Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 19 led 2007 20:01

to harpplayer:
v Americe ( záleží stát o státu ) májí daleko volnější pravidla, náboje prodávají v krámkách se spotřebním zboží, v nějakých státech můžou prodávat zbraňě bez povolení ( nevím konkrétně které státy ), statisticky je tam o několik set % vražd, než v dalším státě v pořadí. Osobně jsem tam nebyl, rád bych, ale málo many. Doporučuji zkouknout dokument Bowling for Columbine, ještě je jeden podobný, ale nemůžu si vzpomenout.

No nic, já bych měl problém ostrou zbraň proti člověku použít, nad tím by se měl zamyslet každý jaké jsou jeho možnosti. Napsal jsem praktický zkušenosti s pepřovým sprejem a funguje to dobře. Hlavně už nikdo nekomentujte toho psa.


Richi

Příspěvek od Richi » 20 led 2007 02:32

myzrael píše:to Alfonss Zajímavou filozofii mají v Americe, každý má pravo nosit zbraň, nebo něco takovýho, tak jí tam má každý a taky to tak vypadá.
LOL :lol: Podľa tejto teórie by mali Kanadu ovládať gangy a ľudia by sa tam mali vraždiť ako na bežiacom páse keďže na jedného obyvaťela tam pripadá viac zbraní ako v USA...

prepáč ale po tých skvostoch čo si tu popísal o 2:53 si o tebe každý vytvoril názor a na tvojom mieste by som sa pratal preč :oops:
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 20 led 2007 09:25

to Richi
S tou Kanadou, že se tam střílí jak na běžícím páse si řekl ty, já ne. Máš pravdu, že tam mají statisticky víc nebo přibližně stejně zbraní na 1 obyvatele jako v Americe. Koukám, že si bystrý hoch, umíš krásně chytat za slovo.

Tu druhou větu jsem po tobě luštil asi 5 minut, prostě jsem to tobě nepřečetl tak aby to dávalo nějaký smysl, pochopil jsem, že mě má nejspíš urazit. Tvoje krátký narážky mi připadají akorát dost otravný, to je všechno. Vidím, že se na nějakou normální odpověď nezmůžeš.
Randy

Příspěvek od Randy » 20 led 2007 10:44

myzrael píše: Zajímavou filozofii mají v Americe, každý má pravo nosit zbraň, nebo něco takovýho, tak jí tam má každý a taky to tak vypadá.
Nepiš o věcech, o kterých máš jen povrchní znalosti získané sledováním akčních filmů a seriálů. Právo nosit zbraň se v USA značně liší stát od státu. V asi 10 státech je velmi obtížné nebo zcela nemožné získat povolení k nošení. V ostatních státech to možné je po splnění určitých jasných podmínek (čistý rejstřík, zdravotní způsobilost, zkouška). Kupodivu je v těchto státech většinou nižší kriminalita. Nemluvě o Vermontu a Aljašce, kde občané mohou nosit bez povolení. Ve Vermontu dokonce již od 16 let! Více informací získáš na http://en.wikipedia.org/wiki/Carrying_concealed_weapon.
Kriminalita v USA také není tak velká, jak by se mohlo zdát. V mnoha oblastech trestné činnosti je dokonce nižší než v Evropě (znásilnění, přepadení atd.) Vražd se v USA páchá víc než v Evropě, ale většinu z nich mají na svědomí drogové černošské gangy. Zajímavá statistika -
http://www.ojp.usdoj.gov/bjs/homicide/race.htm
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 20 led 2007 11:33

Dokonce ve státech amerického severovýchodu jako jsou Massachusetts a Rhode Island jsou krátké zbraně získatelné pouze na Special Licence, obdoba našich zbraní kat. A a výjimka OŘ PČR. Se zbraněmi ve Státech je to opravdu složitější - nebyl jsem tam tak dlouho, abych se pouštěl do odborných debat, nicméně je velmi krátkozraké argumentovat tím, co si člověk vyčte z filmů, eventuálně slyší z našich obecně "protizbraňově" zaměřených masmédií.
Každopádně jsem přesvědčen, že nošení plynovky pro obranu je první úspěšný krok na rychlé cestě na krchov.
bartus

Příspěvek od bartus » 20 led 2007 11:40

harpplayer píše:Dokonce ve státech amerického severovýchodu jako jsou Massachusetts a Rhode Island jsou krátké zbraně získatelné pouze na Special Licence, obdoba našich zbraní kat. A a výjimka OŘ PČR. Se zbraněmi ve Státech je to opravdu složitější - nebyl jsem tam tak dlouho, abych se pouštěl do odborných debat, nicméně je velmi krátkozraké argumentovat tím, co si člověk vyčte z filmů, eventuálně slyší z našich obecně "protizbraňově" zaměřených masmédií.
Každopádně jsem přesvědčen, že nošení plynovky pro obranu je první úspěšný krok na rychlé cestě na krchov.


A ještě bys mohl toto ctěné auditorium potěšit svým výkladem, proč je tvé přesvědčení, které jsi vyslovil v poslední větě svého příspěvku, takové, jaké je.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 20 led 2007 11:47

to Randy:
Tak ty si mi to vysvětli docela dobře, v tom dokumentu Bowling for Columbine se na to dívali jinak. Ale máš pravdu, nic o tom nevím, takže už o Americe držím hubu. Reagoval jsem na filozofii nošení zbraně jak psal Alfonns, psal jsem, že o tom nic nevím, ale asi to má nějaký vyšší význam.

Každopádně jsem psal o tom jestli je plynovka dobrý obranný prostředek, napsal praktický zkušenosti s pepřovým sprejem a jsem tady za největšího haj**a.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 20 led 2007 11:58

Hele Bartusi, už ve svém minulém příspěvku jsi napsal, že je v situaci, kdy na tebe někdo něčím míří čirým šílenstvím se o něco pokoušet. Halt jsem tedy ve tvých jistě velmi zkušených očích šílenec. Ono hodně záleží na konkrétní situaci. Skutečně když už máš tu pistoli u hlavy, moc se toho dělat nedá, ale to se v praxi příliš často nestává, většinou máš protivníka na distanci. Je věcí cvičení a tréninku, aby ses dokázal kromě střílení taky trochu hejbat a dokázal situaci "poněkud" kompenzovat, abys mět aspoň šanci se bránit tím, že např. zmizíš ze zorného pole a získáš tak vteřinu na to, abys dokázal tasit a pokusil se vystřelit. Plynovka ti tuhle možnost nedává. A jakmile se objeví na světle božím, je to považováno za zbraň se všímvšudy. Mimochodem, zkusil jsi někdy LOS nebo podobnou akční střelbu? Je jasné, že když tě někdo mázne zezadu lešeňovou trubkou po hlavě, nepomůže ti ani kulomet.
Ty jsi ale asi přesvědčen o něčem jiném, vyvracet ti to nebudu, přeji ti spoustu krásných let s plynovkou a abys ji nikdy nemusel použít v žádném otevřeném konfliktu. Howgh.
bartus

Příspěvek od bartus » 20 led 2007 12:31

harpplayer píše:Hele Bartusi, už ve svém minulém příspěvku jsi napsal, že je v situaci, kdy na tebe někdo něčím míří čirým šílenstvím se o něco pokoušet. Halt jsem tedy ve tvých jistě velmi zkušených očích šílenec. Ono hodně záleží na konkrétní situaci. Skutečně když už máš tu pistoli u hlavy, moc se toho dělat nedá, ale to se v praxi příliš často nestává, většinou máš protivníka na distanci. Je věcí cvičení a tréninku, aby ses dokázal kromě střílení taky trochu hejbat a dokázal situaci "poněkud" kompenzovat, abys mět aspoň šanci se bránit tím, že např. zmizíš ze zorného pole a získáš tak vteřinu na to, abys dokázal tasit a pokusil se vystřelit. Plynovka ti tuhle možnost nedává. A jakmile se objeví na světle božím, je to považováno za zbraň se všímvšudy. Mimochodem, zkusil jsi někdy LOS nebo podobnou akční střelbu? Je jasné, že když tě někdo mázne zezadu lešeňovou trubkou po hlavě, nepomůže ti ani kulomet.
Ty jsi ale asi přesvědčen o něčem jiném, vyvracet ti to nebudu, přeji ti spoustu krásných let s plynovkou a abys ji nikdy nemusel použít v žádném otevřeném konfliktu. Howgh.
Nechci tě zklamat, ale doba pistolníků, kteří dokázali tasit, zamířit a vystřelit během zlomku vteřiny, tedy v době kratší, než jaká by stačila jejich protivníku k tomu, aby pouze zmáčkli spoušť, je nenávratně pryč.
Respektive, ona tady nikdy ani nebyla, pouze se rodila ve fantazii rodokapsových pisálků a hollywoodských "továrníků na sny".
Opravdu chci věřit, že ty jsi takovým akčním hrdinou, který dokáže uniknout ze zorného pole bandity nějakým bravurním paragánským kotoulem, v letu vytáhnout zbraň, zamířit a střelit...opravdu tomu chci věřit, věř mi.
Ale nějak se mi to nedaří.
Ale pokud jsi skutečně tak zdatný, ďábelsky obratný a ledově chladný, pak je proti tobě bez šance nejen majitel plynovky, ale majitel jakékoliv střelné zbraně, včetně rotačního kulometu či laserového paprskometu.
Měj tedy s námi, obyčejnými burany, kteří nevládnou tak nadpozemskými schopnostmi, alespoň trochu trpělivosti v našem pošetilém názoru, že plynovka nás ochrání lépe než sprej.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 20 led 2007 14:38

myzrael píše: Každopádně jsem psal o tom jestli je plynovka dobrý obranný prostředek, napsal praktický zkušenosti s pepřovým sprejem a jsem tady za největšího haj**a.
Ano, diky tobe jsme zjistili, ze peprovy sprej je zrejme vhodny obranny prostredek proti psum a jinym mensim selmam (kocka, kuna skalni, etc.) Na vetsi potvory potrebujes uz spise "peprovy hasicak".
Nicmene bych chtel dodat, ze mam tri psy, ktere pokladam za cleny rodiny. A kdyby mi na nich nekdo zkousel ucinky peprovych spreju, tak si na nem s chuti vyzkousim ucinek plynovky, ktera mi lezi v supliku. Jsou jiste hranice chovani k zivym tvorum, ale ty zrejme nejakou ohleduplnosti a litosti prilis nedisponujes.
Co se tyce vhodnosti plynovek pro obranu, tak bych se asi priklanel k nazoru Bartuse a ostatnich. Je to spis takove placebo pro bezpecny pocit. V dnesni dobe neni problem si ostrou zbran opatrit. Tezko se pak spolehat na to, ze nekdo proti nam tasi zrovna plynovku. Takovy souboj by pak byl velmi podobny tomu ve filmu Volny pad - strikaci pistolka vs .38 special. Tuhle mi kamarad, vojak z povolani, rika - Kdyz uz bych v obrane strilel, budu strilet tak abych zabil. Kdyz prezije, je to svedek, svedek muze lhat, prekrucovat fakta, mlzit a v neposledni rade muze zustat do konce zivota mrzak s narokem na odskodneni. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 20 led 2007 15:16

to Nakadah
je tohle možný, já jsem to snad vysvětlil dostatečně, proč jsem to udělal, ještě ke všemu to bylo před nikolika lety, když jsem bojoval ( s učením ) na průmyslovnce a 14 dní jsem se nevyspal (to se opakovalo každých půl roku), protože v jednom kuse štěkal pod oknem ve dne, v noci (teď už je v pohodě, protože je starý a na žádný prasárny nemyslí).

Tak já se půjdu omluvit tomu psovi, majitelovi upeču buchtu, půjdu se vyspovídat, udám na policii, hlavně už mi s tím dejte všichni pokoj.

Jo a hlavně, že se tady v tomto vláknu řeší, jestli je možnýho potencionálního útočníka střelit do nohy nebo rovnou zabít. Já způsobim vyšinutýmu nadrženýmu čoklovi kašílek a jak jsem nejspíš pochopil, nejvhodnější by byl trest smrti.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 20 led 2007 18:38

myzrael píše:Doporučuji zkouknout dokument Bowling for Columbine, ještě je jeden podobný, ale nemůžu si vzpomenout.
Pry "dokument", tak tim si me vazne dostal. Jestli tuto slataninu beres jako dokument, tak to velmi vyjasnuje tvoje nazory.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 20 led 2007 18:43

bartus píše:Nechci tě zklamat, ale doba pistolníků, kteří dokázali tasit, zamířit a vystřelit během zlomku vteřiny, tedy v době kratší, než jaká by stačila jejich protivníku k tomu, aby pouze zmáčkli spoušť, je nenávratně pryč.
Nejlepsi jsou mistri teoretici, kteri ac si sami v zivote nic nezkusili, o danem tematu vykladaji stylem Karla Maye. Zkousel sis nekdy LOS, jak se te tu uz nekdo ptal? Vis vubec neco o taktice boje a dalsich x tisicich vecech? Evidentne ne a proto tady placas veci, co tu placas. Na ostatni plynovkare mozna timto pusobis timto suverenim stylem jakozto odbornik, ale kazdy, kdo ma ostrou palnou zbran si musi v tvem pripade opravdu klepat na celo.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 20 led 2007 18:44

myzrael píše:Jo a hlavně, že se tady v tomto vláknu řeší, jestli je možnýho potencionálního útočníka střelit do nohy nebo rovnou zabít. Já způsobim vyšinutýmu nadrženýmu čoklovi kašílek a jak jsem nejspíš pochopil, nejvhodnější by byl trest smrti.
Sam si rekl utocnikovi. Jak ohrozoval tvuj zivot nadrzeny cokl? Kopuloval ti s nohou a kousal te pri tom do varlat? :roll:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 20 led 2007 19:20

to S474N:
Jak jsem psal v prvním příspěvku, v 15 letech ( už je to fakt dlouho, prvák na střední ), pak v druhém a třetím příspěvku, že mě neustále budil štěkáním pod mím oknem v noci celých dlouhých 14 dní v kuse, protože naše fena hárala ( u psa je to naštěstí ( naneštěstí ) každých půl roku. Já jsem ho šel jednou ve 2 hodiny v noci utišit pepřovým sprejem, bylo to špatné, áno.


Můžu všechny hipíky uklidnit, nic se mu nestalo, prožívá krásné staří, je mu tak 13 let, kamarádíme se spolu, na holky už moc nemyslí, je prostě v největší pohodě.
Odpovědět