Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 19 led 2007 00:05

za útok, tedy vlastně obranu s nožem vás odsoudí taky raz dva obrana chladnou zbraní není taky moc popolární a jak si myslíte že to bude vypadat až se u soudu objeví fotky rozřezaného ksichtu atd... určitě to nebude vůbec hezký pohled a řádně to u soudu zapůsobí.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 led 2007 09:26

bartus píše: U ostré zbraně si budeš muset dobře vybrat místo kam jej střelit, jednak abys jej zastavil a jednak abys z toho později neměl moc velký průser.
:lol: Uz te vidim, jak si to misto vybiras....

Jinak, kdyz uz se strili v sebeobrane (ne PCR na prchajiciho zlocince), tak se strili kamkoliv to jen jde aby jsi odvratil utok... proste do no nej vysypes jak nejlip ti to v tu chvili situace dovoluje, nejake sahodlouhe uvahy o tom zda ho trefit do prstu u nohy asi nebudou na miste.

Ostatne nevim zda je vetsi pruser ho usmrtit, nebo ho potkat u soudu.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 19 led 2007 11:38

Andy píše:1) ...nejake sahodlouhe uvahy o tom zda ho trefit do prstu u nohy asi nebudou na miste.

2) Ostatne nevim zda je vetsi pruser ho usmrtit, nebo ho potkat u soudu.
Ad 1) To záleží na tom, kolik času na ty úvahy máš. Když se proti tobě někdo vyřítí a bude to útok ve vteřinách, tak si asi skutečně vybírat nebudeš. Pokud bys ovšem na výběr a hlavně na míření měl z jakéhokoli důvodu čas, tak je to rozhodně lepší (už jen proto, abys ho neminul a nezmrzačil někoho za ním).
Ad 2) Přesně. O svědka víc (a navíc svědka, co bude ZARUČENĚ svědčit proti tobě).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 19 led 2007 14:17

a taky se asi nebude mířit tak pěkně v klídečku jak na střelnici na terč.
mike.mm

Příspěvek od mike.mm » 19 led 2007 14:18

Není tady někdo z Ovy, kdo ví jak kde, a jak to chodí na střelnici a v případě že bych si chtěl udělat zbroják? Nějak nad tím začínam uvažovat, ale nejdřív bych chtěl vědet jak to chodí, ne číst starší fóra spíše pokec. Hmm? Jde o to abych než se do toho pustím, věděl zda to budu stíhat a má to cenu nebo nemá... Děkuji

tak to dopadá když se zeptám na plynovku a vy mě začnete přemlouvat, nejhoší je, že tohle jsem slyšt nechtěl ale čím dál více nad tím uvažujio. takže se vám to povedlo:D :D :D ( tohle samože neberte jako uražku jasne?)
bartus

Příspěvek od bartus » 19 led 2007 14:39

mike.mm: Ostrá zbraň je samozřejmě vždy účinnější, než jakákoliv plynovka.
Pokud ovšem z nějakého důvodu nemůžeš nebo nechceš držet a nosit ostrou zbraň, pak je plynovka nejúčinnější alternativou. Zapomeň na slzáky, teleskopy, paralyzéry a podobné ptákoviny. Tím nikoho nezastrašíš a navíc se to musíš naučit dobře ovládat, aby to mělo nějaký účinek.

Pokud máš ostrý revolver, tak se dají výhody plynovky a ostré zbraně spojit tak, že např. první dvě komory nabiješ plynovými náboji, které ti mohou posloužit pro odvrácení útoku nižší intenzity a kdyby to nezabralo, tak má člověk jistotu, že má pořád ještě v zásobě 3-6 dalších, tentokrát už ostrých nábojů.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 19 led 2007 14:53

Já osobně bych si na obranu ostrou zbraň nepořizoval ( možná to bude tím, že se necítím ohrožen ). Kdybych se měl rozhodnout mezi plynovkou a ostrou na obranu, volil bych plynovku, protože nechci nikoho zabít a v pravý okamžik bych ostrou stejně nepoužil. Když už budete vytahovat plynovku, tak s tím že budete střílet a pak utíkat ( ne zastrašovat ).

Útočníkovi se nic nestane ( jen se bude válet v záchvatech kašle po zemi ), vlastní zkušenost, někdy v 15 letech po zkouknutí akčního filmu sem na sobě vyzkoušel pepřový sprej ( na nic jinýho, než se čtvrt hodiny válet po zemi jsem se nezmohl, další hodinu jsem se nezbavil prudkýho kašle ). Taky jsem to vyzkoušel na sousedovic psovi, když štěkal celou noc a neustále mě budil ( účinek 100 % ). S plynovkou bude použití bezpečnější než se sprejem a hlavně na větší vzdálenost.

Ostrou zbraň bych kupoval pouze pro zábavnou střelbu, ne na obranu.
Richi

Příspěvek od Richi » 19 led 2007 15:43

woe mal by si sa liečiť ...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 led 2007 16:27

mám pocit že někteří lidi vzhledem k jejich zralosti a názorům by si měli spíš hrát s vláčkama než se zajímat o zbraně......
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 19 led 2007 17:36

to Richi a Alfonss

můžete upřesnit, co se vám nelíbí ? Takové rychle závěry nesnáším.

Já osobně nemám žádnou potřebu tahat sebou někam nějaký obranný prostředek (ani nůž ani sprej, sřelnou zbraň už vůbec ne ). Ono plno nosí pistoli jen protože se bojí, nebo mají nějaký jiný komplex, co já vím a takový lidi jsou podle mě nebezpeční. Asi k nim patříte taky (doporučuji plynovku, s ní nikomu neublížíte).
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 19 led 2007 18:11

Mít souseda takovýho kreténa, kterej mi stříkne psa pepřákem, tak mu propasíruju ksicht přes plot. Bez urážky.....

Nejsem člověk který se bojí a nemám žádný komplexy, zbraň je pro mě primárně sportovní náčiní. Pistoli nenosím denně, tahám ji s sebou jen pro sichr když jdu někam s penězma. A když nosím zbraň, tak se snažím vyhýbat konfliktům. Spousta z vás chápe plynovku jako něco co vás ochrání, co můžete vytáhnout a všichni padnou na prdel.
Ona filozofie nošení ostré zbraně je trošku o něčem jiným.......

A jak tak občas čtu názory a zkušenosti NĚKTERÝCH zapřísáhlých "plynovkářů", tak je možná dobře že tito lidé ostrou zbraň nemají.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 19 led 2007 19:04

Přátelé, vzhledem k tomu, že jsem asi starej jak Metuzalem a okolo zbraní se motám už přes 20 let, některý názory "plynovkářů" přesvědčených o vysoké "obranyschopnosti" jejich "zbraně" ve mě vyvolávaji frenetické záchvaty smíchu. Nošení zbraně je o životním stylu, naučí to člověka zodpovědnosti, vyhýbání se rizikovým situacím, soustavnosti v tréninku, rychlému rozhodování ale taky třeba nechlastání.
Zbraň ssebou nosím podobně jako mobilní telefon, doklady apod. Nemám ji proto, abych s ní někde machroval nebo si připadal nejsilnější z nejsilnějších. Na druhou stranu mi dává ve spojení s tréninkem pocit jistoty pro případ nutnosti jejího použití. Přitom o tom, že jsem ozbrojen, ví jen pár nejbližších z mého okolí. Takže až zkusíte vytáhnout plynovku na někoho, kdo nosí zbraň podobně jako já, dopředu si objednejte dřevěný kvádro, protože nikdo nebude rozlišovat, jestli máte v ruce vaši osvědčenou plynovku a jestli jste ho chtěli jen "obranně" postrašit nebo jestli to na něj zkoušíte s ostrou zbraní. Prostě vás smázne, jakmile bude mít příležitost a s tou plynovkou mu ji jednoznačně dáte. Pokud očekáváte, že se váš protivník po zásahu bude svíjet v nekontrolovaných křečích způsobených účinkem vašich "paralytických" nábojů, přestaňte se koukat na televizní seriály a číst pochybnou literatruru a vraťte se zpět na zem. Stačí si dojít na střelnici a nechat proti sobě mrak toho zázraku vystřelit. Zjistíte, že na účinku se značně podílí směr výtřelu, vítr, vlhkost, ale taky momentální dispozice protivníka. Pokud s tím vystřelíte na někoho pod vlivem "perníku", naserete ho tak, že vás umlátí první vytrženou plaňkou z plotu a to tak rychle, že nedokážete tu druhou ani zamířit.
Pro pseudohumanisty tu mám jednu vlastní příhodu. Ve svém revolveru jsem jeden čas taky nosil první náboj plynový, abych situaci hned nemusel řešit natvrdo. Jednou jsem tuhle kombinaci přinesl na střelnici, abych si to vyzkoušel. První plyňák jsem vystřelil v malé uzavřené místnosti v očekávání ohromující reakce vlastního organizmu - nedostavila se. Trochu jsem zaslzel a pokašlal, ale že by tohle dokázalo zastavit útočníka bych nepředpokládal ani omylem. Nabil jsem druhou plynovku a tu jsem už střílel na otevřené střelnici ve spojitosti s dalšími ostrými náboji. Po výstřelu mi ten plynový náboj vyfoukl zápalku zpět, čímž se zablokoval válec a revolver bych mohl použít akorát tak jako mlat. To mě vyučilo natolik, že tenhle sajrajt mi už do normálního revolveru nikdy nesmí.
Tak kluci přestaňte blbnout a pokud jste rozhodnuti používat pro obranu zbraň, udělejte si ZP a přijměte to se všemi důsledky. Následně absolvujte alespoň základní kurz obranné střelby pod vedením kvalifikovaných instruktorů a hlavně choďte na střelnici a cvičte se zbraní. Jinak z vás nebudou střelci, ale jen majitelé zbraní (a jejich potenciální dárci). Pokud nejste přesvědčeni, že zbraň po tasení dokážete použít bez psychické bariery, nenoste ji, a to ani plynovku a zvolte jiný, Vám přijatelnější obranný prostředek. Může vám to zachránit kejhák.
Omlouvám se, že jsem se takhle vykecával, ale třeba to někomu pomůže se ve věci orientovat. Naivků a hrdinů jsou po světě plný hřbitovy....
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 19 led 2007 19:05

to Alfonss

jo aha, to bylo kvůli tomu psovi, z tvýho pohledu máš pravdu a ani ti nějak nevyčítám, že si mě nazval kreténem. Upřesním: máme čubu a měla krámy, a tenhle d***l každých půl roku 14 dní ve dne v noci štěká a vije pod oknem ( pod kterým mám postel ). Tak jsem ho šel ve 2 v noci jednou uklidnit. Tak o to stejně nejde, prostě jsem napsal praktickou zkušenost. Hipíkům se omlouvám.

Já nemám ani tu plynuvku ( akorát jsem jí měl půjčenou, střílel jsem jen tak do vzduchu ) a netvrdím že spolehlivě ochrání, ale hlavně paralyzuje a neublíží. Když bych si kupoval ostrou zbraň, tak jen pro zábavu a sport. Pro obranu doporučuji lidem, který mají pro to opravdu dobrý důvod. Toť můj názor a o filozofii nosit zbraň nic nevím. Zajímavou filozofii mají v Americe, každý má pravo nosit zbraň, nebo něco takovýho, tak jí tam má každý a taky to tak vypadá.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 19 led 2007 19:24

Myzraeli, ty jsi v tý Americe byl, že víš, že tam má každý zbraň? To se tedy, hochu k***vsky mejlíš. Je pravda, že získat ji je o něco jednodušší, než u nás, ale jen o málo. Když už ji ale máš, dává ti zákon jednoznačně vymezující podmínky, kdy ji můžeš použít, nerozdíl od našeho "šalamounského" zákonného vyjádření, že .... obrana nesmí být ZJEVNĚ nepřiměřená.... Tenhle výraz totiž zavádí subjektivní hledisko do posouzení situace. Proto se my, kteří zbraň nosíme, snažíme přenést zákonné riziko použití zbraně v obraně jednoznačně na útočníka. A právě takhle to mají mj. v zákonech většiny amerických států, takže se ti nemůže stát, že když ti jde někdo "jen" vybílit kvartýr a ty ho u toho "jen" postřelíš, protože se ti ho nepodařilo v tom rozrušení načisto smáznout, že proti tobě takovej hajzl bude stát u soudu s vykonstruovaným tvrzením, že ti vlastně vůbec nechtěl ubližovat a ty tam nemusíš přiblble dokazovat, že jsi střílel oprávněně.
bartus

Příspěvek od bartus » 19 led 2007 19:54

V okamžiku, kdy na tebe někdo míří zbraní je čirým šílenstvím sahat po své vlastní a uklidňovat se, že ten druhý má přece jen plynovku. Ty to totiž nemusíš poznat, že má plynovku (ono to totiž někdy jde poznat těžko) a v pocitu falešného bezpečí (vždyť přece pepřáky vůbec neučínkují!) sebevědomě sáhneš po vlastní, načež se ti může v lebeční kosti otevřít otvor různé velikosti, ale zhruba stejného účinku. Následující obraz lze pak klinicky popsat prostými, ale konkrétně popisnými slovy: Výkřik - Pád - Smrt.

Promiňte mi tu květnatost jazyka, ale podobné názory zase pro změnu přinášejí záchvaty smíchu mně.

Protože jsem deset let vlastnil ZP a tři krátké kulové zbraně podléhající registraci a protože jsem jednak dlouhá léta nosil zbraň na obranu a na střelnicích prohnal všemi hlavněmi mnoho tisíc korun, troufám si říci, že mé názory jsou opřeny o jistou zkušenost, ze které tedy vycházím.
Pokud má někdo zkušenost jinou, pak je logické, že bude hájit názor jiný a je jen na každém z potenciálních tazatelů, aby si sami zhodnotili, čí názor je z jejich hlediska správnější a přínosnější a podle toho se tím či oním řídili.
Odpovědět