PLYNOVA PISTOLE ANO NEBO NE?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
solavesi

PLYNOVÁ PISTOLE ANO NEBO NE?

Příspěvek od solavesi » 14 srp 2008 16:19

Ahoj, slyšela jsem že mezi nejvhodnější obranné prostředky, které člověk může mít a nevlastnit přitom zbrojní pas patří Pepřák, Paralyzér a Plynová pistole. O Paralyzéru jsem slyšela spíše negativa, že nemusí vždy dobře fungovat, pepřák už mám ale zajímala by mě ta pistole. Víte někdo jak to funguje, popř. co to dělá? Díky moc


Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 14 srp 2008 16:28

Zeptám se tě jinak. A co ti brání v tom si udělat zbroják? Protože plynovka jsou vyhozený prachy a nejlepší cesta se dostat do průseru...
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 14 srp 2008 16:29

Funguje to tak, že to vystřelí dráždivý plyn - takže v podstatě jako sprej. Dobrá věc na plašení ptactva. A dobrá záminka, jak se nechat odbouchnout skutečnou zbraní.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 14 srp 2008 16:32

nebrat to radši ten slzák
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 14 srp 2008 16:33

...to je ta cesta do průseru... :!:
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 14 srp 2008 16:33

...to co napsal G-man... 8)
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 14 srp 2008 16:42

...to co napsal cherro... 8)
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 14 srp 2008 16:46

...tím je myslím obsah tohoto fóra vyčerpán... :shock:
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 14 srp 2008 16:59

Nože,paralyzéry,plynovky,obušky a různé podobné pytloviny bych nekupoval.Pepřák Ti udělá tu stejnou službu.A nebo hold si pak udělat ZP a koupit si nějakou malou pistolku nebo revolver.
amok123

Příspěvek od amok123 » 27 bře 2009 13:29

dobry peprak je v pohode

plynovka je taky v pohode 8)
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 15 dub 2009 22:44

Zdravím, pepřák jsem měl obycejny (10%OC) za 320,-Kč (Original Tekutá Střela Professional 50 ml) údajně velmi kvalitní pepřák a při použití se účinek jaksi nedostavil, zasažený vesele odběhl pryč, ale alespoň něco, když už neúčinkoval, od té doby nosím plynovku a věřím, že bude lepší, zkoušet jsem jí zatím v obraně naštěstí nemusel, možná někdy, ale radši nikdy, radši budu denně nosit plynovku a nepoužiju jí, než abych si jí jednou nevzal a potřeboval jí, pro zastánce ostrých zbraní: ostrou bych taky volil, ale nemám na to věk a stejně - ukvapeným výstřelem z plynovky toho zkazíte míň, než výstřelem z ostrý a když na mě někdo bude mířit zbraní, tak nesáhnu po ničem ani po ostrý, obušku, pepřáku, plynovce.... Mám jinak i 26" kalený teleskop a kombinovaný paralyzer, ale plynovka mi vyjde nejlíp, nepotřebuju s ní umět žádný super údepy jako s teleskopem a nemusim být s útočníkem v přímém kontaktu jako u paralyzéru, prostě plynovku ve vhodném - útočníkem nestřeženém okamžiku vytáhnu a ihned střílím a pokud chce mobil, peníze, tak to hodim dva metry od něj a když se pro to sehne, tak mu nasázim půl zásobníku do obličeje a hotovo.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 16 dub 2009 05:29

Človeče, ty musíš mať strach, ale to je len jedna vec. Na druhej strane všetky veci, čo si tu vymenoval sa podľa zákona považujú za zbrane. Ďalšia vec, že obrana musí byť primeraná a nie že niekomu napáliš pol zásobníka do obličeje, inak sa sám dostaneš do prúseru! Ja sa tiež pripájam k tým, ktorí už predomnou napísali, že neni najšťastnejšie sa oháňať s plynovkou.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
hekinen

Příspěvek od hekinen » 17 dub 2009 16:45

Já jsem zastánce teleskopického obušku, jednou jsem takhle byl unás v baru hrál kulec všecko v pohode a přišli 2 frajeři žat jim pujčim na maty atd.. říkám nemám nedám mel jsem docela vítr co se bude dít, vytáhl jsem teleskop švihl jsem sním at se rozloží a pánové si sedli k baru a byl klid. :D




http://www.obrana.cz/obrana.cz/

mužu jen doporučit + si připlatit za svitilnu,výborná vec :wink:
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 21 dub 2009 19:51

Super a spřerážení rukou teleskopem je přiměřené? nemám s ním výcvik a plynovku mám spíš pro obranu na psy, ale i na lidi, vyndat jí v dobrý okamžik a střílet, když mi půde o živott, nebudu se koukat, jestli někoho vezmu plynovkou z pul metru nebo teleskopem na hlavu, hlavně přežít a ostatní řešim až potom, je to individuální záležitoatm když mi někdo ohrožuje nožem, neřekne o co mu jde dvakrát po něm vystříkám pepřák poprvý se netrefim a podruhý se trefím, ale nedostaví účinek. s teleskopem nemam výcvik a věk mi nic jinýho neumožní, tak co mám dělat? někdy nosim oboje - plynovku i teleskop.
O teleskop je riziko v boji přijít, alespoň u mě, než se rozhodnu, kam praštit, sebere mi ho a dostanu tak, že o tom ani nebudu vědět. Záleží na vyhodnocení situace když na mě někdo bude mířit, tak nevytáhnu nic ani teleskop a ani ostrou a ani plynovku, a ani když budu mít podežření na to, že má zbraň, plynovka docela účinkuje (podle toho, co jsem viděl video) a dá člověku čas se zdejchnout, zatím co s teleskopem většínou způsobím nevratné škody a hlavně plynovka má alespoň něakej dosah a pokud je útočníků víc, jde na ně líp plynovka, než teleskop proti třem bych nechtěl jít teleskopem, a pokud nemají ostrou zbraň, tak je plynovka dobrá. Neříkám, že si ji má někdo kupovat, ale mě docela vyhovuje.
Odpovědět