Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 07 črc 2010 21:52

No, opomenu opet fakt, ze to tu nekdo proste neprocetl nez se zeptal ale chapu to, samotneho me kolikrat otravuje neco tady hledat na te halde temat a tak se radsi zeptam :) Jsem rozhodne rad, ze to tu nekdo aspon ozivil.

K tomu dotazu: Umarex Colt Double Eagle Combat Commander je kopie Coltu Double Eaglu, ktery vzdalene pripomina devatenactsetjedenactku (aspon podle meho oka). Je to od slavneho Umarexu, kvalitni znacky. Ma to PTB pro Nemecko a ocelove casti (bohuzel udajne jen prepazka v hlavni je ocelova, zbytek asi ne :( ) Kazdopadne je to porad Umarexacka pistole duveryhodne kvality, bezpecna i na noseni naboje v komore (udajne reseno bezpecnostni polohou kohoutu, hadam ze neco podobneho jako u Zoraki 914 - zaroven pusobi jako protipadova ochrana).

Uvazujete ale o skoku z leciveho pramene do odpadni stoky. Bruni GAP je kvalitou otresna (ano, drzel jsem ji v ruce), zpracovani priserne - dily na sebe nesedi, konstrukce ma v sobe casto i nekolikamilimetrove diry, hrube opracovane, zasobnik ma prilis tuhou pruzinu, o ocelovych dilech si muzete nechat jen zdat, stejne jako o bezpecnostnich prvcich. Jednom slovem HRUZA - nekoupil bych to ani do vytriny. Na noseni bych rekl i nebezpecne. Na obranu naprosto neprijatelne kvuli nespolehlivosti i nebezpecnosti.

Ekol sice neni tak hrozny ale porad je to oproti Umarexu des bes. Ocelove dily neexistuji, strenky jsou hrube a nedolehaji na pazbicku. Pistoli Firat jsem mel v ruce jen jednou, moc jsem si ji neprohledl. Mam ale od Ekolu P29 a povim vam, ze je to fakt hruza. Kohout je krivy, leva strenka je ohnuta a nesedi, vodici tycka se pri pohybu zaveru vzad hybe nahoru a dolu, dira pro hlaven vepredu na zaveru je sisata, kohout je z mekeho kovu a uz je davno omlacen o udernik, zaver nesedi a vrkoci se, zvoni kdyz s pistoli lehce zatresete. O necem jako bezpecnosti poloha kohoutu si muzete nechat jen zdat, v DA rezimu a nabojem v komore je kohout polozen primo na uderniku, takze bezpecnost je vselijaka. Spolehlivost po vystrileni tak 70 ran jde do ... spolehlivost s plynovymi naboji je v kopru od sameho zacatku. Nepouzitelne (nebo spise nevhodne) pro obranu... Pokud nosite zbran pro obrane ucely, sahnete po necem, co neni od Ekol, Bruni, Kimar a podobnych znacek.
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 07 črc 2010 22:11, celkem upraveno 1 x.


ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 07 črc 2010 21:57

Pietro.Beretta píše:Pokud nosite zbran pro obrane ucely, sahnete po necem, co neni od Ekol, Bruni, Kimar, Cuno Melcher a podobnych znacek.
takže si nechat svůj umarex double eagle by bylo asi nejlepší řešení? :wink:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 07 črc 2010 22:05

Pokud vam na nem vadi jenom barva, tak je podle me zbytecne vyhazovat nekolik tisic korun za novou zbran. Pokud vas to laka proste proto, ze mate rad zbrane a chcete noveho mazlika, tak je to samozrejme jen na vasi chuti - pak uz zalezi jestli noveho mazlika mate na "mazleni" nebo i na obcasne noseni.

I kdyz tedy, pokud mate 56kg, tak se vam divim, ze s sebou tahate krochnu o velikosti 190x94mm a 1kg vahy. Ja jsem take hubene postavy a dal jsem prednost necemu mensimu, viz muj podpis. Jak jsem ale rikal, rozhodujte se predne podle vyrobce, tim oddelite zrno od plev a pak az vybirejte z konkretnich modelu u skutecnych zbrani...

Edit: s tim Cuno Melcher to prosim neplati. Cuno se nehodi na obranu proste proto, ze prodava repliky historickych pistoli, treba Nemeckeho druhovalecneho Lugera P08. Rozhodne to neni kvalitou!!!
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 07 črc 2010 22:14

no ten váš Ekol P29 vypadá dobře, jak jsem četl hodně se tady vychvaluje ta atak zoraki 914 ale mě se moc nelíbí ta horní část zbraně jak je to provedené :) http://www.colosus.cz/image.php?id=6817 ... size=large
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 07 črc 2010 23:44

No pokud vam jde opravdu o vzhled, tak si kupte co se vam libi, treba i to Bruni GAP. Jen to pak proboha s sebou nenoste :) Jinak byste si mel vybrat neco nositelneho.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 07 črc 2010 23:47

jde mi to tak 50/50 vzhled a použitelnost :D naštěstí jsem ještě nemusel plynovku použít ale chodím docela často pozdě večer parkem takže je to riziko celkem pravděpodobné...nechám si ten můj colt, ikdyž to má 1 kg :lol:

edit: jak tak koukám, škoda že ho nemám v černé :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 09 črc 2010 12:52

Jo určitě si nech Colta DE. je to parádní bouchačka :) jak řekl pietro.beretta určitě si nekupuj nic od Bruni, Kimaru a Ekolu.. Mě se dnes po čištění znova po*ral Jackal Dual od Ekolu, takže ho zase pošlu na reklamaci.. Těší mě snad jen, že stačí už jen jedna závada a pošlou mi zpátky peníze..
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 09 črc 2010 14:03

Abyste se nespletl Andre. Ja jsem nedavno posilal P29 na druhou reklamaci, protoze porad zasekava, kolikrat treba 6 patron z 8. A oni mi poslali Ekola zpatky, ze pry zavadu nezjistili, ze jim to pry strili dobre a ze prej navic jsou zaseky neco naprosto normalniho, tak jako nevedi, co resim. Reklamace neuznana, protoze zavada nebyla zjistena. To prosim hovorim o reklamaci u firmy JGS, ktera je jedna z nejvetsich dodavatelu tady u nas. Kazdy kram co znam prodava zbrane s logem J.G.S.

Puvodne jsem premyslel jako vy ale rikam si, ze to bude asi tezsi nez jsem myslel to vraceni penez...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 09 črc 2010 15:40

Asi jsi zkusil vybíjet plný zásobník přes pistoli natahováním závěru a vždy volně pouštět závěr?
Jaké používáš náboje ?
Schodou okolností používám nejlevnější co jsem u nás sehnal, dováží je JGS.
http://www.jgstrade.com/strelivo/nabojk ... -yas-50-ks
Pistoli EKOL Firat Magnum jsem koupil z druhé ruky za 400kč.
Vypráskal jsem těchto nábojů necelou stovku a vůbec žádný problém.


Ačkoli je pistole vcelku hezky vyrobená,tak nevím proč si tento druh zboží kupovat.
Nevím,proč za to lidi vyhazujou tisíce,když to dělá to samý jako petarda za 7kč.
Naposledy upravil(a) Kavy dne 09 črc 2010 16:27, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 09 črc 2010 16:10

Kavy: nevím, proč jsi ještě a z diskuzí tady vůbec nepochopil, že mnozí tu plynovku nemají jenom na ty petardy. Dál to rozvádět nechci, protože to je zcela postačující.

Výrobce nábojů, na kterého odkazuješ, je podle jména jaksi tureckého původu. Takže do turecké pistole prý pasují nejlépe turecké náboje, ale zase prý ne všechny. Protože výrobců může být více a ty náboje, jejich vlastnosti a téhož výrobce, se také v čase mění.
Takže a třeba na bulharských diskuzích je k tomu dost a dost textu. Průšvih je, že komu nejdou v tureckým kvéru náboje turecký tak je doporučovaný přejít na německý ... a komu zase nejdou německý tak opáčně směr ten náboj Turek, navíc někdo začne a spokojenost s náboji na Turkovi ale ze zoufalosti potom, po nějaké době, zkouší třeba Umarex nebo další podobný.
To je právě to riziko, že zatím turecký pistole (až na jistě dobré výjimky) bývají co kus jiné ... což strávím třeba u příkladem kortouče na zahradu ... ale u zbraně?
Dosavadní spokojenost Ti pochopitelně přeji. Aby sis to špatně a co jsme napsal nevyložil.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 09 črc 2010 16:34

Tuhle diskuzi sleduju delší čas.Takže jsem kolikrát jen zděšen,čemu všemu říkají lidi nutná obrana.
Uplně mě vyděsil příspěvek z použití pistole na tržnici.Podle popisu situace,kdyby se tento případ dostal k soudu,tak tzv. obránce s pistolí v ruce bude mít veliké problémy :!: :!:
Doufám že na někoho podobného omylem neupadnu v tramvaji,nebo ho večer neoslovím se žádostí o přesný čas.

Ale nechci tu kázat o morálce,je to tu o technice :wink:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 09 črc 2010 17:52

Kavy: Myslim, ze tou posledni vetou jste to presne vystihl! Jinak divil byste se, ze problemy s vykladem NO a KN nebo s pripadnou prilisnou sebeduverou neni ani nahodou jen u lidi z tohoto tematu, ja sam valim oci nad nazory nekterych lidi, kteri nosi ostre. Problemy se zakonem pak mohou mit tito lide jeste daleko vetsi.

Jinak k ucelnosti plynovek. Mnoho lidi si plynovky kupuje za sklo na vystaveni nebo proste protoze chteji vysnenou oblibenou zbran mit doma a neobtezovat se s ZP. Nekdo (jako ja a mnozi dalsi) to povazuji za dobry prostredek obrany. Spousta "rozumbradu" a "internetovych ostrostrelcu" na to ma kriticke nazory, ve kterym proklamuji, jak kazdeho, kdo na ne vytahne plynovku "vygumujou" atp. Ja jsem na toto tema napsal celkem obsahly prispevek v tematu "Obranny prostredek pro zenu" ve kterem poukazuji na mnohdy az do nebe volajici pripitomelost protiplynovkovych argumentu. Za obsahem toho prispevku si stojim, bohuzel ani jeho velka delka nestaci na pokryti vsech argumentu na toto tema.

Co se tyka toho Ekolu. Mate tedy stesti, ze je vas Firat dobre udelany, jak rikate. Jen vam preji aby vam toto presvedceni vydrzelo. Ja jsem zatim nevidel dobreho Ekola ani jednoho. Kazdopadne k vasemu dotazu. Ano samozrejme jsem zkousel vybijet zasobnik posuvem zaveru. Toto funguje ale poukazu na drobny rozdil v pistolich: Kdyz vezmu Zoraki 914 a vybijim takto zasobnik, tak i kdyz zaver odtahnu dozadu opravdu pomalicku, tak pistole prebije. Naboj po dostatecnem odtazeni od pistole skutecne odskoci, i kdyz zaverem dozatu tahate pomalu. Cim rychleji tahnu, tim dal to leti. U Ekola P29 musim s tim zaverem opravdu trhnout, jinak to proste neprebije a i kdyz s tim trhnu jak rychle to jen jde, tak to odleti tak max 10 cisel od zbrane a posledni naboj nikdy nevyskoci. O tom, ze by to prebilo pri pomalem tahani zaveru si muzu nechat tak akorat zdat.

Ten Ekol je schopen palit slepe naboje celkem bez problemu i rychle za sebou, pokud jich nevysypete vic nez 20, pak uz zasekava. Staci vsak jeden jediny peprovy naboj a uz si nezastrilite. Vypalite jeden peprak a dalsi naboj spolehlive sekne, pak uz nasleduji zadrzky tak vetsinou kazdy druhy naboj nebo hur. Kdyz jsem to podruhe odnesl k reklamaci, tak prodejce vytahl naboje, nabil a to zkusil s tim v dilne strilet. Neprebijelo to, musel kazdy naboj prebit rucne, zaver se ani nehnul. Pritom to prede mnou predtim vycistil. Pak to teda poslal do J.G.S. aby se na to podivali a prislo mi to, co jsem psal nahore. Pistole uz funguje aspon se slepymi. Podle meho tam neco proste vymenil nebo poladil ale napsal ze s tim nic nedelal aby nemusel uznat reklamaci, protoze vedel, ze mu to vratim i potreti. Dost me s tim namichli. Jeste napsali, ze prej plynove naboje "zlobi ve vsech pistolich" a navic "se s nimi nema strilet jinak nez pri obrane nebo krajni nouzi". Takze nakonec jsem ja ten debil, ze s tim strilim plynove naboje a stezuju si, ze to nefunguje, protoze plynove naboje prece nikdy nefungujou a navic to nemam zkouset driv, nez dokud se nedostanu do prusvihu. To jsem proste nevericne kroutil hlavou. Jeste ze mam jinou spolehlivou pistoli, u ktere mam ozkouseno vysypavani plnych zasobniku plynovych naboju behem nekolika malo vterin (proste mackat jak rychle to jen jde) a vim, ze funguje, nezazil jsem u ni ani jedinou zadrzku a navic mam prime srovnani kvality i prozkoumano s magnetem, kde je ocel...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Chains
Příspěvky: 12
Registrován: 10 črc 2010 10:52
Bydliště: Praha

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Chains » 10 črc 2010 11:07

ja bych jen kratce navázal k těm netovejm ostrostřelcům jak o nich mluvil Pietro.Určitě chodí po ulicích dost lidí s ostrym kvérem, dokonce věřim že velký procento z nich sou zhovadilý lidi který prostě čekaj na příležitost. Proto si myslim že než člověk vyndá plynovku musí si bet sakra jistej situací, jinak je to celkem bez debat..
Třeba umarex dělá dost věrohodný repliky takže až na výstřel maj hodně společnýho s ostrym kvérem, proto asi nikdo s ostrou za pasem nebude moc řešit jestli si vytáh plynovku neboco.. ..takový situaci se chci vyhnout svinskym obloukem
Umarex Walther P88 Compact 9mm
SVUH blue baseball bat
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 10 črc 2010 12:00

Pietro.Beretta píše:Abyste se nespletl Andre.
Snad ne. "naštěstí" se mi Jackal pokaždé podělá celkem zásadně. Teď třeba se zasekl závěr takže nemůžu nabít zbraň. Pohnu závěrem tak max o tři centimetry a dál to prostě nejde.. Jedině kdyz při natahování zmáčknu spoušť, pak závěr natáhnu, ale je to dost o hubu.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 10 črc 2010 12:33

pro Chains: Opet jste narazil na muj oblibeny protiplynovkovy argument a ja se tomu jenom smeju... Svuj komentar k tehle hlouposti jsem napsal jiz do tematu o obrane pro zeny a znovu to sem psat nebudu...

EDIT: Jee, mam prvni prispevek na 100. strance :-D
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět