Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 10 bře 2010 13:31

Me se hrozne libi, jak dycky nekdo jednou za 6-7 stranek nezapomene pripomenout, ze je to vlastne zbran celkem naprd a ze z toho jen "letaji oblacky cehosi a nekdo me kvuli tomu muze zastrelit, at uz kolemjdouci co pomuze utocnikovi nebo utocnik sam". Protoze mam zalibu v boji s vetrnymi mlyny, neda mi to nenapsat. Plynova pistole stejne jako kazda jina zbran na celem svete ma svoje vyhody a nevyhody. Dokonce i ty vsemi tady opevovane ostre zbrane nemaji stoprocentni ucinost. Pokud netrefis letalni zonu tak s nejakym zastavovacim ucinkem taky nemuzes vzdycky pocitat. Zastavovaci ucinek ostrejch je velice diskutabilni stejne jako ucinek plynovek, spreju a kdovi co si jeste vymyslite. Cetl jsem o nejmene 20 pripadech (to spis vic) kdy i nekolik ran z ostre zbrane utocnika nezastavilo. Jeden vojak v USA vypalil 3 rany do hrudi z armadni petactyricitky (armadni colt 1911) utocnikovi, otocil se na druheho a ten prvni, 3x zasazenej do hrudi, mu jeste pobodal manzelku a utekl. Pak se o nekolik desitek minut pozdeji dokonce potkali v nemocnici s tim postrelenym. To jen tak pro ilustraci.

Nikdo tady na vlaknu o plynovkach netvrdi, ze plynovka je 100% spolehliva nesmrtici zbran. To neni a 100% ucinny nejsou ani ty smrtici zbrane. Samozrejme ze existuji faktory, ktere plynovkarum zneprijemnuji situaci, tzn. treba silny vitr. Nicmene pokud vypalite treba dvojranu utocnikovi do tlamy z pul metru, tak i ve vetru ho to zasahne (ano, ucinek vetru na dostrel mam vyzkouseny). Plynovka je ale porad velice dobrej pomocnik pro obranu, daleko lepsi nez sprej. Jiste cekam, ze se ozvou zdejsi cowboyove, co uz vlastnorucne behem pul vteriny tasili a odpraskli uz 20 plynovkaru, nicmene muj nazor je ten, ze samotna zbran v ruce vyresi 75% pripadu, dalsich 20% vyresi varovny vystrel. Kdyz si proctete vlakno, zkusenosti lidi, co se s plynovkou branili to potvrzuji. Tech zbylych 5% pak jde jak rikaj Anglicani zelezo do masa. Pokud je to v tajfunu, pokud ma utocnik plynovou masku nebo je to tajny agent, clen specialnich jednotek a nebo ma nejakou zbran v ruce, da rozum, ze se clovek nebude pokouset mu strelit Nonivamid do drzky. Za jinych okolnosti je ale plynovka opravdu lepsi nez sprej. Vystreli 2x tak daleko (ano, zkousel jsem to), dela mrak 2x tak velkej v prumeru (ano, zkousel jsem to) a ty svinstva jsou extremne drazdive (ano, zkousel jsem to). Opravdu si myslim, ze povedeny dvojvystrel CS+NV utocnika skutecne zastavi....opet zkusenosti lidi i z tohoto vlakna to potvrzuji. Navic to laka pozornost kolemjdoucich, coz je jedine ku prospechu obrance (lidi s ostryma obycejne chapou, ze kdyz by na ulici nekdo vypalil do vzduchu, tak nemaji hned tasit a zastrelit ho ale ze je to patrne obrance, kterej se snazi odstrasit utok).

Mejte me za blazna ale podle meho zkouseni te zbrane jasne plyne, ze expanzni kratke zbrane jsou jedna z nejlepsich veci, ktere muzete na obranu nosit (ne nejlepsi ale jedna z nejlepsich), to ale neznamena, ze muzete chodit a vyhledavat konflikty nebo se vystavovat nebezpeci, je to obranna zbran, kdyz hledate konflikty, jste prakticky utocnik....a zadnej majitel zadne zbrane by si tohle nemel myslet, ani ty cowboyove s ostryma...POuziti plynovky ma sva specifika, to ma ale KAZDA ZBRAN na svete....


kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 10 bře 2010 13:59

Já abych poněkud odlehčil.
Jak jdou v neděli ráno na TV Prima ty nekonečný seriály faktů z II. světový a co to pořád melou jedno to samé a pořád dokola.
Několik dílů tam bylo z historie o ochrance Hitlera a o možných atentátech na něj. Právě i z doby ještě před válkou, tj. kdy z vůdce se ještě nestal jejich Vůdce.
Tam v těch počátcích padla zmínka, že ochranka byla jeden čas vyzbrojena právě a už tehdy plynovými zbraněmi (nemohli mít ostré).
Docela by mne zajímalo, co tam měli za použitou látku. Jak ty plynovky také vypadaly. Odkud byly. Zřejmě to má nějaký a už dost dlouhý vývoj, o kterém bychom měli něco málo také vědět.
Já ale na nějaké hledání a dohledávání nemám čas.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 10 bře 2010 15:37

No když už jsme u té historie, jednou jsem někde četl, že ve starém Japonsku používali tamní ninjové jakousi obdobu dnešních kaserů. Jednalo se o vyfouklé ptačí vejce, kam se nasypala směs dřevěných pilin, železných pilin a pepře. Takto upravené vejce se pak mělo vrhnout nepříteli do obličeje... :evil: Na dnešní prostředky to asi nemá, ale myslím, že to mohlo být ve své době celkem účinné...
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 10 bře 2010 16:57

přidám svou trošku do mlýna.

Jsem člověk co si nechce dělat zbroják a nosit ostrou zbraň protože to je daleko větší odpovědnost než za zmíněnou plynovku,a na víc ostrou zbraň bych asi nepoužil nikdy nemám na to žaludek...
jasně že plynovka není 100%zaručená metoda jak se vyhnout útoku a odvrátit ho.. ale když tahle možnost je.. tak si tu plynovku koupím a když na mě půjde někdo s nožem mám alespoň jinou možnost než hned se dát na útěk můžu ho alespoň zkusit zastavit,když nevyjde ani pepř ani cs tak zbejvá jediný ukázat že mám hodně rychlý nohy:-D
nejde o to že by ta plynovka jakkoliv zvedala sebevědomí ale je to alternativa bezkontaktní obrany.
lepší než proti noži jít například boxerem...
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 10 bře 2010 17:11

Jo taky prisypu nejake zrni... Zbrojni prukaz si delat nechci, protoze si myslim, ze v CR je to celkem zbytecna vec. Skupinu E bych si nedelal, necitim se natolik ohrozen abych nosil smrtici zbran, navic opet v nasi fantasticke republice je pristup ke zbranim celkem pokroucenej, casto se na obrance nahlizi jako na nejvetsiho hajzla a ja nemam zajem 3 roky bejt obvinenej z neprimereny obrany a doufat, ze si nepujdu sednout do chladku a ze tam neprijdu o analni panenstvi a po cele ty 3 roky mit navic zakaz ozbrojovani. I kdyz se situace lepsi a pravnici si zacinaji uvedomovat, ze obcane se obcas musi opravdu branit, porad to neni ani zdaleka v poradku a ja se proste nehodlam ridit pravidlem vetsiny majitelu ZP sk. E, ktere zni: "Kdyz uz musim strilet, musim strilet tak aby mohli vyslechnout jenom me."

Na zaklade toho, co jsem ted napsal bych si ostrou zbran mohl poridit maximalne na strileni pro zabavu, coz do budoucna nevylucuju ale uplne pozitivne to taky nevidim. To si radsi koupim nejakou vzduchovku na zabavne strileni a nebo predovku (ty jsou opravdu nadherny), na ktere ZP nepotrebuju -> dost mozna v budoucnu budu mit nakonec oboje :)

Na sebeobranu proste nosim plynovku z duvodu, ktere uvadim od doby, co prispivam do tohoto vlakna :) -> viz predchozi stranky :)

EDIT: Nesmrtici zbrane se mi zdaji jako sebeobrana budoucnosti :).... Doufejme, ze se budeme dockavat stale dalsich vylepseni ve vsech ohledech...
fractal
Příspěvky: 16
Registrován: 02 bře 2010 12:03

Re: Plynové pistole

Příspěvek od fractal » 10 bře 2010 20:54

Naprostý souhlas s předchozími dvěmi příspěvky, snad jen s dodatkem, že já s plynovkou počítám hlavně proti zvířatům (především agresivním volně pobíhajícím psům) případně i v lese, kam chodím rád a často, proti případnému ač velmi málo pravděpodobnému napadení třeba divočákem či nějakou šelmou.

Zatím mám jen akustické nábojky ale co nevidět si asi koupím nábojky s Nonivamidem, nejlépe 120 mg. Zkusím sehnat něco na Slovensku, mám to co by kamenem dohodil.

Taky nemusí být špatná třeba domácí výroba nonivamidových nábojek :D, viděl jsem Nonivamid prodávat firmu Boehringer Ingelheim po kilovém a pětikilovém balení (jsem profesí chemik). Mimochodem nonivamid je to stejné co capsaicin (pálivost feferonek).
Gamo Hunter 440 5.5
Ekol Viper
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 10 bře 2010 21:25

No nevim, jestli si někdo lajzne zaslat 120mg náboje z SK do CZ :? , no ale při osobním prodeji to je asi jiná

jo jo capsicin se používá taky do hřejivejch emulzí
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 10 bře 2010 22:00

Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 10 bře 2010 22:14

To Fractal: Ja jsem uvazoval o koupi NV 120mg ze Slovenska ale kdyz mi to i s postovnym secetli na pomalu 900korun, vybodnul jsem se na to a nechal si 45mg, ktere jsem posleze musel vyhodit jako vadne.... Nehodlam si koupit za pomalu litra naboje od firmy, od ktere jsem mel jeden ze 2 balicku nefunkcni (Wadie). Ja bejt Tebou, kdyz to mas na slovensko kousek, bych koupil 120mg NV od Umarex a ne Wadie.....

Kdyz jsi povolanim chemik, mohl bys dyztak rict neco k tem laickejm uvaham ohledne nervovejch a lachrymatornich plynu, ktere jsme vedli o par prispevku zpatky? :) Treba bys vnesl trochu vic svetla do nasi skoro temnoty :)
trifonov
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2009 07:49

Re: Plynové pistole

Příspěvek od trifonov » 10 bře 2010 22:39

flaspoint píše:No zkusím to ještě jednou... s tím glockem tady vážně nikdo nemáte za poslední dobu žádný zkušenosti? :shock:
Plynovýho Glocka vlastním, je to model Bruni Gap 17. Kvalitou bych řekl zhruba srovnatelná s turkama, neboť vklastním ještě pistole Ekol a Zoraki, můžu tedy porovnat. Co se týče střelby, tak bych řekl, že Gap je dokonce spolehlivější, než moji dva turci, u kterých dochází k občasným zásekům nábojů ve výhozním okénku. Nevýhodou snad je spoušťový mechanismus, konkrétně že člověk nemůže vypustit kohout a mít v hlavni připravený náboj, nicméně pistole má dvě pojistky, jednu po vzoru glocka na spoušti a druhou z boku na závěru. Další tak trochu nevýhodou je, že k rozebrání potřebuješ imbusový klíč, nicméně ten je přiložen v kufříku a dodáván se zbraní. Vzhledově tak trochu horší oproti ostré verzi glocka, hlavně část ve předu pod hlavní, kde glock 17 má rybinu pro umístění taktické svítilny je to u plynového modelu gap tak trochu zmršený. Osobně se mě líbí víc verze malýho Gapu, ale tam je zase menší kapacita zásobníku a v ruce mě moc neseděl...
TRIFONOV
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 10 bře 2010 22:44

No rozhodne bych po tom, co jsem videl nesrovnal Ekol s Bruni ale asi jsi trefil dobry model Bruni a spatny model Ekolu :)

EDIT: Tady jen vidite, ze co nick to nazor a nakonec se stejne budete muset rozhodnout sami.
flaspoint
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2010 00:32

Re: Plynové pistole

Příspěvek od flaspoint » 10 bře 2010 22:58

Orici: jo máš pravdu.. nakonec se člověk bude muset rozhodnout sám.
Ale už teď z toho mám hlavu jak medicinbal :mrgreen:
flaspoint
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2010 00:32

Re: Plynové pistole

Příspěvek od flaspoint » 11 bře 2010 11:03

Tak jsem objevil v jednom německým e-shopu Valtro 85 Combat & Valtro 98 CIVIL.
http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... s_id/12065
http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... ts_id/5512
Problém je v tom, že jsem zatím nenašel moc informaci o těch zminěných 9tkách.
Ikdyž teda spíš pořád uvažuju o HK P30tce, tohle by vzhledem k ceně nemusela být zase tak špatná koupě. :roll:
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 11 bře 2010 12:03

Kdybych si mel vybrat mezi Berettou 85 a Berettou 98 Combat, vyberu si na denni noseni 85ku, kvuli rozmerum :) a krase :)

Tedy bral bych tu prvni :)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 11 bře 2010 13:01

flaspoint: je těžké se Ti už k něčemu tady dál vyjádřit :(
Proč? Jak je vidět, pořád vůbec nevíš co vlastně chceš, že. Mícháš potom ve výběru dost nesourodý věci, tj. třeba moderní pistoli se starou, lehčí s těžkou, známého výrobce s tím dobrodružně neznámějším a tedy jaksi rizikovějším. A už vůbec si nedáš větší práci s nějakým sám dohledáváním, viz především dobrý německý, bulharský, ruský a maďarský zdroje.

Co jsem si loni zjišťoval já, tak k firmě a ke zn. Valtro u plynovek jsem se dostal skrze hledání nějakého dalšího výrobce repliky Walther PP/PPK.
Firma to má být italská a plynovky jsou nabízeny i českými prodejci. Za ceny o něco nižší (včetně nákladů na dopravu) než z toho odkazu v Německu.
Plynovky jsem v reálu neviděl, obecně je příznivě hodnocen jejich vzhled, ale výrazně prý pokulhávají v použitých materiálech ... tedy dovozeno jsou to vitrínové pistole sem tam k vystřelení a proč ne, někdo právě takovou chce a také je mu jedno kolik váží, že ... ale pro výdrž na Silvestra nebo na obranu to nebude to pravé ořechové.

Natvrdo řečeno, má to být takové hezké bláto ze slitiny a měkkého plastu. Tady to je zřejmé třeba z tohoto krátkého představení nejdřív v němčině a potom s překladačem:
http://www.co2air.de/wbb2/thread.php?threadid=28675

http://translate.google.cz/translate?hl ... s:official
:arrow: Takže se obávám, že pokud významnějším parametrem při výběru je i cena, tak o nějakou tu stovku levněji se dá směle sáhnout třeba po těch dvou tureckých bratřích, z nichž jednoho má právě nick Orici a ten druhý je právě a la beretta ... ale tam pozor na rok výroby, tedy nutno koupit kvér až po faceliftu.

Na co jsem několikrát narazil a co bylo hodnoceno od Valtro ještě příznivě, tak to byl ten Walther OSS 117, pozor ale v provedení Made in France. Obecně ale ta pistole má mít jen SA spušťový mechanizmus, takže to je tzv. na draka.
Odpovědět