Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
flaspoint
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2010 00:32

Re: Plynové pistole

Příspěvek od flaspoint » 11 bře 2010 13:30

kebab: Byla to jen taková úvaha o valtro.. ale po pravdě řečeno, asi už jsem se rozhodl a díky za obsáhlý příspěvěk... :idea:


trifonov
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2009 07:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od trifonov » 11 bře 2010 14:14

hm to jsou ty samý plivátka co koupíš tady v česku od Ekolu. Kvalita bude asi stejná a navíc, když to koupíš tady, tak máš menší starosti s případnou reklamací. Jinak to že si nemůžeš vybrat chápu, protože já kdybych chtěl všechno, co se mě líbí, tak vykoupím půlku z nabízenejch plynovek :lol: U mě je to ještě složitější, páč plynovky beru jen jako zdroj zábavy a jako prostředku k sebeobraně jim nevěřím. Nicméně líbí se mě glocky, koupil jsem si teda od bruni Gapa... Kvalita je snesitelná. To stejný p29 a zoraki. Když se líbí, proč to nevzít, každopádně bych chtěl ještě 1911, byl jsem si ve kšeftě ohmatat tento model od Kimaru a byl to děs. Radši jsem koupi zavrhl, to zpracování bylo šílený a musel jsem si přiznat, že jsem dokonce přemejšlel, jestli to vůbec může fungovat. I sám prodejce mě řekl, že pokud chci tenhle kvér na zábavu, tak ať radši zvolím model od umarexu, že vydrží mnohem víc. Nakonec jsem byl tedy rád, že jsem odolal pokušení objednat tenhle Kimar na netu z pohodlí domova. Ono je těžký pořídit něco z netu jen na základě popisu, fotek a pár neověřených informací z fóra. Opravdu nejlepší je zajít do obchodu a nechat si to všechno projít rukama. Nejen že člověk vidí detaily, který z fotek nejsou patrné, ale vidí kvalitu materiálu, vidí zdali nejsou některé části z plastu, což z fotky jde taky velmi obtížně určit a v neposlední řadě je tu možnost vyzkoušet si, jak mě pistol sedí v ruce a popřípadě řešit zároveň i koupi vhodnýho pouzdra.
TRIFONOV
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Laďa2 » 11 bře 2010 14:27

Před chvílí jsem měl v ruce revolver Weihrauch Western steel cal. 9mm. (http://www.colosus.cz/zbrane/plynovy-re ... cal-9mm-2/)
Celý ocelový - no paráda. Ale ta cena!
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 11 bře 2010 15:47

Weihrauch westerny se mi vůbec ale vůbec nelíbí....
tak každej má jinej vkus:-) já radši menší revolvery s hlavní do 2.5" :wink:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 11 bře 2010 18:47

Osobne se, jak jsem jiz psal vicekrat, rozhodne taky klonim k nazoru, ze je nejlepsi jit do kramu a osahat si ty pistole. Pokud jeste nemate zkusenost s plynovkama, je hovadina si je nechavat posilat. Ja jsem napriklad puvodne premejslel, ze si koupim revolver ALFA 020 pres net, protoze se mi ty rozmery nezdaly tak hrozny, pak jsem to ale videl v realu a byl jsem sakra rad, ze jsem to neobjednal a nemusel nasledne vracet (byla to velka krava)....

Proste nej zpusob je vlitnou do kramu a vybrat si model, pak si jich osahat vic a vybrat si ten, kterej vypada nejkvalitneji :)
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od cover72 » 13 bře 2010 14:30

trifonov: K911 mám už pár let, kupoval jsem ho víceméně pro zábavu a tak strašné to zdaleka není - viz http://forum.gunshop.cz/plynove-pistole ... ml#p134618.
Proč sem ale píši - nedávno jsem vyzkoušel 25mg PV munici od Wadie, co mi víceméně vnutili při koupi revolveru v Brymové a nestačil se divit. Vypálil jsem 1ks té věci ve sklepě (uzavřený prostor) a:
-vzduch byl zamořený bílými částečkami viditelnými ve světle žárovky; k výmetu tedy došlo
-přesto mi nedělalo problémy se v "zamořené" místnosti pohybovat s otevřenýma očima a zadrženým dechem
-když jsem dýchal, dostavilo se intenzivní kýchání, ale rozhodně jsem se "nelámal v pase" ani neskládal k zemi
-z náboje vylezlo tolik připečeného svinstva, že znemožnilo otočení bubínku a tedy nabití dalšího náboje (sic!)
Faktem ale je, že jsem možná trochu rezistentní proti pepři, protože pepřový oblak stoupal vzhůru, silně zředěného (to jsem mohl dýchat bez problémů jen s lehkým kýcháním) se ho nadechl jiný člověk a kašlal docela ošklivě.

Na druhou stranu ale znám člověka, který v sebeobraně do opilého vojáka, který se mu vlámal na pozemek a chtěl ho napadnou vypálil několik 120mm pepřáků (mimochodem, z turecké kopie PPK, která neměla ani jeden zásek) a vojáček šel k zemi na 15 minut. Možná šlo v mém případě/testu o nepovedenou sérii nábojů, možná Wadie nestojí za nic, dost možná (můj dojem) je na nic 25mg koncentrace; každopádně je ale svatou pravdou, že pokud někdo uvažuje o obraně s plynovkou, musí vyzkoušet i účinky účinné náplně a nejen akustické nábojky.

A co se pepřáků-sprejů týče - ty jsem na sobě jako tvor zvídavý testoval taky. První test proběhl víceméně impulsivně ještě na SŠ, kdy infantilní spolužák vzadu ve třídě stříkal pepřákem, lidi slzeli a kašlali a já byl celkem v pohodě. Tak jsem se s ním po vyučování dohodl, že to vyzkoušíme. Postavil se proti mě, zmáčkl, já reflexivně zavřel oči (na slunci je vylétávající sprej zřetelně vidět), nadechl se a bez problémů ho prohnal po místnosti. Mohl to být nějaký šmejd, mohlo to být už dost vypotřebované po tom jeho blbnutí, ale neomezilo mě to.
Další pepř-test jsem udělal před půl rokem s bráchou - protože přišla řeč na ten první a chtěl jsem si to potvrdit/vyvrátit. Tentokráte byl použitý nějaký značkový pepř ve formě pěny/mlhy. Test proběhl podobně, jako ten první - opět jsem reflexivně zavřel oči, dostal maličko pepře do huby a byl v pohodě - asi tři vteřiny, během kterých bych v reálu mohl obránce smáznout. Pak jsem ovšem prohlásil test za ukončený a - opět reflexivně/podvědomě - jsem si "utřel" pepřovou pěnu z obličeje - čímž se mi dostala do očí. A pak (po asi 1.5 vteřině) nastalo pravé pepřové peklo, ve kterém jsem mohl oči otevřít jen na zlomek vteřiny a strávil čtvrt hodiny s obličejem v napuštěném umyvadle. Znova bych to už nikdy zažít nechtěl, bolelo to jak čert. Později jsem se dověděl, že se pepřák-sprej má před použitím protřepat, jinak to má právě takový efekt, jako na mě (=de facto nerovnoměrný výstřik na obličej místo oblaku přeměnivšího se na pěnu po dopadu) - což je IMHO šílené, protože ve stresu při útoku žádného normální obránce ani nenapadne protřepávat sprej.

Osobně jsem si z toho vyvodil toto:
-pepř působí na různé lidi různě intenzivně => nedá se na něj spoléhat
-slabé náplně (25mg) jsou k ničemu
-pepřový sprej se nedá použít na jasném osvětlení, kdy útočník uvidí výmet a reflexivně zavře oči
-pokud nejsou zasaženy oči, není pepřový sprej schopen zastavit útok => na brýlaté to moc neplatí
-i pokud jsou zasaženy oči, vyřazení útočníka neproběhne okamžitě, ale až s prodlevou v řádu sekund
-pokud pepřák, pak pěnový a od kvalitní značky

A ještě jednu příhodu dám k dobru. Kamaráda se na Smíchově pokusila oloupit partička tří nepřizpůsobivých - jeden do něj vrazil a další dva ho obkličovali. Kamarád vytáhl Kimar 911, natáhl závěr a partička okamžitě přerušila útok a zmizela vysokou rychlostí - aniž by musel vystřelit... Takže toliko k psychologickému efektu plynovky na nepřizpůsobivé.
Naposledy upravil(a) cover72 dne 13 bře 2010 15:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 13 bře 2010 15:13

Čoveče, parádní poznatky ověřený uživatelem, to se cení.
Já si vzpomínám, jak někdo u nás výtah vystříkal slzákem a docela to pak v něm byla "sranda" :oops:

Jen tak mimo, na tomhle videu jsem si všiml, že tam panáček nemá přepážku, že by nějaký domácí tuning :?:
http://www.youtube.com/watch?v=ZSlJbwPTzjY
Atak Zoraki 914 9mm
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 13 bře 2010 18:09

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:52, celkem upraveno 1 x.
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 13 bře 2010 18:25

tak pánové dostale se mi do ruky replika berety ekol firat compact.semi automatic a to je nářez..
myslíte že dělám dobře že si néchávám beretku a zorakiho r1 dávám do pryč?
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 13 bře 2010 21:19

Sem hlava dubová :lol: úplně mi to vypadlo, že se 914 jinde taky prodává ve verzi na gumový projektily :idea:

Ohledně toho Ekolu nemam zkušenosti, ale je otázka jak takhle velká bouchačka je praktická na celodenní nošení, teda jestli jí na to plánuješ
Atak Zoraki 914 9mm
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 13 bře 2010 21:40

no tak on ten revolver není taky zrovna nejmenší:-)
a beretku nosím v pouzdře na pásku ted přes zimu to není pod bundou moc vidět až bude léto tak nasadím ledvinku:-)

jako jo má přes 1000gramů no.. revolver má jen 700
ale zase ta božská kapacita berety.. 15+1
revolver jen 6
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ricci35 » 13 bře 2010 22:15

Zajímalo by mě které u nás prodávané plynovky střílí i gumové (rubber) projektily?Já vím jen o revolveru ROHM RG89S a to jsem se náhodou dočetl.Tento 9mm revolver umí střílet i 10mm gum. projektily (40-60J),ale jak?Vím že u nás je to asi zakázané používat....ale když něco nevíš ptej se.Tak se ptám :D
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 14 bře 2010 00:47

ricci35: podle toho, jak jsem před několika měsíci rejdil po českým webu, tak se oficiálně v Česku nenabízí taková plynovka žádná.

Hodně diskutované to je na ruských webech. Tam mně to někdy připadalo, jako že se hodně Rusů zbláznilo právě do těch gumových projektilů a plynovky jako takové jdou poněkud stranou.
U toho německého Rohm jsem náhodou narazil příkladem na ruské webové vlákno, které a žel třeba konstatovalo, že ta známá dvojička zn. Rohm plynových pistolí (tady se také už probíraly a jsou to jako brácha se sestrou, teď přesný názvy nechci hledat) a samotným(!) výrobcem upravený na použití těchto projektilů moc nevydrží: protože na tyto projektily musí být pistole už festovnější, než jen na plyn nebo na slepé.
A na německých fórech zase u plynových revolverů zn. Rohm lze dohledat popisy, jak i tady postupně v čase dochází k degradaci použitých materiálů směr nějaká slitina.

Z toho jsem si vyvodil, že nějaké případné domácí úpravy plynovek z kdovíjakých materiálů, a právě na tyhle projektily, nemusí být bez rizika.
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od drát » 14 bře 2010 09:53

ricci35 píše:Zajímalo by mě které u nás prodávané plynovky střílí i gumové (rubber) projektily?Já vím jen o revolveru ROHM RG89S a to jsem se náhodou dočetl.Tento 9mm revolver umí střílet i 10mm gum. projektily (40-60J),ale jak?Vím že u nás je to asi zakázané používat....ale když něco nevíš ptej se.Tak se ptám :D


CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
fractal
Příspěvky: 16
Registrován: 02 bře 2010 12:03

Re: Plynové pistole

Příspěvek od fractal » 15 bře 2010 09:46

To Orici: K těm nervovým plynům... Nejsem sice toxikolog, ale tak něco mi v hlavě zůstalo. Co je to nervový plyn? Nevím. Nevím ani jestli existuje nějaká definice (nehledal jsem) ale jistě vím co je to nervově paralytický plyn. Jak plyne z názvu paralyzuje nervovou soustavu. Což je samozřejmě vysoce nebezpečné a použití těchto látek je samozřejmě zakázané. Jedná se především o halogenderiváty esterů kyseliny fosforečné (flurofosfáty apod). Známé jsou sarin, soman, tabun (ten není halogen derivát) apod.

Funguje to tak, že tyto látky blokují enzym chlolinesterázu, tedy enzym, který rozkládá acetylcholin - nervový přenašeč. Svaly fungují tak, že se na nervový spoj dostane acetylcholin, sval se stáhne, pak musí rychle zapracovat cholinesteráza a acetylcholin odstraní a sval se zase uvolní. Děj může proběhnout za cca 0,1 s a omezuje vlastně rychlost našich svalových reakcí. Pokud nervově paralytická látka blokuje cholinesterázu, acetylcholin se ze svalu neodstraní a ten zůstane trvale sevřený. Člověk pak většinou zemře za plného vědomí na zadušení.

Historka na odlehčení: jeden kolega dělal na diplomce právě s fluoroderiváty kyseliny fosforečné a jeho školitel mu jednou říká: "Kdyby se vám to rozbilo (dělalo se to v evakuovaných výborně těsnících baňkách tzv. schlenkovy baňky), tak rychle zapisujte jak se cítíte, ať ostatní ví, jak tyto látky na člověka působí." Samozřejmě to myslel jako vtip, ale když si uvědomíte, že jedna chyba vás může stát život, tak s tím pak pracujete sakra opatrně.
Gamo Hunter 440 5.5
Ekol Viper
Odpovědět