Plynova pistole jako treninkova zbran

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Tyrichter

Plynová pistole jako tréninková zbraň

Příspěvek od Tyrichter » 27 kvě 2006 15:23

Dobrého dne přeji,
rád bych se zeptal, jaké vidíte využití plynových pistolí coby tréninkových zbraní pro nácvik bezpečného zacházení, míření, čištění, rozborky apod.?
Sám o koupi plynovky z takových důvodů uvažuji, ale nejprve bych od vás chtěl vědět, zda je pro tyto účely vhodná.
Vzhledem k tomu, že si možná jednou z finančních důvodů pořídím nějakou levnou kopii Coltu 1911 od Norinca, patrně si pořídím plynovku tohoto typu. Tedy... na základě vašich připomínek, samozřejmě.
Děkuji.


Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 27 kvě 2006 19:59

To všecno se dá cvičit i s ostrou zbraní. Říká se tomu suchý trénink a je to základ tréninku každého střelce. Ušetřené prachy bych vrazil do jiné ostré zbraně, střeliva nebo přebíjení.
Přílohy
ColtMKIV3erGross1.jpg
Ondra

Příspěvek od Ondra » 27 kvě 2006 21:10

Decoy Colt vyrabi i otvyraky na pivo nebo co je to mezi dvema zavery? :lol:
Na kolik vyjde takovy Coltik?
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 27 kvě 2006 21:43

Peníze na ostrou zatím nemám, a vlastně ani čas skládat zkoušky na zbrojní průkaz. Ale chtěl bych něco do sbírky, co "funguje" a nemohu tím nikoho ohrozit jako s ostrou zbraní a zároveň, než pořídím ostrou, jenom procvičovat.
Je tedy plynová pistole kopií originálu ve výše popsaných směrech? Hlavně mi jde o shodné ovládací prvky a rozborku.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 27 kvě 2006 22:11

Plynovky jsou schválně dělány tak, aby vypadaly jako ostré zbraně. A řekl bych, že i zevnitř vypadají jako ostré zbraně. Plynovku nemám, nemůžu to říct stoprocentně, ale četl jsem příspěvky tady na fóru. Ale nepočítej s terčovou střelbou :lol: . Plynovky mají zacpanou hlaveň, ale to už asi víš. :D
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 27 kvě 2006 22:48

No, zacpanou snad ne, to by se do nich neprodávaly slzné náboje, ale předpokládám, že dost zúženou, aby se natáhnul závěr. Nebo ji maj vážně zacpanou? Odkud by pak unikal ten pepřovej plyn?

Každopádně na terčovou střelbu mám vzduchovku, tuhle chci jen pro nácvik ovládání a možná taky, abych si zvyknul na "střelbu" vůbec.
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 27 kvě 2006 22:55

osobně zkušenosti nemám, ale je tam jakási přepážka, aby nebylo možné vystřelit kulu, takže vlastně asi něco na způsob zůžení hlavně... Každopádně není zacpaná a plyn "nestříká" z rukojeti :D :D :D
Ondra

Příspěvek od Ondra » 28 kvě 2006 09:17

A snad nejde ani udelat rozborka jako u normalni pistole.Zaver je napevno spojen s hlavni-prave z duvodu aby to neslo prevrtat nebo vymenit hlaven za normalni...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 kvě 2006 09:24

u plynovek je rozborka úplně jiná než u jejich ostrých předloh, často se liší i funkce ovládacích prvků. Viděl jsem plynovku P 38 jejíž záchyt závěru sloužil jako pojistka.
Plynovku nebrat ani za účelem nácviku, jsou to vyhozený peníze.....
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 28 kvě 2006 10:47

Hmm... tedy, co se týče ovládacích prvků, jsem docela překvapen. Dobrá, ještě koupi zvážím. A děkuji.
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 28 kvě 2006 18:24

nektery plynovky jsou dost podobny,ale ne vzdy je to pravda-jinak hlaven u plynovky je ucpana kovovym paskem z oceli,tak aby se nedala upravit-pasek zajisti uhnuti vrtaku do strany a tim zniceni zbrane,ale zajisti dostatek prostoru pro unik plynu z hlavne
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 29 kvě 2006 08:29

Glock 17 od Bruni je 99% stejnej, nevim jak vnitřek ale ovládání jo.
coltmen
Příspěvky: 53
Registrován: 17 bře 2006 18:48
Bydliště: Ostrava

plynovka

Příspěvek od coltmen » 29 kvě 2006 08:52

Podle mě je plynovka jako tréninková zbraň ideální.
Např. Bruni 96 (Colt1911) jde rozebrat úplně stejně jako opravdový Colt.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 kvě 2006 10:17

Tréninková zbraň na co? Na rozborku? K tomu snad existují makety. Na sušení? To nemyslíte vážně. Plynovky bývají lehčí, protože jsou vyrobené většinou ze zinkových slitin, mají jiná mířidla (třeba jiného tvaru, nebo ) a jiné zásobníky. Nebylo by lehčí si koupit třeba maketu zbraně, tak jak je vyrábí Glock, Sig.... Hlavně, proč potřebujete cvičit, když nemáte zbroják a zbraň. A pokud nosíte zbraň v zaměstnání, tak sušíte tam, ne?

Já nevím, ale tato myšlenka se mi zdá velmi, velmi, velmi uhozená...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
coltmen
Příspěvky: 53
Registrován: 17 bře 2006 18:48
Bydliště: Ostrava

plynovka?!

Příspěvek od coltmen » 29 kvě 2006 11:00

Lehčí? Plynovka Bruni 96 je lehčí asi jenom o 100g...
A mám další pistole a jsou to většinou přesné kopie takže hmotnost mají stejnou jako ostré verze. Mířidla a zásobníky mají také stejné.
A vůbec, kolik stojí ta vaše maketa?
Odpovědět