Plynova pistole a Obrana

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Prazakmmm

Plynová pistole a Obrana

Příspěvek od Prazakmmm » 29 srp 2005 01:11

Ahoj, jsem, co se týká zbraní naprostý laik.
Mám ovšem problém, že jsem "vyhrál" souseda, co mě jednou vykradl, má papíry na hlavu, je to bývalý boxer a před nedávněm něčím na zahradě střílel do vzduchu. Jestli znáte práci policie, tak pro vás nebude překvapením, že situaci musím řešit sám.

Teď k dotazu. Chci si pořídit plynovou pistoli. Plynovou proto, abych si nemusel dělat zbrojní průkaz. Chci to kvůli obraně zdraví a majetku.
Chtěl bych znát všechny pro a proti? Případně přímo dát nějaké tipy na tu kterou konkrétní plynovku.
Ještě podotýkám, že nejsem žádný (jak jsem zde vjiných threadech přečetl a velmi mě to děsí!!) náctiletý fracek, ale dospělý, vzdělaný člověk.

Zajímá mě také, lze vůbec o plynovce uvažovat jako o seriózním nástroji na obranu?
Co se týká souseda myslím, že bych ho dokázal zmasakrovat ručně, nicméně pro jakýsi klid a jistotu bych měl rád doma někde uloženou a schovanou pistoli.
Poraďte. Díky.


někdo

Příspěvek od někdo » 29 srp 2005 03:03

Udělej si raději zbroják, to máš aspoň jistotu, že "když už, tak už". Plynovka je opravdová blbost na obranu :cry:
To už raději teleskopický obušek :twisted:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 29 srp 2005 08:11

někdo píše:Udělej si raději zbroják, to máš aspoň jistotu, že "když už, tak už". Plynovka je opravdová blbost na obranu :cry:
To už raději teleskopický obušek :twisted:
Z celeho baliku obranych mechanismu Ti da plynovka pouze ten psychologicky. Pokud pistole v ruce obrance utocnika neodradi (coz bych u popisovaneho potencialniho utocnika docela predpokladal) tak je plynovka k nicemu. Doporucuji zbrojak .. neni to nic strasneho udelat testy a vybehat papiry .. a urcite ziskas novy konicek :)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 30 srp 2005 13:15

K výše sdělenému není co dodat,snad jen že pokud se přece rozhodneš pro plynovku tak revolver,pistole se rádi koušou.
p.s.Ale ostrá je lepší :D
Jura

Příspěvek od Jura » 30 srp 2005 18:03

koukám že ti všichni radí psychicky nemocného souseda rovnou zastřelit. :D Pokud má ty papíry na hlavu "poctivé", snad by plynovka na zastrašení mohla stačit. :wink:
Richi

Příspěvek od Richi » 30 srp 2005 21:23

Plynovky sú na dve veci :(, pri kúpe sa nemusíš zaoberať funkčnosťou, tá je aj tak na PRD (problémi s vyhadzovačom, slabé pružiny kohútiku, trhlinky v sračkovej zliatine atď.) a napokon je lepšie zdrhnúť ako prdkať plyn ktorý útočníka iba viac nabudí a pekne nasere. Zaujímaj sa hlavne na vierohodný vzhľad - aby nebolo možné ani zblízka rozoznať, že ide o plynovku.

Kúp si radšej "drozda" :

Obrázek

600 RPM, toho sa zľakne určite viac ... (ber to ako blbý vtip, i keď...)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 31 srp 2005 09:08

Richi píše:Plynovky sú na dve veci :(, pri kúpe sa nemusíš zaoberať funkčnosťou, tá je aj tak na PRD (problémi s vyhadzovačom, slabé pružiny kohútiku, trhlinky v sračkovej zliatine atď.) a napokon je lepšie zdrhnúť ako prdkať plyn ktorý útočníka iba viac nabudí a pekne nasere. Zaujímaj sa hlavne na vierohodný vzhľad - aby nebolo možné ani zblízka rozoznať, že ide o plynovku.

Kúp si radšej "drozda" :

Obrázek

600 RPM, toho sa zľakne určite viac ... (ber to ako blbý vtip, i keď...)
Nicmene bezesrandy... ten drozd je docela nebezpecna zbran! Nasypat to nekomu do kozichu.... asi bys ho mohl i zabit.
skala

Příspěvek od skala » 31 srp 2005 15:00

hezka vecicka, ale na to zabiti bych to nevidel (jinak by to asi bez zbrojaku ani neprodali)rychlost strely 120m/s a energie 7,5J - to je spise poradne stipnuti, na vetsi ujmu bych to nevidel (pokud mu nebudes mirit mezi oci :-)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 31 srp 2005 15:11

skala píše:hezka vecicka, ale na to zabiti bych to nevidel (jinak by to asi bez zbrojaku ani neprodali)rychlost strely 120m/s a energie 7,5J - to je spise poradne stipnuti, na vetsi ujmu bych to nevidel (pokud mu nebudes mirit mezi oci :-)
koukni se na ten ruskej web (ted nemuzu najit URL) ale rozstrilena lahev od sampanskyho me docela presvedcila. Navic strili to davkou... je to sakra nebezpecna vec.
skala

Příspěvek od skala » 31 srp 2005 15:35

nasel jsem tohle
http://mp661drozd.narod.ru/engrev3.htm

a vypada to docela nechutne, vopravdu bych nesta o to aby s tim na me nekdo mamiril natoz aby zmacknul spoust :(

puvodne sem myslel ze je to jen nejaky plivatko, ale koukam ze by asi
vopravdu dokazalo zabit
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 31 srp 2005 15:56

Já jsem Drozda neviděl jen na videu a musím říct že mě hrubě zklamal. Prvních pár ran ujde a pak jde výkon prudce dolů. Navíc ten mamlas tu plechovku a láhev nestřílel olovem ale měděnými broky. Nebezpečná hračka to je, ale zabít se dá spíš prakem a kuličkou z ložiska než tímhle…
skala

Příspěvek od skala » 31 srp 2005 16:15

no kdyby se pouzil pro pohon stlacenej vzduch a ne CO tak by to urcite strilelo lepe,
ty medeny broky jsou pri tom testu tak trochu podfuck, mel to testnout i s klasickym olovem - hned by to vypadalo jinak :)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 31 srp 2005 17:22

skala píše:ty medeny broky jsou pri tom testu tak trochu podfuck, mel to testnout i s klasickym olovem - hned by to vypadalo jinak :)
Jasne ze to ma krapet vetsi prubojnost :-) ale i tak. A to s tim snizovanim V0 je jasne... klesa teplota CO2 v lahvi a tim i tlak :-(

Nicmene me slo jen o to naznacit, ze to neni tak uplne hracka. Nic vic.
Richi

Příspěvek od Richi » 31 srp 2005 18:21

Môže my niekto vysvetliť prečo klesá v0 pri strelbe z CO2 pištole alebo vetrovky ? Keď princíp je taký, že z nádoby so stlačným plynom povedzme o tlaku 200 bar sa plyn prepúšta ventilom do komory kde sa tlak ustály napr. na 50 bar. Ten sa následne použije k vytlačeniu diabolky. v0 by mala byť teda rovnaká až by sa tlak v nádobe a v komore vyrovnali a až od tohoto okamihu by mala v0 klesať, nie ? (ale po vyrovnaní tlakov by sa už komora napúštať plynom nemala)

Mal som 2 pištole na CO2 a u oboch som pozoroval postupné slabnutie výkonu (takmer lineárne).
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 31 srp 2005 19:31

Richi píše:Môže my niekto vysvetliť prečo klesá v0 pri strelbe z CO2 pištole alebo vetrovky ? Keď princíp je taký, že z nádoby so stlačným plynom povedzme o tlaku 200 bar sa plyn prepúšta ventilom do komory kde sa tlak ustály napr. na 50 bar. Ten sa následne použije k vytlačeniu diabolky. v0 by mala byť teda rovnaká až by sa tlak v nádobe a v komore vyrovnali a až od tohoto okamihu by mala v0 klesať, nie ? (ale po vyrovnaní tlakov by sa už komora napúštať plynom nemala)

Mal som 2 pištole na CO2 a u oboch som pozoroval postupné slabnutie výkonu (takmer lineárne).
Už jsem to tu psal mnohokrát. U zbraní na CO2 je to tím, že rychlost odpařování CO2 je značně závislá na teplotě. Při střelbě se CO2 odpařuje a ochlazuje bombičku i zbraň při čemž dochází pochopitelně i k úbytku náplně. Kombinace těchto dvou okolností způsobuje pozorovatelný pokles rychlosti střely. Když budeš střílet rychle, bombička a zbraň se rychleji ochladí a rychlost střely dramaticky klesá. Když střílíš pomaleji není ochlazení tak markantní a rychlost projektilu klesá pomaleji. I poloprázdná bombička dokáže po ohřátí vystřelit jako nová. Pokud je ovšem v bombičce už skutečně málo CO2 pak nepomůže nic.
Odpovědět