se ve svoji neskutecny namachrovanosti chodis tankovat do plynovek, prestoze o nich vis uplny prd krom par zvastu, ktere sis nekde precetl a vzal je za sve...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 16 srp 2010 08:41

Takže celkem do šestiset? Tak to jsem se s plynovkama vyvztekal víc, včetně šťourání se ve střevech. A v tom je ten rozdíl, nemám ve zvyku se vyjadřovat k něčemu o čem nic netuším. A mimochodem, který proud myslíš? Sebe? A možná další dva "odborníky"?
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 srp 2010 09:32

Jo tak to Ty jsi se s nima navztekal vic 8) az na to, ze jsi se zatim pokazde vyhnul odpovedi na otazky ohledne Tvych "zkusenosti"...sam tomu neveris, tak to tady aspon nepis.

A kdyz uz jsi v tom vymejsleni, tak zkus konecne vymyslet,pred kolika lety to bylo, jake to byly modely a vyrobci, jake to byly naboje a kolik kusu a vubec vsechno, co k tomu muzes rict...

Tim proudem myslim zatim VSECHNY, kteri se k tomu nejak vyjadrili. I kdyby to byli jen dva lide, coz nejsou a to pripocteme si minimalne jednoho cloveka z jine sekce, tak je to furt o ty dva lidi vic nez v Tvem pripade :lol:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 16 srp 2010 09:52

Hele už mě to tu přestává celkem bavit.. Bigglesi, nevím co máš za vadu, ale běž si žvanit tvý moudra k ničemu někam jinam. Každý tady ví že biggles mele z cesty, tak už ho nechte vycukat. To se tady jinak budete hádat třeba pět stran dokavaď to tu nezamknou. Plynovkaři ví své. Já chci mít taky vždy poslední slovo, ale s retadry se do této hry nepouštím.
Je vidět, že biggles není uplný trotl, protože aspoň o těch ostrých něco ví. To tady pozná každý. Nadruhou stranu si asi myslí, že když ví něco o ostrých, tak ví 3x víc o plynových. Je to nějaký blud. Konkrétně sem nenapsal jediný příklad plynové zbraně se kterou se setkal, náboje co použil, atd atd... prostě nic. Ví kulový, jen reje.. Plynovku viděl možná tak na internetu nebo na videu na YouTube... tak ho prosím nechte někde v klidu vycukat.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 srp 2010 10:02

Mate pravdu Andre,
trochu mi to pripomina jeden clanek, ktery jsem cetl ve Strelecke revui 8/2010
Předovkáři si často musí vyslechnout jízlivé poznámky, jak to trvá půl hodiny, než nabiješ, a potom jediné, co z toho máš, je velká rána, spousta kouře, z hlavně se nakonec vykutálí koule a spadne na zem. "Sotva sprchne pár kapek deště, tak už ten krám nefunguje vůbec." Předovkáři vědí, že nic z toho není pravda.
Stejne tak si plynovkari musi vyslechnout stejne kecy o plynovkach od lidi, kteri o tom vedi prd. Proto jiz podruhe jsem odhodlan se s Bigglesem nadale nedohadovat 8) a tentokrat se ani nenecham vyprovokovat jeho namachrovanymi kecy k dalsim dohadum.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 16 srp 2010 13:15

Bohužel "plynovkáři vědí svý". To je základ místního bludu. A mimochodem, pokud bych něco věděl o ostrých (což zde zaznělo), tak vcelku logicky něco vím i o funkci téhož (principielně) z jiného materiálu.
Místo toho abyste si něco zjistili.......už jen rozebráním svých hraček a zjištěním z jakého bláta je třeba onen ozub (vlastně celý kohout). Případně si vyzkoušet jak dlouho (případně jaké síle - například pád z výšky) je schopen odolávat (a jistit, když je pojistný). Nebo z čeho je pojistka (u mnou už zmiňované parodie na 1911 palcová pojistka po několika zmáčknutí spouště při zajištěné zbrani přestala spolehlivě fungovat-prostě se omlela a po "zmáčknutí" spouště zajištěné zbraně a následném odjištění prostě kohout spadl). Ale netřeba mluvit jen o materiálech. Už si tu někdo z místních plynovkářů vyzkoušel (třeba se známým) skutečnou obrannou situaci, jak jsem tu psal? Abyste si tedy vyzkoušeli, jak je pravdivé místní tvrzení, že cca 30ti centimetrovým kuželem nelze minout (nemluvě o účinnosti látky v reálných podmínkách)?
Já jen, že tu neustále někdo chce výčty typů a munice, ale zatím tu nezazněla jediná relevantní zkušenost, jen nekonečné omílání, jak je plynovka skvělá (a na základě tohoto přání je všechno ostatní považováno za vyvrácený mýtus). Tak směle hoši do testování a zkoumání 8)
A jen namátkou: Kimar (?) Brigadier,2 různí výrobci B92, revolver Ekol (nějakej dvoupalec), a parodie na 1911.........jo a furt rozbitý skoroPPK.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 16 srp 2010 16:30

Nojo, tos měl zrovna bohužel v rukou asi samý shity... Jako Umarexy, Alfy a i ta Zoraki podle zmíněných zkušeností fungují bez problému.

BTW. Taky jsem uvažoval o předovce :) http://www.greatgun.eu/index.php?/vyrob ... inger-45-1
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 srp 2010 16:36

Jo je to moc peknej kousek,
maji to v jednom krame, kam chodim. Pry se to dobre prodava. Raze .45 je moc pekna ale rozhodne to neni na noseni :)

To spis na doma, kdyz by clovek potreboval vyprovodit nejakeho zajemce o "nakup" domaciho vybaveni. Prodejce mi rikal, ze az za par let prestane prodavat, tak odevzda zbrojak a tohle si na doma poridi... U nej je to ale spis srdecni zalezitost, protoze rikal, ze perkusaky miluje.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 16 srp 2010 16:46

No když je člověk blázen do zbraní, tak ani to nošení nebude problém. Ale pravda, že na obranu domova je to asi pohodlnější... :) Důležitý, že ta ráže je opravdu dostatečně účinná na obranu a to nemluvím o možnosti nasypat tam broky nebo sůl... :D Spíš bych se bál, že se na ty dvě rány netrefím. Pro tyto případy by bylo ideální mít ještě v druhé ruce šavli. :wink:

Ale teď vážně. Řekl bych, že dost závažný problém u předovek je, že se z nich dá oficiálně střílet jen na střelnici a upřímně řečeno, když jsem si představil, jak by tam na mě koukali... No :lol:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 srp 2010 17:01

Myslim, ze by na vas koukali uplne normalne. Pokud vim, predovkaru je hodne a na strelnice chodi. Idealni je pak chodit na otevrene strelnice...venku vam kour bude uplne fuk.

Pravda, ze jsem tu cetl prispevek od nekoho s tim, ze pry jde pryc, kdyz prijde predovkar na strelnici ale to bych nehrotil...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 17 srp 2010 09:44

Myslím, že není problém, že se předovky dají používat jen na střelnici, přecijen už je to dosti "nebezpečná" hračka (problém by byl naopak si myslet, že se s tím dá "blbnout" normálně venku), koneckonců v sev. Americe se používají i k lovu. A na střelnici (venkovní) na člověka úkosem rozhodně nekoukají, jeden velmi dobrý kamarád se mnou chodí na střelnici s předovkou poměrně pravidelně.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 17 srp 2010 13:14

Biggles:Tak směle hoši do testování a zkoumání 8)
A jen namátkou: Kimar (?) Brigadier,2 různí výrobci B92, revolver Ekol (nějakej dvoupalec), a parodie na 1911.........jo a furt rozbitý skoroPPK.

Co třeba dvoupalec od AlfaProj?!!! Tady bych se materiálu nebál. I Zoraki R1 má funkční plochy z oceli! Revolver s krátkou hlavní je podle mě nejspolehlivější plynovka na obranu. Náboje si můžete otestovat na sobě a budete se vyjadřovat jinak... :lol: :lol: :lol:
Odpovědět