Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 09 bře 2010 19:01

Prosimvas ja vim, ze tu asi prave bojuju s vetrnym mlynem ale CS neni NERVOVEJ plyn proboha. Veskere latky pouzivane ve sprejich a expanznich zbranich se nazyvaji tzv. lachrymatorni latky. Pochazi to ze slova lacrima, coz znamena v latine slza. Jsou to latky, ktere drazdi rohovkove nervy a spousteji slzavou reakci, zpusobuji bolest a nekdy slepotu. Na sliznicich drazdi hlenove membrany, takze to zpusobuje kychani, kaslani, tezkosti pri dychani (takrka duseni) a k tomu samozrejme zmineme ocni reakce.... Prvni plyny byly CN a CR, pak prislo CS a dneska uz frci jako nejucinejsi lachrymant Nonivamid... CS neni zadnej nervovej plyn, je to lachrymatorni plyn. Nervove plyny jsou Sarin, Tabun, Soman atd. Ty jsou opravdu nervove paralyticke a smrtici....verte, ze ty v plynovkach nejsou :)

Omlouvam se za poucovani ale uz to tu ctu ponekolikaty a nemoh jsem to uz vydrzet :)

EDIT: Jo a samozrejme souhlasim, ze ucinek lachrymantu je hustej....i kdyz radoby cowboyove tu tvrdi, jak to vubec neucinkuje ale to je uz jina kapitola :)


jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 09 bře 2010 19:14

nevím teda ale CS je nervově paralitický plyn.. alespoň to píšou v e-shopech u informací o náboji a co to dělá!

CS - Nervově paralitycký plyn který působí na člověka, ne na všechny psy a zvířata.
Po výstřelu se útočník kácí k zemí a cca. po 10 minutách vstává a neví co se dělo má tzv. okno.
Problém u narkomanů podle toho jakou užil drogu taková látka na něj působí, doporučuji mít za sebou v zásobníku CS a Pepřový náboj.
Náboje posíláme značky Umarex nebo Wadie podle stavu skladu obě značky jsou dobré.

PV-S (supra pepper)- Pepřová náplň technicky vyrobéného pepře.
Oproti Pepřovým PV mají dvojitou dávku účinné látky.
Výhoda oproti CS nepodléhá expiraci látka v náboji nevyprchává časem a neztrácí účinek.
Pokud chcete obranu proti zvířatům určitě tyto náboje.
Při zasažení začne útočník slzet, pálí ho oči, je mu nevolno kašle, špatně se mu dýchá, někdy kálí a močí.
Problém je u narkomanů podle toho jakou užil drogu taková látka na něj působí, doporučuji mít za sebou v zásobníku CS a Pepřový náboj.
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Artifex » 09 bře 2010 19:18

Many types of tear gas and other riot control agents have been produced with effects ranging from mild tearing of the eyes to immediate vomiting and prostration. CN and CS are the most widely used and known, but around 15 different types of tear gas have been developed worldwide e.g. adamsite or bromoacetone, CNB, and CNC. CS has become the most popular due to its strong effect and lack of toxicity in comparison with other similar chemical agents. The effect of CS on a person will depend on whether it is packaged as a solution or used as an aerosol. The size of solution droplets and the size of the CS particulates after evaporation are factors determining its effect on the human body.[8]
Persons who have had contact with CS gas most commonly experience the effects of vomiting and a burning sensation of the skin.
The chemical reacts with moisture on the skin and in the eyes, causing a burning sensation and the immediate forceful and uncontrollable shutting of the eyes. Effects usually include tears streaming from the eyes, coughing, running nose full of mucus, burning in the nose and throat areas, disorientation, dizziness and restricted breathing. In highly concentrated doses it can also induce severe coughing and vomiting. Almost all of the immediate effects wear off in a matter of minutes.


Vidíme tu něco o nervovosti? Nevidíme... Takže výrobci v tom dělají bordel
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 09 bře 2010 19:38

tomu hlavně nerozumim ani slovo :mrgreen:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
flaspoint
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2010 00:32

Re: Plynové pistole

Příspěvek od flaspoint » 09 bře 2010 19:58

Zajímalo by mě jak na tom vlastně je ten Glock o fa Bruni..http://sebeobrana.atlasobchod.cz/atlaso ... 6&Level=46
Vážně je pravda co se píše, že je ta zbraň dobrá jedině tak do vytríny?
A na jiny použití se nehodí.. nemáte s tím nějaký praktický zkušenosti?
Příjde mi divný, že naposledy se tady o tom glocku mluvilo někdy v roce 2008..http://forum.gunshop.cz/plynovy-glock-1 ... 54-15.html
A stále se na našem trhu prodává, tak přece na tom zase nemůže být tak špatně nebo je to ještě horši..? :roll:
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 09 bře 2010 20:12

Tomu, co pise prodejce na svejch strankach bych moc neveril. Napriklad na strankach Detex.cz jsem se docetl o pistoli P29 od Ekolu, ze je to kopie slavne Walther P29. Coz je totalni kravovina, Walther P29 ani neexistuje, prodejce si ani nedal tu praci si zjistit, ceho je to vlastne kopie... Prepsali to tam na strankach asi tak pred mesicem.

CS skutecne nervove paralytickej plyn neni, opravdu vim o cem mluvim. Nervove paralyticky plyn (coz uz vyplyva z nazvu) blokuje nervovou soustavu. Nejsem povolanim chemik ale hodne jsem se o to zajimal a podle toho, jak to chapu ja, jsou 2 druhy nervovych plynu. Typ G a typ V. Typ G byl vynalezen prvni, ten blokuje tzv. cholynesterasu, ktera je zodpovedna za to, ze nervova synapse po predani signalu do cile (treba svalu) prestane dal vysilat. Problem ovsem zustava v tom, ze kdyz je cholynesterasa zablokovana, tak ten nerv porad dal vysila ten samej rozkaz a je efektivne zablokovanej pro predavani jakyhokoliv jinyho rozkazu. Pri smrtelne davce jedu se tedy umira v obrovskych krecich, protoze svaly stazene uz se neuvolni, clovek se tedy napriklad udusi (svaly kolem plic zustanou zatazene a clovek uz se nenadechne) nebo zacne fibrilovat (sdrce se stahne a zustane stazene) a zemre tedy na zastavu srdce. Nervove paralyticke plyny jsou skutecne chemicke zbrane hromadneho niceni a rozhodne je nenajdete v plynovkach.

Dodatek: Plyny typu V jsou pak jeste horsi, 10x ucinejsi zhruba. Maji konsistenci jakoby oleje a tak se tezce dostavaji ze zasazenych mist. Staci davka 10mg skrz kuzi a je vymalovano. Nebo minuta v prostredi o koncentraci 30-50mg na metr krychlovy....
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 09 bře 2010 20:28

no doprdelky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a kdo mi teda řekne co dělá nábojka CS(žlutá hlavička)
né ta krémově nažloutlá...
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 09 bře 2010 20:36

Xerxes Artifex píše: Persons who have had contact with CS gas most commonly experience the effects of vomiting and a burning sensation of the skin.
The chemical reacts with moisture on the skin and in the eyes, causing a burning sensation and the immediate forceful and uncontrollable shutting of the eyes. Effects usually include tears streaming from the eyes, coughing, running nose full of mucus, burning in the nose and throat areas, disorientation, dizziness and restricted breathing. In highly concentrated doses it can also induce severe coughing and vomiting. Almost all of the immediate effects wear off in a matter of minutes.
Preklad:
Lide, kteri meli kontakt s plynem CS vetsinou zazili efekt zvraceni a palivy pocit na kuzi. Chemikalie reaguje s vlhkosti na kuzi a v ocich, zpusobuje tak palivy pocit a okamzite, silne a nekonotrolovatelne zavreni oci. Efekty obvykle zahrnuji proudeni slz z oci, kaslani, akutni rymu plnou hlenu, paleni v nose a v krku, dezorientaci, motani hlavy, tezke dychani. Ve velice koncentrovanych davkach pak take muze zpusobit silne kaslani a zvraceni. Temer vsechny z okazmitych efektu se vytrati v radu minut.
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 09 bře 2010 20:42

díky:-) :wink:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 10 bře 2010 01:01

Je potřeba si uvědomit o čem tu diskutujeme, výstřel z plynové pistole vyvolá kromě hluku obláček "něčeho" a doufat, že to útočníka zastaví může mít vážné následky. Je tu příliš dalších faktorů, jako počet útočníků, směr větru, reflexivní odklonění hlavy, konstrukce hlavně atd. Také je potřeba brát v úvahu čas nutný k vytažení zbraně a počet výstřelů, které jsme schopni udělat, než útočník překoná vzdálenost mezi námi. Když už nic jiného nezbyde a rozhodneme se vytáhnout zbraň, zbývá jen doufat, že se útočník lekne, pokud ne tak vytažení zbraně může mít naopak eskalující účinek ( že to nezmáčneš... ). Spíše než střílet na něho by asi bylo lepší vystřelit do vzduchu. Pořád si ještě může myslet, že se jedná o ostrou zbraň, výstřelem upoutáme pozornost okolí a dáváme mu najevo, že se nebojíme vystřelit. Pochybuji, že by útočník stál o pozornost ostatních občanů a je tu tudíž nějaká šance že vyklidí pole.
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
flaspoint
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2010 00:32

Re: Plynové pistole

Příspěvek od flaspoint » 10 bře 2010 01:15

No zkusím to ještě jednou... s tím glockem tady vážně nikdo nemáte za poslední dobu žádný zkušenosti? :shock:
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 10 bře 2010 09:16

teddis: jenže to jsi tady s tou upoutávkou výstřelem neměl psát :twisted: :wink:
Protože tu potom vždy někdo spolehlivě napíše a ve smyslu, že ten napadený chudák s plynovkou upoutá právě jeho, jeho co nosí ostrou, a že on s ostrou a po těch všech výcvikách a aniž by věděl pořádně o co ve skrumáži vůbec jde, tak toho s plynovkou spolehlivě a v 1/2 vteřině zastřelí. Jen tak mimoděk a co on s ostrou půjde právě kolem.
Napsal jsem to s ironií.

Já osobně jsem si udělal názor ten, právě pro velký počet faktorů a co jsi některé vypsal, že od plynovky nelze očekávat zázraky v přehnaných očekávání. Myslím ta očekávání vedoucí až k falešnému sebevědomí, jako že s plynovkou třeba půjdu potom do míst (nebo se tam budu zdržovat) kam bych raději jinak nechodil. Tu plynovku prostě beru jako pokus k útěku, když běžně už neuteču.
Navíc, a to tady se dost myslím opomíjí, použití plynovky v uzavřených prostorách, navíc třeba nějak jaksi blízkých a kdyby mě někdo napadl třeba doma v garáži nebo v krámu/kanceláři, je s velikanááánským otazníkem.

Já si v těchto dnech objednal do pistole druhý zásobník s tím, že ten jeden budu mít na blbnutí se slepými a s případnou pyrotechnikou, ten druhý budu mít na "ostrý" s pepřem a ať s tím moc dál nemanipuluji, ony jsou ty patrony pálivý i na povrchu už z výroby.
I když použití plynovky má být překvapivé a ihned cílené, přesto a právě s ohledem na možné vyhodnocení situace pořád zvažuji jako první náboj do zásobníku k pepři ten slepý.
V některých případech a v tom smyslu jak jsi už napsal mít to jako varovný výstřel ... a na odehnání otravného pejsánka/čokla by to mohlo stačit ... a nezadělat si přitom kvér. I když v případě opravdu vážné situace to je hledisko vedlejší. A protože pistole má docela slušnou kadenci, nemá těžký závěr, tak v jiných vážnějších případech by to byl prostě dvojvýstřel ... i když s rizikem, že druhý výstřel selže a tu příležitost prvního výstřelu jsem promrhal na slepým.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 10 bře 2010 10:07

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:51, celkem upraveno 1 x.
flaspoint
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2010 00:32

Re: Plynové pistole

Příspěvek od flaspoint » 10 bře 2010 11:57

kebab: jo asi máš pravdu, něco na tom bude a nehledě na to, že ten glock skutečně neodpovídá ani parametrově ostré verzi. Turek se na tom zdá být o poznání lépe a dokonce jsem uvazoval o té berettě vz.92 ve zkrácené verzi http://www.colosus.cz/zbrane/plynova-pi ... y-cal-9mm/ , ale ta černá je teda hnusná už od pohledu.

A tím se dostávám zpátky k fa Umarex.. je to jak začarovanej kruh, ale o jejich kvalitě svědčí mnoho přispěvků ať už na našich či zahraničních forech a co jsem tak viděl videa, tak ta P30tka od Heckler & Koch je fakt nádhernej exemplář a po pravdě řečeno, pořád mě dost láka a stale víc a víc se k ní vracím a asi budu první v czech republik co ji odskouší no. :wink:
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 10 bře 2010 13:06

flaspoint: já se takto točil pořád dokolečka dokola s výběrem několik měsíců loni v létě, a zoufale marně :twisted:
Po pravdě řečeno na Umarex najdeš také mnohé nářky a jak už tady bylo psáno jinými a vícekrát, pod maskou německých předpisů a aby nedocházelo ke zneužití jsou ty nové plynovky čím dál víc okrádaný jako trend.
Takže u poučených zákazníků/zájemců starší číslo německé plynovky a už jako použitá bude třeba stát v pořízení nakonec víc, než koupě nové a někde výrobně okradené.

Ta turecká plynovka pistole Beretta a co odkazuješ přece váží 1 kg a 10 deka ... a jsme opět třeba u té německé varianty Beretty od Weihrauch na silnější revolverové náboje, jako taková špicová lahůdka, významně asi o 30 deka lehčí, s ocelovými díly a která si už nějakou i sběratelskou hodnotu jako taková zvláštnost zachová i do budoucna: jen to její pořízení bude nebo je za více než dvojnásobek české ceny toho turka, ale nutno brát v potaz, že ceny turka jsou v Česku téměř dvojnásobné proti cenám bulharským a které je také už členem v EU, přitom dle mne skutečná hodnota turecké zbraně se opravdu blíží té bulharské ceně, tj. takovému lepšímu poplašňáku. V té bulharské ceně bude asi pravda, co jsou odtud ty plynové pistole a revolvery vlastně zač. Pozitivní výjimky potvrzují pravidlo.

Já Ti opravdu doporučuji si sepsat, co od té plynovky chceš, seřaď si to dle priorit, u těch parametrů nejvyšších nahoře buď dost nekompromisní a u těch ostatních můžeš jít na kompromis.
Také si rozmysli, jestli chceš nějakého modelem veterána (nic proti veteránům) nebo o vzorem moderní zbraň.
Především se snaž vybírat tak, aby Tě to už do 1/4 roku po koupi nezačalo štvát: tj. nikoli kompromis a jako celá pistole/revolver, ale někde ať to má parametry výborně špičkové ... jak jsem už napsal.
Odpovědět