Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
flaspoint
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2010 00:32

Re: Plynové pistole

Příspěvek od flaspoint » 30 bře 2010 21:56

S tím musím nesouhlasit a myslím si, že je to spíš tak, že někomu se ta P22tka drží dobře a padne do ruky a někomu prostě ne, hlavně ti co mají větší ruce a dlouhé prsty, těm se drží špatně a nesedí v ruce. :roll:
Naposledy upravil(a) flaspoint dne 30 bře 2010 23:42, celkem upraveno 1 x.


jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 30 bře 2010 22:32

přesně tak mě padne do ruky uplně jak prdel na hrnec jak se říká.. protože ruce mám menší :wink:

no a z jakýho materiálu to je nějakej polymer nebo něco? myslím tím ten rám a kohoutek..
vydrží to pánové?
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
denoo
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2010 19:08

Re: Plynové pistole

Příspěvek od denoo » 31 bře 2010 11:43

ram a kohutik je z plastu? nezda sa mi nemas daku inu pistol ?

ja mam vacsie ruky, a sadne mi tak akurat
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 31 bře 2010 11:49

nevim z ceho to je ale kov to opravdu není!!
mám samozřejmě Umarex walther p22 8)
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 31 bře 2010 12:33

rám by měl být z plastu, ale ne z libovolně nečitelného, takto to mají mít z plastu i ostré moderní pistole a které chtějí být zároveň lehké, viz ostrá P22, tak snad na tom nic dál divného není a věřím, že u značkové pistole ten materiál parametry odpovídá potřebám,
kohoutek má být slitina ale s ocelovou vložkou, ta ocelová vložka akorát dopadá na ten čudlík a co přenáší ráz dál, také nic neobvyklého, mnohé plynovky tu vložku nemají a je to jen prý slitina.

Já mám také menší dlaň a kratší prsty. I když jsem hrál jako nezletilec na klavír ... ale barák jsem potom svépomocí nestavěl. Takže P22 je tak pro mne na fous. Poněkud nezvykle, viz příspěvek Orici, na mne působilo to jisté menší pružení zásobníku dole u patky. Teď už tomu pozornost nevěnuji.

Ono ale pozor, tady u toho úchopu jsme opět u účelu té pistole.
Pro obranu a skrytí by pistole měla být obecně malá. Takže ty některé pistolky dokonce mají úchop jen na 1 prst a s 2. se počítá jak opora někam na patku, P22 to má pořád ještě na pohodlnější 2 prsty úchop a ten 3. prst dole směr patka .. a kdo má už velké ruce, tak tam pořád ty 2 prsty bezpečně má, ten 3. prst si patku najde a síla zvyku.
Komu záleží víc na pohodlnosti úchopu a má větší ruce, o skrytí a malé rozměry mu tolik nejde, účel obrany není zase tak prioritní ... no tak má možnost vybrat si přece pistoli větší, dají se najít.
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 31 bře 2010 14:19

tak tak.. díky kebabovi za osvětlení tý p22ky:-)
prostě je to plastový a v tom kohuotku je nosmálně železná šmejdka která uvádí do pohybu ten úderník:-)

tak jestliže je to takhle i u ostré p22 tak jdou mé obavy zcela stranou:-)
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 31 bře 2010 14:52

jir.007: u toho kohoutku nevím, už si nepamatuji jak jsme to s tou ostrou P22 tehdy s kamarádem srovnávali, pro mé potřeby to je s tou ocelovou vložkou doufejme postačující.

Na rovinu a jak jsem si udělal názor z ohlasů majitelů po i cizích webech. Také tam záleží na datu výroby, mohou být rozdíly.
Jako opravdu střelecký kombajn a na velmi vícero Silvestrů bych s P22 poněkud váhal, ale našel jsem zkušenosti několika majitelů a co to zvládli i s tou P22 a dobrým střelivem. Už se ale může objevit nějaká ta stopa opotřebení ... jako u všeho tady od plynovek.
Na výdrž bych opravdu potom šel do něčeho ocelového, pro mne to byl už nedostupný Makarov žel 8 mm ráže, potom v Německu nabízená a i s tou jejich značkou ukrajinská verze Walther PPK 9 mm (ovšem už žel poněkud ukrajinského provedení v detailech) a nebo ty dnes už nevyráběné ocelové německé plynovky. Potom byl/je tu i onde těžko dostupný repas maďarských vyřazených pistolí, opět a la Walther PP/PPK a s velkým podílem dílů z hliníku (no bodejť ne): tam ovšem jsem narazil na stesky ohledně spolehlivosti resp. záseků - nevím, jak zda-li to lze zobecnit.
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 31 bře 2010 15:31

však jasný já jí mám na to abych si občas vystřelil pro srandu.. v lese,, nosím jí u sebe na sebeobranu, a na silvestra s ní taky počítám ale rozhodně nebudu střílet 200 kulek za večer.. vystřelím si tak deset světlic a dest normálních a budu spokojenej:-) :mrgreen:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 15 dub 2010 09:32

Včera jsem si zkusil vystřelit cvičně dva pepřové (červené 45 mg) a dva plynové (žluté) náboje a možná by vás to mohlo zajímat. Střílel jsem z pistole RG 88, nejprve jsem nabil pepřové náboje a po směru větru vystřelil v rychlém sledu. Oblak pepře nebyl příliš vidět, spíš kouř ze spáleného prachu. Potom jsem nabil plynové náboje a opět vystřelil. Opět nebyl oblak plynu patrný, navíc se po druhé ráně a otevření závěru z pistole stala malá dýmovnice. V nábojové komoře byly nějaké krystalky a z pistole stoupal bílý dým. Nechtěně jsem se toho nadýchal když jsem vyndaval v autě zásobník. I přesto, že kouř byl koncentrován v uzavřeném prostoru, účinek to mělo jen lehký, žádné mdloby, závratě, ztráty vědomí, zvracení nebo něco podobného. Jen lehké pálení sliznice nosu, koutku úst a svědění pokožky obličeje. V pohybu mě nic neomezovalo, okamžitě jsem byl schopen dále pokračovat v jízdě a pálení do 10-15 minut přešlo. U této pistole se mi běžně stává, že výstřel ožehle náboj, který je připraven k nabití. Zřejmě to bude konstrukcí přepážky hlavně. Hlaveň je krátká a tak pro vyvolání síly nutné k přebíjení je přepážka silná a tvarovaná do kříže. Možná přes ní neprojdou krystalky, kterými jsou naplněné CS náboje (u zoraki 914 tento problém nebyl). Každopádně se zbraň stala více nebezpečnou pro uživatele. Doporučuji si udělat stejný test se svoji zbraní ať víte, co od ní můžete očekávat. Vezměte si nějakou igelitovou tašku do které po testu zbraň zabalíte. Zjistil jsem, že moje oblíbená pistole je při střelbě pyrotechniky výborná, na sebeobranu to ale není. Udělá hluk, možná i ten pepř vystřelí, ale jeho koncentrace ve vzduchu nemusí zabránit útoku. Je to srovnatelné s pepřovými spreji první generace. Pokud plynové pistole nebudou vystřelovat dráždivou látku přímo na útočníka např. v podobě nějakých kapslí nebo gumových projektilů (což je možné, ale je nutný ZP), je pohodnější a levnější nosit tekutou střelu ve spreji.
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 15 dub 2010 13:51

Sego
Příspěvky: 5
Registrován: 16 bře 2010 17:13

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sego » 16 dub 2010 13:40

zdravim, viete do coho idu tieto predlzene nabojky?

http://www.armpek.sk/?str=320&ct=1164
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 16 dub 2010 15:16

Jsou to uplně klasické poplašné náboje není na nich nic prodlouženeho.Už jsem je mněl. :) Našel jsem tyto náboje, které jsou o něco delší.
Přílohy
mtov1164.jpg
Klasické poplašné náboje 9mm
mtov1164.jpg (6.05 KiB) Zobrazeno 1338 x
obr_291_753_1.jpg
Slepá nábojka ráže 9mm Luger (9x19) pro střelbu v ostrých zbraních.
obr_291_753_1.jpg (11.34 KiB) Zobrazeno 1340 x
Naposledy upravil(a) jozef hošmanek dne 16 dub 2010 22:04, celkem upraveno 4 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 dub 2010 15:46

Rozhodne nesouhlasim, ze je stejny nosit tekutou strelu ve spreji. Tekuta strela mi prijde jako hrozna hloupost, trefit nekoho malym proudem tekutiny je velice tezke. Muzete to odzkouset, kdyz si koupite cvicny sprej (je v nem voda a ne ta latka). Plynovka je dobra, protoze ma 1. odstrasujici ucinek, 2. ten oblak je mnohonasobne vetsi nez u spreje! Kdyz uz sprej, tak rozhodne aerosol ale ne tekutou strelu.

JInak si taky myslim, ze zalezi na tom, jakou mate plynovku a jake mate naboje. Mam Zoraki 914(semi-auto) a Ekol P29 a delaji velke oblaky, podle me ten problem, ktery popisuje teddis je spise v konstrukci te hlavne i kdyz nejsem v tomhle oboru vzdelan. Jedna vec me ale prekvapila, nezalezi az tak na gramazi naboje co se tyka velikosti oblaku. Mel jsem Wadie 45mg NV, 20mg NV a Umarex 80mg CS a oblaky jsou: nejvetsi CS 80 Umarex, stredni: Wadie 20mg NV, temer zadny oblak: Wadie 45mg. Bud jsou ty 45mg blbe udelane nebo mi neco unika. Mel jsem 2 balicky tech 45mg a u obou nebyl temer zadny oblak.

Ucinnost CS 80mg v kombinaci 20mg NV je velice dobra, myslim, ze to spolehlive zneskodni i fetaka. Pokud nekdo ma plynovku, ktera dela male oblaky, neni vhodne delat obecne zavery, zkuste vyzkouset vice zbrani nebo naboju. Ekol i Zoraki vymetaji plyn velice solidne, se sprejem zadneho druhu se to neda ani v nejmensim srovnat. Jinak ale pokud si porizujete zbran na obranu, doporucuji Zoraki, protoze podle mych zkusenosti drzi velice dobre a nevykazuje zadne znaky opotrebeni, Ekol naproti tomu je ted zrovna posilan do opravy (je jeste v zaruce). Jeho zivotnost je mala. Myslim, ze unikatnost Zoraki spociva v tom, ze zbran je projektovana na gumove projektily, tedy plynove nabojky s ni ani nehnou.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 17 dub 2010 09:26

Pietro.Beretta : Taky mám podobné zkušenosti s tím jak jsi popisoval oblak u jednotlivých nábojů.
80mg CS umarex velkej oblak , wadie NV45mg takovej skoro neviditelnej, nic moc
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 17 dub 2010 12:07

Zdravím, hele napadla mě tuhle v práci taková blbost... Čistě teoreticky, co by se stalo, kdybych vystřelil plynový náboj s adaptérem na světlice? :roll:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Odpovědět