Plynova pistole EKOL F 92 9mm.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Voorhees
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2010 14:30

Plynová pistole EKOL F 92 9mm.

Příspěvek od Voorhees » 09 lis 2010 14:50

Mám dotaz.Chci si koupit plynovku berettu EKOL f 92 9mm.Mohl by mi někdo říci o teto pistoli něco více než najdu na netu? Nechtěl bych si koupit plynovku ktere bych pak litoval,ovšem do těch 2 500 kč dál nejdu :wink: Rád bych získal informace od lidí co mají z touto zbraní skušenosti,nebo o ní něco ví.Předem díky moc :wink:


Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynová pistole EKOL F 92 9mm.

Příspěvek od Andre Doktor » 09 lis 2010 15:59

měl jsem tuto pistoli (akorát v automatu Ekol Jackal Dual) a byla to špatná koupě.. Rozhodně nedoporučuju. Dá se říct, že kvalita této zbraně je až nebezpečně naprd.
Příklad: 1. selháni - nátáhl jsem závěr, zbraň ve režimu semi., po spuštění závěru mi pistole vystřílela okamžitě celý zásobník v automatickém módu. Všechno mi vylítalo do batohu mezi nohama, měl jsem štěstí, že jsem zbraní nikam nemířil nebo, že sem jí při nabíjení držel normálně.¨
Druhá závada byla už zřejmě neopravitelná, závěr prostě nešel natáhnou, takže zbraň tedy nešla nabít. Je to shit, od firmy Ekol, Bruni, Kimar nic nekupovat. Jestli chceš opravdu kvalitní plynovoou berettu, tak jdi do Reck Miami od umarexu, já jí mám a nemůžu se jí nabažit. zatím s ní žádný problém nemám. Jen si připrav skoro dvakrát tolik jako za ten Ekol.
Jo a příště zkus dát hledat než založíš zbytečné temá o takovym paznehtu.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynová pistole EKOL F 92 9mm.

Příspěvek od Kavy » 09 lis 2010 16:47

Zajímala by mě ta druhá závada.Dost dobře jsem nepochopil,proč by závěr neměl jít natáhnout.
Vždyť se jen šoupe v "kolejích" a zpět ho vrací péro.

Možná s tím souvisí první závada,která byla někde ve špoušťáku,to by se muselo vidět.
Našel jsi místo problému ?

Pistole je tak jednoduchá věc,že ani není co spravovat.
Když není nic ulomené/ušoupané,tak je to jen někde vyskočená pružinka.

Válí se mi doma Ekol Firat Magnum.Střílí všechno,funguje jak má.Nikdy žádný selhač,zásek apod.
Protože je z druhé ruky,tak nevím kolik má celkem napráskáno.
Ale kvalita spracování uvnitř i zvenku je na pouhé dělání ran překvapivá.
15000 jako ostrá jistě nevydrží,ale to nevydrží ani rádoby "kvalitní" ostrá.
S čistým svědomím EKOL doporučím.Že je veliká a těžká a zcela nenositelná je jasný :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynová pistole EKOL F 92 9mm.

Příspěvek od Andre Doktor » 09 lis 2010 16:58

Taky přesně nevím co byla ta druhá závada, jen co jsem koukal tak nahoře u pravé střenky (když sundáte závěr) je jakovy v rukojeti taková pohyblivá součástka, která se pohybuje v závislosti na mačkání spouště. (?tedy jak říkáte bude to zřejmě součást spoušťového mechanizmu?) Ta byla v takové debilní poloze nebo spíš debilním stavu, že šel závěr natáhnout jen při lehkém zmáčknutí spouště, kdy tato součástka zajela jakoby dolů do rukojeti. Toto nabíjení bylo opravdu víc než nebezpečné (nabíjení s polozmáčklou spouští). Omlouvám se za neznalost součástek, opravdu nevím jak se této části říká.

Jo jinak co se týče záseků nábojů nebo tak, tak to byl ekol v pohodě. Náboje se mi nikdy, kromě pepper flashdefenců nezasekli. Jen prostě po pár krabkách slepých šli vnitřní součástky do kopru. A to jsem jí člistil po každém střílení, i když to byli třeba jen dva nebo tři náboje.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynová pistole EKOL F 92 9mm.

Příspěvek od Kavy » 09 lis 2010 17:02

Scházela ti zřejmě malinká pružinka tlačící táhlo spouště na zajištění kohoutku.
Jednou jsem jí při rozborce ze zvědavosti a sejmutí střenky ztratil a dělalo mi to samé.
I když jsem jí našel,tak to byl jen drátek s půl-očkem.
Nic co by nešlo vyrobit z drátu z kancelářské svorky.

Jak taková maličkost souvisí s kvalitou značky ?
Ta pružinka bez sejmutí střenky nejde stratit.
To tam nebyla když jsi pistoli novou koupil ?
Naposledy upravil(a) Kavy dne 09 lis 2010 17:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynová pistole EKOL F 92 9mm.

Příspěvek od Andre Doktor » 09 lis 2010 17:06

Nevím, každopádně v JGS se na to asi vykašlali. Stejně by to opravili a za 14 dní by jí tam měli znova, tím sem si jistý. Jinak tu pružinku co říkáš jsem jednou taky hledal právě, když jsem sejmul střenky abych se na ten problém podíval. hne po sundání střenek odlétla neznámo kam, ale když jsem jí pak vrátil na místo (což nešlo myslím nešlo zrovna nejlíp) byl problém pořád stejný.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Voorhees
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2010 14:30

Re: Plynová pistole EKOL F 92 9mm.

Příspěvek od Voorhees » 09 lis 2010 17:28

No já si právě něják nemůžu dovolit zbran za 5000 maximalně tak 2500kč.A f 92 se mi zdála dobrá,ale nevím o tom něják moc věcí,proto se ptám.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynová pistole EKOL F 92 9mm.

Příspěvek od Andre Doktor » 09 lis 2010 17:39

Chceš pistoli na sebeobranu nebo vyloženě na blbnutí, nebo je ti to jedno ale chceš jen berettu 92?
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynová pistole EKOL F 92 9mm.

Příspěvek od Pietro.Beretta » 09 lis 2010 18:23

Kavy píše: Válí se mi doma Ekol Firat Magnum.Střílí všechno,funguje jak má.Nikdy žádný selhač,zásek apod.
Protože je z druhé ruky,tak nevím kolik má celkem napráskáno.
Ale kvalita spracování uvnitř i zvenku je na pouhé dělání ran překvapivá.
15000 jako ostrá jistě nevydrží,ale to nevydrží ani rádoby "kvalitní" ostrá.
S čistým svědomím EKOL doporučím.Že je veliká a těžká a zcela nenositelná je jasný :-)
Obrázek
Co se tyka toho, ze kvalita je na praskani az prekvapiva. Mozna ze na strileni na silvestra, na blbnuti a tak dale je to snesitelne ale rozhodne to je porad celkem smejd. Muze se stat, ze mas zrovna dobry kus, kvalita Ekolu je totiz nevyvazena ale ja jsem Ekol Firat Magnum v ruce drzel a byla to bida s nouzi. Drzel jsi Kavy v ruce Umarex? Je to oproti ekolu neuveritelny rozdil.

Ja mam Ekol P29 a tady je zhruba to, co jsem o nem jednou rekl:
Znate nekdo vic znacek z Turecka nez Ekol a Zoraki? Nikde jsem totiz dalsi nenasel a protoze obe mam, muzu srovnavat. Ekol nekupovat, o oceli si muzete nechat zdat, o presnosti zpracovani take - strenky nesedi na pazbicce; vystupek mezi rukou strelce(ostruha rukojeti) a kohoutem je spatne uriznuty (krivy); kohout je ve zbrani dan nakrivo; zaver se kynkla (zleva doprava); zlab u komory neni rovny, je trochu neopracovany ve spodni casti; otvor kolem hlavne vepredu zaveru neni kulaty ale sisaty - z toho si muzete udelat obrazek - na blbnuti je to fajn, vystavit doma za sklo by se to dalo, jedine kdyz si ale vyberete trochu lepe vypadajici model - porad o mnoho lepsi nez jeden Glock, ktery jsem videl, hadam, ze to byl Bruni GAP (tedy Italska vyroba). U Zoraki je ovsem situace uplne jina (recenze tomu odpovidaji, nerikam to jen ja) - nenasel jsem ani jednu jedinou zanedbalost na dilenskem zpracovani u 914, vsechno perfektne sedi, zaver se neklepe, vsechno rovne a pohybujici se v presne vymezenych drahach, nadhera. K tomu pripoctete ocel, pritomnost nutne protipadove ochrany a fakt, ze ani pri pohledu zepredu na zbran neni videt zadna prepazka!
Pokud se ti, Kavy, zda kvalita Ekolu az prekvapiva, pak mi prijde, ze z prakticky kterekoliv jine znacky vyjma Bruni bys asi omdlel :)
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět